LEIDSCIIE CO ERA AT. v. tas. DONDERDAG 8 JUNIJ. n 1S<*2. De Courant verschijnt dagelijksZ«!- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courhnl t.s per vierendeel jaurs /f.50, franco p. p. ƒ2.- Afzonderlijke nomtners zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der AdvertentiPn is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents. 'STADS-BERICHTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 6 der Verordening van den 1 lden November 1880 Gemeente blad N". 4 van 1881). Brengen ter algemeene kennis dat tot het doen Inschrijven van nieuwe leerlingen voor de openbare scholen voor voor bereidend en voor meer uitgebreid lager onderwijs, gelegen heid zal gegeven worden: voor die voor voorbereidend meer uitgebreid lager onderwijs voor jongens en meisjes, in het schoolgebouw aan de Otule Vest; voor die voor meer uitgebreid lager onderwijs: der le klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Aalmarkt der le klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Boommarkt der 2* klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Pieterskerk straat der 2* klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Breêstraat en wel van den 5d"> tot en met den 17d'n Juni e. k., dagelijks (de Zondag uitgezonderd), van des voormiddags halfnegen tot negen uren, en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien van half twee tot twee uren des namiddags. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER. Burgemeester. Leiden, 31 Mei 1882. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, brengt ter algemeene kennis, dat door hem op heden aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld een op den 6d,e Juni jl. in vorderbaar verklaard kohier van het Patentrecht, 4*. kwartaal dienst 1881/82 en herinnert den belanghebbenden aan hunne verplichting om hunnen aau- slag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 7 Juni 1882. DE KANTER. BINNENLAiNDSCHE BERIGT EN. K !3i 'I .05 lan 45 LEIDEN. 7 Jttnij. In de maand Mei zjjn binnen de gemeente Leiden geboren: 124 kinderen, als: 61 zoons en 63 dochters; overleden 81 personen, waaron der 7 elders woonachtig, als: 13 mannen, 20 vrouwen, 29 zoons en 19 dochters; daarenboven als levenloos aangegeven 4. Gehuwd 53 paren. Niettegenstaande het ongunstige weder hadden vele ingezetenen zich gisteren namiddag naar Zomerzorg begeven om te genieten van bet eerste der zomerconcerlendie gegeven worden door de kapel der grenadiers en jagers, onder directie van den heer J. II. Völlmar. En waarlijk, zoo wel het programma als de uilvoering zelve verdienden in groote mate de belangstelling. Herhaardelijk werden de talentvolle uitvoerders luide toegejuicht, vooral de «Marche funèbre d'une marionette", van Gounod, en de Fantaisie uit »Moïse", van Berden, vielen zeer in den smaak. Wij hopen, dat de overige avonden, aan dit muzikale genot gewijd, door beter weder zullen begunstigd worden. Bij Z'. M«. besluit van 15 Mei jl. is bepaald, dat het corps genietroe pen, tot het houden van practische oefeningen in de maanden Julij en Augustus van dit jaar, op de legerplaats bij Zeist zal kamperen. Tot uit voering van dat besluit heeft de minister van oorlog vastgesteld, dat dit kamperen zal geschieden van 8 Juljj tot 26 Augustus a. s. Bjj Zr. M\ besluit van 14 Mei jl. is bepaald, dat tot het houden van practische oefeningen in den loop van den zomer, gedurende hoogstens een 30-tal dagen, het kamp bij Milligen zullen betrekken: 1°. het 4' reg. infan terie; 2'. de 5' en 6' batterij van het 2e en de 5' en 6e batterij van het 3e reg. veld artillerie. De drie veld-bataillons van het 7e reg. infanterie, in garnizoen le Amsterdam, betrekken eveneens in den loop van dezen zomer, beurtelings, elk gedurende hoogstens 15 dagen, een kamp op de heide bij laren. De oefeningen der infanterie en der artillerie in de legerplaats bij Milligen worden afgescheiden van elkander gehouden. Alleen in de laatste week van bet verblijf der troepen in die legerplaats zullen eeuige malen gfeomhineerde oefeningen kunnen plaats hebben, waaromtrent de komman- derende officieren van de aldaar aanwezige troepen met elkander in overleg treden. Het kamp bij Milligen wordt door het 4' reg. infanterie betrokken op 1 Augustus en door de batterijen veld-arlilleric op den 10d,n dierzellde maand, liet bevel over de vier kamperende batterijen wordt opgedragen aan den luit.