PER TELEGRAAF. komen en zou. naar men zeide, naar Zwitserland en later naar Opper- Stiermarken gaan, waar zij tiet slot Wasserberg heeft aangekocht voor 1 500,000 fr. Een rijk Napolitaan heeft aan de stad Parijs eene som van 18000 fr. vermaakt, waarvan de rente elk jaar onder drie door het lol aan te wijzen eerbare Parijsche mèisjes verdeeld moet worden. Hij geeft dit geld als dankbetuiging voor de schoonste dagen zijns levens, die hij er doorbragt. Op de lijn van Périgueux naar Agen zijn twee treinen tegen elkan der geloopen, ten gevolge waarvan drie beambten het leven verloren en zes andere gekwetst werden. Ook moeten een viertal reizigers ligte won den hebben gekregen. In de Madridsche bladen wordt bezorgdheid te kennen gegeven over liet verschijnen der cholera, gedurende deze maand, op de Soeloe-eilanden in den Philippijnschen archipel en te Manilla, die in geregelde gemeenschap met Spanje staan door middel van pakketbooten, welke tusschen de voor naamste havens van hel schiereiland en Manilla, via het Suez-kanaal. in de vaart zijn. De Spaansche gezondheidsraad heeft besloten, onmiddellijk eene strenge quarantaine uit te schrijven voor alle schependie van Borneo, Soeloe en den Philippijnschen archipel komen. UVITgCHLAKD. Prins Karei, de broeder des keizers, die onlangs hel heen brak, waar van men, met het oog op zijne hooge jaren, een oogenblik bedenkelijke gevolgen vreesde, is Maandag 11., voor het eerst te Kassei in een rolwagen uitgeweest. Men verneemt, dal de verkiezingen voor den Pruissischen landdag thans op 11 en 18 October a. s. bepaald zijn; op 11 October worden de kiescol- leges gekozen, welke acht dagen later de afgevaardigden kiezen. De van den vijfvoudigen moord verdachte Conrad is, naar men ver moedt, een oude kennis der politie. Hij is gephotographeerd en men hoopt daardoor zijn verleden op het spoor te komen. Hij blijft volhouden onschul dig te zijn. Zeer in zijn nadeel pleiten echter eenige brieven, die hij aan zjjne minnares, zekere jonge dame Diebetz, te Charlottenburgheeft gerigt, waarin hij zijne vrouw- van echtbreuk beschuldigt en de hoop uitspreekt eerlang van haar en hare kinderen bevrijd te zijn, om dan met zijne min nares te huwen. Uit Krakatt wordt a«n /V. freie Pr. gemeld dal Ie Grodno aan de Kiemen, een vreessclijk ongeluk is gebeurd. In den kelder van een huis, waarin eene Joodsche school werd gehouden, heeft eene uitbarsting plaats ge had waardoor hel geheele huis met al de in de school aanwezige personen en kinderen in de lucht is gevlogen. De ontploffing was het gevolg van liet onvoorziglig naderen van een vat met kruid, dat de eigenaar, in strijd met de voorschriften, voorhanden had. Hoeveel menschen er omgekomen zijn kan nog niet worden opgegeven. O S T-IIV I» I E. BATAVIA, 14 Julij. liet Alg. Dbl. meldt: De Atjeh-beriglen van deze mail zullen zeker sensatie maken. Eene bende heelt zich genesteld in de bergen, waar die liet digtst bjj Kotta-Radja gelegen zijn, en het is niet gelukt hen daaruit te verdrijven. Zij vlugitcn de bergen in en maakten den doorgang der berg kloof van Glitaroen gevaarlijk en somtijds onmogelijk. Van daar uit ver spreiden zij onrust, te meer daar hun aantal in de beriglen, die alle er op aangelegd zijn om Atjeh terug te brengen tot den toestand van oorlogvoering, zeer overdreven wordt opgegeven. Men ligt in hinderlaag, om patrouilles en escortes te overvallen, en gaal van tijd tot tijd 's nachts uit op een plundertogt naar een of anderen passar. Omtrent een aanval op Poeloe-Bras, die geseind werd aan het Bat. llbl., bevat dat blad nadere, doch zeer onvol ledige beriglen. Van gewonde soldaten is daarin geen sprake, evenmin van een aanval op de wacht van het marine-etablissement. De aanval wordt wel een aanval op het marine-etablissement genoemd; doch zoo werd ook de aanval op den passar Atjeh bij Oleh-leh een aanval op Oleh-leh genoemd, en daar slechts van gewonde en gedoode inlanders gesproken wordt, zal waarschijn lijk ook hier de aanval op de vestiging der werklieden bij het etablissement geschied zijn, ol door inwoners van het eiland of door zeeroovers uit Pcdir, schijnt niet uitgemaakt. Met dal al moet erkend worden, dat, al hebben onze militaire posten geen last Ic lijden, behalve het beschieten van uiterste bentings, waarbij, zeer bjj uitzondering, dezer dagen één soldaat eene wond bekomen heelt, wij de zelfs in hel hart van onze vestiging wonende inlan ders en Chinezen niet tegen de roof benden kunnen beveiligen. De cholera is, in de plaatsen waar die ziekte zich vertoond heeft, aan het afnemen. Te Dadang heeft zij opgehouden te heerschen. