BUITENLAN iJSCll E BEK I GTEN. men hem na zijn gevaarlijken sprong nog een voorwerp uit den waggon had nageworpen, dat onlplolte. '8 GRAVEN11AGE, 4 Julij Z. M. de koning heeft benoemd tot ridder van de 2klasse in de orde van den Gouden Leeuw van Nassau den lord-mayor van Londen; lot officier in dezelfde orde Alderman sir Reginald Hanson en den Town-Clerk of the City sir John Monckton. Voorts tot officier in dezelfde orde den heer Alfred D. Lewis; tot officier in de orde van de Eikenkroon majoor Sewell; tot ridder in de orde vau de Eikenkroon de heeren P. Bicker Caarten, F. li. G. S. en Samuel Baxter, die deel hebben uitgemaakt van de regelings- comniissic voor de onlangs te Londen gehouden Scheepsbouw-tentoon- steliing. (D.) Tot ontvanger der registratie en domeinen te Hulst is benoemd de heer W. F. Mensing, thans te "Noordwijk. Tot bewaarder der hypothekenhet kadaster en de scheepsbcwijzen te Sneek is benoemd de heer B. llaga, thans ontvanger der registratie te IJsselslein; tot ontvanger der registratie en domeinen te Sneek de heer J. Iloogenhtiis, thans te OldeberkoopIe Bolswaid de heer M. van den Berghthans te Eindhoven. Aan den heer B. C. G. van Eelde is. op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Sloten. Tol commies ter directie van de rijkspostspaarbank te Amsterdam, is benoemd de heer II. F. Bordewijk, thans onderdirecteur bij den rijkstele graaf, uit welke betrekking hem tevens eervol ontslag is verleend. Door den minister van koloniën zijn de hh. L. K. Lindhout, 11. Ivoo- per, F. J. Dozy, G. Duysler, II. Wcsscls, C. T. de Bie, A. J. Bourguignon en 11. Langelaan gesteld ter beschikking van den gouverneur-generaal van Nederl. Iudië, om lijdelijk te worden benoemd; de vier eersten tot opzigter 3* klasse en de vier laatsten tot onderopzigter le klasse bij de dienst der staatsspoorwegen op Java. De minister van financiën zal Donderdag aanst. geen gehoor verlceuen. De zitting van de provinciale staten van Zuidholland werd heden door den commissaris des konings, mr. C. Fnck. in naam des kor.iugs ge opend. Hij hragl in herinnering, dat sedert de laatste bijeenkomst der staten aan de vergadering vijf leden waren ontvallen, vier door den dood en een ten gevo'ge zijner benoeming tot lid van de eerste kamer derstaien- generaal. Hij wijdde aan de nagedachtenis der overledenen een kort woord en wees er op, dal. waar het gold de bevordering van bloei en welvaart der provincie, in ben een krachtige steun werd gevonden. Ter vervanging van die heeren waren gekozen; voor Vlaardingen, de heeren m'. J. D. C. C. VV. baron de Constant Rcbecque en C. P. Hoek; voor Delft, de heer nr. S. Le Poole; voor Rotterdam, de heer S. J. R. de Monchy, en voor Gorinchem, de lieer P. G. Schalij. Deze nieuwbenoemde leden hadden allen te kennen gegeven, dat zij hunne benoemingen aannamen en hebben tevens hunne geloofsbrieven ingediend, welke stukken werden in banden gesteld ccner commissie van onderzoek, bestaande uil de heeren de Fremery, Fortnyn Droogleever en 1'. Smit Jr. Die commissie hield zich terstond met het onderzoek bezig en rapporteerde vervolgens, bij monde van den heer de Fremery, het in orde bevinden van de overgelegde stukken, terwijl zij ad viseerde tot toelating van genoemde heeren. De heeren de Constant Rcbecque, Hoek, de Monchy, Schalij en Le Poole, door den griffier binnengeleid, legden in handen van den voorzitter de bij de wet voorgeschreven eeden of beloften af en namen zitting, nadat de voorzitter hen had geluk gewenscht en de hoop had uitgedruktdat zij zouden medewerken tot bevordering van den bloei der provincie. Na de zamenslelling der aldeelingeu werd door den voorzitter mededec- ling gedaan van ingekomen stukken, terwijl voor kennisgeving werden aangenomen missives van