(Iniverseel-Zniveriiigszout. FEU TELEGRAAF. ADVERTENTIE N. FRAXKRMK. De Bép. Frang., geljjk men weet. het orgaan van Gambetta, dringt aan op eene volledige zamenwerking van Frankrijk met Engeland in de Egyptische zaken. Het is, zegt dal blad, nog eene onverwachte kans om te redden wat nog te redden is van ons prestige in het Oostenvan onze be- lan»en in Egypte, van onzen invloed aan de Middellandsche Zee, eene kans om het eenige bondgenootschap te herstellendat ons al deze goede dingen verzekeren kan. Laat hel kabinet zich haasten om haar, in overleg met En»eland, te steunen. Laat het met die mogendheid in hartelijke verstand houding treden om die niet meer prijs te gevenen met éénen slag kan het vrijwat misslagen goed maken. Tijdens de opheffing van de tamboers in Frankrijk leverden bijna alle regimenten hunne trommels bij de intendance in en werden de tamboers bij de hoornblazers ingelijfd. Kolonel Leperche van hel 89' regiment deed dit echter niet. Hij nam den schijn aan als deed hjj gelijk de anderen. Hij was echter overtuigd, dat deze opheffing slechts lijdelijk was. Zijne tam boers werden natuurlijk ontslagen, maar even als in alle regimenten hadden zij eene klasse beginnen op te rigten die bestemd was hen op te volgen. De kolonel beval, dat men hen tweemaal per week hunne oefeningen zoude doen voortzetten, en welin de kelders van de kazerne. Na het ontslag van generaal Farre verdubbelde men den ijver, en op den dag dat bel besluit van generaal Billot verscheen, kon hel 89e reg. de kazerne ver laten met de tamboers voorop. Bij gelegenheid van het nationale feest in de vorige week waren twee luchtballons te Sainl-tluen opgelaten, waarvan de eene door de heeren Perron en Collin bestegen was. Op eene hoogte van 650 el scheurde deze ballon en hel schuitje kwam met ijzingwekkende snelheid naar beneden. Beide luchtreizigers dachten zich den dood nabij, daar het schuitje slechts op een lmis of op den grond behoefte neêr te komen, om beiden te ver pletteren toen het gelukkig tusschen twee huizen teregt kwam en daaraan vaslhaakte. Ofschoon de schok toch nog hevig was, werden beide hee ren gered. De pastoor te Brissac heeft, toen op 14 Julij de maire de vlag van den kerktoren wilde uitsteken, zich daartegen verzet en de kerk doen slui- 1 ten. De maire heeft toen de sappeurs-pompiers laten komen, die den toren van buiten beklommen en de driekleur naar boven gebragt hebben. Te Angers hadden de stadswerkers het hek van het bisschoppelijk paleis met groen en vlaggen versierd. De bisschop heeft toen den heer Devaulay, die zijne manschappen gezonden had om dat werk te verrigten, bij deur- waarders-exploit laten aanzeggen al de versierselen weg te nemen, daar hij er niet van gediend was en hij aan de wet de vrije beschikking ontleende over al hetgeen tot het bisschoppelijk paleis behoorde. Indien daar aan geen ge volg werd gegeven, dan behield hij zich voor verder te handelen uit kracht van zijn regt. Te Boulognc-sur-mer is hel standbeeld onthuld voor den Egyptoloog Marielte-bey. Uit Nice wordt van den 12,lt0 Julij 's avonds gemeld, dal daar een brand woedde in de bosschen van Esterel en Tamerion, over eene uitge strektheid van 4 kilometer. HUI T SC H LAN I». De Nd. Allg. Zeit. zegt dat Duitschland bjj de gebeurtenissen in het Oosten weinig betrokken is. liet is de staatkunde der regering goede be trekkingen met alle mogendheden te onderhouden, ze alzoo in geeneudeele, met welke mogendheid ook, in gevaar te brengen. Door hel vermijden van een kwetsend partijkiezen voor deze of gene zal zij de noodlottige misslagen voorkomen