LEIRSCIIE COURANT. V. 10. 1882. DONDERDAG 12 JANUARIJ. STADS-BERICHTEN. PATENTBLADEK. B1NN ENLANDSCHE BERIGTBN. De Courant verschijnt dagelijks. Zonen Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars /1.50, franco p, p. f2 Afzonderlijke tiommers iijn verkrijgbaar voor 6 cents. Lie prijs der Advertenliën is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Herzien de openbare kennisgeving omtrent de verplichting tot het doen van aangifte voor de Nationale Militie, in de maand Januari 1882, voor hen die op den lsten Januari van dit jaar hun 19de jaar zijn ingetreden, en alzoo de personen, geboren in het jaar 18G3, alsmede voor hen die eerst na het intreden ran hun 19d'jaar, doch vóór het volbrengen van hun 20sle, ingezetenen zijn geworden, geplaatst in de Leidsche Courant van den 17dcn, 24slen en 318,CD December 1881; Doen te weten dat lot deze inschrijving zitting wordt gehouden op het Raadhuis, van des voor- middags 10 tot des namiddags 3 uren, op Maandag den 9 Januari, voor de hewoners van de wijken 12 en 3, z> Dinsdag 10 a as s a a al en 5, a Woensdag all a a a a a a a 6, a Donderdag i 12 a aa a aa a 7, a Vrijdag 13 a aa a aa i 8 en 9 ot de buitenwijk, en dat de geboorte-aktendie de belanghebbenden bij de inschrijving, onder opgave der woonplaats van den ingeschrevene, behooren over te leggen, dagelijks, de Zon dag uitgezonderd, zijn te verkrijgen ter Secretarie dezer gemeente (afdeeling Bur gerlijke Stand), van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 uren, wanneer tevens voor hen, die hier niet zijn geboren, aanvrage ter verkrijging dier akten kan worden gedaan. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant en bij aanplakking afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd LEIDEN, 2 Januari 1882. DE KANTER, Iturgcinecsler. E. KIST Secretaris. De BURGEMEESTER der Gemeente LEIDEN; Overwegende, dat het hem uit de verklaring van den Heer Dr. W. P. AVeebers, geneesheer te Leiden, gebleken is dat de navolgende goederen, als; een kapok bed. twee kapok kussens, een kapok hoofdpeluw, een stroo hoofdpeluw, een matras met ijzeren veeren. een molton deken, een bedde- laken, loebeltoorende aan Nicolaas Kremer, wonende te Leidendoor febris typhoidea zijn besmet, en uit dien hoofde ter voorkoming van verdere be smetting behooren te worden in beslag genomen, onteigend en vernietigd; Gelet op art. 5 der Wet van 4 December 1872 Staatsblad n°. 134); Besluit en beveelt tevens: de bovenomschreven goederen onmiddelijk in beslag te nemen, te ont eigenen en te doen vernietigen. Zullende dit besluit, ingevolge gemeld art. 5 der Wet, op de gebruikelijke wijze ter openbare kennis worden gebracht. De Burgemeester voornoemd. Leiden 11 Januari 1882. DE RANTER. De WETHOUDER, Voorzitter van het College van Zetters te Leidenbrengt ter kennis van belanghebbenden dat de ingevulde patentbladen over het 2' kwartaal, dienst 1881/2. bij bet College van Zetters, in een der ver trekken van liet Raadhuis dezer gemeente, op vertoon van het aanslag biljet, verkrijgbaar zijn, dagelijks, van één lot drie uren, van 11 tot en met 14 Januari eerstkomende. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Wethouder voornoemd Leiden. 