gedep. staten betrekkelijk de mededeeling van goedgekeurde besluiten der staten, de overlegging van het verslag van den toestand der provincie over 1881, hetgeen zal worden rondgedeeld enz. De begroetingen werden verzonden naar de afdeelingen, zoomede al de ingediende aanviagen om subsidie. Onderscheidene stukken werden in handen van commissiën gesteld. De volgende vergadering is bepaald op 18 Julij a. s.ten 12 ure. Alsdan zullen ecnige bcgroolingswijzigingeii worden behandeld zoomede al de onder werpen, waarover dan rapport zal zijn uitgebragt. Tevens zal dan beslist worden over een voorstel van den heer Buys, om de missive van den mi nister van waterstaat, nopens het reglement op de wegen en voetpaden, in handen te stellen van dezelfde commissie, welke vroeger deze zaak heeft behandeld. Op het tweetal voor het beroep van een predikant bij de Doopsgezinde gemeente alhier en waaruit door de gemeente cene keuze zal gedaan worden zijn geplaatst d\ S. de Waard, pred. te Westzaan. en d". A. W. Wijbrands, pred. te Hoorn. Het huwelijk van baron 't Kint de Rodcnbeke, zoon van den Belgischen senator, en jonkvrouwc da Silva. dochter van den Spaanschen gezant hier te lande, w erd beden voormiddag kerkelijk gewijd in de nieuwe St. Jakobs- kerk. Parkstraat alhier. Reeds geruimen tijd voor den aanvang der plcg- tigheid was bet kerkgebouw door een groot aantal stadgenooten bezet. Het hoofdaltaar was voor deze gelegenheid rijkelijk gelooid met groen en bloe men terwijl de treden met kostbare zilvtrvergulde lustres, inj Romein- schei stijl, prijkten. Ten half twaalf ure deed liet bruidspaar zijne intrede en nam, begroet door het llaec Dies, door bet zangcollcgie der kerk aangeheven, langs hel middenpad den weg naar het altaar. De bruid droeg een kleed van wil gebrocheerde zijde, gegarneerd met guirlandes van bloesemknoppen, waar van een L ran - het hoofdtooisel vormde. De hoogwlieer P. M. Snickers verscheen kort daarop in groot ornaat voor hel bruidspaar. Alsnu weergalmde bet Veni Creator door de kerkse- i' welven. Do' prelaat hield daarna in de Franscbe taal lot hel bruidspaar eene toespraak en voltrok het huwelijk bijgestaan door den pastoor, den hoog-eerw. heer J. J. Rioche, kanunnik en deken, en de eerw. heeren Moorman en Willenborg. Deze ceremonie werd opgevolgd door verschillende kerkgezangen. Onder de verheffende loonen van Haendel's Hallelujah ver lieten het echtpaar en gevolg hel bedehuis. BELGIË, In de laatste verhooren, welke Armand Peltzer heeft ondergaan, legde hij veel minder onbeschaamdheid dan vroeger aan den dag: hij schijnt eenig- zins ter neèrgeslagcn. Iu bel modemagazijn van den beer Ch. Cooreman te Antwerpen is een stoute diefstal gepleegd. De dief moet zich hebben laten opsluiten in een gang naast hel huis en die naar een achtergebouw leidt. In dien gang is eene deur, die toegang lot den winkel van den heer Cooreman geeft. De kwaaddoener heeft die deur opengebroken, alsook al de kasten in een aan grenzend kabinet. Eene som van ongeveer 4000 fr. is uil den winkel ver dwenen. De dader is niet gevonden. EVGELAIVD. LONDEN. 3 Julij. De zitting van hel lagerhuis. Vrijdag middag ten 2 ure geopend, duurde onafgebroken voort tot ZaturJag avond 8 uur. Men slaagde er in de Ier- sche dwang wel tot haar laatste artikel toe af te handelen, zoodat men nu met de verdere lezingen er van kan voortgaan. Deze uitslag werd echter niet zonder moeite bereikteen aantal lersche leden deed al wat mogelijk was om den loop der discussie te stremmen en door allerlei amendementen tegen te houden, zoodat de voorzitter ten slotte overging tot hel schorsen eerst van 15 eu daarna nog van 9 leden, die hinderlijk waren, ofschoon er onder dezen enkelen beweerden iu de geheele zitting geen mond opengedaan te hebben en