LEIDSCIIE COURANT. V. 143. 1882. WOENSDAG 21 JÜNIJ. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. De Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgeionderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars /I.60, franco p, p. f 2. Afzonderlijke ncmmers lijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertenliën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. LEIDEN20 Junij. Daar de regering, blijkens kennisgeving van den minister van binnen- landsche zrfken bereid is de beschikking over twee gedeelten der Ruïne aan de gemeente terug te geven stellen burg. en weth. aan den gemeenteraad voor te besluiten tot de plaatsing van twee schoolgebouwen op de Ruïne, de hoogere burgerschool voor meisjes op den hoek van de Raamsteeg en Garenmarkt, het gymnasium op den hoek van de Raamsteeg en Doezastraat. lie kosten van de hoogere burgerschool worden thans geraamd op ƒ60000 benevens f 10000 voor het meubilair; die van het gymnasium, met inbegrip van het ameublement, op ƒ55000. Burg. en weth. stellen dus voor daartoe een bedrag van 125 000 beschikbaar te stellen, te vinden door geldlccning. Na onderzoek meenen burg. en weth. dat het onlangs door den heer mr. P. A. van der Lith geopperde denkbeeld om de lijdelijk voor de hoogere burgerschool voor meisjes gebruikt wordende localiteit te verbouwen, met gebruikmaking van de woning van den heer van Dijk, in allen deele is af te keuren. De verbouwing alleen zou eene uitgave vorderen van ƒ44000; ook zou dan in eene behoorlijke woning voor het hoofd der tusschenschool moeten voorzien worden, terwijl bet bestaan van drie inrigtiugen van ou derwijs in ééne localiteit niet geringe bezwaren zou opleveren. Door burg. en weth. wordt magtiging gevraagd tot het wegnemen der stadspomp in de Eloksteeg, waartoe door de gemeente-commissie van het Ned. herv. kerkgenootschap het verzoek is gedaan, liet water dier pomp is niet geschikt voor huishoudelijk gebruik, en hetgeen van die pomp nog bruikbaar is wil men bezigen tot herstel der stadspomp in de Winlersteeg. Ter vervulling der vacature in het collegie van commissarissen van de bank van leeningten gevolge van de periodieke aftreding van den heer tnr. C. Cockworden voorgedragen de hh. mr. C. Cockmr. P. du Rieu en J. C. van der Zweep. Ter vervulling ecner vacature aan de jongensschool lc kl., worden ter benoeming van eene derde onderwijzeres aan die school voorgedragen mejuf frouwen M. Dee, A. E. S. Michelsen en J. S. S. Faber, allen aan de open bare scholen alhier werkzaam. Zooals reeds vroeger is gemeld zal door de Leidsche sludenlen-ver- eeniging tol vrijwillige oefening in den wapenhandel /'Pro Patria" op Don derdag en Vrijdag aanst. een huishoudelijke schietwedstrijd op uitgebreide schaal gegeven worden op de schietbanen te katwijk, waartoe de hier in garnizoen liggende corpsen, de dienstd. schutterij alhier en verschillende vcreenigingen van hier en elders zijn uitgenoodigd. Volgens den voor dezen wedstrijd uitgegeven "Gids" zullen op Donderdag 22 Junjj, des morgens ten 9% ure, de deelnemers op het schielterrem verwelkomd worden door den president der vereeniging. Ten 10 ure vangt de wedstrijd aan (corpswedstrijdpersonele wedstrijd, vrije banen). Ten 1 uur heeft er eene muziekuitvoering plaats op hel schietterrein door het muziekcorps van het 406 reg. infanterie, onder directie van den heer Grentzius. Des avonds ten 7% ure concert op Zomerzorg door het muziek corps der dienstd. schutterij, onder directie van den lieer Locher. Vrjjdag 23 Junij 's morgens 10 ure voortzetting van den personelen wedstrijd en van de wedstrijden op vrije banen; ten 1 uur muziekuitvoering op het schietterrein door het 4de reg. inf.; 's namiddags ten 6% ure kame raadschappelijke maaltijd op de eelzaal der sociëteit Minerva; 's avonds ten 8 ure prijsuitdeeling in de sociëteit. Op beide dagen zal gescholen worden van 's morgens 10 lol 's namiddags 12% en van 1 tot 4 uur, op zes banen. Tot directeur der hoogere burgerschool te Amersfoort is benoemd de heer dr. J. Campcrt, alhier. Z. M. heeft bepaald, dat een zestal officieren der infanterie van het leger in Nederland gedetacheerd zullen worden bij de artillerie in O-Indie, om te helpen voorzien in het bestaand incompleet aan officieren van dat wapen. Zij zullen tot 1 Jan. 1883 gedetacheerd worden bij een der regi menten vesting-artillerie, om daar onder leiding van een hoofd officier of kapitein der artillerie in Indië geoefend te worden in de behandeling van het aldaar in gebruik zijnde belegering- en veldgeschut. Vervolgens zullen zij een praclisch examen afleggen, om daarna naar O.