Z0MERZ0RG. ACHT ZOAIER-CONCERTEN, Kapok-llatrassen-Fabriek G Y M N A S I U M. Hoogere Burgerschool voor Jongens. IHJÏTBNLANDSCH E BER1GTEN. ADVERTENTIE IN. J. H. V L L M A R, MACHINALE A. BR EET VELT Az., Ie Delft eergisteren in het kamp bij Oldebroek bezig waren de granaat in den vuur- mond te brengen, sprong bij het aanzetten eensklaps het projectiel, waar door genoemde manschappen ernstig werden gewond. Z. werden de rcgter- voorarm en de toppen der vingers van de linkerhand weggenomen, terwijl S. drie vingers aan de linkerhand kwijt raakte. Nadat beide manschappen waren verbonden, zijn zjj naar hel hospitaal te Kampen overgebragt. De Vereeniging tot beoefening van Overijsselsch regl en geschiedenis heeft eergisteren te Zwolle in eene plcgtige vergadering haar 25-jarig bestaan gevierd, waarin door den voorzitter, mr. J. C. Bijsterbos, een overzigl ge geven werd van hetgeen in dal tijdperk door de vereeniging was verrigt. Uit naam der leden werd hem als blijk van waardering der diensten, die in hel bijzonder door hem aan de vereeniging bewezen waren sedert hare oprigting. het beroemde prachtwerk in acht deelen van Paul Lacroix aan geboden. Des namiddags om 3 uur werd door den commissaris deskonings, mr. J. H. Geerlsema, de geschiedkundige Overijsselsche tentoonstelling geopend. Door het gereglshof te Leeuwarden is B. K. P.wed. K., ond 70 jaren, schuldig verklaard aan moedwillige brandstichting, omdat zij 26 Mei jl. de woning der wed. P. te Donkerbroek, bij wie zij inwoonde, in brand gesto ken heeft. Den Imogen leeftijd van besch. en haar vroeger onbesproken ge drag aannemende als verzachtende omstandigheden, veroordeelde het hof haar lot 3 jaren correctionele gevangenisstraf. Te Koudum is de bliksem geslagen in den mast van een schip. De mast werd in tweeën gespleten, het schip kreeg een lek, en de schipper en zijne vrouw werden bedwelmd neêrgeworpen. De schipper, die onmid dellijk bij den mast stond, is niet buiten levensgevaar. De prins en de prinses van Wales kwamen gisteren ochtend ten 8 ure met de Osborne te Vlissingen aan. Ten 11 ure zijn zij per extra-trein naar Duitschland vertrokken. Zekere W.te Tilburg, wiens huis en inboedel Vrijdag nacht verbrand zijn, is met zijne vrouw in hechtenis genomen, als verdacht dat zij zeiven den brand hebben gesticht. Te Hilvarcnbeek is dezer dagen een begin van brand ontstaan in een huisje, bewoond door cene weduwe en hare dochter. Door behulp der buren was de brand spoedig gebluscht. Er bestaat eenig vermoeden van kwaad willigheid. rustende op de dochter der weduwe. De justitie doet onderzoek. Uil Gennep meldt men van 17 Aug.: lieden nacht werd door de rijks ambtenaren te Mook eene partij van 15 ankers spiritus aangehaald. Hier door klimt de hoeveelheid spiritus, gedurende dit jaar in de controle Gennep aangehaald, lot 85 ankers; wel een bewijs op welk eene groote schaal in ons land wordt gesmokkeld. Aan het lechnicum Lingen, provincie Hannover, werden in den loop van hel laatste schoolj aar de eerste examens afgenomen, liet diploma voor machinen-ingenienr werd uitgereikt aan de hh.J. E. lleymans uil Utrecht, J. M. L. C. Kerslens uil Mill, en W Schulze uit Liineburg. 's GRAVENHAGE19 Augustus. Naar de /V. B. C. verneemt is de majoor Straatman, kommandant van het 5e bataillon van het 4' reg. infanterie, benoemd lol officier der orde van den Gouden Leeuw van Nassau. Naar men verneemt is de schout bij nacht W. B. F. Escher, directeur en kommandant der marine te Amsterdam door den koning van Rumenifi benoemd tot kommandeur der orde van de Kroon, terwijl de hoofdinge nieurs der marine dr. B. I. Tideman en L. C. P. W. Visser als officieren in gemelde orde zijn opgenomen. De door overplaatsing van den heer Orsolanye ontstane plaats van secretaris van het Oostenrijksch-llongaarsche gezantschap aan ons hof zal worden vervuld door ridder de Thurnberg. De nieuwbenoemde is in de resi dentie aangekomen en aan het hotel Paulez afgestapt. Aangezien op 31 Augustus e. k. het lol nog niet beslist kan zijn van bet paleis aan den Kneuterdijk met aanhoorigheden en de gemeente niet bij magie is op dien datum de kooppenningen geheel te voldoen, hebben burg. en welh. 