Mints (in: CÖU Bt A 1882. V. 182. -J Idaai tin;. 'O0> 10, ZATURDAG 5 AUGUSTUS. [)e Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgeionderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaart f 1.50franco p. p, f 2.- A/ionderlijke nommers lijn verkrijgbaar voor 6 cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents. een. all! es j ST A DS-BERÏCHTEN. De BURGEMEESTER. Hoofd van hel Gemeentebestuur van Leiden, brengt ter algemeene kennis dal aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld het op den 3d" Augustus jl. invorderbaar verklaard kohier van het patentrecht voor de wijken 1, II en III, dienst 1882/83, en dal een ieder verplicht is zijn in aauslag op den hij de wet bepaalden voet te voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd Leiden. 4 Augustus 1882. DE KANTER. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Maandag 7 Augustus 1882, des namiddags te twee uren. Verzoek van G. Aalbertsbergom continuatie als slads-heelkundige. (148) 2". Benoeming van eene tw cede onderwijzeres aan de Meisjesschool 2"1' klasse. (145) 3». Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1882. (147) 4'. Voordracht tot het aangaan van eene geldleening. (146) 5". Rekening van het Siedel(jk Werkhuis over 1881. (137) BINNEN LAN O SCHE BERT T K N. I LEIDEN, 4 Augustus. kV de leerlingen van de 5,le klasse der hoogerc burgerschool hebben in Noordholland het eind-examen afgelegd en het diploma ontvangennamelijk: S. van Dissel, P. G. Wassenaar, D. P. van Nouhuys, F. L. G. d'Aumerie, W. Driessen, 11. J. Meerburg, J. Boumeesler, A. D. van der Harst, E. C. A. Veenslra, G. Iloog, H. de Vogel en II. W. Witte. Gedurende de algcloopen maand Julij zijn per Rijnlandsclten stoom tram (Leiden—Katwijk) vervoerd 20424 personen, met eene opbrengst van ƒ5769.165, zijnde f 21.70 per dag en per kilometer: sedert 1 Jannarij 1882 193136 personen, met eene opbrengst van ƒ27053.415, zijnde ƒ14.82 per dag en per kilometer. Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Nederl. Indië door middel van het stoomschip Limburg, waarvan hel vertrek uit Rotterdam op 5 Augustus aanst. is bepaald. Behalve naar Batavia wordt met deze gelegenheid mede eene brievenmaal verzonden naar Padang. De brieven en verdere stukken behooren 5 Augustus aanst 's namiddags uiter lijk vóór 1 uur, te Rotterdam aangekomen te zjjn. De Staatscourant van heden bevat de volgende bekendmaking, dd. 3 Augustus, van den minister, hoofd der rijkspolitie, A. E. J. Modderman: In het belang der openbare orde heeft de ondergeteekende zich verpligt gezien den voorgenomen «Schietwedstrijd op duiven", die morgen nabij sla tion Veenenburg zou worden gehouden, te verbieden. De fungerende direc teur der rijkspolitie te Amsterdam (advocaat-generaal mr. Jolles) is met de handhaving van dit verbod en van de openbare orde te dier plaatse belast. Zoowel om aan dezen ambtenaar en de magl ouder zjjne bevélen gesteld de volvoering hunner taak gemakkelijk te maken, als ook in hun eigen be lang, worden de rustige burgers uitgeuoodigd morgen de nabijheid van hel landgoed «Rustenburg" zooveel mogelijk te vermijden. Aan hen die tegen woordig mogten zjjn, wordt met nadruk herinnerd, dal verzet tegen de openbare magt, handelende tot uilvoering van de bevelen der hoogere auto riteit, onder alle omstandigheden strafbaar is. Door de regering is een ontwerp van wel ingediend strekkende lot het verleenen van een subsidie van 150.000 voor de te Amsterdam te houden internationale koloniale- en uitvoerhandel-tentoonstelling. Hel comité van uit voering is daarentegen bereid, de voor de Nederlandsche inzenders noodige ruimte tegen een verminderd tarief beschikbaar testellen; voorts enkele inzendingen, waarvoor dit met het oog op het doel der tentoonstel ling wenschelijk werd geacht, kosteloos op te nemen, en voor eene gepaste versiering, voor bewaking enz. der Nederlandsche aldeeling zorg te dragen. Bjj het ontwerp wordt voorgesteld reeds voor het loopende jaar een eersten termijn van het subsidie, ten bedrage van ƒ5000, beschikbaar te stellen. Aan het depart, van marine zijn, naar hel Fad. verneemt, tal van aanbiedingen ingekomen om het wrak van de Adder te liglen. Poch onder die vele schijnen slechts enkele als een ernstig aanbod te kunnen worden beschouwd. Het departement wil blijkbaar eerst nadere mededetlingen van den uitslag van het onderzoek der duikers omtrent de ligging van het schip en verdere