LEIDSCIIE 01 It A T. tm. DINGS DAG 22 AUGUSTUS. V. 196, ST A.DS-BERICHTEN. BINNHNLANDSCtlE HERIG T E N. l)e Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der AdverlenliPn is van 1—4 regels 1 He prijs der Courant is per vierendeel /aars /1.50, franco p. p. f 2 iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien de adressen van 1*. H. W. L. Das, vleeschiionwer, wonende al hier, houdende verzoek tot oprichting van eene slachterij in het pand in de Bakkerssteeg, nabij den Vliet, n". 5, en 2». G. J. II. Speet, wonende alhier, houdende verzoek tot oprichting van eene hnit/enzoulerij in het perceel ill de liouwen-Louwensteeg n°. 12; Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemde verzoekenmet de bjjlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Maandag den 4"° September aanst.'s voormiddags te elf urenop het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen die verzoeken in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE FREMERY, VVeth'. I*. Burgemeester. Leider. 21 Augustus 1882. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 21 Augustus. Voor de heden ten raadhuize alhier gehouden aanbesteding van liet bouwen eener lioogere burgerschool voor meisjes op de Ruïne aan de zijde ran de Garenmarkt alhier, zijn ingekomen 15 billetten. Laagste inschrijver was de heer J. 11. Vos Sr., Ie Almelo, voor ƒ53171. Verder werd iuge- schreven door de hecren E. van de Weijer, voor ƒ71848; Tom en van Ber gen en Henegouwen, voor ƒ65800; A. de Waard en II. de Gier, voor 65606; J. L. Werder Jr., voor ƒ62000; E. M. Rood, voor 61400; T. L. Groenewegen, voor ƒ61100; T. J. Mirande, voor ƒ59000; C. Meijers, voor ƒ59294, allen te'sGravenhageP.Verbrngge, le Waddinxveen, voor/04500; J. Sprey, te Koudekerk, voor 62917; C. J. van Vliet, te Oudshoorn, voor 62500A. C. Vink, le Ulrecht, voor ƒ60000; C. G. Pauptit, teSchevenin- gen, voor 59000, en W. H. Neuteboom, alhier, voor 58900. Voor het bouwen van een gymnasium op de Ruïne aan de zijde van Ge Ooezastraatwaarvan mede de openbare aanbesteding plaats had, kwamc.i in 14 inschrijvingsbilletten. Laagste inschrijver was de heer W. H. Neulehoom, voor ƒ52000. Verder werd ingeschreven door de heeren E. van de Weijer, voor 73000; J. L. Werder Jr.voor 72500; T. E. Groenewegenvoor ƒ67300; C. Meijers, voor ƒ65500; T. J. Mirande, voor ƒ65000; A. de Waard en 11. de Gier, voor ƒ63794; E. M. Rood, voor /61900; P. Verbrui: u e voor ƒ61500; C. J. van Vliet, voor ƒ58500; C G. Pauptit, voor ƒ58390; A. C. Vink, voor ƒ58000; Tom en van Bergen en Henegouwen, voor ƒ55000, en J. H. Vos Sr., voor ƒ56654. Bjj opbod we: d het eerste perceel afgemijnd door den lieer Tomvoor ƒ51400; terwijl beide percelen daarna gecombineerd werden afgemijnd door den heer A. C. Vink, voor ƒ101.500. Omtrent de gunning werd besloten die aan te houden. Bjj de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, hij partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen /39, ƒ19.50. ƒ4.10 en ƒ2.05, de laagste ƒ39 ƒ19.50, ƒ3.80 en ƒ2. Door de Amsterdamsche roeivereeniging «Fortuna" is Zalurdag ecu wedstrijd gehouden op den Amstel. Door de siudculen-roeivereeiriging «Njord" zijn daarbjj drie prijzen behaald; bij het roeijen met vierriemsgii ken werden met de giek Sans nom twee prijzen en bij het rocjjen met Iwecriemsgiekrn met de Minerva een prijs behaald. Gisteren namiddag is op den straatweg naar 's Hagc, een eind voorbij het Haagsche schouw, ten gevolge van het aflonpen van een der wielen, «en rijtuig omgeslagen, waarbij een persoon zwaar aan liet heen werl verwond. Men schrijft ons als volgt: Met het eindigen der Hondsdagen heeft de grootste warmte van den zomer haar toppunt bereikt, zoodat hetgeen nog mogt volgen, toegift is. Door onbestendigheid heeft deze zomer zich wel gekenmerktdoor regen het meestwijders door te lage temperatuur. De gevolgen van het weder zijn niet uitgebleven. Omtrent de teelt der aard appelen liepen kwade geruchlen, die bewaarheid zijn geworden en eene ruime afmeting hebben gekregen. Zelfs de hoop dal van kleigronden nog «en tamelijk beschot zou kunnen gerooid worden, is ook weggenomen door de uitkomst in Zeeland, die ongunstig is. Naar gewoonte hield deze aard vrucht zich nog het zuiverst in veen- en zandgrond. Evenals iu 1879 zal l'el buitenland dezen winter moeten voorzien iu hetgeen Nederland ten op- zigtc van zijn voorraad te kort komt. Met de teelt der snijboonen komt het mede onvoordeelig uitzij zijn niet aangekomen of krom gegroeid terwjjl zij slechts