LEID8C1IE r»i k i \T. v. m DONDERDAG 15 JUNIJ. ST A DS-BER ICIITEN. J A G T BINN ËiNLAN DSCHE BERIGTJSN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Adverlenliën is van 1—4 regels 1 De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p, f 2.- iedere regel meer 25 cenls. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag 15 Juni 1882, des namiddags te twee uren. 1». Benoeming van een onderwijzer voor liet onderwijs in de Fransclie taal aan de scholen 3de en 4,lc klasse. (88} 2'. Voordracht lol wijziging van het raadsbesluit van 18 December 1875, regelende de uilvoering van het Reglement voor de Bank van Leennig (89 en 95) 3'. Verzoek van J. Scheltema, ter bekoming van een gedeelte water aan de Haarlemmertrekvaart. (90) 4°. Voordracht tot onderhandsche verpachting van de tienden ouder Leider dorp. (91) 5». Verzoek van het Bestuur van Musis Sacrum betrekkelijk den aanleg van een duinwaterbuis. (92) 6». Verzoek van L. Van der Lnbbe, om Ie worden vrijgesteld van de be taling van de nog verschuldigde pacht van de opbrengst der tolgelden aan het Zijlhek. (93 en 102) 7°. Idem van W. Van der Meer. pachter van de opbrengst van den tol aan het Delftsche jaaspad, om vermindering van pacht. (97) 8\ Voordracht betrekkelijk de inrichting van een gedeelte van het Caecilia- Gasthuis voor de Jongensschool 2dl klasse. (94) 9'. Idem tot wijziging van het Reglement voor de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. (96) Vas stelling van het kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1882. (98) Supplctnire staat van begrooting en staat van af- c-n overschrijving, op de begrooting, dienst 1881van tiet Nederl. Israëlietisch Armbestuur. (100) Rekening van de dienstdoende Schutterij over 1881. (99) Idem van de Stedelijke Gasfabriek. (83) 14'. Suppletoire begrooting dienst 1882, van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis. (103) 15". Staat van afschrijving van plaats, directe belasting. (101) De Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Holland, Gezien hel besluit van de Gedeputeerde Stalen van den 6J,n Junij 1882, tl». 92 Gelet op art. 11 der wet van den IS1'"1 Junij 1857 Staatsblad n°. 87); Brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat bij voornoemd besluit door de Gedeputeerde Staten is bepaald, dat de afzonderlijke jagten op waterwild voor dit jaar zijn geopend op Maandag den 318"° Jutij aan staande, en dat mitsdien van af dat tijdstip de uitoefening der jagtbedrij- venvermeld in art. 15 lilt. d, f en h der wel op de jagt en visscherij. geoorloofd; wordende tevens herinnerd aan de bepaling van art. 1 van liet Reglement op de uiloefening der jagt en visscherij in deze Provincie, krachtens welke die jagten niet anders mogen plaats hebben dan op het water, langs de stranden, oevers van meeren, plassen, mieren en op moerassige landen. Kit zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aan geplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provinciaal bind en in de IVederlandsche Staatscourant worden geplaatst. De Commissaris des Konings voornoemd 'sGravenhage, 9 Junjj 1882. C. W. HUBRECHT, L. C. LEIDEN, 14 Junij. Ook het tweede gisteren avond door de kapel der grenadiers op Zomerzorg gegeven zomerconcert werd niet door schoon weder begunstigd. Niemand echter der talrijke aanwezigen had zicli daaromtrent illusiën gc- tormd, maar, ofschoon men deze gelegenheid om goede muziek te booren floode laat voorbijgaan, zoo wilde men dit op dezen avond te minder, als (ene hulde aan den directeur der k3pel, den heer J. H. Völlmar, die dezer lagen zijn 40-jarig jubilaenm mogt vieren. Dit jubilaeum ging ook hier niet '«opgemerkt voorbij. De muziektent en hel orchest in de zaal waren keurig Bet vlaggen en guirlandes gedrapeerdin het midden daarvan prijkten de aarlallen 1842 en 1882. Rij het optreden van den directeur werd hij met tres van de zijde der executanten en met luide toejuiching van het publiek begroet. De ondernemer der concerten, de hoer J Cottvée, rigtte vervolgens cene hartelijke toespraak tot den jubilaris en vereerde hem een tachtig kristallen glas op zilveren voetwaarop een toepasselijk opschrift ff herinnering aan dezen dag. Zoowel vóór als na de pauze schonk de uitvoering van het programma den aanwezigen, blijkens de herhaaldelijk geschonken bijvalsbetuigingen, een aangenaam genot; de cavatine van Rail werd zells gebisseerd. De voorstellingen van den dierentemmer Salva worden voortdurend door een talrijk publiek bezocht. Bljjkeus hierachter voorkomende aankondi ging zal bij morgen namiddag ook eene voorstelling geven, ten einde fami- liën met kinderen, die tniuder in de gelegenheid zijn des avonds de voor stellingen bij te wonen, mede in staat te stellen zijne menagerie te be zoeken. Heden middag ten half een uur is zekere schipper W.van Hazers» woude, aan het UlreclUsche Veer van zijne schuit in liet water gevallen. Hij heeft zicli zeiven, door naar den kant le zwemmen, gered. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de vereeniging »de commissie voor de inwendige restauratie van het Muiderslot". namens den koning verleend concessie tot het doen uitvoeren van alle zoodauige wer ken, als Ier restauratie van het inwendige van de groote zaal op bet slot, overeenkomstig de door den minister van binnenlandsche zaken goed te keuren plannen en teekeningendoor hem zal noodig geoordeeld worden. Alle kosten dier werken worden door de concessionaris gedragen, zonder dal het rijk der Nederlanden ooit daarvoor zal kunnen worden aangespro ken. Zoolang de restauratie niet geheel is afgeioopen, is liet aan de con cessionaris geoorloofd, doch niet langer dan 5 jaren, binnen welken tijd de restauratie moet gereed zijn, van iederen bezoeker van het Muiderslot, te haren bate, te vorderen als maximum vijltig cents. De minister van binnenlandsche zaken heeft ter kennis van belangheb benden gebragtdat de commissie, belast mei liet. afnemen van de practischc examens van apotheker, zitting zal houden op Maandag 19 Junij en vol gende dagen te Groningen. De minister van financiën heeft hekend gemaakt, dat in de tweede helft van de maand Augustus e. k., te 'sGravenhage, een examen zal wor den gehouden voor de betrekking van landmeter van liet kadaster. Zij, die tol het examen wenschen te worden toegelaten, moeten zich voor 15 Julij e. k. tot den minister wenden. Bestuurders van het Tollensfonds hebben bekend gemaakt, dat, over eenkomstig het doel der instelling: ondersteuning van hulpbehoevende be trekkingen van overleden prozaschrijvers en dichters, voor dit jaar weder twee gratificatiën zijn uitgereikt. Zij bevelen de ondersteuning van het fonds, door milde bijdragen, op nieuw aan. De commissie te Middelburg, belast met het afnemen van de examens voor apothekersbediende, heeft drie candidaten geëxamineerd, en aan één de acte van bevoegdheid uitgereikt, zijnde de heer A. Wagemaker, wonende te Nijmegen. Van de drie candidaten, die te Utrecht aan het examen deelnamen, wer den twee afgewezen. Aan den heer M. J. K. de Hessele, geb. te Heerle. werd het diploma uitgereikt. In zekere gemeente van ons vaderland, meldt men werd onlangs eene gaslantaarn geplaatst, die weigerde licht te geven. Het verstand van den lantaarnopsteker, die anders toch geen kruk in zijn vak was, stónd ervoor stil. Er werd nu een beambte geraadpleeaddie hooger stond en technische bekwaamheid bezat. Hij inspecteerde de lijderes met de meeste naauwkeu- righeid, gaf raad. maar ook al geen goeden raad, want de lantaarn bleef halsstarrig weigeren licht te geven. Het publiek fluisterde reeds allerlei ge heimzinnigheden, toen de oorzaak gelukkig gevonden werd: men had ver zuimd de lantaarn in verbinding te brengen met de gasleiding. Uit Venr wordt met de schuiten der teelders een goed gewas van bloemkool naar Amsterdam verzonden. Een uur henoorden Noord wijk aan Zee is een zeedier, waarschijnlijk een zoogenaamde vinvisch. aangespoeld. Hel dier, ongeveer 30 voet lang en 6 voet dik, verkeert in staat van ontbinding. Volgens officiële kennisgeving aan de militaire autoriteiten zijn de pokken te Kralingen epidemisch verklaard. Te Hillegersberg is gisteren namiddag de papiermolen van den heer C. van Gilse van der Pais door den bliksem in den kap geiroflen. Niet tegenstaande er onmiddellijk hulp was, is de molen met de lorrenschuur geheel in nsch gelegd, liet geheel was van hout en riet, zoodat het vuur, door den wind nng aangewakkerd, zeer snel voortwoekerde. Te Eist. hij Rhenen, bragt zekrre L.een schoenmaker, die zich voortdurend aan dronkenschap overgeeft, zijnen zoon twee wonden in de

Leydse Courant | 1882 | | pagina 1