en 6 Sept. bivouakeren en worden ingekwartierd: 3 hoofdofficieren, 44 offi cieren, 887 manschappen en 962 paarden. De machinist-leerling B.die te Breda onder eene locomotief is geraakt, heeft eene amputatie ondergaan. HQ bevindt zich naar omstandigheden vrij wel. Even voordat eergisteren middag 12.05 de sneltrein van Breda te Til burg den overweg zou passeren, en de slagboomen reeds nedergelaten waren, kwam de stoomtram van Veldhoven en reed door den eeneu slagboom, die verbrijzeld werd. Gelukkig dat de machinist van den stoom tram nog tijdig lerugstoomde, waardoor welligt groote ongelukken zijn voorkomen, daar anders waarschijnlijk de sneltrein door het middelste rijtuig geloopen zou zijn. ('V. C.) Tusschen Oosterhout en Dongen heeft men steenen op de rails, waar over de stoomtram loopt, gelegd, waardoor de tram plotseling een hevigen schok ondervond. Een paar jongens waarschuwden bij tjjds dat een eind verder meer steenen lagen, waardoor men voor ernstiger gevolgen is be waard gebleven. Men heeft den dader, een jongen van 14 jaar, kunnen opsporen. Nn, 25 van Fttuna (uilgever Jan D. Brouwer, Amsterdam) bevat: het Aquarium; de Leeuw; het Eend-vogelbekdier; de Valk; Naflka, een dier- en kindergeschiedenis door Sacher Masoch; Mededeeling. 's GKAVENHAGE21 Augustus Door Z. M. is aan den majoor II. Beijerman, van den grooten staf, vergunning verleend lot het dragen van: Is. de versierselen van komman- deur der orde van Kalakaua. hem door den koning van Hawaii geschonken 2°. de versierselen als «Officier d'Acadcmie", hem in 1879 toegekend door den minister van onderwijs en fraaije kunsten in Frankrijk. Tol kantonregter-plaatsvervanger zijn benoemd: in het kanton Berli- kum, de hoer Y. Oosterlo, burgemeester der gemeente het Bildt en lid der prov. staten van Friesland, te St. Anna-Parochie; in het kanton Bolsward, de heer M. van den Bergh, ontvanger de registratie te Bolsward; te Go- rinchem de heer D. F. J. van Walsem, ontvanger der registratie aldaar. Tol schoolopziener in hel arrond. Schiedam is benoemd de heer J. 11. Kramers. Tol leeraar aan de rijks hoogcre burgerschool te Utrecht is benoemd de heer D. II. van Moerkerkenthans leeraar aan de rijks hoogere burger school te Middelburg, uil welke betrekking hij op genoemd tijdstip eervol wordt ontslagen; lol lreraar aan de rijks hoogere burgerschool Ie Veulo is benoemd de heer C. E. Péanthans leeraar aan de rijks hoogere burger school te Winterswijk, uit welke betrekking hij op genoemd tijdstip eervol wordt ontslagen, en voor het tijdvak van 1 September 1882—1883 is tot leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Winterswijk benoemd de heer \V. Tollius Gluscnkamp. Aan den he»r W. F. Steygerwalt, te Botterdam, is, op zijn vetzpek, eervol ontslag verleend als gouvcrnemcntskeurmeesler van vee, en aan den veearts J. F. Lameris, te Delft, is de titel toegekend van gouvernements- kenrmeester van vee. Aan den gepens. majoor der cavalerie W. F. C. Hamming is de rang verleend van luit.-kolonel, en de kapitein J. R. Keuchenius, van het 5e reg. infanterie, is op pensioen gesteld. Door Z. M. is goedgekeurd1". de verdaging lot 1 April 1883 van het tijdstip van ingang der benoeming van den heer W. van Esveld, tot direc teur-voorzitter van de Surinaamsche bank te Paramaribo, en 2". de benoe ming van: a voornoemden heer van Esveld tot directeur der gemelde bank voor liet tijdvak van 1 October 1882 tot 1 April 1883, en b. den heer II. d'Angreinont, vroeger geëmployeerde bij de nieuwe Afrikaansche handels vennootschap te Rotterdam, tot directeur dier bank, met ingang van 1 April 1883. HH. MM. de koning en de koningin worden in de helft der volgende maand van het Loo alhier verwacht en zijn