LEIDSCHE COURANT. v. m, 1882. -- - blNGSOAG 8 AUGUSTUS. De Courant verschijnt dagelijks, Zunen Feestdagen uitgezonderd, lie prijs der Courant is per vier en-deel jaars f 1.50, franco p. p. f 2 Afzonderlijke Hommers zijn verkrijgbaar voor 6 cents. De prjjs der Adverlenlifn is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cents. ST ADS-BER ÏCHTÉIN. J5 N N K N LAN DSC Ff E ff R 1 G 'f' E N. BUftGEMEËSTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 8, l' alinea, der wet van 2 Jnni 1875 Staatsblad N°. 95), tót regeling van het toezicht bij het oprichten van inrichtingen, welke ge vaar, schade of hinder kunnen veroorzaken; Brengen bij deze ter bléemeene kennis dat door hen op heden vergun ning is verleend aan A. R. Stijger en zijne rechtverkrijgenden, tot het op richten van eene sigarendroogerij in het perceel aan de Steenstraat li". 18. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden. 7 Augustus 1882. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER. Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, brengt ter algemeeue kennis dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesield hel op den 5'leo Augustns jl. invorderbaar verklaard kohier van het palenIrecht voor wijk IV, dienst 1882/83, en dal een ieder verplicht is zjjndi aanslag op den hij de wét bepaalden voet te voldoen. En wordt deze door plaatsing In de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 7 Augustus 1882. DE KANTEIL Spocdcischcnd. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Dinsdag 8 Augustus i 1882, des namiddags te twee uren. 1». Vetzoek van G. Aalbertsberg, om continuatie als stads-ficefkUndïge. (148) 2*. Benoeming van een tweede onderwijzeres dan de Meisjesschool 2' klasse. (145) 3*. Staat van af- e* overschrijving op de begroetingdrenst f882. (147) 4'. Voordracht lot het aangaan van éene geWfeeWirtg. (148) 5". Rekening van hel Stedelijk Werkhuis oVer J884. (137) LEIDEN, 7 ABgusfns.- 'Be zitting van den gemeenteraad, dié héden zoó gehouden worden, kou geen doorgang hehbendaar slechts negen leden waren opgekomen. De -voorzitter belegde dientengevolge ccne spoedeischcude vergadering tegen morgen len 2 ure. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, hij partijen van 10Ö, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen 35, ƒ17, 350 en /1.80, de laagsle ƒ34 ƒ17, ƒ3.20 en ƒ1.75. Heden morgen zijn van hier de by het 411, regiment infanterie in dienst getreden miliciens, met het daarbij behoorende kader, naar het kamp bij Hilligen Vertrokken. In het reglstreeksch personenverkeer met den Ncd. Centraal Spoorweg worden met 8 Augustus aanst. alle reglstreekschc retourkaarijes niet slechts in prijs verminderd, maar daarbij ook algemeen gedurende vier dagen geldig. Behalve bet groote voordeel, dat daardoor regtstreeks wordt genoten,- heelt de maatregel bovendien teil gevolge, dat bij re-expeditie te Amersfoort via Utrecht ook Lusschen stations der noorder en ooster lijnen van detv Staats spoorweg, transit Zwolle resp. Zutphen, de retourvracht minstens gelijk, en- in de meeste gevallen belangrijk goedkooper wordt dan via Hilversum. Het stoomschip Drenthe, van Batavia naar Rotterdam, is op 4 Augus tus te Suez aangekomen en zou den 8tc van daar vertrekken. De Prins Frederik is op 5 Augustus van Suez naar Amsterdam vertrokken. De koninkljjke familie is Zaturdag namiddag ten half zes ure op hel Lod aangekomen. In hel Politieblad komt onder de gesignaleerde personen voor Adolph Hockenjas, oud 43 jaren, fabrikant, afkomstig uit Freiburg. Zijne uit levering wordt door de Badensche regering aangevraagd wegens bedriegelijke bitikbreuk. Hij wordt vermoed zich naar eene Nederlandschc haven te hebben begeven, ten einde zicli naar Amerika in te schepen. De minister van justitie verzoekt opsporing, aanhouding en onmiddellijke kennisgeving. Door de Badensche regering wordt de uillevering aangevraagdwegens moed'willigen manslag, van Sebastian Berger, oud 32 jaren, lang 1.7meter, knevel blond, haar donkerblond; hij heeft een grijsachtig reiskoffer bij zich. De opbrengst van het vervoer over den Hollandschen ijzeren spoorweg was gedurende de maand July II. als volgt: Aantal vervoerde reizigers 308,248. Opbrengst van reizigersvervoer 292,501.24, van goederenvervoer ƒ46,101.42, van diversen ƒ1204.40, totaal ƒ339,807.06. Sedert t January 11. bedraagt het aantal vervoerde reizigers 1,709,223 en hel bedrag der ont vangsten ƒ1,936,207.14. Tussclicn 15 Junij en Julij is voor de Utrechtsche zeiidings-vereeiiiging ^2776.13ya bjjeengebragt, waaronder