wjj den heer J. van Berkel Bzn., die woorden en muziek leverde, geluk wenschen met den goeden afloop. Vervolgens had de opvoering plaats van een drietal tooneelstukjes, welke voor dilettanten zeer aardig werden afge speeld en den aanwezigen veel genoegen verschaften. Vrolijk en ordelijk bleef men nog langen tijd bijeen om zich te verlustigen in den dans. Zalurdag 11 Februari) II. mogl Frans Sollie gedachtenis vieren van zyne 50-jarige dienstvervulling als bezemmaker bij den heer Fontein op de Beestenmarkt. Deze dag ging voor den trouwen en ijverigen man niet on opgemerkt voorbij. De op morgen door het bestuur van "Ars aemula naturae" alhier, in de Stadszaalte geven kunstbeschouwing belooft voor de leden een genot vollen avond. Zijn onze informatiën juist, dan zal gelegenheid worden ge geven om met den inhoud eener door den heer mr. W. N. Lantsheer, Ie 'silage, welwillend afgestane portefeuille kennis te maken. Men mag der halve eene tronwe opkomst der leden verwachten. Door het hoog militair geregtshof is goedgekeurd het door den krijgs raad in het le militaire arrondissement. Zuidholland en Zeeland, standplaats 's Oraveuhage, gewezen vonnis in zake tegen 11. T. S.33 jaren. geb. te Stavoren, vrijwillig wachtmeester bij het depót-escadron 3' reg. huzaren, laatst in garnizoen te Leiden, waarbij hij werd veroordeeld tot eene mili taire detentie van twee maanden en leriiggebragt tot den stand van huzaar, wegens desertie eu het zoek maken van een equipementsstuk. Hij had zijn garnizoen zonder verlof verlaten en zich naar Amsterdam begeven, waar hij door de politie al spoedig werd gearresteerd. Tol predikant bij de herv. gemeente te Leiderdorp is beroepen d'. Bartslia, pied te Wassenaar. liet slagtofler van den moordaanslag te Ond-Alblas, een algemeen geacht en kundig veearts, de heer de B.zal gelukkig van zijne wonden herstellen. Hij bevindt zich zeer wel. Zooals vermeld is, heeft de dader opzettelijk de reis gemaakt naar Oud-Alblas, om zjjn zwager van kant te maken. De toeleg is mislukt. De dader is bij een boer, waar hij vroeger wel kwam, in huis gekomen, en bragl èn door zjjri verwilderd uiterlijk, èn door zjjne woorden: "hij is kapot, ik heb hem doodgeschoten", daar niet geringe ontsteltenis te weeg. Hij gaf brieven over, verzocht die voor hem op de post te doen en tevens hem met rijtuig te brengen naar Dordt. Toen dit geweigerd werd, verzocht hij hem dan een eindweegs te voet te verge zellen, waaraan voldaan werd; maar kort daarop zette de booswicht het op een loopen, en in aanmerking genomen het tijdsverloop (usschen den aan slag en zijne inhechtenisstelling, moet hij den weg als in dolle vaart heb ben afgelegd. De man had behalve den revolver (waarop nog 4 kogels zalen) een bijbel in den zak. Omtrent de aanleiding tot de daad loopen allerlei praatjes, die echter weinig vertrouwen verdienen. De Chinesche gezant, gevolg gevende aan eene uitnoodiging van den heer mr. J. P. Amersfoordt, heeft Zondag een bezoek aan de Badhoeve te Haarlemmermeer gebragt. De gezant had zijn wensch geopenbaard deze mo- dtlhoeve le mogen bezigtigen, daar de landbouw in China in bijzonder lioóg aanzien slaat. Bij die gelegenheid werden door den gastheer aan Z Exc. voorgesteld de hh. prof. G. Schlegel en generaal F. A. T. Delprat met hunne dames. De Amsterdamsche oud-hoogleeraar dr. C. J. Matthcs is den 9d,n dezer in den ouderdom van 71 jaren te Wiesbaden overleden. Hij was gedurende verscheidene jaren achtereen secretaris en later onder-voorzitter der kon. akademie van wetenschappen. Aan het wees-, oudemannen- en vrouwenhuis der Christ. GereL ge meente te Amsterdam is door wijlen mej. G. Imhorst eene som van 1000 vermaakt. - In den namiddag van 9 dezer zijn uit den spoortrein tnsschen Brom men en Groningen vermist: Twaalf obligation van den Kursk-Charkow- spoorweg. ieder groot ƒ1000 5 pCt waaraan de coupons van Mei e k. n°. 