voornemens in hel begin van October naar hun buitenverblijf terug te keeren. Men meldt, dal dc Duitsche gezanlschapspost bjj ons hof niet lang meer onbezet zal blijven en de nieuwe diplomatieke vertegenwoordiger van het keizerrijk weldra te dezer stede verwacht kan worden. De escadrons van het 3d reg. huzaren en de veldbatterjjen hier in gar nizoen cu aangewezen om aan de najaarsmanoeuvres in Gelderland en Utrecht deel te nemen, zullen 23 en 27 dezer langs den Rjjnspoor met extra-treinen tot Barueveld vervoerd worden. Sedert het toezigt op de naleving van de bepalingen der drankwet hier ter stede meer in het bijzonder aan den hoofdinspecteur van politie is opge dragen. worden nog andere overtredingen dan openbare dronkenschap opge spoord. Dientengevolge zijn op 4 September e. k. voor de regthank gedag vaard 6 personen, beklaagd ter zake van hel ten verkoop in hel klein voorhanden hebben van sterken drank zonder vergunning. Behalve de slichting van de prins Alexander-Passage, is door eenige ondernemers voor een ander gedeelte van de Eerste Wagenstraat een bouw plan ontworpen, tot uitvoering waarvan reeds het noodige terrein is aan- g kocht. Naar men toch verneemt is het kapitale huis, vroeger bewoond door jti'. M v. G.. alsmede hel daaraan belendende perceel, waarin titans het Algemeen Vetkooplocaal gevestigd is, door verkoop in eigendom van anderen overgegaan, ten einde op het na afbraak wegvallende let rein eene over dekte markt te stichten. Het terrein bedraagt p. m. 24C0 vierk. meter oppervlakte. Voor een goedkoop uitstapje naar Zwolle hecrschle onder de Hage naars weinig animo. De pleiziertrein, welke de Ned. Rijnspoorwegmaat schappij heden naar de hoofdplaats van Overijssel deed loopen, nam in de residentie slechts 92 reizigers op. Volgens aangifte bij de justitie heeft Willem J. F. Brinkman zich ten nadeele van gijn patroon, den heer Haanebeek te 'sHage, schuldig gemaakt aan misbruik van vertrouwen tot een bedrag van 1100. Brinkman is op 1 Aug. jl. het laatst te Rotterdam gezien. Zaturdag nacht is op den Ouden Seheveningschen weg het volgend geheimzinnige tafereel vertoond. Een rijtuig met bezoekers en bezoeksters van Puls Fete de Nuit werd, van hel Victoria.-thedter stadwaarts keerende, achterop gereden door een ander rijtuigwaarin zich een heer en dame be vonden die den koetsier duchtig aanspoorden het eerste in te halen. Toen dit bijna was geschied zou uit hel laatstvolgende rijtuig een voorwerp naar het andere zijn geworpen, waarop een knal volgde, die op een revolverschot geleek. Den koetsier werd gelast onmiddellijk om te keeren. Later werd deze aan het tolhuis door de politie, die van het gebeurde was onderrigt, aangehouden en kon hij de daderes aanwijzen. Deze, door de politie in verhoor genomen, verzekerde een stuk klein ontplofbaar vuurwerk in het rjjtuig Ie hebben geworpen. De autoriteit onderzoekt in hoever dit beweren geloof verdient en in deze zaak ook welligt een aanslag uit minnenijd in het spel is. BUITEN LAN USCU E B ER I G TEN. GNGF.I.AK1I. LONDEN. 20 Augustus. De prins van Wales zal ongeveer drie weken te Wiesbaden vertoeven en zich daarna naar Domburg begeven. Later zal de prins nog een bezoek aan Schotland brengen. Zooals reeds gemeld is, is te Mulaghadruma, in Ierland, Vrijdagnacht door een troep gewapenden een gansch huisgezin uitgemoord. Man, vrouw, moeder en dochter zijn dood. en twee knapen zullen vermoedelijk aan hunne wonden bezwijken. Men veimoedt, dat de slagloflers aan hel gerept aanwijzingen verstrekt hadden omtrent het vermoorden van lord Ardilann's deurwaarders. Kapitein Morris en luit. Darwin (een zoon van den overleden natuur- vorscher), beiden van het wapen der genie, zullen zich eerstdaags