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indié zijn de volgende beschik kingen genomen Civiel departement. Verleend: een tweejarig verlol naar Europa, aan den referendaris bjj het depart, van justitie mr. D. A. Pekelharing; aan den adspir.-controleur bij het biunenl. bestuur op Java en Madura C. E. Bode- meijer; aan den 1'° commies hij de dienst der staatsspoorwegen op Java A. F. van Beek J'.aan den controleur der in- en uitvoerregten en accijnsen te Batavia G. J. Putman Cramer. Ontslagen: eervol, de klerk bjj het post en lelegr.-kanloor te Soerabaija E. A G. Heuse; de adspir.-controleur bjj het binnenl. bestuur buiten Java en Madura K. G. A. Feist; de ambtenaar op wachtgeld J. L. W. G. Koch; de 3' commies bij het depart, van financien W. F. Brinkman; de opzigter 3e kl. bij den waterstaat C. L. van Woesik. Benoemd: tot 2° commies op het resid.-kantoor te Bandong (Preanger Kegentsch de ambtenaar op non-activiteit M. Ehrencron; tot griffier bij de landraden te Pamakassan en Sampang, de ambtenaar op non-activiteit G. van Noord Borski, laatstelijk griffier bjj den landraad te Pamakassan; tot instrumentmaker bij de dienst der exploitatie van een gedeelte der Oos- terljjnen van de staatsspoorwegen op Java, M. J. Trebels; tot notaris te Bantljermasinde notaris te Banjoemas J. A. Jansen; tot adspir.-controleur bij hel binnenl. bestuur buiten Java en Madura, de ambtenaar voorde burg. dienst G. F. M. Liebert; tot opzigter 3C kl. bij den waterstaat, E. de Graaf; tot- verificateur 4e kl.de ontvanger te Panaroekan.J. A. W. Kempeners; tot ontvanger te Panaroekan, de verificateur 5' kl. G. Ph. Ravenswaay; lot verificateur 5e kl.de tjjd. verificateur 5' kl. F. D. G. de Vos; tot tijd. verificateur 5' kl., de opzigter L. C. H. de Bietot resident van Bagelen, de hoofdambtenaar op non-activiteit C. de Clercq Moolenburgh, laatstelijk resident van Banjoemas; tot voorzitter van den landraad te Malang, het lid van den raad van justitie te Soerabaija mr. P. J. van der Zweep: tol lid van den raad van justitie te Soerabaija, de benoemde voorzitter van de landraden te Ngawi en Magelan mr. H. G. van Lawick; tot adspir.-contro leur bij het binnenl. bestuur op Java en Madura, de burg. ambtenaar A. H. H. S. Hermens; lot lid van den raad van justitie te Batavia, de voorzitter van den landraad te Malang mr. C. S. Buys Ballot; tot waterschout te Ba tavia, de onderschout voor de politie te Samarang A. F. W. Kleist; tot onderschout voor de politie te Samarang, de gegag. adjud.-onderofficier van het Ned.-Indisch leger P. M. Mcuwessen; tot tjjdelijk algem. ontvanger te Kotta-Radja, de ambtenaar op wachtgeld E. Meijer, laatstelijk algem. ont vanger te Kediri; tol notaris te Batavia, de notaris te Cheribon M. J. Smis- saert. Ingetrokken: de benoeming van den notaris te Sidhoardja (Soera baija) J. A. Cambier, tol notaris te Batavia. Departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan den officier van gezondh. le kl. J. Timmermans. Ontslagen: op ver zoek, eervol, de kolonel der inf. W. J. J. Üocters van Leeuwen; de luit.- kolonel der inf. A. J. H. Lubeck. Bevorderd: bij liet wapen der infanterie, tol kolonel, de Iuit.-kolonel J. H. Romswinckel; tot luit.