'sraads magtiging verzocht, alsdan op nieuw voor den tijd van drie maanden een bedrag van 400,000 op te nemen. Burg. en welh hebben den gemeenteraad voorgesteld over te gaan tot hel nemen van het volgende besluit; De gemeenteraad van 's Gravenhage; In dankbare herinnering wenschende te houden het vele goede, door wijlen den oud-burgemeester jh'. mr. F. G. A. Gevers Deynoot. in zijne verschil lende betrekkingen tot het gemeentebestuur, aan de koninklijke residentie bewezen, gedurende meer dan 30 jarenen daarvan openlijk blijk willende geven; besluit: ter zijner nagedachtenis een marmeren steen te doen plaatsen in de raadzaal, met het opschrift: Hulde aan jhr. mr. F. G. A. Gevers Deynoot burgemeester van 'sGravenhage. 1 Junij 185831 Mei 1882. Ten einde de werkzaamheden van de waterpartij in de Scheveningsche boschjcs, die hare voltooijing nadert, thans niet plotseling te behoeven te staken, hebben burg en weth. den gemeenteraad voorgesteld hun voor dit werk een credict van ƒ1000 te verleenen. De financiële commissie uit den gemeenteraad te dezer stede geeft in overweging om voor het vervolg het betalen van rantsoen-penningen bij aan bestedingen af te schaffen. De aannemers toch rekenen op de daarvoor in de algemeene voorwaarden vastgestelde percentage bij het doen hunner in schrijvingen, zoodat daarvan alleen omslagtighcid in de administratie het gevolg is; de commissie acht het eenvoudiger dat door de gemeente de kosten van registratie enz. worden gedragen, en vertrouwt, dat door dezen maat regel eene verlaging der aannemingssonimen zou kunnen verkregen worden. Esr.Ei.ANn, LONDEN, 18 Augustus. Cetewayo heeft ook zijne opwachting gemaakt bij den prins en de prinses van Wales, voordal zij van hier vertrokken. Aan de twee zonen van den prins, die er bij tegenwoordig waren, gaf hij stokken ten geschenke, vervaardigd uit hout door hem uit Zulu-land medegebragt. In een telegram uil Durban wordt gezegd, dat het voornemen der regering om Cetewayo in zijn gezag te herstellen in Natal ontsteltenis ver oorzaakt, wegens een zoo iigtvaardig verwaarloozen van den vrede en de welvaart der kolonisten en inboorlingen. Er zouden bijeenkomsten worden gehouden en adressen ingediend. De terugkeer van den Zulu-koning wordt algemeen beschouwd als een zeker voorteeken van oorlog, waarvoor de Engelsche regering dan ook uitsluitend verantwoordelijk zou zijn. Zie verder het Bijvoegsel). Heden overleed, na een langdurig geduldig lijden, onze lieve SUSANNA JOHANNA, in den jeugdigen leeftijd van 15 jaar. B. VAN DRIEL. Leiden, 19 Augustus 1882. G. VAN DRIEL, de Vroede. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. HET ZEVENDE DER onder directie van den heer op Dinsdag 22 Augustus 1882, des avonds te zeven uren. Toegang volgens de bekend gemaakte bepalingen. Bij voldoende deelneming op Dinsdag 5 September GROOT ÏIAIIMOAIE-COVCERT, door de Koninklijke Militaire Kapel, en alsdan het laatste der Zomcr-Concerten op Dinsdag 12 September. Aan belanghebbenden wordt kennis gegeven dat de herexamens en het tweede toelatings-examen zullen gehouden worden op Woensdag en Donder dag, 30 en 31 Augustus, telkens des morgens te 9 uren, in het gebouw in de Lokhorststraat. Aanmelding van hen, die aan het toelatings-examen wenschen deeltenemen, vóór den 25slcn Augustus bij den rector van hel Gymnasium H. W. VAN DER MEY. De Directeur der Hoogere Burgerschool geeft kennis, dat hel tweede examen van toelating en de herexamens zullen worden afgenomen op Donderdag 31 Augustus en op Vrijdag en Zaterdag 1 en 2 September. De inschrijving van nieuwe leerlingen zal plaats hebben op Dinsdag 29 Augustus, des voormiddags van 10 lot 12 uren, in het Schoolgebouw op de Pielerskerkgracht. De Directeur der Hoogere Bnrgerschool, D. DE LOOS. van Alle» op Oostcrsclie wijze gestikt. Prijs der ls'« qualiteit Kapok-Matrassen £enslaaps 1.85 x 0.85 meter 10 kilogr. zwaar 22.—. Tweeslaaps 1.85 x 1.15 13% 27.SO. Prijs der 2d< qualiteit Kapok-Matrassen, Eenslaaps 1 85 x 0.85 meter 12% kilogr. zwaar 15.—. Tweeslaaps 1.85 X 1.15 16% e 20.— Andere afmetingen worden naar juiste evenredigheid berekend. Peluws en kussens, alleen 1' qual,, worden mede tot zeer lage prijzen bijgeleverd. Emballage wordt voor fabrieksprijs in rekening gebracht, doch bij franci retourzending voor van den genoteerden prijs teruggenomen. Men wordt verzocht de orders direct aan de fabriek op te geven, daar te Leiden geen Agent van onze fabriek bestaat. A. BREETVELT Az., te Delf

Leydse Courant | 1882 | | pagina 2