Mlll&S (IB I RAAI. V. 1ML VRIJDAG 21 JULI J. ST ADS-BERICIITEN. OPROEPING IN WERKELIJKEN DIENST, van milicien-verlofgangers der lichting van 1879. BI N NT E N L A N D S C H E B E R 1 fï T K N. 1S8S. be prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50franco p. p. f 2.- be Courant verschijnt dagelijks. Zon- en feestdagen uitgezonderd. Afzonderlijke nummers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De pr|js der Advertentiën is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents. De BURGEMEESTER der Gemeente Leiden, Gezien de Circulaire van den Heer Commissaris des Konings in de pro vincie Zuid-llolland, van den 24'ten April 11., A. ir. 849/1 (2' aid), Prorinciunlblad 11*. 29; Brengt ter kennis van de in deze gemeente gevestigde milicien-verlofgan gers der lichting van 1879, behoorende lol het regiment Grenadiers en Jagersde acht regimenten Infanterie, de regimenten Huzaren en de regi menten Veldartillerie. dat zij, krachtens art. 125 der Miliiiewet, onder de wapenen worden ge roepen en daartoe, wat hel 4' en 7' regiment Infanterie, het 3* regiment Huzaren, hel le en 2' regiment Veldartillerie belrelt, op Donderdag den 3'™ Augustus aanstaandehet regiment Grenadiers en Jagers, het 1', 2'. 3', 5e, 6' en 8* regiment Infanterie, op Dinsdag den 8""1 Augustus, het 1* en 2' regiment Huzaren op Donderdag den 10,| D Augustus e. k.des namid dags r óór vier uren, bij hunne korpsen tegenwoordig moeten zijn, in uniform gekleed en voorzien t an al de voorwerpen van kleeding en uitrusting door hen hij hun vertrek met groot verlof medegenomen, alsmede van ver lofpas en zakboekje, zullende de opgeroepen manschappen, voor zooverre zij 'belmoren lot hel regiment Grenadiers en Jagers, het 1", 2" en 8C regiment Infanterie op den O'1'11 September, die van het 3', 4', 5", G en 7' regiment Infanteriehet 3° regiment Huzaren en het le en 2' regimeul Veldartillerie op den li"1"1 Septemberen die van het lr en 2' regiment Huzaren op den 18d'° September daaraanvolgende in liet genot van onbe paald verlof worden hersteld dat bedoelde miliciens mitsdien worden nitgenoodisdzich op Maandag den 31',,n Juli aanslaande, des voormiddags Uissehen 9 en 12 uren. aan le melden Ier plaatselijke Secretarie, lol hel ontvangen van aanwijzing van de plaats waarheen zij zich hebben te begeven en van hel hun eventu eel toekomende daggeld of passage-biljet; en dat, bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhinde ren aan deze oproeping te voldoen, zij daarvan tijdig ter plaatselijke Secre tarie hehooreti kennis le geven, in hel eerste geval, onder overlegging ecner geneeskundige verklaring. Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voorwenden, geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 20 Juli 18'82. DE KANTER. LEIDEN. 20 Juljj. De geruchten dat de minister van Ljjnden reeds eene beslissing zou hebben genomen omtrent hel hem verleend mandaat lol formatie of recon structie van een kabinet bevestigen zich niet. Eerst na de terugkomst des konings op 26 dezer is eene definitieve beslissing ter zake der crisis te wachten, geljjk reeds in den aanvang daarvan werd gemeld. -- Gisteren is er een buitengewone ministerraad gehouden, uitsluitend gewijd aan de overweging der Egyptische aangelegenheden. Door de rege ring is besloten het oorlogsvaartuig Marnixdat van Alexandrië naar Malta was vertrokken, last te geven onmiddellijk naar Egypte terug le koeren en te Port-Saïd te stationneren. Per telegraaf is dien bodem deze lastgeving verstrekt en blijkens heden ontvangen berigt had de Hlarnix daaraan reeds gevolg gegeven en was dit vaartuig naar zijne nieuwe bestemming vertrokken. Voorts is bepaald, dat de Bonaire, die te Nienwediep gereedligt, spoedig eveneens naar Egypte zal vertrekken, om te Alexandria bescherming te vcr- leenen zoowel aan de Nederlandsche als Belgische onderdanen aldaar. -■ Voor de acte van hoofdonderwijzer werden den 17d,n, 18d<" en 19'ltD Juljj te 'sGravenhage geëxamineerd 10 candidaten; 7 trokken zich terug, terwijl werden toegelaten de hh.D. Veerman, uit 'sGravenhage; A. J. P. de Beste, uit Middelburg, en H. A. P. Meijer, uit Rotterdam. •- Aan de rijks-landbouwschool te Wageningen heeft hel eind examen plaats gehad. Het diploma als landbouwkundige is verleend aan: 0. van Vloten, van Haarlem; D. de Voogt, van Wageningen; F. van der Dreggen, van Waddinxveen, en J. C. van der Torren, van Waddinxveen. De consul te Port-Saïd seint, dat het