PER TELEGRAAF. plaats gehad. Zeventien werklieden, die aan den bouw er van arbeidden, werden door eene aardstorting bedolven. Twee werden terstond gedood, vier zwaar gewond, terwijl de anderen slechts onbeduidende wonden ontvingen. ZWITSERLDTD. Naar aanleiding van een in hel Zwitsersche kanton Tessino gepleegden dynamiet-diefstal maakt men zich ongerust over den St. Gothard-tunnel. Men vreest, dat dit dynamiet gebruikt zal worden om een gedeelte van den tunnel te vernielen. Er zijn maatregelen genomen tot zorgvuldige bewaking van den tunnel. ITALIË. Het bestuur van Rome heeft het voornemen opgevat om de stad ie verbeteren en tevens te verfraaijenmaar vooral haar gezonder te maken dan zij thans voor verreweg het gootste gedeelte der inwoners mag worden geacht en sedert eene lange reeks van eeuwen is geweest. Men heeft het plan doortastende veranderingen aan te brengen, Te Genua is het standbeeld van Mazzini onthuld. Het aantal perso nen, die bijeengekomen waren om getuigen van deze plegtigheid Ie zijn. wordt op Ï50.000 geschal, onder welke 20Ü0 gemagtigden van nationale vereenigiiigen. Er waren ook vertegenwoordigers van builenlaudsche demo cratische vereenigingen. Ite heer Aurelio Saffi hield eené rede, waarin hij de leer van Mazzini omtrent het nationale werk in Italië uiteenzette. Ik U I T 8 C II I.. A IV In de dagbladen wordt betreffende bet verraad van den opperstuurman Meiling medegedeeld, dat deze moegelijk iets anders dan mededeeliugen van betrekkelijk weinig belang omtrent de Dnitsche kustverdediging verraden kan hebben; want alleen deze komen in handen of ter kennis van onder officieren en officieren van lageren rang. Daar de zaak van Meiling streng geheim behandeld wordt, is hel niet mogelijk zekere berigten in bijzonder heden te vernemen. Volgens een llambttrgsch blad is het een ondergeschikt ambtenaar der Russsische ambassade te Berlijndie Meilings verraad aan den chef der admiraliteit heelt medegedeeld, onder bijvoeging, dat hij de be doelde stukken voor 450,000 roebels aan de ambassade verkocht had. RirSLANO. Naar men uit St. Petersburg meldt was de politie met alle beraamde aanslagen, waaraan legen hel tijdstip der krooning gevolg zou gegeven worden, ten volle bekend, en wachtte zij slechts op eene gunstige gelegen heid. om alle deelnemers aan deze afschuwelijke plannen in handen te krij gen. Het schijnt baar gelHkt te zijn. l)e aanhouding van twee marine officieren te Reval, die kort geleden plaats had, moet ook met de zaak in verband staan. O O 8 T-I X Ik I E. BATAVIA. 20 Mei. De Java-Cour. beval een besluit van den gouvernenr-generaal, waarbij eenige persoonlijke diensten, waartoe de inboorlingen in de gonvernements- landen op Java en Madoera verpligt zijn, worden afgeschaft. Volgens het Alg. Dbl. begint de veepest weer sporadisch op te treden in streken waar zij maanden lang niet geconstateerd was, en wel in het Soekaboemische, in liet noorden der Preanger-Begentschappcn. Dit voorval is een bewijs, dat de ziekte al den lijd, waarin geen gevallen gerapporteerd zijn uit de verdere Preanger-Regentschappen, daar toch is blijven voorko men, Niet in Soekaboemi zelf. Die afdeeling is gedurende de geheete epidemie nu voor de derde maal aangetast, en de twee vorige malen is door flitike bestrjjding de ziekte er even spoedig weer geweerd. Door den gouverneur-generaal van Ned.-lndië zijn de volgende beschik kingen genomen: Civiel departement. Ontslagen: eervol, de adsisl.