I.LI IfSCIIL COURANT. HYPOTHEEKBANK VOOR NEDERLAND, De Rotterdamsche -n,t 1882. 101. gevestigd te Rotterdam wes des lieti hecii Ihuis e> ERCS elkei at's le bj RT. in, t Ihuis elkei s nat e bei ORT. [jzij, MAANDAG I MEI. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgeionderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.60, /ranco p. p. f 2—, Afzonderlijke nomtners zijn verkrijgbaar voor 6 cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. mi deze Courant behoort een Bijvoegsel» STADS-BERICHTEN. Vergadering van den Raad der gemeente Leiden, op Donderdag 4*» Mei 1882. den BINNENLANÜSCHE BERIGTEN. hapt: pCt pCt nd I cd. pütl pRi /20 :/ll ib.lt I. LEIDEN, 29 April. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 50 tot 69 volwassen personen en 5 lot 11 kinderen. Heden middag, omstreeks half twee, werd een stroom van menschen op de been gebragt door een oplogt, die gehouden werd door de arlisten van eenen Amerikaanschen circus, die des morgens in zeer korten tijd op de Ruïne was verrezen. De buitengewone voorstelling, die Maandag avond in den schouwburg zal plaats hebben, geschiedt ter benefice van den heer Eduard Bamberg, ter viering van zijn 55-jarig jubilaeum. Hij zal alsdan als gast de rol vervullen van Jean den Voddenraper. De lieer Bamberg mogt eergisteren ook zijn jubilé vieren in den stads-schouwburg te Amsterdam, alwaar hij optrad in de '/Oude Kleêrkooper". Hij ontving daarbij de meest hartelijke blijken van sympathie, niet alleen van de zijde van het publiek, maar otk van zijne kunstbroeders in Nederland en in België, en van verschillende corparaliën. Talrijke kransen en bouquetten werden hem vereerdwaaronder zeer sierlijke en met toepasselijke inscription voorzien. Het was voor den kunstenaar een ware feestavond. De boekhandelaar J. L. Beijers, te Utrecht, zal den 19deD Mei en vol gende dagen verkoopen eene zeer belangrijke verzameling boeken, voorna melijk betredende godgeleerdheid, wijsbegeerte, opvoeding en onderwijs, aardrijkskunde, algemeene en vaderlandsche geschiedenis, plaatsbeschrijving van Nederland, oude en nieuwe taal- en letterkunde, handschriften, wer ken over bouw-, schilder- en beeldhouwkunst, alsmede plaat- en pracht werken, schilderijen in olieverw, teekeningenportretten, topographische en historische platen, gravuren enz,, meerendeels nagelaten door den heer M. 0. de Bruyn, te Utrecht. De catalogus is ruim 250 blz. groot en prijkt met het portret van den verzamelaar. Geleerden, kunstminnaars en liefhebbers van het zeldzame zullen hier zeker veel vinden. In het tijdperk van 26 Maart tot 22 April Jl. zijn, blijkens bij het ministerie van biuueul. zaken ingekomen ainbtsberigten4 runderen in Zuidholland door longziekte aangetast. Door den heer J. L. II. Hanckar, consul van den koning van Italië te Noumea, in Nieuw-Caledonië, thans lijdelijk te Parijs, zijn aan het rijk ten geschenke aangeboden ter plaatsing: in het kon. penningkabinet le 'sGravenhage, eene verzameling Romeinsche munten, en in 's rijks museum van oudheden te Leiden, een bronzen schenkkan, in de onmiddellijke nabijheid der muntengevonden in de oude Romeinsche mijnen te Sarcioda in Spanje. Over 1881 zijn aan 's rijks munt vervaardigd aan zilveren pasmunt, 2,002,170 tiencentsstukken, aan bronzen pasmunt 4,000,000 stukken van twee en een halven cent, en 10.000,000 stukken van een cent. Op 1 January 1881 was voor de circulatie hier te lande aanwezig eene hoeveelheid van 16,134,976 25-centsstukkeneene hoeveelheid van 27,984,233 10-centstukken en eene hoeveelheid van 4,882,979 -centsstukken. Het Algemeen Nederlandsch werkliedenverbond zal zijne jaarlijksche algemeene vergadering houden op Zondag en Maandag 28 en 29 Mei aansi. (Pinksteren) te Rotterdam in het Vereenigings-gebottw aan den Goudschen weg. Betreffende den overtogt van De Valk van Vlissingen naar Engeland wordt aan het Fad. het volgende gemeldDe reis ving ten 7 ure aan met ■een middelbaren bries, zuidelijken wind, dik van regen, en men was ten .8,50 ure buiten de uitertouwen. Kort na het vertrek van Vlissingen kwam Z. M. de koning op dek en bleef in het kaartenhuis een sigaar