ecu legaat van 3000, uit Dordrecht, op rekening der erfenis van mej. E. J. C. v. d. Berg; ƒ3000, uit Loosdui nen, legaat van den heer J. D. Viruly Jzn.; ƒ5000, uit Rotterdam, legaat van ntej. J. M. Bogaers. Aan het strand onder Oostvoorne is een mansljjk aangespoeld, onge kleed en niet meer te herkennen. Na door cfen geneeskundige geschouwd te zjjn, werd het lijk begraven. Omtrent tien zoo veel besprokeh schietwedstrijd op duiven, die gis teren onder Veenenburg zou plaats hebbén. meldt het Hbl. o a. Hét 4öl- gende: lieden morsen te 9.34 kwamen te Veènenburg acht hèerén aan. Vijf Dunner hadden geweren. Een verslaggever van de Sport sloot ziéfi b(j iien aan. Vier dér heeren lictefi hun jagtgcécedschap aan het staiioii. Allen begaven zifch mét den heef Wilsondie tol het gezelschap behoorde, haar den huize "Rösienbnrg lit het koffijtitiisje tégenover het station bevonden zich de advocaat-generaal Jolles, de officier van justitie bij de regtbank ie Haarlem en de burgemeester van llillegom, tot welke gemeente Veenenburg behoort. Zij lieten de heeren voorbijgaan en begaven zich eerst een half uur later op weg. De oplogl, die tin langs de laan wandelde, b'csfond rt'it de drie handhavers der wet, twee dagbladverslaggevers eft twee hèeren die Hts pwbliek dienst deden, daarachter volgden zeven veldwachters. die eene kar met planken en ligle balkjes (ribben) voortstuwden. Drie teldviachléfs waren réeds vooruitgezonden. De stoet bewoog zich door eeft'ê tón, ging tervolgens links af langs den weg naar HFffcgom, sloeg daarrri nogmaals linksom langs een1 tónijé behoorende tot hél particuliere téfreitf dés heêféh Wilson. Hier werd hall gehonden voor een brcede greppel, tfaar gegttóén Vóór dé Vorige gelégeftheïd om den toegang té beletten èh' nu nog irïwtóéh. Laatstleden Vrydag moest men zich daarover zoo goed mogelijk een #éjg banen. Nfr g'mg dit beter. Met het medégebéagfe' hoof wércf er jfiel éene brug over geslagen. Alvorens da'arover te trekken, wachtte de fteér Jrilfes dé kotet der heeren jagers af, die spoedig verschenen. Twee hunner waren' gewapend met ge weren, een derde droeg een mandje met vier duiven. Bij de brug aange komen, vroeg jhr. Michiels van Kessen'ich wat de beer Jolles van plan was te doen, waarop deze antwoordde, dat hij zou afwachten wal de heeréh deden. Na korte beraadslaging van de heeren of zij al dan niét óver de brug zouden gafati. besloten zij terug te kceren en langs een anderen weg den overkant van den weg te bereiken. Toen zy daar waren aangekomen',' en den weg naaf het stuk land insloegen, waarop de wedstrijd zou plaats hebben, volgde de justitie en de pers en het publiek, dat nog atly'd öft slechts twee heeren bestond. Aldaar ontspon zich een gesprek. Dé heër J'olles deelde mede, dat hij, evenals de vorige maal, hier was gekomen ótn te zien of het verbod van den minister om duiven te schieten werd uagé- komen. Op de vraag of dit verbod dan ook voor heden gold, gaf hij voör- lezing van een1 telegram des ministers, waarin o. a. de zinsnede voorkwam "Verbod blijft in elk opzigl gehandhaafd". Jhr. Michiels van KessetiUili' zéidfe daarop met luider stemme: namens den heer Wilson verzoek ik u het terrein te verlaten. Daaraan werd onmiddellijk voldaan door de pets en het publiek. De justitie blééf. Een veldwachter deed ons behoorlijk uitgeleitffe. De heeren en- de justitie gingen nu het tot schieten bestemde teérein op. Tol tweemalen toe deden een paar heeren hunne jassen uit en aart alsof »de wedstrijd" zou beginnen. Maar dan begonnen weder pohi'parlfers thét de justitie. Men vroeg of eene speciale wettelijke bepaling of' véél dèjagtwét zou worden toegepast, waarop de heer Jolles antwoordde, dat' lijj' hier was om een schietwedstrijd te verhinderen, eri dat overtreding vaii'dé jagfw'ét hier delict zou kunnen zijnwaarvoor hij echter niet was gekométL De heeren hielden beraad. Het gevolg daarvan was, dat men het groepje aan de zijde van de spoorbaan zag verdwijnen. Langs de baan kwamen de heeren in het station, en per trein van 10.48 keerde men huiswaarts. M'. Jolles seinde het voorgevallene onmiddellijk aan den minister. De duiven werden teruggebragthet verbod des ministers geëerbiedigdgeen schot gelost. Wel leekemlen de heeren verzet aan, omdat zij in hurt voornemen verhinderd warendoch dat dit voornemen niet ernstig was, bleek genoeg zaam uit de kleine opkomst der jagers, waarvan het'meerendrei niet ëens liet jag(gereedschap naar het terrein meenam, en de kleine hoeveelheid dtifven.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 1