legen liooge prijzen zijn te verkrijgen. De koolhouw, die wel regen kan verdragen, heeft het goed gel rollen en de late kool belooft ook wel le zullen slagen. De uitgebreide uijriileelt zon ook bevrediging geven, als de niet-gemaakte rekening inet Engeland, dat anders zooveel uijen sleept, lot groute schade en tegen verwachting van de verbouwers, niet ge volgd was. Pruimen zijn er tamelijk, abrikozen weinig en als het klein getal perziken nog rijp wordt, zullen zij meer waterachtig dan geurig zijn, omdat de koesterende zomerzon zoo menigwerf verscholen bleef, terwijl iu plaats daarvan het niet ontbrak aan hagelbuijen. Van peren en appelen zal de pluk niet ruim zijnheigeen vergoed zou kunnen worden als zij maar groot van sink waren. Ook daarin is de zomer te kort geschoten. Toen de rijkelijk beladen boomen vrucht begonnen te zetten, joeg de storm door het hout en rukte bloem, vrucht en blad van eene menigte geboomte af. Die dit jaar eens moerbeijen heeft geproefdverlangt ze niet meer. Er zitten er veel aan den boom, zij worden van rood zelfs zwart, en dat is de eiscli. zien er aanlokkend uit, maar zijn taai en zuur. Hetzij de zuide- of de noordewind waait, de wijnstok moet beter weer krjjgen om rijne vruchten in October le vcrschallen. Onlangs werd voorgewend, als belem merend geweest voor de ontwikkeling van den wijngaard, dat Boreas le veel gewaaid had en daarbij de wensch geuit dat Zephir in de plaats mogt treden. Toch heeft de westewind den geheeleu zomer gewaaid, doch onder ongunstige omstandigheden. Maar Euros, de heldere, de warmte aanbren gende ooslewind heelt ten eenemale ontbroken. Misschien dal aan de anders zoo edele druif dit jaar het lot beschoren is, groen, onrijp, voor weinige centen te koop, op kruiwagens te worden rondgevent. Overigens vindt de landman na een langgerekten hooibouw nog bevrediging in een ruimen voorraad, zoodat daaromtrent geen zorg voor den winter bestaat. Het weiland is even als het vee gezond, dat nergens nog naar gras be hoeft te zoeken. Als de herfst zonnig weer schenkt kan de boer nog nahooi winnen. De detachementen suppletie-troepen zullen tril de gemeente Harderwijk vertrekken naar Amsterdam den 235te" AugustHS en naar Rotterdam den 26,1«" Augustus e. k. Door de flessische regering wordt de uitlevering gevraagd wege:s valschlieid in geschriften van Bomhard Marx, afkomstig uil Scheersteiu (Hessen), oud lusschen 19 eri 20 jaren, gestalte klein en ineengedrongen, gelaat frisch en rond, gang eenigzins moeijelijk; hij draagt een donkeren overjas en een lagen zwarten vilten hoed; hij spreekt ook Engelsch. Dezen gesignaleerde op le sporenaan le houden en daarvan onmiddellijk kennis te geven aan het departement van justitie. De schietwedstrijd op duiven, die hier te lande verboden werd, zal, volgens de Sport, Woensdag a. s. om half twee 's namiddags gebonden worden op het terrein van de «Sociélé de tir aux pigeons de Hoboken-lez- Anvers", op het landgoed van den heer F. Moretus de Boucliout, 20 minuten buiten Antwerpen gelegen. Volgens een te Nieuwe Diep van liet depart, van marine ontvangen order moet liet schroefstoomscliip Tromp met spoed gereed gemaakt wor den, ten einde naar Indië te gaan. in plaats van de Zilveren Kruis. Zalurdag middag werd tussclicn Bussum en Hilversum de waggon van een in beweging zijnden trein van den Oosterspoorweg door een kogel, naar men althans vermoedde, getroffen. Het raampje werd verbrijzeld; het. projectiel werd echter niet gevonden en is dus waarschijnlijk teruggespron gen. De reizigers bleven ongedeerd. Het vermoeden, dat hel een kogel was, vindt zijn grond in het schijfschieten op de naburige heide. Zalurdag avond, bjj een lievig on weder, sloeg de bliksem in het huis. bewoond door den arbeider Zevink te Dociincliem. zonder echter brand le veroorzaken. De bliksem sloeg boven in het dak bij den schoorsteen in, keerde een ijzeren deksel, hangende op een pot boven het vuur, om, doch van de in de kleine woning aanwezige personen, man, vrouw en 7 kinde ren, bekwam niemand ecnig letsel. Naar Tubantia verneemt zullen op 4, 5 en 6 Sepl. le Enschede inge kwartierd worden: 7 hoofdofficieren, 15 officieren, 105 manschappen en 111 paarden, zijnde hel hoofdkwartier, de staf van een regiment en de staf van een half regiment cavalerie; de staf van genoemd half regiment zal alleen 4 en 5 Sept. aldaar verblijf houden. Te Lotincker. NoordEschmarke Znid-EsehmarkeTwekkelo, llsselo en Roekelo zullen gedeeltelijk op 4, 5

Leydse Courant | 1882 | | pagina 1