7131. 1026, 3767. 0515, 3065, 3237. 4257. 3768, 6442, 3066, 0513. 0667. Hiervan wordt opsporing en aanhouding verzocht door den commissaris van politie te Zutphen. In den Hoek onder de gemeente Gilze is Zalurdag brand ontstaan in het turfschip van den landbouwer J. B. Frijters, welke brand al spoedig op hel huis oversloeg en dit benevens de daaraan gebouwde stal en schuur in de asch legde. 's GRAVENHAGE, 14 Februarij. Door Z M. zijn jhr. P. C W. van der Fellz. te Epe; jhr. mr. J. F. 11. van der Feltz, te Arnhem; jlr. W. A. van der Feltz, te Assen; jhr. mr. J. van der Feltz, te Twello; jhr. L. C. van der Feltz. te Arnhem, met al hunne wettige zoo mannelijke als vrouwelijke afstammelingen in den Neder- landschen adel ingelijfd, met de titels van baron en van barones; zulks met uitbreiding in zooverre van de aan wijlen hun vader jhr. G. W. van der Fellz verleende verheffing in den Nederlandschen adel. Aan den heer J. A. van Wijngaarden is, op zijn verzoek, eervol ontslag verlecud als ontvanger der invoerreglen eu aceijnsen en van den waai borg en de belasting op de gouden en zilveren werken te Utrecht, behoudens aanspraak op pensioen en onder dankbetuiging voor de trouwe diensten ge durende meer dan vijftig jaren aan den lande bewezen. De 2e luit. K. T. Engclbert van Beverroorde, van het wapen der in fanterie hier te lande, thans voor den lijd van 5 jaren gedetacheerd bij het leger in Nederl. Indië, is in zijnen rang en ouderdom in dien rang, by ge meld wapen en leger overgeplaatst, en de le luit. G. F. G. van Doornum, van het h' rcg. infanterie, is voor den tijd van drie jaren gedetacheerd bij de laudmagl in West-indië. De enquête-commissie uit de tweede kamer heeft heden als getuigen gehoord de heeren: R. Dahmen-Tissen, koopman te Roermond; Aug. Baar, handelaar te Amsterdam; A. J. Verbeek van der Sande, koopman te Dor drecht; C. J. C. Prince, lid der firma Jan Prince en C°., president der kamer van koophandel en fabrikant te Gouda; B. Reiger, snikerfabrikant te Utrecht. lie minister van marine zal Vrijdag aanst. geen gehoor verleenen. Over de zaak van hel badhuis hebben burg. en welh., wegens onge- steldheid van den heer Stoel, geen bepaalde mededeelingen kunnen geven die afhingen van eene nadere zamenkomst, waarvoor die heer een paar dagen uitstel verzocht heeft. Burg. en welh. meenen dus over acht dagen tot zoo. danige mededeelingen in staat te zullen zjjn. Inmiddels heeft de heer Bur. gers zich tot burg. en wetli gewend met de vraag, of de gelegenheid no» bestond het gemeente-badhuis c. a., zonder de buiten-baden, voor het loopende jaar in pacht te bekomen voor de som van ƒ30,000, met het regt om op Oct. e. k. de geheele inrigting, maar weer zonder de buiten-baden, in koop over te nemen voor het bod van ƒ500,000, vroeger door hem gedaan. Daar. omtrent hebben burg. en welh. gemeend geen bepaald advies te kunnen geven, zoolang de onderhandelingen met den heer Stoel nog niet z| afgeloopen. BU1TENLAN DSC1IË BER1GTEN. EK6ELAIVB. LONDEN, 13 Februarij. Volgens de Railway News zal eerlang aan het parlement een voorste! worden aangeboden lot den aanleg van een nieuwen Loudenschen ringspoor- weg. De lengte van den nieuwen weg zal ongeveer 40 KM. bedragen. Er heeft zich alhier eene maatschappij gevormd tot het bezorgen van electrische verlichting in particuliere woonhuizen. De kosten zouden niet hooger loopen dan die van gasverlichting. De maatschappij doet het voor. stel, dat b. v. 60 bewoners van eene buurt haar een jaarljjksch inkomen van 600 zallen verzekeren. fKlMHRIJH, In de kamer van afgevaardigden is dezer dagen de vraag aan de orii gekomen, of het voorstel van den heer Barodet in overweging behoort genomen te worden, strekkende, om eene commissie te benoemen, ten eind: de door de leden der kamer bij de verkiezingen aangenomen programma enz. tc onderzoeken. De commissie, welke het voorstel onderzocht hai verklaarde er zich tegen. De rapporteur noemde het voorstel nuttelooss beleedigend, en betoogde, dat de eer en de goede trouw der afgevaardigd» behoorden te volstaan. Ten slotte werd de conclusie der commissie me 344 legen 57 stemmen verworpen, zoodat het voorstel in overwegingi genomen. De ministerraad heeft het wets-ontwerp op de regterlijke magt vaslgtj steld. Dit ontwerp heeft voornamelijk de vermindering der hoven en regtj banken ten doel. Het beginsel der onafzetbaarheid zou gehandhaafd, mar aan de regering volle vrijheid gelaten worden tot reorganisatie van It tegenwoordig personeel. Men verneemt thans als zeker, dat generaal Chanzy weder als amte sadeur naar Petersburg zal gaan. In de zaak van de "Union générale" verneemt men, dat Bontouxfal advocaat Ilémar tot zjjn verdediger heeft gekozen. De heer Allou vilt pleitbezorger zijn van Féder. Riant, lid van den raad van bestuur, Mtj den bijstand ingeroepen van de advocaten Lente' en Martini. De antat leden van den raad te Parjjs hebben hunne belangen toevertrouwd aan in! advocaat Robert de Cle'ry. De instructie in de zaak van de "Union générale" is, volgens de Rêp.frm eene nieuwe phase ingetreden. De verantwoordelijkheid van den heer Bk toux moet nagenoeg vastgesteld zijn en het komt er nu op aan dit te dot omtrent den heer Riant. Inhechtenisnemingen zullen er niet meer plat! hebben, daar al de leden van den raad van administratie verklaard hebla zich ter beschikking te stellen van het parket en onder geen voorwen# het land te zullen verlaten. De kassiers Ernest Mestelan en Saubot-Datnborgez, le Bayonne, aii voornamelijk belast hebbende met de plaatsing van kapitalen voor don Cart van Bourbon, hebben zich verwijderd. Een hunner, te Londen aangekomti heelt per post den conciergie de sleutels van zijn appartement lernggezoinli De heer Louis Blanc is ernstig ongesteld. Men vreest voor zijn De heer Cossy, hoofd der kliniek aan de Parijschc hospitalen 48 uur tijds aan diphlheritis bezwekendoor hem opgedaan bij de verplf ging van kinderen. De heer Cossy, een Zwitser, was 33 jaar oud en half jaar geleden in het huwelijk getreden. Een werkman, die tc Ivry nabij Paiijs van zijn werk kwam,» niet ver van het station aldaar een hond aan iets knagen, dat hem een kindervoetje te zjjn. Hij ontrukte het dier zijn buit en ging daarn» naar het naastbijzijnd bureau van politie. Bij onderzoek werden nog n schillende gedeelten van het lijkje gevonden, dat volgens verklaring tf een geneesheer door eene bedrevene hand moest stuk gesneden zijn de misdadige moeder werd spoedig opgespoord en in hechtenis genot® Zij is twintig jaar oud en de dochter van achtenswaarde burgerlieden. Op het raadhuis te Mans is Vrijdag avond brand ontstaan, ten gevoh waarvan een gedeelte van het archief vernield of beschadigd is. OOSTENK IJl K. Volgens telegrafische berigten uit Zara, door de Presse verbetert de toestand in Booche en Cattaro. De bevolking in Crivosciek gint toe te geven, sinds er troepen oprukken naar de omliggende plaaM op wier medewerking zij gerekend had. Ook zjjn telegrammen uit Crivos naar Narodnilist in Zara gezonden, waarin de afzenders verklaren, da' trouw willen blijven aan het keizerrijk en dat zij de rustverstoring in Ilerzegowina betreuren. Bovendien zeggen zij bereid te zijn tot liet vortw van colonnes vrijwilligers tegen de opstandelingen. Tot dusver zijn li dier colonnes gevormd in de Ilerzegowina en onophoudelijk vloeijen vrijwilligers toe, die uit het tuighuis le Milkovich van geweren voorzien. Omtrent 5000 geweren zijn tot nu toe afgegeven. In het dis» Hagnsa worden insgelijks vrijwilliger-corpsen gevormd.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 2