van hel Napoleontische Frankrijk, dal andere mogendheden als een schoolmeester censureerde. Dc diukpers volgt eene andere rigting. Met het oog op de scherpe aanvallen ven deze wegens Engelauds handelwijze heelt de regering verklaard dat zij vreemd is aan hel partij kiezen der pers. en zij heefi dit te eer verklaard, daar door niemand het verlangen is te kennen gegeven dal Duitschland zijne meening zegge over de gedragslijn van andere mogendheden. Een der Parjjsche correspondenten van de Köln. Zeit. schrijft//En geland kan trotsch zijn op de dienst welke het door zijn bombardement aan de menschheid bewezen heeft. Alexandrië staat in vlam, de Europesche wijk is ter plundering overgegeven aan overprikkelde en tot vertwijfeling gebragle Arabieren, honderden Europeanen zijn vermoord en de handel van Egypte voor eene reeks van jaren vernield Ergere ramp hadde toch Arabi aan dc ongelukkige stad niet kunnen berokkenen, en de Europeanenwelke in Alexandria have eu goed bezaten, hebben het aan Engeland te danken dat zjj nu bedelaars zijn geworden". Te Franklort a. d. Main heelt de verloving plaats gehad van de jongste dochter van den baron Mayer Karei von Rothschild met prins Alexander von VVagrameenigen zoon des hertogs von Wagram. De bruid zal op den dag des huweljjks lot de Roomsche kerk overgaan. LONDEN, 17 Juli). In liet lagerhuis heeft sir Dilke te kennen gegeven dat zijne mededeeling, volgens welke Oostenrijk het bombardement van Alexandria gebillijkt heeft, berustte op een gesprek van den minister van buitenlandsche zaken te Weenen met den Engelschen gezant en van den Oostenrijksch-Hongaarschen gezant te Londen met lord Granville. Ten aan zien van Duitschland is hij thans lot de ervaring gekomen dat hjj niet gc- regligd was te zeggen dat het de handelwijze der Engelsche vloot voor Alexandrië gebillijkt heeft. Sir Dilke verklaarde verder dat de Porie nog niet schriftelijk geantwoord heeft op de eensluidende nota der mogendheden. De heer Bright verklaarde dat de staatkunde der regering tegenover Egypte de oorzaak is van zijne aftreding. Het gercglshof te Alexandrie is door de Engelschen gered. PARIJS, 17 Juljj. In de kamer van afgevaardigden is het rapport over de organisatie van Tunis voorgelezen. De heer de la Fosse en Canaille Pel- letan bestreden de organisatie van verschillende takken van dienst in het regentschap. Zij beschouwden die als gelijkstaande met eene inlijving. De minisier-president antwoordde hierop: wij moeten verbetering brengen in den toestand der bevolking, wier beseheimers wij zijn. Als het ontwerp wet wordt, zal er een gewigtige vooruitgang tol stand komen. Neemt het aan en moedigt ons op die wijze aan onze laak, gelijk wij ons die voorge steld hebben, voort te zetten. Mei 365 legen 122 stemmen is toen besloten tot behandeling der artikelen over te gaan. Het ontwerp is vervolgens in zijn geheel goedgekeurd. Het crediet voor Tunis is hierna aangenomen met 352 stemmen tegen 87, nadat de kamer het voorstel tot het vormen eener Tunisesche artillerie had verworpen. LONDEN, 18 Julij. Daily News meldt uit Alexandrië van gisteren: //Vlugtelingen uit Caïro berigten, dal daar de heilige oorlog is afgekondigd, en dat te Tantah, Mausurah en Zagareg dc Europeanen vermoord werden. In laatstgenoemde stad trof dit lot een der consuls." PARIJS. 