LEIDSCHE COURANT. DONDERDAG 13 JULIJ. 1882. V. 102. STADS-BERICHTEN. B 1 N N BNLANÜSCHË B E R l (i T E N. De Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.50, franco p. p. f 2. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 6 cents. De prijs der Advertenliën is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien art. 6 der Verordening van den 27,l,e November 1879 Gemeente blad n°. 10); Brengen ter algemeene Kennis dat door hen is benoemd: tol Heer der Gebuurte 11°. 21 of n". 3 van Wijk VI de heer BERNARDUS GERARDUS BEU1.1NK. in de plaats van den Heer Louis Christiaan Affourtit, aan wienwegens liet metterwoon verlaten van de gebuurte, een eervol ontslag is verleend. En geschiedt biervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER. Burgemeester. Leides. 12 Jnli 1882. E KIST. Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien het adres van J. Van Rossem. wonende alhier, houdende verzoek om vergunning tot het houden van varkens op een erf achter het pand in de Looierstraat n°. 25, Gelet op art. 152 der Algemeene Politieverordening van 6 November 1879; Doen te weten, dat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende panden, ten opzichte der informatiën de coimnndo et inoommododoor Rurgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeente, op Maandag den 17(len .luli aanst.'s voormiddags le elf urenzullende de belanghebbenden verplicht zijn hunne bezwaren tegen dat verzoek op dien tijd in te brengen, terwijl, bij verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen tie inwilli ging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 12 Juli 1882. E. KIST. Secretaris. De RURGEMEESTER. Hoofd van hel Gemeentebestuur van Leiden, brengt ter algemeene kennis dat op heden aan den Ontvanger der directe belastin gen is Ier hand gesteld een op den 10d,° Juli jl. invorderbaar verklaard kohier van hei Patentrecht, dienst 1881/82, 4' kwartaal, en herinnert voorts een ieder aan zijne verplichting om zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 12 Juli 1882. DE KANTER. LEIDEN, 12 Julij. Door burg. en weth. wordt aan den gemeenteraad voorgesteld verandering te brengen in de wijze van behandeling der verzoeken van stads-genees- en heelkundigen om continuatie in hunne betrekking. Tot nu toe werd daarom trent vooraf het advies gevraagd van de drie zoogenaamde groote armbesturen. In de vergadering van 13 April jl. werd de aandacht van burg. en weth. op die gewoonte gevestigd. Zij mrenen dat het inwinnen van advies op dit punt over het algemeen overbodig kan worden geacht. Wanneer toch de geneeskun digen in de uiloefening van hunne betrekking lot aanmerkingen aanleiding geven, zullen daaromtrent wel door de armbesturen klagten bij het ge meentebestuur ingediend worden, zonder le wachten tot dat de continuatie aan de orde komt. Hok zijn hun geen aannemelijke gronden hekend waarom juist deze ambtenaren en andere daarmede gelijk staande slechts voor den tijd van drie jaren moeten worden benoemd. Zij stellen dienten gevolge voor te besluiten dat de ambtenaren, nam. de stads-genees- en heelkundigen en adjunct-genees- en heelkundige, de praelector in de ver loskunde, de gemeente-apotheker, de stads-vroedvrouwen en de adjunct- stads-vroedvrouw geacht worden na liet verstrijken van den termijn waar voor zij laatstelijk zijn benoemd, voor onbepaalden tijd als zoodanig te zijn aangesteld. Door hel bestuur der Rijnlandsche stoomtramweg-maatschappij is aanvrage ;gedaan tol wijziging der voorwaarden waarop vergunning is verleend voor den aanleg en de exploitatie van een stoomtram tussqhen Leiden en Katwijk, in dier voege, dat de renlegarantie tot een maximum van ƒ2500 per jaar, welke de gemeente op zich heeft genomen gedurende 25 jaren vervalt en tevens de voorwaarden waaronder die renlegarantie is verleend. Burg. en weth. meenet), dal er geen bezwaar bestaat om aan dat verzoek te voldoen, daar liet ook in hel belang der gemeente is dat de rente-garantie vervalt, al is dje tot dusverre niet noodig geweest. Bij het vervallen der rente-garantie zal ook moeten worden overgegaan tot het teruggeven van het waar borgkapitaal ad ƒ5000, maar ook hiertegen, meenen burg. en weth., be staat geen bezwaar, terwijl die gelden op andere wijze voor de maat schappij meer productief kunnen worden gemaakt. Alleen