zoowel daar Ier plaatse als in het Kanaal van Suez volkomen veilig is. De Staats-Courant meldt, dat van de bemanning van V. Ms. rammo- nitor Adder nog aangchragt en herkend is het Ijjk van den tamboer 3dekl. der mariniers, II D. van der Pluym. Hel loodsvaartuig Frans Naerebout. hetwelk met het schip de Schelde zich in de Noordzee ter plaatse bevond alwaar men vermoedt het wrak van den Adder te zullen vinden, is heden naar den Nieuwen Maasmond gestoomd, waarschijnlijk tot het innemen van materiëel ten gebruike bij bel in zee zoeken met duikers. Tot dusver is nog niets van het wrak van den verongelukten monitor herkend. Volgens hel f'ad. zal vanwege hel departement van buitenlaudsclie zaken eene aanschrijving gezonden worden aan de Nederlandsche consuls in de kustplaatsen van Engeland. Nnord-Duitschland, Denemarken, Zweden en Noorwegen, met verzoek om bij het aanspoelen of aanbrengen van lijken uit zee zich le vergewissen, of deze van de bemanning van de Adder zjjn. Eene beschrijving van de keuicikeuen der kleedipg, waaruit de identiteit zou kunnen opgemaakt worden, zal aan de consuls worden medegedeeld. Een paar dagen geleden, meldt hel Fad., is in verschillende bladen melding gemaakt van een naamkaartje, dat gevonden was in de bleeding van den luitenant ter zee G. Jouckheer, en waarop aan de keerzijde zou den geschreven slaan de woorden: "Hadden varende 48 duim. Etensuur 2 30". Wij vernemen thans van iemand, die het kaartje werkelijk gezien heeft dat op dal kaarije met potlood aan de keerzijde slechts een adres geschre ven staat: ''Stadhouderskade 48a. Etensuur 5 30". Men meldt uit Scheveningen aan de IV. B. C.: Schipper Keus. voe rende een der schepen van den reeder A Hoogeveen alhier, wiens equipage geen lusl had om naar de Adder te zoeken, bleel volhouden, dat hel wrak wel was le vinden. 11 jj vroeg en verkreeg verlof van zijn rccder om aan den minister van marine zijne diensten gratis aan te bieden. De heer II. begaf zich toen naar den waterschout, die uit zijn naam de diensten van den schipper den minister aanbood. De minister nam die per telegram aan, en dientengevolge is genoemde schipper, vergezeld van een zijner man schappen, naar den Nieuwen Waterweg vertrokken, om van daar aan boord van de Frans Naerebout te worden gebragt. Het plan van genoemden schipper is liooger op te zoeken, en wel op die plaats, waar hjj een schoorsteen en een stuk vlaggestok heeft zien staan, zonder toen nog iels af te weten van het ongeluk, den monitor overkomen. De flesch, bij Rozenburg in de Maas gevonden, waarin een briefje, zoogenaamd afkomstig van den kommandant van der Aa, van den monitor Adder, kan, naar de meening der N. R. C.. moeijelijk van dien monitor afkomstig zjjn geweest. Alles wat daarvan gevonden werd, was steeds benoorden Scheveningen. Vooral eene flesch, die gedeeltelijk aan den wind is blootgesteld, welke sedert de ramp bjjna onafgebroken zuideljjk en westelijk heeft gewaaid, zou bij den sterken vloed, welke steeds noordelijk langs de Ilollaiidsche kust trekt, veel sterker dan de eb zuidwaarts, iu noordelijke rigling gedreven zijn. Waarschijnlijk heeft men bier dus slechts te denken aan eene hoogst ongepaste mystificatie. Het Braziliaansche oorlogschip Fidal de Oliveira is Dingsdag avond van IJmuidcn naar Antwerpen vertrokken. Door den kommandant is eene collecte aan boord gehouden voor de behoeftige nagebleven betrekkingen van de verongelukten met de Adderdeze heeft de som van 159 op- gebragt. In bet tweede nommer van de Officiële Courant der internationale koloniale en uitvoerhandel-tentoonstelling, in 1883 te Amsterdam le houden, komt liet volgende voo"-Naar aanleiding van hel aantal aanvragen, die reeds bij het commissariaat-generaal zijn ingekomen, wordt aan industriëlen, die inschrijviug verlangen, medegedeeld dat liet uitvoerend comité genood zaakt kan worden tot reductie van gevraagde plaatsruimten; hel noodigl de commissiën. alsmede alle belanghebbenden uit om hunne aanvragen, voornamelijk voor de tweede aldeeling (uitvoerhandel), binnen den kortst mogelijken tijd in te zenden, indien zij verzekerd willen zijn dat aan bun verlangen kan worden voldaan. Bij het ontwerpen der gebouwen is gere kend op de mogelijkheid om den aanleg te vergrooten en daar bet uitvoe rend comité van zijn kant wil voldoen aan den wonsch van bet grootste aanlal belanghebbenden, is bet noodzakelijk zoo spoedig mogelijk de opper-

Leydse Courant | 1882 | | pagina 1