ZOMERZORC. ACHT ZOMEK-CONCERTEN, SOEVEREIN ELIXIR, SIXGFI's Origineel? Xaaimaeliines, Stads Bank van Leening te Leiden de goedkoopste aller solide Naaimachines. Eenig Dépot te Amsterdam i Kal verstraat 25. loeiden: Haarlemmerstraat III. Fabrikaat der Singer Manufacturing Company, New-York, Geene tweede Naaiiiiachinenfabriek der wereld kan zich op zulk een succes beroepen. ye. lot de liet loet Ier- ma' iveg lant en laar ge- de traf Ook de Porie kan dat niet alleen. Altijdzoodra in het Oosten verwar ring ontstaat, komt Europa als bemiddelaar. De overleveringen der Euro- pesclte diplomatie lieten niet toe, daaruit een zuiver Fransch vraagstuk te maken. Nooit zou de regering de stelling tot de hare maken, dat alleen Frankrijk regt heeft tot militaire inmenging in Egypte. Dit middel bleef onvoorwaardelijk uitgesloten. De heer Gambetta vroeg: «Wat de regering zou zeggen, wanneer de con ferentie geen gehoor vond?" De heer de Freycinet zeide hierop: «Meent iemand, dat Frankrjjk tot eene militaire expeditie in Egypte moet beslui ten, dan zal de vertegenwoordiging tusschen dit gevoelen en dat der rege ring hebben te beslissen". Desnoods kan ik de gronden aanduidendie de regering verhinderen eene andere staatkunde te volgen dan hare tegen woordige. Graaf Colbert-Laplace merkte op, dat de toestand gevaarlijk was en toch zeide de regering, dat zij in geen geval den degen trekken zou. De heer de Freycinet verklaarde, dat niet te hebben gezegd. De heer Gam betta zeide niet voornemens te zijn geweest aan de discussie deel te nemen. Maar nu hij hoorde, dat het ministerie verklaarde, dal Frankrijk onder geen omstandigheden lol interventie zou besluiten, zou hij maar zeggen, wat Berryer In zulk geval zou hebben gezegd: Niet zóó spreken, niet zóó tot Frankrijk spreken. De heer de Freycinet zeide hierop, dat zijnegansche rede een protest was tegen deze uitlegging. Hij had niet gezegd, dat Frankrjjk nooit tot militaire inmenging zou besluiten, maar dat de regering niet zich zou laten dwingen, alleen en met geweld den Egyptischen knoop door te hakken. Ten slotte werd met groote meerderheid een voorstel, om over te gaan tot de orde van den dag, door den heer de Freyeinet van de hand gewezen verworpen, en met 298 legen 70 stemmen de volgende, door den heer Sadi Carnot voorgestelde motie aangenomen: «De kamer, vertrouwen stellende in de verklaringen der regering, gaat over" enz. Deze uitslag moet de Gambettisten zeer onthutst hebben en de beer Gambetta zelf verliet onmid dellijk de vergadering. Hij had, naar men wil, met zijn beroep op Ber ryer gehoopt de regterzijde te streelen, doch de meerderheid schijnt, toen hel er op aankwam, zijne oorlogspolitiek tegenover het vredelievend staatsbeleid van den heer de Freycinet niet aangedurld te hebben. De prelect van politie te Parijs heeft aan zijne onderhebbende com missarissen eene aanschrijving gcrigt, waarin zij worden aangespoord om krachtig de hand te houden aan de voor de schouwburgen voorgeschreven veiligheids-maatregelen. De prelect had opgemerkt, dat hun toezigt weder begon te verslappen. In de Académie des sciences te Parjjs is dezer dagen gesproken over het wegblijven van den ansjovis van de Fransche kust. Sinds twee jaar is die visch niet verschenen, en Brelagne beklaagt zich, alleen in het laatste jaar een verlies van 15 millioen fr. te hebben geleden. De geleerden waren hel niet eens over de oorzaak van het verschijnsel. Een spreker wees er op, dat ook de haringen soms wegblijven, een ander zocht de oorzaak in nde de veranderde rigting van den golfstroom, die meer oostelijk gaat. De bekende planlenkenner Decaisne is overleden in den ouderdom van 75 jaren. In het Quarlier Latin is thans alles weder rustig, maar die rust is meer oppervlakkig dan ernstig gemeend, want dagelijks worden vergade ringen door studenten gehouden, waarin de politie, met haar prefect Camescasse, geducht worden doorgehaald. De heer Lambert heeft, bij gelegenheid van zijn huwelijk met de dochter van Gustave de Rothschild, 20000 fr. aan de behoeftigen in het 20e arrondissement van Parijs geschonken, ter tegemoetkoming