iiihsdsi; COURANT. MAANDAG 10 JULIJ. BINNENLANDSCIIE BER1GTEN. 1882# v. m). üe Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.60, franco p. p. f 2. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prgs der AdvertentiPn is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. »H deze Courant behoort een Bijvoegsel. WT.WEN, 8 Julij. In de maand Junij zijn binnen de gemeente Leiden geboren: 119 kinderen, als: 66 zoons en 53 dochters, waaronder zijn begrepen 4 twee- linggeboorlenoverleden 90 personen, waaronder 10 elders woonachtig, als: 17 mannen, 13 vrouwen, 40 zoons en 20 dochters; daarenboven als leven loos aangegeven 4. Gehuwd 32 paren. üe tiitslag van het eerste admissie-examen aan de hoogere burgerschool voor meisjes is als volgt: Voor de le klasse hadden zich aangegeven 25 leerlingen, waarvan 22 onvoorwaardelijk, 2 voorwaardelijk werden toegelaten, terwijl 1 leerling moest worden afgewezen. Een leerling, die zich voor de 2' klasse had aangegeven, kon uiel voor die klasse worden toegelaten, doch wel voor de le klasse. De 3 leerlingen voor de 3e klasse werden alle voorwaardelijk toegelaten. Na gehouden examen van de leerlingen der muziekschool van de Maat schappij voor Toonkunst alhier, hebben de volgende bevorderingen plaats gehad: Viool. Van de 1 -te tot de 2de klasse: II. E. Koopmans van Boekeren, J. A. van Dijk, J. A. Hagen J. de Graaff, C. C. de Loos. J. Maartense, Th. Ktoppen- linrg, li. That Large, J. W. de Goeje W. P. Mulié, G. tV. Vreede en 11. E. Knappert. Van de 1ste tot de 3de klasse: W. van Geer en E. Homberg. Van de 2de tot de 3de klasse: C. J. W. Heintz, J). Schepper en L. H. Eeenders. Van de 3de tot de 4de klasse: P. J. Hasselbacli, F. Taverne, P. J. Burgersdijk, W. C. Blanken, R F. C. Wilbelmy Damsté, K. Zammant en R. van Leeuwen. Van do 3de tot de 5de klasse: K. A. Felix. Van de 4de tot de 5de klasse: II. C. Hartevelt, K. A. van BemmelenG. F. van Eldick en A. Somerwil. Van de 4de tot de 6de klasse: C. M. Steffelaar. Van de 5de tot de 6de klasse: II. G. Reitneririger en J W. C. Iïolff. Van de 5de tot de 7de klasse: H. G. Hagen \V. Driessen en M. de Haas. Piano. Van de 1ste tot de 2de klasse: 1) P. Slotboom, E. J. Noordendorp, A. M. M. Caron, A. de Stoppelaar, H. M. J. Wilhelmy Damsté. E. Vermij, C. W. Kist, II. M. Sillevis, P. D. Vermaas, C. de GraaffJ. P. C. van Dissel, H. E. IV. van Dissel, J. S. PI. Molenbroek, M. van Sillevoldt, M. van Romburgh, J. Groen, Joh. Groen, E. M. A. Juta, E. C. A. C. Jaeger, P. Pleyte, J. H. Backer, B. A. J. Koopmans van Boekeren, E. O. Couvée, A. J. van Eek. W. E v. d. Burg, Th. A. van Eldick, P. v. d. Hoeven, J. Blanken, G. v. d. Iioeven, H. G van de Laar, M. M. M. Feenders, S. H. den Beer Poortugael, J. W. Lulofs, J. W. de Visser en J. J. A. de Ridder. Voorwaardelijk: Vier leerlingen. Van de 1ste tot de 3de klasse: C. J. A. Dozy en C. Meysing. Van de 2de tot de 3de klasse: P. van Doeken, J. Knappert, C. van Eek, J. W. Hoefficke, S. M. Par- menticr, J. E. Zirkzee, D. II. Coert, F. Gerritsen, C. Neeb, J. van Binsbergen, A. J. W. Boekwijt, W. S. van Benten, P. H van Thiol, A. J. Kooykcr, A. E. Kooyker, IV. de Graaff, I), van Thiel, L. H. Feenders, E. M. Blanken, M. W. ..Jaeger, J. M. C. A. Engelhart, S. M. Rijke, C. Hartevelt, M. Charbon, A. A. G. GooszenC. Koopmans van Boekeren en A. L Quant. Van de 2de tot de 4de klasse: A. C. van Troostenburg de Bruyn en W. C. Blanken. Van de 3de tot de 4de klasse: P. Driessen, G. Chavannes, H. J. den Beer