LEIDSCHE comm. 1882. V. 178. D1NGSDAG 1 AUGUSTUS. De Courant verschijnt dagelijks, Zonen Feestdagen uitgetonderd. l)e prijs der Courant t» per vierendeel juars 1.50, franco p. p, f 2. A ftonder lij ke nommers sijn verkrijgbaar voor 6 cents. De prjjs der Advertenliën is van 1—4 regels 1.—iedere regel meer 25 cents. STADS-BE RICHT EN. ^jy/f»- v /WV BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Leiden doen te weten, dat de rekening en verantwoording van de inkomsten en uitgaven dezer gemeente, over het dienstjaar 1881, met al de daarbij behoorende bescheiden, aan den Gemeenteraad op heden is overgelegd, tegelijk voor een ieder, gedurende veertien dagen, ter lezing nedcrgelegd op de Secretarie dezer gemeente en in druk, tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar gesteld. Geschiedende daarvan, ingevolge art. 219 der Wet van 29 Juni 1851 Staatsblad n". 85), openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE KANTER, Burgemeester. Leiden 29 Juli 1882. E. KIST, Secretaris. BINNENLANDSCHE BER1GTEN. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag 3 Augustus 1882, des namiddags te twee uren. 1». Benoeming van een derden onderwijzer aan de school 3de klasse n°. 2. (137) 2'. Idem van eene onderwijzeres in de vrouwelijke handwerken aan de Herhalingsschool. (137) 3". Verzoek van D'. J. Campert, om ontslag als leeraar aan de lloogere Burgerschool en het Gymnasium. (122) 4". Idem van P. De Jong, om ontslag als tweede onderwijzer aan de school 3d6 klasse n°. 1. 5». Idem van mej. L. Kuyl, om ontslag als tweede onderwijzeres aan de Meisjesschool 2de klasse. (128) 6». Idem van Mevr. Koppeschaar-Essingom ontslag als lid van hel college van Vrouwen Kraammoedcrs. (129) 7». Idem van J. Smit, om een kolk te leggen naar de Uiterste gracht. (120) 8'. Voordracht tot het doen opmaken van alphabelische registers op de oude trouw- en doopboeken. (124) 9°.,Snppleloire slaat van begrooting en staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1881, van het II. G. of Arme Wees- en Kinder huis. (125) 10". Voordracht tot benoeming voor onhepaalden tijd vau de slads-genecs- en heelkundigen enz. (126) 11°. Idem tot w ijziging van de vergunning in zake den aanleg en de exploi tatie van den stoomtram Katwijk - Leiden. (127) 12». Verzoek van J. J. Groen, om een stoep te leggen in de Pieterskerk- choorsteeg. (131) 13'. Verzoek van besturen en afdeelingen der Maatschappij van Landbouw over eene beplanting van de Beestenmarkt. (133) 14°. Voordracht tot aanplemping van een gedeelte der Zijl- en lleerensingel- grachten. (134) 15°. Idem lot het vestigen van een erfdienstbaarheid van weg op het Raam- land onder Leiderdorp. (140) 16». Idem betrekkelijk de jacht op waterwild in de Vroonwateren. (141) 17". Verzoek van de wed. J. W. Speetter bebouwing van een gedeelte der Binnenvestgracht. (139) 18'. Idem ais voren van het Bestuur der K. N. Grofsmederij. (139) 19°. Rekening van het Evangelisch Luthersch Wees- en Oudeliedeuhuls, dienst 1881. (132). 20°. Idem van het Stedelijk Werkhuis. (138) LEIDEN, 31 Julij. Burg. en weth. stellen aan den raad voor, aan de besturen van de afdeelingen der Holl. Maatschappij van landbouw Zoetcrwoude-Leider- dorp, KoudekerkHazerswoude, Zoetermeer—Zegwaard en Alphen te ken nen te geven, dat er bezwaren bestaan om over Ie gaan tot eene beplan ting van de Beestenmarkt, waartoe deze collegiën het verzoek hebben ge daan. De commissie van fabricage heeft daaromtrent het rapport ingewon nen van den gemeente-architect; volgens hem zou die beplanting kunnen geschieden door het plaatsen van 36 kaslanjeboomen, ieder omgeven door hekjes van staaf- met bandijzer, waarvan de kosten werden geraamd op ƒ300. De gemeente-veearts oordeelde echter die beplanting niet raadzaam, omdat de ruimte tot plaatsing van vee daardoor wordt beperkt en omdat door het druipen der hoornen, het afval van bladeren, ijzel enz. de toestand wordt verergerd voor bet vee en ook voor de bezoekers. De commissie merkt ook op, dal welligt de bezwaren hebben verhinderd, dal in de laatst verloopen twee eeuwen geene zoodanige beplanting is geschied. Burg. en weth. stellen voor, op voordragt van de commissie van fabri cage, voor de berging van diepgoed, over te gaan lot het aanplempen van een gedeelte der Zijl- en Heeren-singclgrachtenen wel een inham van den Zijlsingel tegenover de begraafplaats ter grootte van 1650 centiaren, en een driehoekig gedeelte van de Heeren-singelgracht tttsschen de r. k. begraaf plaats en de zwemplaats, ter grootte van 2800 centiaren. Ter vervulling der vacature van derden onderwijzer aan de school der 3e kl. n'. 