-resident van Pande- glang (Bantam) E. von Faber. Benoemd: tot adsisl.-resident van Pande- giang, de adsisl.-resident van Buitenzorg H. F. Ledeboer; lot adsisl.-resident van Buitenzorg, de adsist.-resident van Salatiga (Samarang) H. J. van Swie- ten, tot adsist.-resident van Salatiga, de adsist.-resident voor de politie te Batavia E. A. Stael van Holstein van Vloten; tol adsist.-resident voor de politie te Batavia, de adsist.-resident van Wonogiri (Soerakarta) E. L. von Czernicki; lot adsisl.-resident van Deli (Sumatra's Oostkust), de adsist-resi dent voor de politie te Padang (Sumatra's Westkust) A. A. Hoos; tot adsist- resident voor de politie te Padang, de adsist.-resident van Deli E Bosch. ALEXANDRIE, 26 Junij. Het bevestigt zich dat Sienkiewicz zjjn ontslag heeft gevraagd, wegens redenen van gezondheid. RIGA, 26 Junij. 12% uur. Van half 12 ure afstaat alhier de schouw burg in brand. ST. PETERSBURG, 25 Junij. In het officiële blad wordt bekend gemaakt dat krachtens keiz. dagorder van 24 dezer, de chef van het gendarmerie district Warschau, generaal majoor Orschewsky, onder plaatsing bij den generalen staf, benoemd is lot adjunct van den minister van biunenland- sche zaken. Op voorstel van den gouverneur-generaal van Odessa zijn door eene beslis sing van de synode van 16 dezer aan 32 orthodoxe priesters en kerkdienaars in Zn id Russische eparchiën. die zich door bgzondere verdiensten in het tegengaan der gruwelen tegen de Joden onderscheidden, belooningen toe gekend. Hel Journ. de St. Pet meent, dal de weigering van Arabi om overeen komstig de bevelen des Sultans naar Konstantinopel te komen, de noodza kelijkheid bewjjst om werkzaam te zijn voor het herstel van geordende toestanden in Egypte. LONDEN, 26 Junjj. In alle garnizoensplaatsen en op alle rijkswerven heerscht thans eene buitengewone bedrijvigheid. Volgens de Times worden zeer groote toebereidselen gemaakt tot het uitrusten van een expeditiecorps, dal, zoo noodig. lot bescherming van het Suez-kanaal zal moeten dienen. NEW-YORK. 24 Junij. Weder zijn de Westelijke en de Zuidelijke Staten door een verschrikkelijke cycloon geieisterd. Te Independence (lowa) wer den drie, te Minnesota twee en te St.-John's Island, nabjj Charleston (Zuid- Carolina) drie menschen gedood. Te Columbia (Zuid-Carolina) heeft de blik sem het prachtige grafmonument voor de soldalen der Zuiderconfederatie vernield, dat als het schoonste beeldhouwwerk in het zuiden der Unie werd aangemerkt. KONSTANTIMOPEL, 26 Junij. In de gisteren gehouden conferentie heb ben de gezanten der mogendheden een protocol hunner ontbaatzuchtigheid geteekend en een aanvang gemaakt met het algemeen onderzoek betreffende den toestand in Egypte. Morgen voortzetting. PORT-SAID, 26 Junij. Engelsche telegrammen, die gewagen van ongerust heid ten opzigte van het kanaal, verwekken hier verwondering en worden toegeschreven aan berekeningeu van belanghebbenden. Langs het kanaal verkeert alles in diepe rust. Het gerucht omtrent toebereidselen om het kanaal af te snijden, zijn geheel valsch. iSurgctrtijfcc $</utb ONDERTROUWD G. van der Reyden, jm. 31 j. en J. C. Favier, jd. 23 j. H. (iazelhorst, jm. 30 j. en E. Blankwaardt, jd. 27 j. J. G. van den Berg, jm. 43 j. en M. Oudshoorn, jd. 41 j. J. Goedeljee, wed'. 32 j. en M. van der Does, jd. -26 j. P. Langezaal, jm. 25 j en M. Bonman, jd.23j. J. Huygens, jm. 49 j, en J. A. de Bas, jd. 45 j. - J. Stouten, jm 20 j en C. van Dam, jd. 19 j. - H. Hel- fensteyn, jm. 29 j. en C. J. Flamman, jd. 26 j. J. Nieuwenburg, jm. 19 j. en S. de Vos, jd. 20 j. A. C. Vreede, wed'. 