-Indië gedetacheerd te worden. Blijkens mededeeling van Zr. M'. gezant te Rome, heeft de Italiaan- sche regering, met het oog op de cholera te Padang, het volgende besluit genomen: De schepen, welke van heden af aan de kusten des rijks zullen I aanlanden, komende van de havens en landingsplaatsen van hel eiland Su matra, zonder in de tusschenliggende havens eene regelmatige quarantaine te hebben ondergaan, zullen onderworpen worden aan eene quarantaine van toezigt van drie dagen, voor het geval dat zij een ongestoord gezonden overtogt hebben gehad. Wanneer zij gevallen van cholera aan boord heb ben gehad, of op het oogenblik van aankomst hebben, zullfn zij onderwor pen worden aan eene gestrenge quarantaine van 10 dagen, door te brengen in een lazareth. De goederen, overgebragt met de schepen van gezegde herkomst, zullen behandeld worden overeenkomstig hetgeen bepaald is in de tabellen der qua rantaine van 29 April 1867, met uilzondering van lompen, vodden en oude niet gcwasschen klcederen, waarvan de invoer lot op nadere bevelen ver boden blijft. De stoomschepen Madura en l'rins Frederik zijn op 18 Junij te Batavia aangekomen en de Gelderland is op 17 Junij van daar naar Rotter dam vertrokken. Men heeft het berigl ontvangen, dal de If illem Barents te Vanlii is aahgekomen. liet vaartuig had veel drijf- en pakijs ontmoet. De heer mr. I'. J. G. van Diggelen, regter te Zwolle, is gekozen lot gedeputeerd grootmeester der vrijmetselaars. Eergisteren voormiddag, terwijl de spoortrein van 's llage te Delft in aantogt was en de sluitboomen gesloten waren, is een kind van 3 jaar onder de boomen doorgeloopcn en zou verpletterd zijn, indien de brugwach ter Nieuwenbtirg niet tijdig ware toegeschoten en het kind had gegrepen. De Delftsche C. deelt het volgende staaltje mede van opiigterij: lil het laatst der vorige maand werd door een onzer stadgenooten eene adver tentie in de /V. R. C. geplaalst, waarbij bij, als bekend met de houtin dustrie en machineriëneene voor hem geschikte betrekking vroeg, kunnende des gevorderd een borgtogt stellen of kapitaal fourneren, üp deze adver tentie kwam reeds vrij spoedig een brief van een zekeren lieer Louis Klerk uit Rotterdam, ais vet tegen woordiger der firma Klerk te Boxlel en na on geveer acht dagen was dc onderhandeling over liet aanvaarden cener be trekking aangeknoopt. Be werkzaamheden, die aan V. S. zouden worden opgedragen, waren zeer eenvoudig. Hij moest zich te Rotterdam vestigen, waar hem vrije woning en billijk werkloon werden verzekerd, en zich van lijd tot tijd naar Mellevoetslnis begeven, om toezigt te houden op het uil laden van hout. dat aldaar voor de firma Klerk wordt aangevoerd. Het kwam er nu slechts op aan of de informatiën omtrent V. S. gunstig waren en of hij de gevorderde waarborgsom (ƒ1500) kon storten. Ooch omtrent dit laatste bestond geen bezwaar; het benoodigde geld lag. om zoo te zeg gen, afgeteld, gereed, en de laatste patroon van V. S. zou wel een goed getuigenis geven. Daar werd hij door den beer Klerk bezocht cn gaf de ver langde inlichtingen. De zaak werd nu verder geregeld. Het geld zou le Rotterdam bij Mees Zoonen worden gestort en V. S. zou daarvan eene rente van 4 pCt. genieten. De lieer Louis Klerk zou wel voor de belegging zorg dragen. V. S. verlrok naar Rotterdam en stortte de ƒ1500 in handen van den vertegenwoordiger zijner nieuwe patroons, die daarvoor binnen eenige dagen de quitantie zou geven en tevens liet bewijs zou toonen, dat het geld bij de reeds genoemde kassiers-firma was gedeponeerd. Inmiddels was er tijding gekomen, dat een schip met hout te Hellevoetsluis met elk uur kon worden verwacht en Louis Klerk reisde nu met V. S. derwaarts om bij het 'Overladen tegenwoordig te zijn cn hem de noodige aanwijzingen te doen. Zij kwamen blijkbaar vroeg genoeg: want er was nog geen schip in het gezigt. Er verliep zelfs een gehcele dag en nog kwam het verwachte vaartuig niet binnen. Nu was dat voor S. geen groot bezwaar, aangezien bij hel contract was bepaald, dat hij voor eiken dag dien hij te Hellevoet- sluis moest doorbrengen eene toelage van ƒ2.50 zou ontvangen. Louis Klerk moest evenwel naar Rotterdam terug en iiet liet adres en formulier voor een telegram achter, dat hem terstond moest gezonden worden wanneer het schip aankwam. Doch de tweede dag verliep even kalm als de eerste, en ook op den derden dag was nog geen telegram noodig geweest. Nu be gon V. S. wel een weinigje ongerust tc werden. Hij ging daarom naar Rotterdam, maar aan liet Item opgegeven adres was geen Louis Klerk be kend. Deze was zonder eenig spoor achter te laten verdwenen. Op raad der Rotterdamsche politie begaf V S zieti ten spoedigste naar Boxlel, alwaar de firma Klerk Item wel eenige aanwijzingen zou kunnen verschaffen, doch ook daar bleek het item duidelijk, dat hij met een opiigter had te doen gehad. Wel bleek uit wat aan V. S was medegedeeld, dal de zoo genaamde Louis Klerk volkomen niet de zaken der Roxtelsche firma bekend

Leydse Courant | 1882 | | pagina 1