i STUIVERSNOVELLEN, Dr. WX lit ISO \im\X Dr. A. VAN RHIJN GEÏLLUSTREERDE PER TELEGRAAF. is weder te consulteer en. ier ran binnenlandsche zaken: wèl een bewijs dal men den naam Lincoln in eere wensclit te houden. Onder de le New-York aangekomen passagiers per stoomboot Assyrian j Monarch bevonden zich 115 Israëlitische vlugtelingen, die meestal door het l londensche Mansion House Committee van spoorwegbilletten naar het wes- t ten en zuiden waren voorzien en derhalve onmiddellijk naar de plaatsen jj hunner bestemming zijn verzonden geworden. Deze lieden waren bijna allen in het bezit van aanwijzingen voor kleine geldsommen, die echter eerst bij aankomst op de plaats van bestemming betaalbaar waren. Vermeld wordt, dat deze Israëlitische emigranten door de commissie voor de emigratie on- der borgtogt zijn ges'eld, iets dat nog niet is voorgekomen. In die papieren van borgtogt wordt gezegd, dat, voor het geval de betrokken personen ziek of hulpeloos worden, de stoomvaartmaatschappijen hen weder gratis naar Europa moeten terugvoeren. De aankomst van nog ongeveer 900 vltrlelingen is van Londen reeds aangekondigd, doch deze zullen allen on middellijk naar het binnenland verzonden worden. Volgens berigt van den secretaris van de «Hebrew Emigrant Society" kwamen te New-York in de maand Junij 2379 Joodsche vliigtellngen uit Rusland aan, 1012 mannen, 420 vrouwen en 947 kinderen. Sedert den 30sten Junij tol den 8"t0 Julij zijn nog 750 vlugieliiigen aangekomen. l'RAN R R IJ R. Op voorstel van den raad van het Legioen van Eer heeft de president der republiek een besluit goedgekeurd, waarbij aan ieder, die geregtigd is tot het dragen van eene vreemde ridderorde, welke aan een rood lint ge dragen wordt, verboden is, dat lint zonder decoratie te dragen, daar velen hiervan misbruik gemaakt hfedben om door het dragen van het lint alleen den schijn aan le nemen als waren zij ridders van hel Legioen van Eer. De kamer van algevaardigden heeft het ontwerp betreffende de vergoe ding aan de slagtoflers van 2 December met 383 tegen 72 stemmen aange nomen. zooals het door den senaat was goedgekeurd, met weglating van de officiële vermelding der leden van de gemengde commissie. Voorts is het ontwerp tol vaststelling van 1 millioen ten behoeve der departementen, die door overstrooming hebben geleden, met algemeene stemmen aangeno men. Daarna werd de zitting gesloten. Onderscheidene dagbladen wijzen op den treurigen toestand, die ont staan is door de beslissing der kamer ten opzigte van het Egyptische crediet. Men huivertzegt de Temps, als men al de gevolgen wil overzien, die er uit af te leiden zijn. Maar cén ding is zeker: uit de moeijelijkheid, waarin eene staatkunde van weilelcn en schipperen het land gcbragl heeft, moet men geraken. Zal het beginsel van onthouding nu door den drang der om standigheden niet de rigtiug geven aan de buitenlandsche staatkunde van Frankrijk? Kunnen de Fransche schepen in de wateren van Egypte blijven? Kan Frankrijk zijne plaats behouden in de conferentie? De kamer heeft weinig gedacht aan de qnaestiën, die zij stelde, en nog minder aan de op lossingen, die deze qtiaesiiën vcreischen. Volgens hier te lande ontvangen berigten zijn de Engelsche depêches over de houding van den heer de Lesseps ounaauw keurig. Zijne betrekkin- t>«\ met Arabi hadden ten doel de emigratie van 120 Grieken te verzekeren; een transport van 35 zieken met 11 geestelijke zusters, een geneesheer en 4 oppassers van Cairo naar lsmaila te beschermen en de orde in de pro vincie Zagazig te verzekeren. De heer de Lesseps blijft