In do correctionele tereglzitting van bet geregtshof werd heden o. a. behandeld hel appel van een vonnis der regtbank te 'silage, waarbij W. J. de V., tapster te Leiden, tot één jaar eenzame opsluiting is verwezen, we gens diefstal van een zilveren horologie ten nadeele van een harer bezoekers. Adv.-generaal mr. Bjjleveld requireerde de bevestiging van het vounis. Vrij- j dag uitspraak. Voor het hof stond heden teregt de 21-jarige Rotterdamsche koflijhuis- bediende K. H. J. als beschuldigd van diefstal van een bankbillet van ƒ60 uil een gesloten kofler van den kellner S.met wien hij en nog een ander persoon als kostganger intrek had bij zekeren v. D. te Rotterdam. Toen S. den lid"1 Mei jl. ontdekte, dat zjjn kofler was opengebroken en het billet verdwenen viel de verdenking op beseh.die in de laatste dagen zonder werk en van geld ontbloot was. Hoewel hjj had beloofd terug Ie zullen komen, had hij des ochtends de kamer waar de kofler stond hel laatst ver laten en was ook niet weder in zijn kosthuis teruggekeerd. Onder verden king van den diefstal te hebben gepleegd gearresteerd zijnde, ontkende besch. alle schuld, welke ontkentenis hij ook voor het hof volhield. Uit het getuigenverhoor bleek o. a., dal besch. kort na den diefstal in het bezit van ongeveer ƒ20 was gezien op de llaagsche kermis, alwaar hij met vreemde menschen kennis maakte en dadelijk begon te tracteren De besch. deed het echter voorkomen, dat hij nog verdiend geld bezat en zelfs op zekeren ochtend aan zijn kostbaas geld had geleend, hetgeen deze niet kon ontkennen. Adv.-gen. tnr. Bijleveld geloofde evenwel, dat hel geld. door besch. op on- noodige wijze uitgegeven niet voldoende door hem was verantwoord. Het kwam hem voor, dal de allergewigligste aanwijzingen, die z. i. voor zijne schuld konden worden aangevoerd, niet door de volgehouden ontkentenis waren ontzenuwd en hij eischte daarom de veroordeeling van besch. wegens diefstal in een bewoond huis met behulp van binnenbraak tot 2 jaar celstraf. ,Mr. Rigail Certon. die als verdediger optrad, concludeerde tot vrijspraak. Dat de drankwet bet gebruik van «vuurwater" krachtig tegengaat is bekend. Dat zij bovendien medewerkt om de vervolgde tappers tot would-be regtsgeleerden te vormen bleek gisteren bij de behandeling, voor de reglbank alhier, van de vervolging van een persoon, die vroeger te Ter Aar lol het lappersgilde had behoord, i Toen het O. M. f 10 boete tegen hem had gtSischt wegens het schenken van drank zonder vergunning aan twee personen, hield de tapper cene pleitrede, waarin hij zijne eigen wets overtreding trachtte te dekken dtor de strafbaarheid aan te toonen van de twee gelagmakers die drank gebruikten, wetende dat de schenker vergun ning miste, en door burg. en weth. zrjner gemeente van niet-nakoming hun ner wettelijke verpligting te beschuldigen om hem in kennis te stellen van de weigering of onthouding van vergunning. Bovendien beriep hij zich op art. 28 der w etwaarschijnlijk om daaruit af te leiden dat hem in geen geval vergunning kon worden geweigerd. Of de advocaat-tapper zijn proces zal winnen zal Zaturdag blijken. De conducteur 1'., van de llaagsche tramweg-maatschappijdie het ongeluk had door een wagen van de firma d. Gr. te worden overreden, is na hevig lijden aan de gevolgen zijner bekomen verwondingen bezweken. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen den koetsier, die jl. Maandag den verhuiswagen bestuurde der firma de Gr., waarmede een tramway-conducteur, die daags daarna stierf, werd overreden. Heden is eene geregtelijke schouwing van hel lijk van den ongelukkige gehouden, ten einde naar aanleiding daarvan te onderzoeken of er termen zijn tot het instellen eener strafvervolging tegen den voerman. Bij een ingesteld onderzoek is het der politie gebleken, dal er in den nacht van Zaturdag op Zondag op den Scheveningschen weg geen revolver schot is gelost, maar alleen met een zoogenaamden voetzoeker is geworpen. BUITEN LAN