teruggevonden. Men vermoedt dat deze dieven met anderen een soort bende vormden, die sinds lang de schrik was der laudeljjke bevolking te Wijehen. Zekere B. te Zevënaar is op één dag (4 Maart) driemaal bekeurd we gens dronkenschap op den openbaren weg, en wel 'smorgens ten 10 uur, 's middags ten 2 uur en 's avonds ten 6 uur. Te Hengelo heeft gisteren een treurig ongeluk plaats gehad. De leer ling-machinist Schreuter wilde van de eene locomotief op de andere stap pen, maar had het ongeluk te struikelen, met het vreesselijk gevolg, dal zijne beide armen werden afgereden en het hoofd gespleten. Men vreest voor zijn leven. Een persoon eerst sedert een week uit het gesticht voor krankzinni gen te Maastricht ontslagen, is door de politie aldaar wegens opligterij aan gehouden. Hij heeft nl. op naam van den directeur van het door hem verlaten gesticht een bril en eenige stukken zeep gekocht. s GllAVENllAGE 8 Maart. Tot betaalmeester Ie Amsterdam is benoemd de heer G. Ha 11 inga Raven, thans te 's Hertogenbosch. Aan den heer B. Pakkerl is eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Bathmen. Aan den heer G. E. Breunisscn Troost is, op zijn verzoek, eervol ont slag verleend als kanlonregler-plaatsvervanger te Helmond. Aan den heer jhr. ntr. W. H. d| Bratiw is, ten gevolge van zijne be noeming tot administrateur der generale thesaurie bij het depart, van finan ciëneervol ontslag verleend uit zijne betrekking van referendaris bij het depart, van koloniën. Aan den gepens. generaal-majoor A. E. Mansfeldt, adjudant van Zijne Majesteit in buitengewone dienst, is de rang verleend van luitenant-generaal. Door den minister van waterstaat enz. is o. a. bepaald dat de commies 3' klasse bij de administratie der posterijen, C. G. van Hout, zijne functiën zal uitoefenen ten postkantore te Leiden. In de zitting van de tweede kamer van heden is, na discussie, onge wijzigd aangenomen, met 48 tegen 21 stemmen, een voorstel van den lieer Rnëtl, om eene bijzondere werkwijze te volgen voor de behandeling der militaire wetten. De commissie van rapporteurs daarover is alsnit aldus zamengesleldde hh. Seret, Kool, van der Feltz, Wichers en Corver Hooft. Morgen zal de voorzitter de overige vijf rapporteurs benoemen. De behan deling der registratiewet is aangevangen. De minister van financiën ver klaarde zeer ernstig bezig te zijn om middelen te beramen tot versterking der schatkist. Morgen voortzetting. liet gcregtshof alhier hield zich gisteren in zijne correctionele tcregt- zilting onledig niet de behandeling van een appèl van e n vonnis der Ilaag- sche regtbank, waarbij twee personen uit Zoeterwoude, v. d 11. en v. d. G. genaamd, ieder veroordeeld zijn tot 183 dagen celstraf, ter zake van mede- pligtigheid aan diefstal van eenden, gepleegd in den nacht van 30 Nov. op 1 Dcc. jl.ten nadeele van vier landbouwers, eveneens te Zoeterwoude woonachtig. De regtbank oordeelde het bewijs van den diefstal niet vol doende geleverd, maar sprak de veroordeeling, wegeus niedepligiigheid uit, op grond, dat beide beklaagden in het bezit van eenden waren gezien, waarvan de overblijfselen later door de eigenaars zijn herkend, en dat bei den voor gezamenlijke rekening de eenden hadden verkocht. Een der ver oordeelden berustte in zijne straf, maar daar de ander zich in hooger be roep had voorzien en het openb. min. bij de regtbank van het gehcele vonnis appel had aangeteekendzoo was het hof heden tot de beregting dezer zaak geroepen. Er had een nieuw getuigenverhoor plaats, waarbij de handelingen van beklaagden nog nader in bet licht kwamen, ofschoon beiden ontkenden aan diefstal schuldig te zijn of geweten te hebben, dat de vogels ontvreemd waren. Bevreemding wekte, dat de poelierster mej. D die de eenden van de beklaagden a/0.77y2 per stuk gekocht had, later na de inbeslagneming genoodzaakt was ze van de politie terug te koopen a/0.70 per stuk. Adv.