2 zijn voorgedragen de hh. J. P. Lancel en J. M. Scheller, alhier, en J. C. A. Binnendijk, te Katwijk. Tot onderwijzeres in de vrouweljjke handwerken aan de herhalingsschool wordt voorgedragen mej. C. C. Nie- meijer, alhier. Door de directie der Leidsche tramway-maatschappij is aan het ge meentebestuur vet zocht om de dienst der lijn Haven-Station gedurende de winter-maandenvan November tot Mei, te mogen staken, op grond van de nadeelige resultaten, die de exploitatie dier lijn oplevert, zoo zelfs dat het gering bedrag, hetwelk de exploitatie des zomers overlaat, geheel ver slonden wordt. Zelfs de exploitatie der Plantage-lijn met een tienmaal grooter vervoer dan langs de Haven-lijn, levert des winters nog verlies op. Volgens de berekening der directie zou er door opheffing der wiulerdienst op de Haven-lijn eene zuivere besparing van p. m. ƒ2570 verkregen worden. Burg. en weth. zijn overtuigd van de billijkheid van hel verzoek en stellen voor het in te willigen. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen /33, ƒ1650, ƒ3.40 en /1.65, de laagste ƒ32, ƒ16, ƒ3.10 en ƒ1.60. B(j den Zaturdag te Rotterdam gehouden internationalen roei wedstrijd, uitgeschreven door de Duitsche turn- en roeivereenigiug aldaar, is b(j n". 5, tweeriemsgieken (Juniores) de prijs, bestaande in drie gouden medailles, behaald door de studenten-roeivereeniging «Njord" alhier, met de boot Minerva. Den 27®"n, 28!,en en 29st"1 Julij werden voor de acte als hoofdonder wijzer te 's Ilage geëxamineerd II candidaten; 6 trokken zich terug; 3 wer den afgewezen, terwijl 2 werden toegelaten, te weten te hh.NV. Verduyn den Boer, van Poorlugaal, en M. M. Blanker!, van Middelburg. In het kamp bij Milligen zal van 1 tot 26 Augustus aanst. een rijks telegraaf kantoor met beperkte dagdienst voor liet algemeen verkeer open zjjn, en het rijkstelegraafkantoor te Katwijk zal van 1 Augustus tot 31 October aanst. tp werkdagen open zijn van 8 ure 'svoor- tot 1 ure 'snamid- dags en van 2 tot 9 ure 's namiddags. De ontvanger van belastingen te Verden, in Hannover, die de eigen schappen heelt dal hij listig is en veel neiging heeft lot hazardspel, heeft zich met de hem toevertrouwde kas verwijderd. Zijne uitlevering wordt door de Pruissische regering aangevraagd wegens verduistering, ge pleegd door een openbaren ambtenaar met ontvangsten belast. Voor zjjne aanhouding, waarvan hel departement van justitie onmiddelijk berigt verlangt, is eene belooning uitgeloofd vau 1000 mark. In den namiddag van 26 Julij jl. is ten nadeele van den commissionair Koring, op den O. Z. Voorburgwal te Amsterdam, bij insluiping ontvreemd: 1 roode lederen portefeuille met wit zeemleder gevoerd en koperen sluiting, inhoudende 1500 a 1600 aan Nederlandsche bank- en muntbilletten bewijzen van deposito bij de kasvereeniging aldaar, als: twee van ƒ2000 en een van ƒ2500; 2 quitantiën van hypotheekbewjjzen ad 4000 en 3500, op een perceel aan de Egelantiersgracht en een in de Pieter Jacobs- straat te Amsterdam, allen ten name van Koring; 1 Amsterdamsch 3 pets. lot ad f 100; een aantal quitantiën enz.eene gekleurd zijden beurs met stalen ringen, inhoudende ƒ116 aan rijksdaalders, guldens en centen. Van dien diefstal wordt verdacht een persoon, oud tusschen 40 en 50 jaren, uiterlijk gezond en donker, gestalte tamelijk lang en breed, baard- vol en luirt, gekleed met bruinen jas, grijze broek en zwarten zijden pet. De commissaris van politie in de 2e sectie te Amsterdam, verzoekt opspo ring, en, zoo daartoe termen zijn, aanhouding en opzending. Hel stoomschip Drenthe, van Batavia naar Rotterdam, is op 27 Julij te Aden aangekomen. De jaarlijksche vergadering der leden van de broederschap van nota rissen in Nederland zal dit jaar plaats hebben te Arnhem op Dingsdag 1 Augustus, onder praesidium van den heer Rnullaer, notaris Ie Amsterdam, lid van het hoofdbestuur. Te Amsterdam had eergisteren een vreessclijk ongeh.k plaats. In de Goudsbloemstraat aldaar was een jongen als naar gewoonte mar zijne dui ven op het plat geklommcD, om zich met zijne vogels bezig te houden. Hij

Leydse Courant | 1882 | | pagina 1