DSC H E BEK 1 GTE N. BELCI1E, Men schrijft aan de lnd. Beige, dat te Spa wel is waar de speelbank afgeschaft is, maar dat er tegenwoordig meer dan ooit gespeeld wordt. De stad Spa heeft in de groote zaal der galerij Leopold II spelen van allerlei aard iugerigt, zooals paardekens, barakken, loopers en andere spelen, waarvan men geen denkbeeld heelt. De paardekens, die nog maar sedert drie maanden ingerigt zijn, hebben reeds aan de stad 25000 fr. opgebragt. Men speelt er voor 1 fr. Uit het cijfer der winst voor de stad, kan men afleiden hoeveel er gespeeld wordt. Het baccaratspel bloeit dat hel een lust is. Men verliest er 50000 fr. op een avond, zonder dat er iemand over verwonderd is. In elk geval, de speelbank is toch afgeschaft. EiGELAIt'II. LONDEN. 22 Augustus. Men is hier zeer ingenomen met de reeds door generaal Wolseley in Egypte verkregen resultaten. Men roemt zijn beleid, dat gebleken is uit de snelle en onverwachte bezetting van bet Suez-kanaal. Men acht hel uu zeker, dat Wolseley voornemens is van Ismaïla tegen Caïro op te rukken. De Noordpcol-reiziger Leigh Smith is met de bemanning van de Eira Zondag II. met de stoomboot Ilope te Aberdeen aangekomen. Op één man na waren allen in welstand, ondanks de ontberingen, door hen ectl jaar lang geleden. De Eira ging jiiist een jaar geleden ter hoogte van kaap Flora verloren en ongelukkig ook de verzameling plauteu en lossile voor werpen. Aan die kaap bragt de bemanning den winter door, zich voedende met beeren en walrussen, welke laatstcn door een hond, die onschatbare dien sten bewees, werden opgespoord. In Januarij hadden de reizigers 70° F. te verduren en in Maarj waren bijna geene beereu of walrussen meer te vinden. In Junij dreef de wind het ijs weg en verliet men in vier booten kaap Flora, bereikte Nova-Zembla en reeds den dag na de aankomst verscheen de Willem Barents, vólgens de Daily News een Duitsche schoener. De Hope ankerde op eene mijl afstands en nam hen onverwijld aan boord. De Daily News deelt nadere bijzonderheden mede omtrent de te Con. nemara gepleegde moorden. In eene ellendige hut aan den oever van ht Lough Mask woonde het huisgezin Joyce, bestaande uit den man, Job, Joyce, de vrouw. Bridget Joyce, eene tachtigjarige moeder, eene zeventien, jarige dochter, en twee knapen, Michael en Patrick, van 14 en 11 jarei Vrijdag ochtend vond men die allen, op de beide knapen na, vermoord Michael is sedert aan zijne wonden bezwekenPatrick schijnt te zullen her stellen. John Joyce lag op den grond met gekneusden schedel en t«-(, geweerkogels in het lijf. Hoold en aangezigt van Bridget Joyce waren door slagen lot in het onkenbare misvormd. In de aangrenzende kamer sliepe, de grootmoeder en de drie kinderen in één bed. Luidens het verhaal in den kleinen Patrick, werd eerst de grootmoeder doodgeslagen; de knaap werd wakker door haar geschreeuwvervolgens zag hijdat een anden man zijne zuster sloeg; daarna kreeg hij zelf op het hoofd een slag, die lieg bewusteloos maakte. Bjj het aanbreken van den dag kroop de andere knaap Michael, die een kogel achter het oor had gekregen en een anderen in i, maag, naar de keuken om water te drinken. Hjj zag zijnen vader doti liggen. Zijne moeder echter zieltoogde toen nog. Toen de politie, door ilt buren geroepen, de hut binnendrong, vond zij de twee huishonden vanJoyct op het bed. bezig het lijk der grootmoeder te verslinden. Een der arnw was reeds geheel afgeknaagd. Met de grootste moeite werden die beestei verjaagd. Zij werden kort daarop razendzoodat men ze moest afmakei Patrick Joyce verzekert, dat de moordenaars drie in getal waren, en du zij hunne aangezigten hadden zwart gemaakt. Te Hammer, in het graafschap Flint, stonden dezer dagen ruim twinti; personen, waaronder verscheidene aanzienlijken, teregt wegens het organi seren van hanengevechten. De aanklagt was ingediend door de vereenigio; voor dierenbescherming. Het vonnis was niet streng. Slechts twee der bt schuldigden werden