17 Julij. Een telegram uit Alexandrië meldt, dat Arabi-pacha eene algemeene wapening der Arabische bevolking gelast heelt en dat de troepen zich zullen verzamelen om Cairo, welke stad liy tot het uiterste wil verdedigen. INGEZlIItlUEA. Multiplex komt in het L. D. met //bemerkingen" op tegen de herstelling van den gevel van het Gemeenlandshuis van Rijnland. Als redenen voerl hij aan dal juist de verweerde baksteen en de schee<e lijnen der zaudsieeiieii banden dien gevel een schilderachtig, dus een aantrekkelijk aanzien geven"; dat nu een //netjes gemetselde heel eenvoudig versierde gevel" te wachten staat; dat de wjjze van restaureeren vooral uit een constructief oogpunt, om een halven steen weg te hakken en dien met nieuwen baksteen aan te vullen, onbestaanbaar is, omdat te eeniger tijd die steenen //natuurlijk door dreunen als anderzins losraken." Een eenvoudig versierde gevel kan schil derachtig zijn, maar een schilder verwacht aan een welgeordend gebouw van zekeren stijl geen scheeve lijnen en slordig metselwerk. Integen deel, aan gevels van dergelijke gebouwen is juist de kunst van fraai metselwerk verbonden geworden. De bedoelde gevel is hierbij niet ver weerd, maar was lang geleden bruin geverwd en dat is, dunkt mjj, noch schilderachtig noch aantrekkelijk. Indien alles wat aantrekkelijk is nu ook eens schilderachtig werd! Het hangt intusschen geheel van omstandigheden af wat onder het begrip van schilderachtig valt, hetgeen voor menigeen omgekeerd weer in het geheel niet aantrekkelijk is. Als de steen aan eenig gebouw verbrokkeld of vergaan is, moet men dan "zorgeloos voortleven, totdat er scheuren ontstaan bjj scheeve lijnentotdat het een en ander uit elkander valt, om daardoor het schilderachtige, dus het aantrekkelijke te verhoogen? Toegegeven dat het herstellen van deelen aan oude kerken, nu aan den genoemden gevel, met nieuwen baksteen niet aantrekkelijk is, zou men met ouden baksteen te bezigen gered zijn? Ik zou er vóór zijn zulk nieuw werk te olieën, waarbij aan den lyd wordt te gemoet gekomen, om het spoedig eene oude kleur te geven. Maar wat geeft dat alles? Door dreunen als anderzins, zegt Multiplex, zal natuurlijk zulk metselen losraken. Welk dreunen, dal des donders, des geschuts ol des voertuigs? Anderzins als de wereld eens verging? Maar dan zou ik zeggenraakt er meer losdus geen ellende voor den tjjd. Leioen, 18 Juli 1882. A. J. K. Bljjkens behoorlijk geregistreerde akte, waarvan het extract den tienden Juljj 1882 ter Griffie van het Kantongeregt te Leiden is overgeschreven, is de Heer WILLEM FREDERIK VAN KEMPEN, als hoofdelijk aansprakelijk Vennoot getreden uit de Vennootschap onder firma, den eersten December 1877 tusschen de ondergeteekenden bij voor den Notaris OBREEN te Leiden verleden akte aangegaan onder de firma „J. 91. VAN HEMPEN EN ZONEN, Koninklijke Fabriek van Gouden en Zilveren Werken", gevestigd te F oorschoteneu is hij geworden commanditair Vennoot dier firma. Alle reglen, bij de akte van oprigting aan de geza menlijke Vennooten toegekend of voorbehouden, zullen dientengevolge geacht worden slechts aan de drie overige ondergeteekenden toegekend of voorbe houden te zijn. Geschiedende hiervan aankondiging ingevolge art. 31 W. v. K. L. J. S. VAN KEMPEN. A. E. VAN KEMPEN. W. F. VAN KEMPEN. J. M. VAN KEMPEN. Het echte, algemeen gunstig bekende Unlverseel-Zulverlngszout, een zeker middel tegen maagkwalen, zuur, braking, hartwater enz., is thans echt verkrijgbaar in 1/4 pakjes a 15 Cent, 1/2 pakjes a 27% Cent en heele pakjes a 50 Cent, te Leiden bij REYST «f* KRAK; Katwijk, bjj Wed. J. DE GROOT; LFoubrugge, bij G. BOUT HOORN; Benthuizen, bjj Wed. C. DEN BOUMEESTER; Foorburg, bij J. P. T. LIGT HELM; Alphen, bjj L. VAROSSIEAU ZOON; Bodegraven, bij P. VERSLOOT; Noordwijk, bij W. GROEN; üillegom, bjj E. VAN MANSUM

Leydse Courant | 1882 | | pagina 3