-gen. tnr. Bijleveld meende, dat het vonnis op verschillende gronden moest worden vernietigd, liet kwam hem voor, dat uit het ge tuigenverhoor de schuld van bekl. niet aan medepligtigheid, maar aan den diefstal zelf, genoegzaam kon worden afgeleid en hij requireerde mitsdien de schuldigverklaring van beide bekl. aan diefstal in vereeniging en bij nacht gepleegd en hunne veroordeeling lot dezelfde straf van 183 dagen, reeds door de regtbank opgelegd. De bekl., die geappelleerd had, verzocht om eene zachtere straf, 's Ilofs uitspraak is bepaald op aanst. Maandag, In Jnnij 187G verongelukte het aan de Nederlandsch-Indische stoom vaart-maatschappij toebehoorende stoomschip Luitenant-Generaal Kroesen, op reis naar Batavia; bij die ramp kwam o. a. om de heer P., hoofdinge nieur bij den waterstaat in Nederlandsch-Indië. Onvoorzigtigheid van den gezagvoerder, die dan ook door den regter te Batavia veroordeeld werd, was daarvan de oorzjak. Nadat de maatschappij afstand van schip en vr.iclit h id gedaan (abandon), stelde de weduwe van den heer P., in Mei 1880, voor de arrondissements-regtbank te 's Gravenhage eene vordering tot schadevergoeding legen baar in. Die eisch werd door de regtbank af gewezen, en van die beslissing werd lieden ter leregtzitting van het ge- 'segtshof te 's Gravenhage het appèl bepleit. Mr. J. A. Le>y, advocaat ie Amsterdam, zette de grieven van appellante tegen liet vonnis uiteen, en door mr. Vlieiandcr Hein, als advocaat der maatschappijwerden deze bestreden. De laatste berigteu omtrent den toestand van H. K. 11. prinses Mari anne waren van bevredigenden aard. Aangezien de oproeping van sollicitanten voor de betrekking van looncel- nicestcr aan den schouwburg alhier, ter vervanging van den inspecteur magazijnmeester, wijlen den heer J. H. van Hove, niet liet gewenscht resultaat heelt opgeleverd, hebben burg. en welh. besloten ecu ambtenaar aan te stel len, die onder toezigt van commissarissen voor den schouwburg met bet i ehcer der tooneelzaken is belast en als zoodanig bij wijze van proef voor den lijd van drie maanden, onder den titel van administrateur van den kon. schouwburg, benoemd den heer L. li. de Grijs, gep. kapitein van het leger. BÜlTENLANDSCHE BER 1GTEN. ec dal ken van chef en mee zocli plaa ville heef aan inge plaa brag Sein lUStl men waa die ijdel II eene gesli onvo pol it heef slag hier zou staal deeli is di gew groo en li BELGIË. Léon Peltzer, zich noemende Vaughan, beschuldigd van moord op advocaat Bernays, is te Keulen in hechtenis genomen, cn heeft verlt], Bernays bij ongeluk te hebben gedood. GSGGLAKB. LONDEN. 7 Maart. Omtrent Mac Lean verneemt men, dat hij goed eet en slaaptent den ganschen dag in zijne cel op en neder loopt, de vrolijkste liedjes tende. Zaturdag avond werd hij onder sterk polilie-escorle uit het arrest Ie Windsor naar de graafschaps-gevangenis te Reading overgebnp De twee personen, die te Aberdeen gevangen werden genomen vermoedelijk schuldig aan den diefstal van het lijk van lord Crawford, wegens gebrek aan bewijs, weder ontslagen. Te gelijk met de aanhoudingen te Brussel, mei betrekking tol diefstal van diamanten in Dalton-garden, heeft de politie alhier eene noemende mevrouw Watson in hechtenis en tevens bij haar eene belangr menigte goederen in beslag genomen. De politie gelooft, dat men thai gevaarlijke bende in handen heeft, die zich, behalve aan genoemdendiel ook aan groote fraudes, gezamenlijk lot een bedrag van vele duin ponden sterling, heeft schuldig gemaakt. Op de Oostbaan, nabij Bradford, gebeurde Zaturdag een ernstig luk door deraillering van de locomotief van een uit Woolwich kon» personentrein. Twee wagens werden verbrijzeld en de daarin gezeten sonen, zes in getal, ernstig gekwetst. Het genootschap tot ondersteuning van noodlijdende vreemdeliit hield dezer dagen zijne algemeene vergadering, waarop verslag