gelooven, dat de onzijdigheid van het kanaal niet zal worden aangetast door de Egyptenaren als de Europeanen daarin niet voorgaan. Hij protesteerde tegen eene daad der Engelsche marine, die streed met hel reglement der maatschappij. De publieke opinie is op de zijde van den heer de Lesseps. Een ontzettend ongeluk viel dezer dagen le Parijs voor in het huis van graaf Belmont. De graaf had vóór zijn huwelijk geruimen tijd den lndischcn archipel bereisd en eene collectie zeldzame wapenen, waaronder Maleische krissen, medegebragt. De vorige week was de graaf uitgegaan, terwijl zÜne beide zonen Albert en Rudolf, knapen van twaalf en aebt jaren, in zijn kabinet speelden. Bij zijne terugkomst vond hij'zijn jongsten zoon Rudolf kermend op den grond liggen. Hel was den ongelukkigen vader terstond duidelijk wat er voorgevallen was. De beide kinderen had den uit de wapencollectie twee dolken genomen om daarmede te spelen en de kling van een der beide dolken was vergiftigd. Een prik in den vinger was voldoende geweest om dit verschrikkelijk gevolg te weeg te brengen. Graaf Beloiont zond natuurlijk oogenblikkelijk om een geneesheer, doch in weerwil van de krachtigste middelen gaf liet kind weldra onder de ver schrikkelijkste pijnen den geest. Den geneesheer slaagde er niet in het vergift, waarin de dolk gedoopt was, te herkennen. Woensdag II. werden te Saintes twee hevige aardbevingschokken gevoeld. De schokken gingen gepaard met een geweldig nnderaardsch gedruisch, dat van acht tot tien minuten bleef aanhouden. De schrik was algemeen, te meer daar de vensters rinkelden en verscheiden meubelen ver plaatst werden. Een te Nice in de Italiaansche taal verschijnend blad zal vervolgd worden wegens een artikel, waarin de bevolking opgehitst wordt om het gewest van Frankrjjk los te maken en te hereenigen met Italië. Berigten van Tripoli, le Tunis ontvangen, melden, dat er grooteonge rustheid onder de Maltezers en Israëliten van die stad heerscht. Verscheiden honderden Europeanen zijn reeds gevlugt. Eene slagliug als die van Alexan dre wordt gevreesd. De consuls der verschillende mogendheden zijn ten huize van den Franschen consul bijeengekomen en hebben eene proclamatie opgesteld, die onmiddellijk aan de deur van alle consulaten is aangeplakt. De consuls spannen al hunne krachten in om de gemoederen lot kalmte te brengen. De pacha heeft eene officiële circulaire aan de consuls gezonden, waarin hij verzekert, dat de openbare veiligheid niet bedreigd wordt. DDITIGULANU. Aan den rijksdag zal, bij het hervallen zijner werkzaamheden, door een aantal architecten eene petitie worden ingediend, om door zijne tusschen- komst te verkrijgen, dat de jury, welke de ontwerpen voor de stichting van een nieuw rijksdag-gebouw beoordeelde, een uitvoerig rapport over hare beslissing uitgeve. Alle pogingen, langs particulieren weg beproefd, om zulk een rapport te erlangen, mislukten; men kreeg zelfs eene zeer onaan gename afwijzing. In de Maandag te Breslau gehouden vergadering der vereeniging van Duitsche spoorwegmaatschappijen waren 79 maatschappijen van Midden- Europa door 130 gedelegeerden vertegenwoordigd. De geheimraad Simon uit Berlijn presideerde en de opperpresident Seidewilz heette de aanwezigen welkom. De Altdam Colberger spoorweg, de K. K. militaire spoorweg BanjalukDoberlin, de StargardGustinerweg werden in de vereeniging opgenomen. De maatschappij der Boheemsche handelsbanen had het daartoe reeds ingediend verzoek ingetrokken. De door de commissie voor het personen-verkeer ingediende voorstellen, betreffende invoering van