-kolonelde majoor R. P. de Groot. Departement van marine. Verleend: een tweejarig verlol naar Europa, aan den bouwkundige voor de dienst der bebakening en kust verlicht ing J. G. van Dongen. Benoemd: bij de dienst der bebakening en knstverlichting, tot bouwkundige, de adjunct-bouwkundige bjj genoemden tak van dienst 11. J. van der Linden; tot adjunct-bouwkundige, de bouwkundig opziener bjj genoemden tak van dienst C. J. Koster. LONDEN, 15 Augustus. In het lagerhuis deelde de heer Dilke mede, dat de regering in de volgende zitting een voorstel zal doen tot hernieuwing van de commissie voor het Kanaaltunnel plan. Ook verklaarde hij dat er tot dusverre geene militaire overeenkomst met Turkije gesloten is. De heer Ashley deelde mede, dat de regering besloten heeft de mogelijk heid van Celewayo's gedeeltelijk herstel onder zekere voorwaarden te be proeven. Een deel van zijn voormalig gebied wordt afgezonderd voor hooi den en volk, die niet onder zijne heerschappjj willen terugkeeren. Een Britsch resident zal in Zulu-land wonen; het vroegere militaire stelsel der Zulu's bljjfi verboden; geen Zulusch grondgebied wordt door Engeland inge lijfd. Cetewayo is van een en ander onderrigt. ALEXANDRIE, 15 Augustus. Heden zijn twee besluiten verschenen van den Khedive. Het eene maakt aan burgerljjke en militaire overheden be kend, dat de admiraal en de bevelhebber der Britsche strijdkrachten belast zijn met het herstellen der orde in Egypte, en gemagtigd tot het bezetten van alle puntenwier bezit zij tol de krijgsverrigtingen tegen de rebellen noodig achten. De overheden worden voorts uitgenoodigd dit decreet ter kennis te brengen van al de inwoners der landengte, en in het bjjzonder van de agenten en beambten bij het Suez-kanaal. Elk verzet zal de schul digen aan de ernstigste gevolgen blootstellen. Het andere besluit magtigt den Engelschen admiraal tol maatregelen om den invoer van steenkolen en oorlogsbcnoodigdhedeu aan de geheele kust van Alexandrié tot Port-Saïd te beletten. LONDEN, 18 Augustus. Drieduizend man van alle wapenen vertrekken Vrijdag a. s. naar Malta en Cyprus, om als reserve voor het expeditiecorps in Egypte te dienen. ALEXANDRIE, 16 Augustus, 11 uur voormiddag. Wolseley had dezen morgen eene conferentie met den admiraal en alle hier aanwezige generaals. Vervolgens bezocht hij den Khedive en zal in den namiddag de position te Ramleh inspecteren. iSurgcrlijkc St.vab Van ÏO tot en met 16 Augustus 1682. BEVALLEN T. Zeilstra, geb. Ruiten, Z. K. Zandvliet, geb. Nienwboer, Z. G. Miocb. geb. Vermond, D. A. C. Holwilder. geb. Plaatzer, Z. M. v. d. Kaay, geb. de Haan, Z.— M. E. Bokern, geb. Heynraets, Z.- C. Colpa. geb. Hamers, D. J. Simons, geb. Ouwerkerk, D. - - P. Kanbier. geb. v. d. Tuin. Z. A. M. L. Stey- ger, geb. Ucker. Z. C. Lambert, geb. v. Zonnenberg, D E. Fakkel, geb. Ver- hoeff, M, Riebeek. geb. Broomans, Z. E. J Schouten, geb. Erades. D. J. C. de Water, geb. Kling, D. J.E.Roman,geb. Aué. C. v. d. Berg,geb. Schaap, D. S. C. de Haas, geb. de Romijn. Z. A. C. S. Kuypers. geb. Daans. Z. M. Riebeek, geb. Montie, D. M. Tieleman, geb. v. Hartrop, Z. W. J. deGraaf. geb. Gertenaar, D. W. Wejjers, geb. Bernard, D. M. Duits. geb. v. Dorsten. Z. M. E. Roos, geb. Schapes, D M. C. Driesscn, geb. Schluter. Z. J. M. Ligtvoet, geb. Betgem, Z. B A. v. Velzen, geb. v. Tol, Z. E. v. Zwieten, geb. Kelderman, Z. C. W. E. v. d. Pijl, geb. Vlasveld. Z. G. Pardon, geb. v. Althuis. Z. J. C. de Haas, geb. Sampion, D. GEHUWD: S. Hoogstra, jm. en M. J. Vogelenzang, jd. J. B. ten Hagen, jm. en M. C. Paulides, jd. J. de Romijn, jm. en M. J. C. Smit, jd.11. de Winter, jm. en J. van der Weyden, jd. - T. F. Schoondcrgaug. jm. en J. C. M. Smits, jd. D. Koordes. wed', en M. van Berkel, jd. A. Chaudrou. jm. en J. de Vroede, jd. A. Huntelman. jm. en E P. W. Snitger, jd. D Smittenaar. jm. en J. Krul, jd. J. van der Velden, jm. en S Lui, jd. A. van der Vaart, jm. en E. Montagne, jd. M. A. Rousel, jm. en C. Salm. jd, OVERLEDEN: P. de Rooy. D„ 19 j. J P. Maas. geb. Spijker, wed. 75 j. J. Vlasveld, Z 3 j. J. Lips, Z.. 4 m. - J. 11. C. Ranselaar. geb. Ederzeel. Z. levenl. C. H. Eradus, geb. de Vrind. Z levenl. S Montie. geb. Vielc, 65 j.-- E. van der Nat, 0., 22 m. A. Zirkzee, Z.,6 j. C. van der Wilk. Z.. 17 m. M. Smid, D.. 2 j. V. M. F. Taverne, 56 j. A. F. Bronsgeest. 54 j. A. P. L. Marck. Z 3 j. C. N. de Ridder. 70 j. E. de Groot, gel». Godeyn, ed. 79 j. L. B. Strengers, D„ 4 m. W. Laurier, D., 1 m. M. van der Lelie, D., 20 m. W. van Vliet, D. 11 m.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 3