H0LL0WAY PER TELEGRAAF. A V E K T E N T 1 E i\ Amerikaansclte cocons gekweekt in 14 verschillende staten door 26 familiën. 2y is gehaspeld op een Amerikaanschen haspel en verder in eene Ameri- kaansche fabriek bewerkt. FRANHRIJE. De regering heeft de boekerij van den Egyptoloog Mariette-bey aan gekocht voor 79000 fr. De commissie tot het vaststellen van de schadevergoeding, aan de slagtoffers van den 2"1'® December te verleenen, heeft hare werkzaamheden geëindigd. Het geheele cijfer der schadevergoeding, welke toegewezen is, bedraagt 7,850.000 fr. Hel cijfer der aanvragen bedroeg ongeveer 10 mil- lioeti fr. Daar het door de wet van 30 Julij 1881 toegestaan crediet slechts Gmillioen bedraagt zal het toeslaan van een suppletoir crediet van 1,850,000 fr., om hel verschil te dekken, noodzakelijk worden. De correctionele regtbank heeft vonnis gewezen in het proces betref fende de opstandjes in hel Quartier Latin. Van de vier beschuldigden, geen siudenlen, werden drie vrijgesproken en een tot boete veroordeeld. De graaf van Chambord heeft den Paus de som van 10000 fr. voor den St. Pieterspenning gezonden De Italianen te Parijs verblijf houdende, ongeveer 2000, hebben eene bijeenkomst gehouden, om hulde te brengen aan de nagedachtenis van Gari baldi. Nadat verscheidene personen toespraken gehouden hadden te zijner verheerlijking en een telegram van rouwbeklag aan Menotti Garibaldi voor gelezen was. zijn adressen van dankbetuiging aan de Fransche kamer van afgevaardigden wegens het opheffen harer zitting op Zaturdag jl., aan den Parjjschen gemeenteraad en aan de republikeiusche bladen te Parijs goed gekeurd. Een trein, welke te Rufïec om 10 uur pleegt aan te komen, werd Maandag II. meer dan twee uur vertraagd. Te Moussac was een onweder losgebarsten en het regende zoo sterk, dat er van den hoogeren grond ten zuidwesten van het station eene ware rivier nederstroomde, welke in een oogenblik het vuur der locomotief uitdoofde. DDITSCIILAM». De commissie voor het labaks-monopolie is met haar rapport over het wetsontwerp gereed gekomen In den regel is dal vaststellen .van het rapport eene formaliteit; daar men den rapporteur vertrouwt, en dus ten hoogste enkele veranderingen van redactie maakt. Thans echter had de vice-minister von Mayr zoovele op- en aanmerkingen, ook in de tweede en derde zitting der commissie, dat niet alleen de afdoening der zaak zeer vertraagd, maar ook de discussie zoo heftig werd als niemand zich herinnert ooit in eene commissie van den rjjksdag bijgewoond te hebben. Sommigen gelooven dat de rijksdag na behandeling van het tabaks- monopolie zal uiteengaan, doch anderen gelooven dat Bismarck er op staal dat ook de wet op de ziekenkassen nog afgehandeld wordt; in dat geval zal de zitting nog veel tijd vereischen. De tweede lezing van hel tabaks monopolie zal Maandag a. s. beginnen en waarschijnlijk drie zittingen vereischen. De ministeriële commissie van toezigt op de Joodsche vlugtelingen uit Kusland is in werking getreden. Zij heeft ten doel; strenge handhaving van de bepalingen op de paspoorten en van de sanitaire maatregelen, met bespoediging van het vervoer der uitgewekenen over Bremen en Hamburg naar Amerika. De toestand van prins Karei van Pruissen is zeer bevredigend. Te Bremen is plotseling overleden prof. Reinhold Pauli, sedert 1870 een sieraad der universiteit te Göttingen. Op geschiedkundig gebied vooral heeft hij een ccrvollen naam verworven. De hoogeschool te Wurzburg viert in het begin van Augustus haar 300 jarig bestaan. De senaat der Leidsche hoogeschool zal bij dat feest vertegenwoordigd worden door den rector en den secretaris. OOiTEMRIJK. Door het geregtshof te VVeenen zijn zekere Weccra, die zich na den brand van het Ringthealer voor dood liet doorgaan om den zjjnen geld van het ondersteunings-comité te bezorgen, en zijne vrouw, die hem daarbij behulpzaam was. veroordeeld lol twee jaren gevangenisstraf en eene schade vergoeding van ƒ200 aan het ondersteunings-comité. Uil Lemberg meldt men dat de Ooslenrijksche autoriteiten in Gallicie, negens den grooteu toevloed van Israëlitische vlugtelingen uit Rusland, begonnen zijn hun loevlugt te nemen tot hel terugzenden naar Rusland van die vlugtelingen, welke wegens gezondstoesland of ouderdom ongeschikt zijn voor landverhuizing naar Amerika. Op dezelfde wijze wordt gehandeld met hen, die zonder noodzakelijkheid en door geen mishandelingen in hunne woonplaats daartoe gedwongen, van de algemeene agitatie hebben gebruik gemaakt om op goedkoope wijze naar Amerika te kunnen vertrekken. Zjj ontvangen reisgeld en bovendien eene kleine som, ten einde in hunne vroe gere woonplaats het oude handwerk weder te kunnen opvatten. Tc Triest, waar de bevolking voor