43 j. en J. G. A. van Ooslerzee, jd. 25 j. J. F. Groll.jm. 33 j. en M. Mason, jd. 24 j. AHADEMIE-YIEUW8. PROMOTIE AAN DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Den 26s"° Junij de heer H. G. Kleyn, geb. te Leiden, in de Semitische letterkunde, na verdediging van zijn akademisch proefschrift: Het leven van Johannes van Telia door Elias. Daarna dezelfde in de godgeleerdheidna openbare verdediging van zijn akademisch proefschrift: Jacobus Baradaeüs de stichter der Syrische mo- nophysietische kerk. Gehouden Verhooping van onroerende goederen in het Heeren-Logement aan den Burg, Zalurdag 24 Junij. Notaris W. F. Kaiscr. Een Hecrenhuis en Erf, aan de noordzijde van den Ouden Rijn, tusschea de Bakkersteeg en Koesleeg no. 158, Sectie H, no. 729. Kooper D. A. Holtz. ƒ3700. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 26 Juni 1882. Kantonrechter Mr. W. van der Ivaay. Ambtenaar van het openbaar ministerie Griffier mr. F. G. van Binsbergen. mr. P. A. van Bnttingha Wichers. Uitspraak In strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. Aard van het misdrijf. Gevallen uitspraak. Y. P„ Katwijk openbare dronkenschap; 8 dagen uitgesteld. D. v. d. P.idem J. N v. B.Rijnsburg, idem 2.of 2 dagen. idem ƒ1 of 1 dag. H. ia F.Sassenheim idem idem. J. G. in W., Noordwijk, idem idem. E. v. d. B.Noord- idem idem. wijkerhout P. H.idem idem, idem. J. ff*idem, idem, idem. Wi H.idem, idem 3.of 3 dagen. J. B.idem, idem, ƒ1.— of 1 dag. A.V. d. D.Leiden, idem, idem. J. jV. T.idem idem ƒ1.of 2 dagen. J. P., idem, idem, ƒ3.of 3 dagen. P. v. L.idem idem, 1.of 2 dagen. C. v. d. B.idem, idem ƒ0.50 of 1 dag. K..v. T.idem, idem, J 3.of 3 dagen. P. 'P.idem idem, ƒ0.50 of 1 dag. If. A., idem, idem idem. A. H.idem idem idem. J. idem idem idem. H. R.idem idem, idem. P. K.. idem, idem, 1of 2 dagen. J. N.idem idem J 2.of 2 dagep- J.;B. S.idem, idem ƒ10.of 1 dag. ,1. B.idem idem ƒ0.50 of 1 dag. J v. d. L.idem idem idem. W. B.idem idem ƒ1 of 1 dag. B. v. E,idem idem, 1.of 2 dagen. C. B., idem, idem ƒ0.50 «f 1 dag. Hi O.idem idem, idem. N. de V., idem, idem idem. A. v. M., idem, idem idem. Rf v. 0 idem idem J 1..of 2 dagen. A. T.idem idem 0.50 of 1 dag. J. H. B., idem, idem ƒ3. of 1 dag. J. de G.idem, idem f3.of 3 dagen. A. Ph.idem, idem. idem. J. C. T.idem idem ƒ0.50 of l dag. F. S.idem idem 2 of 2 dagen. J. M. B.idem idem 0.50 of 1 dag. J, v. d. H idem, idem, ƒ10.of 1 dag. C. J. B.idem idem, 0.50 of 1 dag. A. A. v. d. V., id., idem, f 10.of 1 dag. J. F-idem idem ƒ0.50 of 1 dag. D. P. W., idem, idem idem L. R.idem idem, idem. H. F.idem idem, t.of 1 dag. Z. K.idem idem 1.50 of 2 dagen. N. J. M.idem, idem l.of l dag. J. D.idem idem ƒ2.of 2 dagen. A. v. P.idem idem, ƒ1.of 2 dagen. G. B.idem idem idem. B. v. d. K.idem idem (tweemaal), 8 dagen uitgesteld. H P., idem, idem idem, f3.of3 dagen (tweemaal) S. v. d. R.idem, idem (driemaal), idem (driemaal). A. P., idem, idem (tweemaal) en nachte idem (driemaal) en f 6 lijk burengerucht, of 3 dagen. A. v. d. D.idem, idemna vroegere veroor deeling 8 dagen uitgesteld. J. W.idem idem idem ƒ10.of 2 dagen. G. K.idem, idem idem, 2 dagen. W. v. O.idem idem idem idem. J. P.idem idem idem 3 dagen. P. L.idem, idem idem 1.of 2 dagen. F. S. R. deTh., idem, idem idem (tweemaal) 3 dagen. De verder gedane uitspraken zullen morgen worden medegedeeld.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 3