werdii bragt omtrent de belangrijkste voorvallen in het afgeloopen jaar. fc komsten waren niet in verhouding geweest lot de talrijke offers, dit de vereeniging waren gevraagd. De collecte bij hel jongste stichting bedroeg 2203 cn de gehouden liefdadigheidsbazar leverde aan ilt 6000 Nogtans moest bij den bankier der vereeniging 500 opgeiic worden. Aan 3256 noodlijdende vreemdelingen werd in het afgeloopen ondersteuning verstrekt en sedert de stichting reeds aan 27552 person# 154,330 gevallen De zaak van den olifant Jumbo verkrijgt eene groote proportie, die het dier hier willen honden trachten door allerlei middelen de ét Z0Ul' van den tuin te dwingen het verkoop-contract Ie vernietigen. Hierin l,rod men nu zich wenden tot de bevoegde regtbank, opdat deze op aangeji zooï gronden den vei koop of het verruilen van den olifant verbiede. 'n d In de fersche graafschappen Limerick en Tipperary zijn vele p 'let gelden, met of zonder afkorting, in banken belegd, voor gezant# 1 rekening van landheer en pachter, welke laatste zich verbonden tt hel aan den landheer te doen uitkeerenzoodra de gearresleerde verdat in vrijheid zjjn gesteld. De St. Jam. Gas. maakt melding van een gerucht, afkomslit Brussel, nameljjk, dat er tusschen Duitschland en Frankrijk eene ova komst bestaat, krachtens welke Frankrijk, in geval van eventueleotnsliif ^or heden, het groothertogdom Luxemburg zou annexeren FKAKHRIJK. De kamer van afgevaardigden heeft het voorstel van den lieer Bari socia om eene statistiek op te maken van de verkiezingsprogramma's, in II roep het gezigt van de stembus aangenomen of uitgevaardigd, aangenomei 400 legen 55 stemmen. /lavas meldt, dat de Fransche ministers Tirard en Say niet al hebben opgegeven, om een nieuw handelsverdrag met Engeland te De onderhandelingen zouden echter niet hervat worden vóór 15 Wei op welk tijdstip het tegenwoordig verdrag ten einde loopt en behaal op den voet der meest begunstigde natie een aanvang neemt. De minister de Freyctnet heeft beloofd het verzoek van den Pari gemeenteraad, om aan zijnen voorzitter den titel van maire van Par overweging te nemen. Dit mag, schrijft de Parijsche corresponded de Times, Frankrijk wel reden tot bezorgdheid geven. Komt er zalt burgmeester, dan zullen chronische opstanden niet uitblijven Dan tl strijd tusschen het gemeentebestuur en de regering beginnen; de pri der Seine en die van politie zullen louter afgezanten der republiek i hoofdstad worden. De burgemeester van Parijs zou 20000 ambtenaren! zich hebben en over 250 millioen 'sjaars beschikken. Zulk eene»! handen van een vastberaden man, het hoofd van de opgewondenste looste bevolking ter wereld, zou het einde zijn van het geregeld besla De reeks misdaden te Parijs, zegt le Temps, blijft onder de vreesel omstandigheden aanhouden. Nu is wederom in de rite Rambttieau eend vrouw vermoord gevonden. Na kisten en kasten geplunderd te hebben,! te de moordenaar brand, met het duidelijk opzei om de sporen vit moord uit te wisschen. Dit is de derde alleen wonende vrouw, die," tjjdverloop van een week, te Parijs vermoord is. Te Charenton in Parijs kwam dagelijks in een der kleinste loge» een hoogsteenvottdigdoch zorgvuldig gekleed grijsaard het schrale aan de open tafel gebruiken. Zijne taal, zijne manieren, in één w geheele persoonlijkheid droegen zulk een stempel van adel, dal M hem onwillekeurig eerbiedigde en er omtrent zijne familie en zijn'" fortuin allerlei verhalen in omloop waten, die echter nooit zekert)»' kregen. Verleden week werd zijne afkomst bekend. Op het was hij weder binnengekomen, doch naauwelijks was hij gezeten of'1 deed de aanwezigen opschrikkendc grijsaard viel achterover op den ii I klei tiioli kom kant een en i marl tcgei was wil bug en I en il T meer aan schol waai rijke sedei dapp wijsl leidii ten wens njk. goed Bosti teneg Je aan

Leydse Courant | 1882 | | pagina 2