anderen zelfs niet tegenwoordig waren. Aan hel ministerie van oorlog is, onder voorzitting van generaal Wolseley, hel comité vergaderd geweest om maatregelen vast te stellen lot mobilisatie der reserve, ingeval deze nondig mogt worden. Volsens gerucht zouden de reservetroepen onmiddellijk worden opgeroepen, en het bevel naar Chatham zijn gezonden om oöaenblikkelijk de gepantserde schepen eerste klasse Agamemnon en Ajax gereed te maken. Te Woolwich wor den maatregelen genomen om een aanzienlijk aantal genietroepen te kunnen verzenden naar Egypte, llel bevel is te Woolwich omvangen om in de zadelmakerij het tuig voor duizend muildieren gereed le maken, bestemd voor zes batterijen berggeschut. Voor het oprigten van een gedeukteeken voor Darwin is reeds eene som van 2487 M bijeengebragl. Men wil bet den vorm geven van een mar meren standbeeld, en wenscht dit geplaatst le zien in de groote zaal van het Rritschc museum. De heer de Lesseps heeft te Dover de werken voor den Kanaal tunnel geïnspecteerd en bij die gelegenheid verklaard le hopen, dar de vooroor- deelen tegen deze onderneming spoedig zouden verdwijnen. Over Egypte sprekende verklaarde hfl, dat het Suez-kanaal geen gevaar liep, naar zijne meening, maar dat die eigenlijk met het Egyptische vraagstuk niet te ma ken had, waarvan hij hoopte, dat het spoedig in vrijzinnigen en voor Egypte heilzamen geest zou worden opgelost. Den 12'" Julij zal Cetewayo zich te Kaapstad aan boord der Arab naar Engeland inschepen. Hij kan den 3fn Aug. te Plymouth worden verwacht. Behalve door Henriquez Shepstone zal bij door ümkosama en Ungobazana en door een tolk worden vergezeld. Men verwacht, dat het wetsontwerp tot regeling van het vervoer der landverhuizers door den president der Vereenigde Staten met zijn veto zal getroffen wordenr omdat daarin leemten voorkomen, ten gevolge van de onbekendheid der ontwerpers met sommige bijzonderheden in de inrigting van stoomschepen. Het geregtelijk geneeskundig onderzoek van hel lijk van Guiteau heeft doen zien, dat zijne hersens volkomen gezond waren, liet eenige deel van zijn ligchaam dat sporen van ziekte vertoonde, was zijn linker long. F K A V K K J K. Zaltirdag zijn de versierselen der Orde van hel Gulden Vlies aan pre sident Grévy, en wel zonder eenigen bijzonderen praal, door den Spaan schen gezant de Fernan-Nunez overhandigdbijgestaan door den secretaris en den attaché der ambassade, geen van allen in uniform. De hertog van Aumale was «peter" van den lieer Grévy. Men wil weten, dal de echtscheidings-voordragt iu den senaat ernstige tegenkanting zal ontmoeten. Behalve de regterzijde. zullen ook eenige leden van hel linker-centrum dal ontwerp van den lieer Naquet ernstig bestrijden en men spreekt ook van de oppositie van eenige andere groepen der meer derheid. Op hel feest ter inwijding van het stadhuis zijn ook de redactiën van vijf conservative bladen nitgenoodigd. De hoofdredacteur van l-igmo heelt gemeend te moeten bedanken, omdat bij zich niet op zijne plaats zou gevoe len onder mannen, die iu hel verlcdene en in het tegenwoordige de begin selen verheerlijken, welke bij en de zijnen bestrijden. Een kassiersknecht sloeg Zaturdag middag den hoek van de rue Notre Dame des Victoires om, toen plotseling vier net gekleede hcerrn, die het voorkomen van Engelschen hadden, tegen hem aanliepen. De vreemdelingen excuseerden zich en drie hunner waren spoedig verdwenen. Op hetzelfde oogenblik bragt de kassiersknecht de band aan den binnenzak van zijn paletot en miste een lias van acht bankbillelten van 1000 fr., die hij eenige oogenblik ken te voren daarin gestoken had. Bijgestaan door voorbijgangers, wist bij den vierden Engelscliman vast le hinden, die zich door zijne onlroe-

Leydse Courant | 1882 | | pagina 2