LEIDSCDE lil RAAT. V. 177. 1882. MAANDAG 31 JULI.J. BINNENLAND SC 11 E BER1GTEN. De Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars /1.50, franco p. p. f 2.- Afzonderlijke nommers lijn verkrijgbaar voor 6 cents. De prfts der Advertenlifn is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cenis. Bl| deze Courant behoort een Bijvoegsel. LEIDEN. 29 Juljj. Heden werd op Zomerzorg de 7J' jaarlijksche algemecne vergadering van aandeelhouders in de spoorweg-maatschappij Leiden—Woerden gehouden. Aan het door liet bestuur uitgebragt verslag onlleenen wjj her volgende: Constructie. De uilgaven voor constructie hebben in het afgeloopen boek jaar bedragen de som van f 23447 65 Daarentegen is van constructie afge schreven. wegens aan de Nederlandsche Rhijnspoorweg-maatsehappij terug- geleverde voorwerpen, een bedrag van 2445.57. zoodat het uitgegeven constructie-kapitaal vermeerderd is met ƒ21002.08 en op ultimo April 11. ƒ3,613.383 36 bedroeg, zjjnde alzoo het maatschappelijk kapitaal met ƒ13 383 36 overschreden, welk bedrag door de Nederlandsche Rhijnspoorweg- maatschappij in rekening-courant op den gebrnikelijken voet is voorgescho ten. Onder de constructie uitgaven van het algeloopen boekjaar wordt de voornaamste plaats ingenomen door de kosten van het doen rijzen der per rons en van eenige daarmede in verband staande werken op de stations Bodegraven, Alphen en llazerswoude—Koudekerk, die sedert den aanleg belangrijk waren gezakt. De quaestie van het onderhoul der loegangswegen lot de stations mag thans beschouwd worden geheel geregeld te zijn. Waarborgkapitaal. Het hiertoe gediend hebbende oud pand is van de regering terug ontvangen en daarna weder gesteld in het bezit van de Ne derlandsche Rhijnspoorweg maatschappijwelker directie onze maatschappij deswege volledig heeft gedechargeerd. Exploitatie. De ontvangsten der exploitatie bedroegen in het afgcloopen boekjaar ƒ117,050 57. hare uitgaven, met inbegrip van de vergoeding we gens rollend materieelin het geheel ƒ95,030.54, zoodat de exploitatie-reke ning, namens de maatschappij nagezien en accoord bevonden door den heer de Bordes, als daartoe ten vorigen jare weder door de algemeene vergade ring van aandeelhouders aangewezen, een overschot aanbiedt van 22020.03. De ontvangsten overtroflen dus met ƒ4572 595 die van het voorafgegane boekjaar. Het vervoer van reizigers en dat van goederen bragt elk het zijne daartoe bij. Het aantal reizigers vermeerderde met 3523 en bragt meer op ƒ2015.295; de tonnenmaat der goederen nam toe met 18832. en leverde meer op aan vracht 2852.205. Jammer dat de uilgaven in nog hoogere mate moesten stijgen, ten gevolge van het kostbare onderhoud van weg en werken, dat van de ƒ10258.04, welke er in het geheel meer wer den uitgegeven, voor zich alleen vorderde de hooge som van ƒ9691.15. De eenige troost hierbij is deze, dat de toenemende ontwikkeling belooft te zullen zijn van blijvenden aard, terwijl de buitengewone kosten van onder houd waren toe te schrijven aan het zakken van den weg, waaraan toch een einde moest komen. Netto ontvangsten. Hel saldo der exploitatierekening, aldus tot het minimum van 135,040 aangevuld en wijders vermeerderd met: a. hel ten vorigen jare in kas gehouden saldo van 7093 875 en b. ontvangen vergoe ding voor overschrijving van aandeelen ad ƒ1175, makende alzoo te zamen142,145 625 was daarentegen te. verminderen met2,487.82 voor patent van uitdeeling, honorarium voor toezigt op de exploitatie enz., zoodat er eene netto-ontvangst overblijft van 139,657.805 Hiervan werd, met magliging der vergadering van heeren commissarissen, eene voorloopige halfjaarlijksche uitdeeling gedaan van ƒ3 50 per aandeel, makende op 15000 aandeden 52.500. zoodat thans nog voor uitdeeling bij de Nederl. Rhijnspoor weg-maatschappij beschikbaar is j 87,157.8Ó5 waarvan het bestuur voorstelt eene uitdeeling té doen van ƒ5 per aandeel, makende met de plaats gehad hebbende voorloopige uildeeli'ng ceh jaar dividend van ƒ8 50 per aandeel. In de algemeene vergadering van aandeelhouders werd besloten: 4». de balans over het boekjaar 1881/82 goed te keuren; 2°. als dividend nader uit te deelen een bedrag van ƒ5 per aandeel; 3'. den heer J. P. de Bordes over het boekjaar 1882/83 te benoemen, als ■den bij art. 5 van het contract met de Nederl. Rhijnspoorweg-maatschappij bedoelden persoon, tot hel houden van toezigt op het onderhoud, en bij art. en 7 tot hel nazien en bij juislbevinding goedkeuren en onderteekenen der exploitatie-rekening, jaarlijks door de Nederl. Rhijnspoorweg-maatschappij in te zenden, op denzelfden voet als over het thans afgeloopen boekjaar 1881/82; 4°. den heer T. P. Viruly als commissaris der maatschappij te herkiezen. Ten slotte werd den voorzitter dank betuigd voor de leiding der vergadering. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze weck dagelijks van 45 tot 61 volwassen personen en 4 tot 12 kinderen. In de afgeloopen weck werden op de zwem-inrigting Rhijnzigt 572 zwembaden door heeren en 61 door dames genomen. De temperatuur van het Rijnwater is heden 20° Celsius. Men meldt ons uit Zevenhuizen: Ten verzoeke van den heer P. van Bergen werden -alhier de volgende hoeveelheden te veld staande gewassen publiek geveild: 2 HA. haver voor ƒ349, 1 HA. Engelsche tarwe en 1 HA. Zeeuwsche tarwe zamen voor ƒ330. 1,20 HA. boonen voor ƒ210. Al deze perceelen werden door den eigenaar niet gegund. De mazelen, die in de vorige week alhier epidemisch verklaard zijn, breiden zich snel uit. Het getal ter school gaande kinderen is lot op onge veer een derde gedaald. De gemeente-rekening dezer gemeente, den raad aangeboden, bedraagt in ontvang 15828.38 en in uitgaaf 14446.42% sluitende alzoo met een batig saldo van 1381.95%. De kosten voor het onderwijs bedroegen 5614 28. De gemeente-rekening van Moercapelle bedraagt in ontvang 4731.53 en in uitgaaf 4079.16% sluitende alzoo met een batig saldo van 652 36%. De kosten voor het onderwijs bedroegen ƒ1577.78. Door de Staatscourant wordt medegedeeld het verslag over hel jaar 1881door den raad van toezigt op de spoorwegdiensten aan den minister van waterstaat, handel en nijverheid uitgebragt. In de maand November aanst. zal te 's Ilage een vergelijkend onder zoek plaats hebben van personen, die wenschen te dingen naar de betrek king van klerk bij den rijkstelegraaf. Zij, die zich aan dat examen verlan gen te onderwerpen, moeten voor 15 October daartoe het verzoek doen bij hel dep. van waterstaat enz. Het hoog militair geregtshof heeft o. a. goedgekeurd de navolgende door den krijgsraad gewezen vonnissen, als in zake tegen: A. B.. 19 jaar, geboren te Nieuw-Beijerland, mililien-nummerverwisselaar, 6C batterij, 2e reg. veldarlilllerie, laatst in garnizoen te Leiden, schuldig verklaard aan 1' desertie in tijd van vrede, gevolgd door arrestatie. Ver oordeeld tot eene militaire detentie van een maand. J. R.20 jaar, geboren te Schagen, loteling bij het 7e reg. infanterie, laatstelijk gedetacheerd bij het algemeen depót van discipline te Vlissiugen, schuldig verklaard aan het plegen van eene daad van geweld tegen zijn meerdere in rang, in tjjd van vrede. Omdat bij meende, dat een korporaal een valsch rapport omtrent hem had gedaan, waardoor hjj twee maanden moest overdienen, gaf hij dezen, bij het afgaan van de téap een duw, waardoor die korporaal van de trappen is gevallen. Veroordeeld tot eene gevangenisstraf voor den tijd van vijf jaren en vervallen verklaard van den militairen stand. II. de G., 27 jaar, geboren te Driel, vrijwillig hoornblazer, 5e reg. in fanterie, laatst gedetacheerd bij het algemeen depót van discipline te Vlis siugen schuldig verklaard aan insubordinatie door hel slaan van zijn meer dere in rang, in tijd van vrede. Hij gaf in het wachthtiis der kazerne een sergeant, cp wien hij woedend was, een slag op het hoofd. Veroordeeld tot eene militaire gevangenisstraf van zes jaren en vervallen verklaard van den militairen stand. J. F. B., 23 jaar, geboren Ie Amsterdam, militien-plaatsvervanger 4e reg. infanterie, laatst in garnizoen te Leiden, schuldig verklaard aan le desertie in lijd van vrede, gevolg door arrestatie en overtreding der krijgstucht, door zonder vergunning kameraadsgoed tc gebruiken. Veroordeeld tot eene militaire detentie van twee maanden. Naar men verneemt is door Z. M. den koning een kostbare prijs uit geloofd voor de aanslaande wedrennen te Bussum. Die prijs bestaat in een prachtige zweep, geheel uitgevoerd in vermeil en émail in den stjjl van Louis XVI. Wij vernemen, meldt het Fad., dat het aanvankelijk voornemen van den voorzitter der hoofd-commissie te Willemsoord voor de ondersleuning van de nagelaten betrekkingen der bemanning van de Adder, den vice- admiraal de llaes, is, om de voorzitters van de verschillende commissiën en comilé's in hel gcheele land uit te noodigen met hem eene bijeenkomst

Leydse Courant | 1882 | | pagina 1