naar het Oosten begeven, met de wetenschappelijke zending van de sterrenwacht te Greenwich om den doorgang van Venus voorbij de zon waar Ie nemen. Uit Alexandria meldt men. dal Arabi, in hel geloof verkeereude. dat de posten der Engelschen ten gevolge van het zenden van troepen naar Aboukir en Ramleh ontbloot waren, de posten te Miks aangevallen; hij is met ernstige verliezen teruggeslagen. De autoriteiten te Alexandria hebben ontdekt dat aldaar iemand met Arabi in betrekking stond. Die persoon zal gevangen genomen en aan boord van een Egyptisch vaartuig gebragt worden. Men gelooft dat het Hassan Glieri- pacha is. Aan de Standard wordt uit Suez gemeld: Op kapitein Goodwin en drie sappeurs van Madras, die eene wandeling deden langs het zoetwater-, kanaal, werd geschoten, waarop de Engelschen eene krachtige verkennirc ondernamen naar een naburig Arabisch dorp, dal evenwel verlaten bevon- den werd. De kapitein der Mosquito ging met zijne blaauw kielen ook aan het verkennen in eene andere rigtingdoch evenzeer te vergeefs. Volgens den correspondent der Daily Wews zou in Egypte de censuut weder afgeschaft zijn en iedere berigtgever mogen seiuen wat hem goed dunkt, behoudens zijne verantwoordelijkheid voor den inhoud der depêches Volgens particuliere berigten, alhier ontvangen, is in Corea een opstand uitgebroken, naar het schijnt begunstigd door de aanvoerders der partij, die niet kon dulden dat de koning tractatcn sloot met Amerikaausche eu Europesche statenwaardoor de havens en het land voor vreemdelingen w erden opengesteld. Volgens de berigten is het koninklijk paleis aangevallen en zijn de koning en de koningin vermoord. FRAIHRIJK. Bij de begrafenis van het ljjk van generaal Ducrot zijn, ingevolge hel verlangen van den overledene, de militaire eerbewijzen achterwege gebleven. De president der republiek liet zich vertegenwoordigen door den majoor Fayet. De Rép. franc.van de dezer dezer dagen gehouden Bonapartisliscbe zamenkomst sprekende, zegt: Helaas! het moet erkend worden, de quasi- Bonapartistenverplet onder het gewigt hunner schande en de afkeuring der natie, steken alleen ten gevolge van de verdeeldheden onzer repu blikeinen het hoofd weder op. Indien wij eendragtig waren, zouden tij zich slechts roeren om op hunne gedenkdagen zich met viooltjes te ver sieren. Maar zjj geloofden dat de republiek door onze verdeeldheden ver zwakt was, en onverwijld hebben zij zich bereid geloond weder au Frankrijk de hand te slaan. Deze verschijning van het Cesarisme behoorde ons lot eene les te strekken. Het keizerschap zal, in weérwit van de snoeverijen der Bonapartistische dweepers, geenszins terugkeeren. Maardf aanmerkingen van sommige tegenstanders zijn voor republikeinen eene ver nedering. en wij mogten ons die wel besparen. Een oom van den keizer van Japan is te Parjjs aangekomen. Hij it omstreeks 50 jaar oud en naar den geest een zeer ontwikkeld man; ma» hij spreekt geen enkele Europesche laai. Hij zal geiuimen tjjd te Parj> blijven en in October naar Rusland vertrekken om zijne regering bij krooning van den Czaar te vertegenwoordigen. De leer Girard, directeur van het gemeentelijk laboratorium te Parijs heeft een brief gerigt aan de vereeniging «de médccine publiqoe", waarii hjj de aandacht vestigt op eene nieuwe wijze van melkvervalsching. «tilt tegenwoordig wordt toegepast. De meeste veehouders te Parijs en omstrekd schrijft hij, hebben afgezien van hel ouderwetsche «wasschen" van tie mei S4 .Zij leveren die onvermengd, zooals zij van de koe komt. Door eene 1 zondere wjjze van voeding bewerken zjj namelijk, dat hunne beesten'" meer melk voortbrengen dan gewoonlijk, maar deze is waterachtig en voel-

Leydse Courant | 1882 | | pagina 2