achten zij het wenschelijk, in verband met de voorschotten der gemeente wegens het on derhoud der bestrating voor rekening der maatschappij en eventueel herstel van den weg in vorigen staat bij opheffing der onderneming, een zeker be drag als waarborg iu de gemeentekas te houden, waarvoor zjj ƒ300 vol doende achten. -- De minister van binnenl. zaken beeft ter kennis van belanghebbenden gebragt, dat met 1 September 1882 de betrekking van leeraar in Neder- landsch aan de rijks hoogere burgerschool met vijfjarigen CHrsus te Utrecht te vervullen is. Jaarwedde ƒ2500. Zij, die voor deze betrekking in aan merking wenschen te komen, moeten zich voor of uiterlijk op 25 Julij aanst. aanmelden bij den hóogleeraar, inspecteur van het middelbaar onder- Iwijs, dr. M. Salverda, te 's Gravenhage. Genoemde minister heeft ook bekend gemaakt, dat zij, die hel examen ter verkrijging van het diploma van geëxamineerd en beëedigd landmeter wen schen af te leggen, zich daartoe vóór 31 Augustus e. k. schriftelijk hij het dep. van binnenl. zaken moeten aanmelden. Door de commissie, zitting houdende te Utrecht, is als apothekers bediende toegelaten de heer A. B. J. van der Plaats. Een candidaal is afge wezen en een trok zich terug. Blijkens bij het departement van marine ontvangen berigten zijn van de equipage van den rammonitor Adder nog aangebragt en herkend de lijken van de navolgende personen: bootsmansmaat J II. Th. van Balkum, botteliersmaat D. van Brederodc, hofmeester C. R. Seeger, koksmaat J. F. A. van der Hust, matroos 2' klasse J. D. Davids, matrozen 3C klasse J. Jutte en A. W. A. van Driel, ligtmatroos II. Modderman, milicien-vuurslokcr F. Ham, mariniers 2« kl. J. Smeding, II Riemers en J. B. Merk, mariniers 3« kl. F. J. Michels, J. W. Caspers. J. Schieman en G. A. van Oerle. Blijkens een heden bij het dep. van marine ontvangen berigt zijn van de Adder aangebragt en herkend de lijken van den luitenant ter zee van Voorlhuysen en van drie minderen. Men meldt aan het D. v. 's Gr.: Schipper Westerduin van Schevenin- gen is gisteren met zijn matroos en den waterschout bij den minister van marine ten gehoore geweest en ondervraagd, Ten gevolge daarvan heeft Z. Exc. heden ochtend per telegraaf genoemden schipper uilgenoodigd met een marineschip in zee te gaan. ten einde de plek aan te wijzen, waar de Adder hoogstwaarschijnlijk is gebleven. Heden middag is Westerduin dientengevolge naar Hellevoetsluis vertrokken. Volgens het Fad. was noch aan het departement van marine, noch te Hellevoetsluis berigt van het vertrek van de Adder van IJmuiden ontvangen. Er is wel van Amsterdam naar Hellevoetsluis geseind, dat de Adder van Amsterdam was vertrokken, maar men dacht te Hellevoetsluis zoowel als aan het departement, dat de Adder le IJmuiden was blijven wachten. Geregeld toch worden alle vertrekkende schepen van IJmuiden door de sein post van daar aan het departement geseind; dit volgt dan de bewegingen der schepen. Doch de man, die dat altijd doet, heeft op jl. Woensdag ochtend op onverantwoordelijke wijze verzuimd het vertrek van de Adder te seinen, en vandaar dat men onkundig was gebleven van het vertrek. In het niet ontvangen van een berigt kan men niets vreemds zien, omdat het dikwijls gebeurd is, vooral bij de rammonitors, dat de kommandant eenigc dagen wacht op wind en weer om uit te gaan. Zoo is eens een vroegere kommandant van dezelfde Adder 8 dagen te IJmuiden blijven liggen. Van het dep. van marine worden dan geen telegrammen gezonden om te vragen, waarom een kommandant niet verirokken is. of wanneer hij vertrekken zal, omdat soms zulk eene vraag als een wenk zou worden opgevat of als een leeken van ongeduld. Juist om volstrekt geen pressie uit te oefenen, worden de kommandanlen volkomen vrij gelaten om te vertrekken; het volgen van het plan van vertrek op liet door hen bepaalde uur is voor hunne verant woordelijkheid. Zoo nu is het gebeurd, dat men aan het dep. van marine en le Hellevoetsluis niet bekend was met het vertrek van de Adder, maar dit schip nog te IJmuiden waande. Van den Helder meldt men aan de N.R.C., dat, ingevolge de bevelen van den vice-admiraal R. L. de llaes, de teraardebestelling van de le Wil lemsoord aangebragte lijken van de onderofficieren en verdere schepelingen,

Leydse Courant | 1882 | | pagina 1