-kolonel J. W. J. Zegers Rijser. kommandant van de 2' afd. van hel 2' reg. veld artillerie, liet kamp bij Laren wordt door het 3' bataillcn van het 7' reg. infanterie betrokken van 2 tot 12 Augustus e. k. De miliciens van de ligtiog 1879 van dit bataillon moeten aldaar den 5dcn Augustus aankomen. Het le bataillon kampeert van 12 Augustus lot den aanvang der groote manoeuvres van de 1' divisie infanterie. Het 2' batail lon wordt na afloop van evenbedoclde manoeuvres naar het kamp gezonden en kampeert aldaar tot den 12df0 September. De miliciens der ligting 1879 van dit bataillon kecren den 9d'n September naar Amsterdam terug. Naar de Midd. Ct. uit goede bron verneemt, zal de voorloopigc lier- stelling der aanlegplaats van de mailbooten der stoomvaartmaatschappij Zeeland te Queensboro over eenige dagen zoo ver gevorderd zijn, dal de passagiers, dc post en de ijtgoederen weder o»cr die plaats vervoerd zullen kunnen worden. Aan het voorstel om de dienst over Dover te leiden, zal waarschijnlijk geen gevolg worden geïeven. Te Amsterdam werd gisteren de jaarlijksche vergadering gebonden der Maatschappij van Weldadigheid. Uit hel verslag blijkt, dat, wat betreft den landbouw, het jaar zeer gunstig is geweest. De winst bedraagt over 1881 niet minder dan ƒ9448 12. Slechts iu het jaar 1872 werd die som over troffen. Vooral aardappelen- en boekweitverbouw hebben tot dien gunsiigen uilslag bijgedragen. In 1880 was de winst 3552.93 Op verhouding werd '4539.78 verloren, tegenover een verlies van ƒ1428.84 in 1880. hoofdza kelijk het gevolg van de dure hooiprjjzen. Op uit». December bestond de veestapel uit 202 stuks runderen, waaronder 180 mclkkoeijen, 20 vette kal veren, 26 paarden, 169 schapen en 49 varkens. Wat dc houttcclt aangaat blijkt, dat Je groei niet ongunstig was. Lage prijzen werkten nadeelig op de rekening der turfgraverij. Iu de afdecling fabriekmatige arbeid wierp de julokatoenweverij eenige winst af, maar de mattenweverij leverde een klein en de mandenmakerij een aanzienlijk verlies, te zamen een bedrag van bijna 3200. Door den heer W. Sepp werd te Wilhelmina's oord eene fa briek geslicht tot het verduurzamen van groenten en andere levensmiddelen. Op 1 Jannarij 1882 bestond de bevolking, met inbegrip der ambtenaars gezinnen. uil 1787 zielen, tegen 1831 verleden jaar. Er werden 41 kinderen geboren en 18 sterfgevallen hadden plaats. Zes huisgezinnen werden Ier vervanging van vertrokken gezinnen geplaatst. Voor de vrijboeren was het jaar gunstig, zoodat ongeveer 2900 op afdoening van oude schuld werd af gedragen. In verschillende betrekkingen werden 48 kinderen van kolonis ten, die de kolonie verlieten, geplaatst. Twintig bestedelingen werden op genomen en 14 vertrokken, deels om betrekkingen te aanvaarden, deels naar hunne uitbesteders. Hel getal leden der maatschappij is 4731 tegen 4911 verleden jaar. Aan gillen en legaten werd weder, behalve de jaarlijksche gift van ƒ8000 van een onbekende (die sedert 1864 een bedrag van ƒ109,000 schonk), /4391 ontvangen. Hel voorstel van de afdeeling Generaal van den Bosch te Frederiksoord dat aan de nieuw gevormde afdeelingen, die geen regt van plaatsing van huisgezinnen hebbenregt zal worden verleend om over een zeker door het bestuur te bepalen bedrag van door haar in de kas der maatschappij ge storte geldenonder nader door het bestuur te stellen voorwaardente be schikken tot plaatsing van afzonderlijke jeugdige personenis na langdu rige discttssiën in handen eener commissie gesteld, om liet bestuur voor le lichten, dat dan in de volgende algemeene vergadering een voorstel zal doen. Dezer dagen werd een bediende der kasvereeniging le Amsterdam in hechtenis genomen wegens verduistering van gelden. Naar aanleiding van het onderzoek, dientengevolge ingesteld, is nog een kantootbediende bjj deze vereeniging in verzekerde bewaring gebragt. Door wijlen mej. A. E. G. Martz, wed. van den heer P. Teunissen, is aan de Vereeniging lot weldadigheid van den Allerheiligsten Verlosser le Amsterdam een legaat van ƒ1000 vermaakt, en een even groot legaal aan de Vereeniging van de H. Catharina van Siena, aldaar. Eergisteren hebben op de baan der electrisclic tramweg-maatschappij te Zandvoort dc eerste proeftogteu plaats gehad, en wel met gunstigen uitslag. De gebroeders R. K. en 11. K te Genemuidenzijn gevankelijk naar Zwolle gebragt en aldaar Ier beschikking der justitie gestild. II. K. (13jaar

Leydse Courant | 1882 | | pagina 1