LE1DSCIIE COUR A i T. V. 06a DINGSDAG 25 APRIL Kostelooze Vaccinatie. len cht ra ste nk ing tan te .75 5 k uk- rde ima nde >ote zen zijn r70 ion. 5 k ijen 50; 250 big- fere 17? idel per 1S«2. [)e Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2. \jsonderlijke nummers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der AdvertenliPn is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents. ST ADS-BERICHTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN herinneren bij deze den ingezetenendat de gelegenheid tot kostelooze Vacci natie en Rcvaccinatie voor onvermogende»in het lokaal der Stads- ig, by voortduring is opengesteld, en wel op Donderdag 16 Zaterdag 55 Februari, Maandag 6. Dinsdag 14. Woensdag 22, Donderdag 30 Maart, Zaterdag 8. Maandag 17, Dinsdag 25 April, Woensdag 3, Donderdag 11, Zaterdag 19 Mei a. s. en zoo vervolgens met eene tusschenruimte van acht of, als die dag op een Zondag of Vrijdag valt, van negen dagen, telkens des namiddags te één uur. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leidex 13 Februari 1882. E. KIST, Secretaris. BINNENLANDSCHE BERÏGTEN. LEIDEN. 24 April, de op lieden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen jtan 100, 50. 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen 32, ƒ15, '3.40 en 1.70. de laagste ƒ33 ƒ15, ƒ3.10 en /1.60. - De heer C. II. L. Nilant, ontvanger der directe belastingen te Gouda, s benoemd tot ontvanger der invoerregtin en accijnsen te Schiedam; abusi- relijk is in het vorig nommer Leiden als zjjne nieuwe standplaats opgegeven ooals ons uit 'sGravenhage was gemeld. De minister »an koloniën besluit zijne nota van inlichtingen aan de «ede kamer omtrent liet adres van luit.-generaal van der Heyden aldus: let leedgevoel en zelfs met tegenzin heb ik stukken moeten openbaar ■akendie in het licht stellen, dal de generaal van der Ileyden, hoe he rnam ook in het voeren en leiden van den krijg, de noodige eigenschap en miste om als bestuurder van een door de wapenen onderworpen gewest fungeren. Maar, evenals de gouverneur-generaal zulks nageluten heelt, leent de minister uit de legen den gouverneur ingebragte klagten geene «nclusie te moeten trekken. Met nadruk er op wijzende, dat de openbaar- uking van bezwarende bescheiden tegen den wenscli en geheel buiten de [huid der regering is uitgelokt door den generaal zclven en door anderen, ie hem miskend achten, niettegenstaande de onderscheidingen, waarmede van regerngswege als overstelpt geworden is, meent de minister, de ver- iclilmakingeu en insinuation, waartoe de generaal zich jegens hem heeft len vervoeren, daarlatende, de verwachting te mogen uitspreken, dat de erinnering aan diens tekortkomingen als gewestelijk bestuurder zal vcr- iren gaan, en dat de generaal van der Heyden in het aandenken van het mkbare Nederlandsche volk alléén zal voortleven als de ervaren veldheer, liens krijgsbeleid een gevaarlijken vijand heeft bedwongen en die door de tderwerping van Atjeh zich in de hoogste mate heeft verdienstelijk ge- taakt jegens zijn koning en zijn vaderland. Blijkens deze nota blijll de minister volhouden, ten aanzien van het inci- tnt der Kinderen, dat, ofschoon geen termen zijn gevonden tot vervolging m den gewezen beheerder der dwangarbeiders Kaufmann, toch hel relaas in den procureur-generaal en de onwraakbare getuigenissen van volkomen (partijdige personen geen anderen indruk kunnen achterlaten dan dat er Atjeh gruwelijke mishandelingen hebben plaats gehad. - Van de 16 candidalen, voor de onderwijzersacte Ie 's llage geëxami- «rd, werden toegelaten de hh.: J. Tafle, uit Rotterdam; N van der Woude, it llillegersberg; G. W. Lam, uit Rotterdam; A. Mout, uit Charlois, en - L de Jongh en J. W. de Jongh, beiden uit Zuidland. Er werden 10 feewezen. - Op 10 April jl.des voormiddags ten 11 y2 ure, heeft de heer E. J. F. Bruyn, le luit. der artillerie, in de brievenbus, geplaatst aan hel post- Mtoor te Dordrecht, doen werpen een brief met het adres: den heer A. (Bruyn, 2' luit. der infanterie le Maastricht, inhoudende 1 bank billet van 100, gemerkt A. A. 4709, welke brief niet aan zijn adres is bezorgd. - In de afgeloopen week zijn 119 personen als zonder geldig middel van (staan over de grenzen gezet. - Volgens telegram van kapitein Harten uit Messina is het stoomschip orwnartsop reis van Batavia naar Marseille, in den nacht van 22/23 P'il op Faro aan den grond geraakt. De passagiers zijn te Messina ont- 'btept, alwaar het stoomschip, na lossing van een gedeelte der lading, •tuten wordt verwacht. Uit Londen meldt men aan het Dll. v. 