een groot deel Italiaansch is, heeft de dood van Garibaldi aanleiding gegeven tot standjes. De Independente verscheen met een zwarten rand, doch werd door de politie in beslag ge nomen. Alle openbare voorstellingen in schouwburgen of concertzalen waren onder een of ander voorwendsel uitgesteld, doch de afscheidsvoorstelling van de zigeuner-kapel Radics ging door en was zeer druk bezocht, toen echter plotseling een groepje jongelieden heftig verlangden dat de muziek zou ophouden en men den dag van nationalen rouw zou eerbiedigen. De politie moest tusschenbeiden komen en nam er verscheiden in hechtenis. De stad Komorn, in Hongarije, had onlangs den volksdichter Jókai tot haren eereburger benoemd. Op 20 Mei verwachtte men de aankomst van den dichter, die voor deze onderscheiding persoonlijk zijnen dank beluigen wilde. In bet huis van zijnen broeder werden groote toebereidselen lot zijne ontvangst gemaakt. Hierbij gebeurde liet, dat eene glazen pan, waarin de huisvrouw boven een vuur vernis kookte, sprong, waardoor het braudende vocht hare kleederen aanstak. Daar er op dat oogeublik, be halve een 6 jarig dienstmeisje, niemand tehuis was, kwam er eerst hulp toen het te Iaat was. De doctoren konden slechts eene verklaring afleggen omtrent het hopelooze van den toestand, en op den dag, bestemd voor de feestelijke ontvangst van haren zwager, overleed zij na een smartelijk lijden van 24 uren. LONDEN, 8 Jung. In hel lagerhuis antwoordde de heer Dilke op eene vraag van den heer Bourkc, dat de admiraliteit aangaande de versterkingen, die bij Alexandrië zijn opgeworpen, voldoende was ingelicht om daarover niet in hel minst bezorgd was. PARIJS, 8 Junij. In de «couloirs" der kamer werd verhaald, dat msgr. Czacki, pauselijk nuntius alhier, teruggeroepen is. en dat de heer Deprez, Fransch gezant bij het Vaticaan, pensioen zou aanvragen. PARIJS, 8 Junij. De kamer van afgevaardigden heeft met 479 stemmen tegen 6 een voorstel spoedvereischend verklaard, waarbjj de afgevaardigden, die zitting hebben in het bestuur van financiële vennootschappen, van hun mandaat vervallen verklaard worden. BUDA-PEST, 8 Juuij. De overeenkomst lusschen de Hongaarsche en de Ooslenrijksche staatsspoorwcg-maatschappjj is heden avond geteekend. DUBLIN, 8 Junij. De grondeigenaar Waller Bourke, wonende te Rakasane, in hel graafschap Galway, werd heden met een geweerschot gedood, toen hg uit de stad Gort terugkeerde. De dragonder, welke hem begeleidde, is ook gedood. Nog niemand is in hechtenis genomen. Bourke had reeds lang het misnoegen der pachters opgewekt. CAIRO 8 Junij. 's Avonds. Derwiseh-pacha en zijn gevolg zijn heden aan gekomen en hebben den Khedive bezocht. De aan Derwisch pacha verleende audiëntie duurde drie kwarlieruurs. Daarna werden Arabi-pacha en andere officieren door Derwisch ontvangen, die. naar men verzekert, lien met koel heid bejegende. Derwisch is overbrenger van brieven van den Sultan waarin als het doel der hem opgedragen zending wordt aangewezen: «herstel der orde. bevestiging van het gezag van den Khedive". VIJFENDERTIG-JARIG E ECHT VEKEEXIO I.\0 van NICOLAAS SMITTENAAR en CORNELIA HOOGKAMER. Hunne dankbare Kinderen en Behuwd dochter en Kleindochter. Geboren: JOHJUMHUS LEONAROVR PHIL.IPPUS, Zoon van B. M. DUYSER en Leiden 8 Juni 1882. A. DUYSER, Mirande. Voor de talrijke bewijzen van deelneming, bij de geboorte van onzen Zoon ondervonden, betuigen Ondergeteekenden hunnen hartelijken dank. P. DOEFF. Leiden, 9 Juni 1882. G. DOEFF, Uiterwijk. Visites wordeu afgewacht Maandag 12 en Dinsdag 13 Juni. Holloway's Zalf en Pillen. Belangrijk voor iedereen. Gedu rende meer dan dertig jaren hebben deze geneesmiddelen boven alle anderen den voorrang genoten, om de alles voldoende reden, dat zij nimmer ver keerd gebruikt kunnen worden, hetzij bij in- of uitwendige ziekten. Hol loway's Zalf moet goed ingesmeerd worden op de keel en borst in gevallen van zeere keel. zwelling der klieren, langdurige hoest en gedrukte adem haling. In gewone gevallen van catarrh en griep bewerkt deze Zalf, goed op de zijden der borst ingewreven en geholpen door eenige dosis der Pillen, eene spoedige en volkomene genezing. Dezelfde behandeling, naauwkeurig opgevolgd, verdrijft keelziekte, aamborstigheid, bronchitis en pleuris, en voorkomt de vurige ontsteking, die meestal lot verzwering overgaat en ge woonlijk hel gevolg is wanneer keel- of borstziekten verwaarloosd worden. Door het debiet zijn vermeerderd de prijzen als volgt: Doosjes Pillen en Potjes Zalf 0.80, 1.85, ƒ3, t 6.74, ƒ13.50 ƒ20.50. zijn op franco aanvraag a contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede in Holloway's Etablissement te Londen, 533, (ixiordstreet,

Leydse Courant | 1882 | | pagina 3