Poortugael, A. M. L. v. d. Burg, G. van Wijck. G. M. Pleyte, J. A. Quant, M. MaasGcesteranus E. C. Knappert, A. van Merkesteyn en M. Pleyte Van de 3de tot de 5de klasse G. E. J. Visser, A. M. ZillesenA. Chavannes, W. C. v. Binsbergen, E. J. M. Stallinga en J. W. P Rijke. Van de 4de tot de 5de klasse: J. S. Rijke, C. M. E. Kolff, J. Boekwijt. J.M.Felix, B Sissingh, M. deGraaff en O. G. d'Aumerie. Van de 4de tot de 6de klasse: A. Jaeger, L. C. van 't Hooft, H. Oudshoorn en J. J. Zillesen. Van de 5de tot de 6de klasse: O. Parmentier, J. lleimcringer, F. E. HeynsiusS. P Kist, M. v. Hartrop, M. S. v. Troostenburg de BruynM. van Geer en Ch. Lulofs. Voorwaardelijk: Eén leerling. Van de 6de tot de 7de klasse: E. M. J. Krulder, M. H. G. Reimeringer, M. J. E. v. Eldick, E G. C. Kooyker, C. A. Bock, F. Koopmans van Boekeren en D. Hooiberg. Van de 7de tot de 8ste klasse: M. A. de Graaff, A. P. Backer, PI. C. Backer en A. F. de Haas. Koorzang. Van de 1ste tot de 2de klasse: E. A. W. F. v. d. Burg, J. J. Stal linga, M. W. E. v, d. Burg, E. C. A. C. Jaeger, E. M. Gerlings, S. Graafland, PI. Graafland, G. C. Schoenmakers, M. Feenders, F. J, Groesbeek, A. de Stop pelaar, E. W. J. Groen, N. A. L. Land, II. E. Knappert, F. C. van Geer, M. C. ChaudonG. W. Vreede, Ch. Doornik en J. Maartense. In December 1881. PI. M Gerlings, E. M. Blanken, S. Gerlings, J. J. Blanken, E. J. de Ridder, M. L. J. Roelants, J. W. Lulofs, J. H. Backer, C. W. Kist. W. M. A. de Goeje. E. J. Noordendorp, J. J. A. de Ridder, L. M. Stallinga,i M. Kern, I1. J. G. W. XeersJ. Doornick, L. PI. Feenders, J. A. van Dijk en A. L. Quant. Van tde 2de tot de 3de klasse: M. van Romburgh, B. R. Vos, C. Voet, W. de Graaff, B. A. J. Koopmans van Boekeren, C. de Graaff, M. W. Jaeger. PI. E. W. van Dissel, D. L. Mollink, C. Meysing, B II. Vos, J. de Graaff, \V. E. v. d. Burg, TV. C. A. de HegerA. H. Thieme, W. van Geer, F. van Eek, J. Groen en 1J. L. v. Musschenbroek. In December 18S1. C. J. A. Dozy, D C. Coert, M. A. Hagen. A C. v. Dissel, A. J. W. Boekwijt, J. W. Hoefftcke, J. P. C. v. Dissel, W. Zaalberg.T. C Rauwenhoff, E. W. A. Land, C- E. Land, J. W. de Goeje Th. Kloppenburg, J. van Binsbergen, PI. E. Koopmans van Boekeren, J. A. Hagen, V. Taverne en B. van Musschenbroek. Violoneel. Van de 1ste tot de 2de klasse: M. Steffelaar en J. Barr. Van de 4de tot de 5de klasse: W. van Bemmelen. Klarinet. Van de 6de tot de 7de klasse: K. Zammant. Theorie. Van de 1ste tot de 2de klasse: E. Homberg. Van de 1ste naar de 3de klasse: M. P. C. van Geer, M. van Hartrop, C. M. E. Kolff en E. M. J. Krulder. Van de 2de naar de 3de klasse; J. M. Felix. In een der vertrekken van de hoogere burgerschool werd dezer dagen de tentoonstelling der teekeningcu van de leerlingen dier school gehouden. Er is veel gewerkt, hetgeen echter minder bewijst dan dat er goed gewerkt is. In weerwil zelfs van de verschillende vakkeu, die de leerlingen moeien beoefenen, waardoor het teekenen als bijzaak zou kunnen worden beschouwd, is iedere schijn daarvan weggenomen, door de zorg aan de teekeningen besteed. Verreweg de meeste voorwerpen toch, zooals ornamenten van ver schillenden vorm en stijl, Gricksche vazen en kannen, vlakke figuren, zijn met gevoel geteekend, zuiver behandeld en de stof daarbij uitgedrukt. Ook in de teekeningen naar het zoogenaamd stil leven en pleisterkoppen was veel goeds op te merken. Er zijn scholen waar hel teekenen hoofdzaak behoort te zijn en toch, terwijl het gebruik