gecombineerde rondreisbilletten binnen hel gebied der vereeniging. werden met eenige voor het publiek gunstige wijzigingen aangenomen. Het voorstel ter invoering van maatregelen tegen de ontbranding van bezendingen wol en katoen door vonken uit de locomotief is gedeeltelijk aange nomen. HC.) ALEXANDRIE, 31 Julij ('s namiddags 1 ure). Het bombardement van Aboukir is voorlonpig opgegeven. Een detachement Engelsche en Fransche mariniers is te lsmaila ontscheept. De bevelhebber der Duitsche kanonneer boot Möwe, te Port-Saïd, heeft in last, in geen geval troepen ter bescher ming der Duitschers aan wal te zetten, maar de Duilschcrs, indien zij wor den bedreigd, aan boord te nemen. Op de voorposten van Ramleh is het rustig. De Duitsche consul-generaal vertrekt morgen. Alleen de Engelsche. Fransche en Italiaansche consuls-generaal blijven. ALEXANDRIE, 31 Julij. De Khedive heeft de Ëngelschen gemagtigd, de heele linie van liet kanaal te bezetten, voor zoover zjj dit ter verdrijving der opstandelingen nuttig zullen achten. Arabi-pacha heeft den Bedouïnen langs den oever van het kanaal aan bevolen, aan de Lesseps te gehootzamen. Alle personen, voorzien van een passeerbillet, geteekend door de Lesseps, kunnen tot Cairo doorreizen. PARIJS, 31 Julij, ('savonds). Tot op dit oogenblik heeft de president der republiek nog niemand ontboden. Men gelooft, dat hjj morgen eene conferentie zal houden met de voorzitters van den senaat en de kamer. KÜNSTANTINOPEL, 31 Jalg. De Russische gezant heeft aan de leden der conferentie medegedeeld, dat Rusland de Egyptische quaestie in twee deelen scheidt en aan de conferentie alleen dan zal deelnemen, als de quaestie betredende het kanaal wordt behandeld. Ten gevolge dezer verklaring wordt de conferentie als geëindigd beschouwd. Bij de Porte is ingekomen een adres uit Cairo, onderteekend door 2000 Egyptische notabelen, en inhoudende het verzoek aan den Sultan, zijne be krachtiging te onthouden aan de door den Khedive geproclameerde verval lenverklaring van Arabi-pacha. LONDEN, 31 Julij. liet lagerhuis heeft met 140 tegen 23 stemmen het voorstel der regering aangenomen, dat de kosten der Indische expe ditie naar Egypte uit de Indische iukomsten bestreden zullen worden. Vooraf had de regering het oorspronkelijke voorstel in dien geest veranderd dat toekomstige besluiten daarover aan het huis voorbehouden blijven. LONDEN, 1 Augustus, [li. O.) De Uai>y News verneemt, dat aan sir Beauchamp Saymour, den admiraal van het eskader te Alexandrië, is opge dragen om de overgave der vestingwerken van Abockir te eischen. In geval van weigering zou hij lot de beschieting overgaan. ALEXANDRIE, 31 Julij. (/f. O.) De Khedive heeft geseind om 200 Ita liaansche politie-agenten en 40 Zwitsers, ten einde te Alexandrië dienst te doen. Men gelooft hier. dat Moektar en Ftiad het bevel over de Turksche mili taire expeditie in Egypte zullen voeren, en niet Dcrwisch pacha. AüVlïRTLVl 1 K A is, van af Woensdagmorgen 2 Augustus, weder te consulteeren. bevattende GEÏLLUSTREERDE NOVELLEN, in geil lustreerden Omslag. Verder eene rubriek LAND- en VOLKENKUNDE, geïllustreerd, met geïllus- treerde beschrijvingen van fabrieken uit alle oorden der wereld, waardoor het werk een Wereld-Adresboek wordt van blijvende waarde voor iedereen, 1 en tevens een sieraad op elke leestalel. De prijs is slechts 65 Cent voor dertien wekelijksche afleveringen, Advertentiën op den omslag 15 Cent per regel. Alle Boekhandelaren en Postdirecteuren nemen bestellingen aan. Rotterdam. S. BLOK.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 3