bijzonderheden afwachten, eer lol een besluit omtrent het ligten wordt overgegaan. De chef der afdeeling materieel, de kapitein ter zee jhr. A. C. van Haefien, vertrekt naar Londen met eene opdragl van den minister van marine, om inlichtingen in te winnen iu verband met aanbie dingen van Engelsche maatschappijen, die, in het bezit zjjnde van het noodige materieel, de meeste kar.sen van slagen met hel mocijelijk werk aanbieden. Het stoomschip Zeeland is op 2 Augustus van Batavia naar Rotterdam vertrokken. De Madura, op weg naar Amsterdam, vertrok op 1 Augustus van Port-Saïd. De algemeene synode der Christelijke geref. kerk zal gehouden worden te Zwolle den 15'" Augustus aanst. en volgende dagen. Onder de onder werpen. ter behandeling aan de orde gesteld, bekleedt wel de voornaamste plaats de theologische school, waaromtrent verschillende voorstellen worden gedaano. a. lot vermeerdering van het aantal docenten en lot aanbieding van het emeritaat «salvo honore et slipendia" aan de beide oudste docenten, wegens hun hoogen leeftijd en als blijk van waardering van alles wat zij voor de kerk geweest zijn (prod. A. Brummelkamp en S. van Velzen). Te Oudshoorn heeft eergisteren avond een hevige brand gewoed in een boerenerf, door twee huisgezinnen bewoond. Tien van de elf kinderen, die met de ouders reeds in de rust waren, konden nog gered worden, maar een jongentje van 6 jaren is in de vlammen omgekomen. Naar men verneemt zijn, ter voldoening aan den wensch van wijlen den heer mr. M. H. Godcfroidoor mevr. Godefroi-Machielsde navolgende sommen aan de verschillende instellingen gezonden: Aan het kerk bestuur der Nederl. Israëlitische gemeente te 's Gravenhage 500; aan hel kerk- en armbestuur der Nederl. Portugeesch Israëlitische gemeente aldaar 200aan het Israëlitisch oude mannen- en vrouwenhuis aldaar ƒ500; aan het Israëlitisch weeshuis aldaar ƒ1000; aan de Vcreeniging lot bevordering van ambachten onder de Israëlieten aldaar 200; aan Iret Israëlitisch ziekenhuis aldaar 1000aan het begralenis-collegie hij de Nederl. Israël, gemeente aldaar 250; aan het Nederd. herv. weeshuis aldaar 500; aan het Roomsch-Kaih. weeshuis aldaar ƒ500; aan de Haagsche afdeeling der Maatschappij van weldadigheid 200; aan de instelling «Zee- manshoop" te Amsterdam 250; aan het Ned. Israël, jongensweeshuis te Amsterdam 300; aan hel Ned. Israël, meisjes-weeshuis aldaar 390; aan het Ned. Israël, armbestuur aldaar 1000; aan bet Portugeesch Israël, jongens-weeshuis aldaar 300: aan hel Portugeesch Israël, meisjes-weeshuis aldaar ƒ300; aan hel Portugeesch Israël, oude mannenhuis aldaar ƒ300; aan bet Portugeesch Israël, oude vrouwen- en ziekenhu's aldaar ƒ300; aan het Nederl. Israël, seminarium te Amsterdam 300; aan de Vcreeniging voor zieken-verpleging aldaar ƒ200; aan het Hervormde jongens-weeshuis aldaar ƒ400; aan het Hervormde meisjes-weeshuis aldaar ƒ400; aan het Roomsch- Katholiek jongens-weeshuis aldaar 4C0, en aan het Roomsch-Kalholiek meisjes weeshuis aldaar 400. De wedrennen, uitgeschreven door de Ned. harddraverij- en renverecni- ging, zijn gisteren te Bussum aangevangen. Hel weder was vrij goed. Er waren duizenden menschen aanwezig, maar toch was de stroom niet zoo groot als men verwacht had. Even na half een uur kwam H. K. H. prinses Hendrik met gevolg op het terrein en ten 1 uur nam de strijd een aanvang. De uitslag was als volgt; I. Koningsprjjs. Harddraverij voor inlandsche paardenloebehoorende aan Nederlanders, ingespannen voor Hollandsche sjeezen. Prijs: een gouden zweep, door Z. M. den koning aangeboden, en ƒ250. Premie 100. Prijs: IFillem lil, eigenaar C. Brommer, te Zijpe. Premie: Koningin, eigenaar G. Rees, te Dordrecht. II. Handicap. Wedren voor paarden van alle landen en rassen, op de vlakke baan. Prijs: ƒ200 en 2/3 der inleggelden en forfeits. De tweede aangekomene ontvangt 1/3 der inleggelden en forfeits I'rjjs: Boraiue, eigenaar vicomte de Buisscrel, te Casteau. Premie: Etoile dor, eigenaar Bauchau, te Gent. III. Nationale prijs. Harddraverij voor inlandsche paardenloebehoorende aan Nederlanders, ingespannen voor twee- of vierwielige rjjtuigen. Prjjs ƒ2000. Premie 500. Prjjs: Telegraaf, eigenaar P. SmitJr.te Rotterdam. Premie: Sophie, eigenaar jhr. Qnarles van Uflord. IV. Internationale prijs. Harddraverij voor paarden van alle landen en rassen, ingespannen voor twee- of vierwielige rijtuigen. Prijs 2000.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 1