van den doezelaar daar als een te verouderd middel werd afgeschaft, de uitkomsten niet zoo gunstig zijn. Deze tentoonstelling heeft veel voldoening aan den beschouwer gegeven. Nadat de vele bezoekers der gisteren geopende bloemententoonstelling huiswaarts waren gekeerd, vereenigden zich commissarissen, jury-leden, inzenders en gettoodigden, aan een welvoorzieuen disch in het hótel LeveJag. Sadat de glazen met den schuimenden nectar gevuld waren, opende de presi dent van de maatschappij, de heer ntr. Obreen, de rij der toasten met zijn donk te bemigen aan allen, die het hunne hadden bijgedragen tot het wel slagen van deze tentoonstelling in het algemeen en in het bijzonder aan den heer Witte, den stichter dezer afdeeling. De heer Visser van Hazerswoude wijdde een dronk aan het gelukkig zamentreffen van practici en theoretici, van welke laatste de tegenwoordig zijnde prof. Suringar het hoofd was. Achtereenvolgens voerden nog hel woord de hceren W. C. Boer uit Boskoop, prof. Suringar, van Lelyveld, AfTourtit, Witte en Ivrelage. Ongetwijfeld zouden nog vele sprekers het glas omhoog hebben geheven, had de tijd niet gedwongen weder naar Zomerzorg terug te keeren, waar de officieren der schutterij, ten bewijze hunner belangstelling, den feestvierenden een concert aanboden. llet collegie van notabelen der Ned. herv. gemeente te Leiden heeft met groote meerderheid van stemmen verworpen het aan hun ter goedkeu ring ingezonden voorstel om in het reglement op het beheer der kerkelijke fondsen op te netnen eene bepaling, be:redende het hellen van een hoofde- lijken omslag, zoo tot verbetering der predikantstractcmenten als lot voor ziening in andere uitgavenmaar daarentegen goedgekeurd de opheffing van de uitsluiting der benoeming van kerkeraadsleden tot notabelen of leden der gemeente-commissie. [D. p. 's Gr.) Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 42 tot 59 volwassen personen en 7 lot 10 kinderen. In de afgeloopen week werden op de zwem-inrigling Rhijnzigt 952 zwembaden door hecren en 78 door dames genomen. De temperatuur van het Rijnwater bleef bijna onveranderd 19° Celsius. Tegen de personen C. S. en S. K. is proces-verbaal opgemaakt, ter zake van verzet tegen de politie, bij gelegenheid dat een beschonken per soon, die met een mes gewapend zijne buurt onveilig maakte, in verzekerde bewaring werd genomen. Ook is proces-verbaal opgemaakt tegen L. v. d. B., die zijne schoonzuster met een mes te lijf wilde en zich tegen de politie agenten, wier hulp was ingeroepen, verzette en hen sloeg. Voorts ook nog tegen J. 11. N.die, bij gelegenheid van de werkstaking aan de weverij van de firma de Ilcyder C0., een agent van politie met een hamer dreigde. Gisteren middag is bij het scheppen van aasjes aan de Haven een 9-jarig jongenije te water geraakt, doch spoedig door schipper Mejjeraan gered. Al spelende viel ook gisteren namiddag aan den Nieuwen Rijn een 9-jarige jongen in het water, die eveneens door een daar passerend heer werd gered. Er bestaat, volgens de A. C.groote ongerustheid over hel lot van den monitor Adder, Woensdag morgen van IJmuiden naar Hellevoetsluis vertrokken, maar aldaar niet aangekomen. Nabij IJmuiden is het lijk aan gespoeld van den loods Duiker, voorzien van een zwemgordel van de Adder. Wij vestigen de aandacht op de advertentie, die heden in ons blad voorkomt en waarbij het publiek opmerkzaam wordt gemaakt op de nieuwe Zie verder hel Bijvoegsel).

Leydse Courant | 1882 | | pagina 1