rooken, terwijl Z. M. van tijd tot tijd zich op de brug met den kommandant, den kolonel Binkes, onderhield. Bij het vuurschip van de Wielingen bleel Z. M. een kwartier op de brug om de werking van het draaiend licht na te gaan. Eenigen tijd daarna omstreeks 10 ure begaf hij zich naar beneden. Ten 11 ure 55 minuten kwam men aan het vuurschip van de Weslhinden en Werd van daar koers gezel naar liet Engelscbe vuurschip The Tongue. De wind was nog altijd Z. en bleef steeds dik van regen. Er was toen nog weinig of geen zee. Ten 1.45 ure werd het zoo goed als doodstil, doch plotseling schoot daarop de wind uit het Noorden met groote hevigheid en ging weldra in een storm over, gepaard met hooge zeeën. Teil 2.35 pas seerde De F alk het stoomschip Prins Hendrikkomende van Queensborough. Trots de hevige zee en harden storm liep toen De F alk nog altijd 6H a 7 mijlen, en hield het schip uitstekend koers. Ten 3 30 ure liep de mail boot Prinses Marie, van Vlissingen komende, De F alk voorbij. Ten 7 ure kwam men aan bet vuurschip The Tongue en was men dus reeds op de Theems. Z. M. kwam toen op nieuw boven, drukte den kommandant, den heer B.de hand en onderhield zich geruimen tijd met hem en met dehh.: J. Stasse en A. Adriaansen, belangstellend informeerend naar het weer en hoe zjj het gedurende den storm hadden gehad. De heer J. Stasse, kom mandant van de Prinses Marie van de Zeelandwas met den zeeloods J. Adriaansen belast met de loodsdienst op De F alk op de kust van Engeland en op de Theems. H. M. had ook weinig van de zeeziekte geleden; minder gelukkig waren de dames en heeren van het gevolg geweest. --Te Haarlem heeft een Woensdag aldaar gehuwd man reeds des avonds van dien dag de hulp der politie inroepen om zijne vrouw op le sporen, die de echtelijke woning was onlvlugt. De gemeenteraad van Utrecht heeft voor de ontworpen tentoonstelling van landbouw, in 1883 te Utrecht te houden, een subsidie toegestaan van ƒ6000, mits de tentoonstelling internationaal zij en gebouden worde in de onmiddellijke nabijheid van de kom der gemeente. Voor het geval, dat de tentoonstelling eene nationale mogt zijn, wordt de toelage tot 1000 reruiiiiilerd. Te Arnhem was het eergisteren in eenige straten een waar luilekker land. Eene bespannen boerenkar, beladen met boter en eijeren, was door het schrikken van het paard op hol gegaan, waarbij de inhoud door het geweldige slooten zich regts en links verspreidde, zoodat, toen het dier tot staan was gebragt, niets meer van de vracht over was. Ongelukkig waren ook de boer en zijne vrouw van de kar gevallenwaarbij de eerste zwaar en de laatste ligt werd gewond. {Zie verder hel Bijvoegsel). ADVERT E N 1 E N. Wij Ondergeteekenden Commissarissen der Onderlinge Brandwaarborg- Maatschappij, onder directie van de Heeren DET JONG ex C°.gevestigd le Amsterdam, hebben het genoegen aan alle daarbij belanghebbenden te be richten, dat gisteren en heden door voornoemde Heeren Directeuren aan ons is gedaan Rekening en Verantwoording hunner gehoudene Admi nistratie over het jaar 1881, welke, door ons in volledige orde bevonden zijnde, met onze volkomene goedkeuring is bekrachtigd. Wij ontvingen daarbij in tegenwoordigheid van eenige Heeren Correspon denten en Deelgenooten een nauwkeurig overzicht van den stand der Maat schappij en mochten ons op nieuw van haren bloei en vooruitgang overtuigen. Commissarissen binnen de Stad, Mr. P. J. TEDING VAN BERKHOUT. JhC Mr. C. H. BACKER. Amsterdam, 28 April 1881. Commissarissen buiten de Stad, L. G. A. GRAAF VAN LIMBURG STIRUM. Mr. C. II. B. BOOT. Mc J. BI RU MA OOSTING. geeft gelden onder eerste hypothecair verband, op Huizen en Land in Ne derland, aflosbaar in annuïteiten of op andere overeen te komen wijze. Inlichtingen en tarieven zijn voor 's Gravenhage en omstreken te beko men bij haren Agent, Mc \V. VAV ROSSER Bz., Advocaat en Procureur, te 's Gravenhage, iïie daartoe dagelijks te spreken is ten zijnen huize aan de Huygenstraat 4, des namiddags van half één tot half twee en van zes tol acht ure. Rotterdam. De Directie, MC B. MEES, B. VAN ROÜSEM, E. C. W. HOVER,

Leydse Courant | 1882 | | pagina 1