tot 40 shilling boete en de kosten veroordeeld, terwijl de overigen vrijgesproken werden. De clericale bladen te Rome bevattten een brief van 1 Augustus door den Paus aan de Iersche bisschoppen gerigl, en waarin hij ziji diep leedwezen er over betuigtdat de rust in Ierland nog altijl niet hersteld is en er nog voortdurend moorden worden gepiest Eene geregte zaak, zegt hjj, moet door geregte middelen worden verdedigt De priesters in Ierland behooreu krachtdadig de openbare orde te helpt; bewaren en de Paus eindigt met de hoep te beluigen, dat de Eugckcli regering aan de billijke aanspraken van het Iersche volk regt zal doen weder varen, bedenkende dat de bevrediging van Ierland voor de rust van help heele rijk van belang is. Fll«N KR IJ K. De Fransche consul te Alexandria heeft aan de regering gevraagd.tl het ook noodig was dat hij protest aanleekcnde tegen de bezetting van li« Suez-kanaal, doch de minister-president Duclerc antwoordde dat dit nie noodig was en men de Engelschen hun gang moest laten gaan. Hel besluit van den Parijschen gemeenteraad om aan de rue Bonapart een anderen naam te geven, dien van rue Garibaldi, is door de regerit niet goedgekeurd. Bij een ingesteld onderzoek is gebleken, dat, bij ontstentenis van ei voldoend aantal scholen, te Parijs nog 8000 kinderen geenerlei ondernr ontvangen. Er zullen nu te hunnen behoeve in de volkrijkste wijken voor- loopige lokalen worden ingerigt. Te Parijs wordt eene nieuwe vereeniging opgerigt, de internatioiul ligue der revolutionnaire vrouwen. Den 29<° Augustus zou eene algemet* vergadering gehouden worden; zij is bijeengeroepen door een groot aanti burgeressen, die voor hare kinderen noch hel beroep van beul noch de ri van slagtofler willen en een beroep doen op al de groepen van vrouwen» op alle vrouwen die tot geen groep behooren, om eeue ligue te vorm» tegen de eventualiteiten van den oorlog, zoo gunstig voor de vijanden vu de vrjjheid der volken. De regtsgeleerde raadslieden der Suez-kanaal-maatschappij hebben adtiit uitgebragl omtrent de regten der maatschappij. De kanaal-maatschapp zeggen zjj, hoort hare vroegere eischen ten gunste van de onzijdigheid de kanaals te handhaven. Zjj moet, met het oog op de tusschen haar en dn onderkoning gesloten en door den Sultan goedgekeurde overeenkomst!! zich verzetten tegen elk oorlogsbedrijf der Engelsche regering;zij mof protesteren legen de pretentie der Engelsche legering, optredende als lui hebster des onderkonings, om eenige onderneming op hel kanaal ol deel daarvan of toebehooren te verrigten. daar de maatschappij zelfs meld zooveel te meer zonder de magtiging des Sultans niet mag worden belei merd in het vrjje en vreedzame genot harer concessie. Voorts moet* maatschappij protesteren tegen elke onderneming, tegen den wil vani vertegenwoordigers der maatschappij gedaan door de Engelsche regerin? aandeelhoudster der maatschappij en als zondanig verpligt om op degemeci zaak geene inbreuk te maken en om zich te gedragen naar de besluiten door de wettige vertegenwoordigers der maatschappij genomen. De dagbladen berigten den aanstaanden terugkeer van den heef! Lesseps. De heer de Lesseps zal terstond na zijne aankomst eene groei openbare vergadering beleggen om zijne gedachten over Arabi-pacha en Egyptische zaken te doen kennen. De legitimisten hebben, even als de Bonapartisteneene bjjeenko® gehouden, en wel te Challans. De beer de Charrettc voerde daarin k woord en kondigde reeds de komst des konings aau. Naar men verneemt heeft de geheele gemeenteraad van Greveliaf met den burgemeester en zijne adjuncten aan het hoofd hun ontslag g<» men, bjj wijze van protest tegen het verwaarloozen van de haven derstn, Te Marseille is zekere de Tarme als bedelaar op de openbare str» aangehouden, die bij onderzoek bleik 4 huizen in die stad te bezitm waarvan hij eene huur trok van 15 fr. daags. Naar n,en uit Andorre meldt beeft zich aldaar weder eene Carlisle

Leydse Courant | 1882 | | pagina 2