's Gr., dat Z. K. II. de hertog van Edinburgh Z. M. onzen koning bij zijne aankomst tc Queensboro zal opwachten. De prins van Wales zal zich aan het spoorwegstation te Wind sor bevinden en koningin Victoria aan den voel van liet bordes van het kasteel. Koning Willem III zal als eerewachl steeds begeleid worden door de life guards. De Vereenigiug tol verkondiging van het Evangelie aan Scandinavische zeelieden te Bergen, in Noorwegen, die lol dat doeleinde in de voornaamste zeehavens kerken slicht, heeft aan de l'rins-IIendrikkade te Amsterdam haar kerkgebouw met plegtigheid geopend. De verschillende geestelijken der vereeniging waren tot de dienstoefening overgekomen. De koningin van Zweden, begeleid door den consul en voorgegaan door den proost, woonde de dienst bij. Te Amsterdam is uil de Prinsengracht opgehaald een kinderlijkje van het mannelijk geslacht. De handjes waren met een touw aan hel nekje gebonden. De senaat der universiteit le Utrecht heeft den heer A. W. 11. Wirtz, directeur van 's rijks veeartsenijschool, "honoris causa" tot doctor in de ge neeskunde bevorderd. Door vrouwe M. J. van Ewyck, wed. A. VV. Laan, is aan de diaconie der herv. kerk te Baam eeue som van ƒ2000 vermaakt, vrij van successic- regten. De heer A. A. Wassenaar, le St. Jacobi-Parochie, vermaakte aan de kerkvoogdij en de diaconie der herv. gemeente aldaar ieder een legaat van ƒ1000, onder den last van vruchtgebruik ten behoeve van ilc weduwe van den legataris. De Lemstcr nachtboot Lemmer heeft, van Amsterdam komende, Ier hoogte van het eiland Urk, eene Friesche tjalk met hout, van Friesland naar Holland, aangevaren. De stoomboot redde de bemanning en bragt die be houden te Lemmer. Het schip is gezonken. Ten einde in de gevangenis te komen, pleegde Vrijdag jl. te Assen een vreemd persoon onderscheidene diefstallen. Een der gestolen voorwer pen, een bloemtaleltje, bragt hij zelf aan de politie, die hem daarop in arrest nam. Donderdag 11. werd in eeue der achterbuurten tc Tilburg bij cenê trouwpartij de feestvreugde op onaangename wijze gestoord, doordien een der feestgenootenjuist op het oogenblik dat men met hel bruiloftsmaal zou beginnen, met een ander in twist geraakte en in eene vlaag van woede alles, wat zich op tafel bevond, kort en klein sloeg, zoodat weldra al de spijzen, vermengd met gebroken borden, schotels, flesschen en glazen, over den grond lagen. Hiermede niet tevreden, trok hij de kraan uit een biervat, dat zoodoende leegliep. Door de inmiddels geroepen politie werd de woes teling in verzekerde bewaring genomen. Te Maastricht is dezer dagen een 6-jarig knaapje uil eene bovenver dieping op de steenen vloer van eene binnenplaats gevallen, zonder dal het, gelijk by onderzoek bleek, eenig letsel heeft bekomen. Te Venlo is door de politie aangehouden een gesignaleerd persoon, ge naamd F. A. Goertz, 41 jaren, koopman in Haarlemmer olie en zalf. die zich in het begin der maand Maart jl. te Groesbeek aan diefstal zou heb ben schuldig gemaakt, in vereeniging met den even beruchten Gradus Neys- sen, een ontslagen boef evenals hij. Waarschijnlijk is hij ook medepligtig aan den belangrijken diefstal van gouden voorwerpen, geld en kleding stukken, insgelijks in het begin der maand Maart jl te Arnhem gepleegd, en waarvan als verdacht gesignaleerd is de genoemde G. Neyssen, met wien Goertz le dier slede ook te zamen geweest is. 's GRAVENHAGE, 24 April Door Z. M. is de heer L. van Rietvice-consul derj Nederlanden te Ham burg, als zoodanig eervol ontslagen en benoemd lot vice-consul te Rio Girande do Sulvoorts is de vice-consul J. C. Th. Reelfs in dien rang aan het consulaal-generaal tc Hamburg geplaatst. -- Aan den heer G. 11. Kakebeeke is. op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente IJerseke, terwijl tot burgemeester dier gemeente is benoemd de heer B. D. Filet. De heer J Abeleven, ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Wolvega. is benoemd tot ontvanger dcrzelfde middelen tc Dieren. De kapitein jhr. A F. C Meijer, van het le reg. infanterie, is, op zijne aanvrage, op pensioen gesteld. Re luit. ter zee 2" k|. G. O. van Kuyk wordt geplaatst in de rol van het wachtschip te Amsterdam en gedetacheerd aan boord van het opleiding-

Leydse Courant | 1882 | | pagina 1