in de huishuur. {Zie verder kei Bijvoegsel). oots oen de taar cht, t de raaf ?den talie het be- naar s zi niet vge u-ijk tders seerd dal r die aan te te ver- theid was geen regt gypi< roote raag rank s zijn ndeld. KECLA91E1 Alhoewel de lintworm een minder gevaar lijk knaagdier is dan de trichine, is het niettemin een zeer onaangename gast; laten wij hier de opmerking maken dat het tegenwoordig zeer gemakkelijk is zich van dit dier te bevrijdenmen behoeft slechts de Korrels van Sccréfan ter hulp te roepen, die reeds sedert lang in de hospitalen van Parijs met het grootste succes gebezigd worden en welke men in de voor- naamsie apotheken van Holland bekomen kan. Zoo vindt men te Leiden de Korrels van Secrétan bij den Apotheker IWEMER. A OVERTE i\ T I E N HET EERSTE DER ONDER DIRECTIE VAN DEN IIEER J. II. V L L M A R op Dinsdag 6 Juni 1882, des avonds te zeven uren, BEPALINGEN: De inteekening is bepaald voor een Heer (met drie Dames of kin deren) op zes Gulden. Voor meerdere Dames, kinderen en Inwonende Zoons boven de zesiicn jaren zullen aan het lokaal toegangskaarten verkrijgbaar zjjn a 50 Cents per Concert. Entree voor HH. Studenten en Officieren van het garnizoen 75 Cents per Concert. Entree voor vreemdelingen: Hceren 75 Cents en Dames 50 Cents per Concert. Kinderen worden niet toegelaten dan in gezelschap en onder toe zicht hunner ouders. Alleen in de groote pauze is liet hun geoorloofd te wandelen. Bij ongunstig weder wordt het Concert in de Zaal gegeven. COIJTEE. A AN DE zullen op Dinsdag 20 Juni 1882, voormiddags uur, worden VERKOCHT de PAATDEIV welke beleend zijn in de maanden December 1880, Januari en Februari 1881, welke verkoop j inmiddels kan worden voorkomen tot den 15dc" Juni a. s.door aanzuive ring der op die panden alsdan verloopen interessen. Hel door mij in 1835 in algemeen gebruik gesfelde Het voorschrift van dit middel is gevonden onder de nagelalen papieren van den beroemden Zwcedschen Geneesheer YERNET, die in den hoogen ouderdom van honderd en vier jaren is overleden, terwijl deszelfs vader en grootvader den leeftijd van honderd twaalf en honderd dertig jaren hebben bereikt. Jlet was een familiegeheim, waarover hij zich in dezer voege uit laat: Aan het dagelijksch gebruik van dit Likeur wordt het lang leven van dit geslacht met regt toegeschreven Dit middel onderhoudt voortduren d de gezondheid, zonder dat men eenig ander geneesmiddel noch aderlating be hoeft. Het herstelt de kracht, wekt de levensgeesten op, neemt bevinden en aandoeningen der zenuwen weg, henevens alle onreine en slijmacblVc stoffen uit de maag, welke oorzaak zijn van slechte spijsvertering, alsook zuur, scheele hoofdpijn en oprispingen; het doet de misselijkheid bedaren, doodt de wormen en maden, verlicht de waterzuchtigen en bevordert dé maandelijksche zuivering der vrouwengeneest de witte vloed en geeft de gezonde gelaatskleur en hij vermagering het verloren vleesch weder en pur geert onmerkbaar en dat wel zonder snijding in liet lijf, en is alzoo van groot nut voor obstruction of verstopping van den onderbuik. Hel neemt alle tusschenpoozende of afwisselende koortsen weg. Alle hoedanigheden van dit ntiddcl op te geven is overbodig, want in één woord: het is de herstelling der menschelijke natuur, omdat hel legen alle kwalen meer of min nuttig werkt. Trijs per Flacon 1, ,r>0 en 30 Cenls Met gebruiksaanwijzing alleen echt verkrijgbaar: te Leiden, E. INOOKIlUk, Elimirua 's IJ age, SNABILIE, Apotheker, Buitenhof; liondn, A. WOLFF, Drogist, Groi temarkt, en meer bekende Dépots in andere steden J. I*. fi. GE Li .4U FFf inrrs/it pr Corresp. Lid van het Genootschap ter bevordering der t,enees. Heel-, Verlos-. Schei- en Natuurkunde te Menner- /J instel. waarvan reeds meer dan A millioen stuks in gebruik zijn, hebben tot nu toe reeds meer dan 200 hoogste bekroningen en eereprijzen verworvéh. Deze Machines worden op wekelijksche afbetalingen van l of tegen contaute betaling MET H00GE KORTING afgeleverd en zijn niet alleen de door het publiek meest gezochte, doch sedert de laatste prijs vermindering ook

Leydse Courant | 1882 | | pagina 3