10 Januari 1882. M'. P. C. LIBRECHT LEZWIJN. LEIDEN, 11 Januarij Bij kon. besluit van 6 Jan. jl. is aan jhr. W. van Rappard, op zijn verzoek, wegens verandering van woonplaats, eervol ontslag verleend als 2* luitenant bij de dienstd. schutterij alhier. Door burg. en weth. wordt, op voordragt van commissarissen van de bank van leening, voorgesteld de som van 309,70in 1881 aan tractement «n administralieloon vrijgevallen door het aan den beambte Mulder verleend eervol ontslag, onder de overige beambten ie verdeelen, als gedeeltelijke vergoeding van het door hen geleden verlies len gevolge van de vermindering der opbrengst van het administralieloon, waaruit zij ten deele bezoldigd worden. Het aan de beambten uit die admintstratiegelden over 1881 uit gekeerde was aanzienlijk minder dan bij dc reorganisatie der bank was geraamd, daar ook de inkomsten der bank in liet laatste half jaar belangrijk minder waren. Ter vervulling der vacature van 1" onderwijzer aan de school 3de kl. n". 1, ten gevolge van het overlijden van de lieer K. de Jong, worden voorgedragen de bh. C. L. van den Berge, P. de Jong en G. II. Engeltjes, allen alhier werkzaam. In eene buitengewone vergadering met dames, gisteren avond door de Ned. Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde, afd. Leiden, gehouden, trad de heer dr. Boursse Wils voor een groot aantal belangstellenden als spreker op. Was het voor den spreker een feestdag nu hij zooveel belang stelling mogt ondervinden, ongetwijfeld werd het feestelijke hiervan ver dubbeld door den datum van gisteren. Vier jaren geleden locli was eet groot aantal naluurbewonderaars in Amsterdam te zamen gekomen om den sterfdag van den beroemden Limneus plegtig te herdenken. Als onderwerp had hij gekozen de Bladmossen. Tol in de kleinste bij zonderheden toonde spreker zijnen hoorders den vorm der blaadjes, der stengels, de kleur der bloemen, het nut, dat zij slichten enz. Niet alleen in woorden, maar ook door teekeningen en door een groot aantal planten van deze soort, welke spreker bad medegebragt, verduidelijkte hjj zijne belangwekkende rede. Na de pauze behandelde hij de Phagnums of Vcenmosscn. Ook deze wer den zeer uitvoerig besproken, kortom, spreker bewees ons gisteren dat liet gezegde van een groot natuurkundige; "3e natuur is het grootst in hare kleinigheden", volkomen waarheid bevat. -- Door het bestuur der Leidsche Bouwvereeniging werd gisteren aanbe steed het bouwen van dertig werkmanswoningen, op de terreinen aan de Gort- en Ilaverstraat. Er waren 10 insclirijvingsbillettcn ingekomen. Minste inschrijver was de heer L. Gestman, ie Oudshoorn, voor 32600; de hoogste inschrijving was die van den heer W. F. Raasveld, te 's Hage, ad ƒ45000. Laler zal worden medegedeeld, aan wien het werk wordt gegund. De besluiten door de staten der provincie Zuidholland in hunne jongste vergadering genomen tot toevoeging aan de provinciaje begrooting ecner som van /2800 voor het uitdiepen van den Leidschen Vliet en van /3200 voor het uitdiepen van den Rijn, voor zooveel de provincie daarvoor de zorg op zich genomen heeft, zijn goedgekeurd bij kon. besluit van 24 Dec jl. De raad van toezigl op de spoorwegdiensten heeft ter kennis van be langhebbenden gebragt, dat ter aanvulling van bet corps rijksopzieners op de spoorwegdiensten personen worden opgeroepen. Allen, die voor ecne benoeming tot die betrekking in aanmerking wenschen Ie konten, moeien zich wenden lot den raad, te 's Gravenhage, vóór 10 Februat'ij aanst. De vereisehten worden in de Staatscourant opgegeven. Volgens de 36' jaarlijksche rekening en verantwoording van de directie der weduwen- en weezenkas voor officieren der landmagl, was op 1 Jan. 1881 meer ontvangen dan uitgegeven ƒ20,548,752; aan inschrijvingen op het grootboek der nationale schuld rentende 2% percent bleef voorhanden cene kapitale som van 4,120,000. Op 1 Januarij 1880 bedroeg het getal der weduwen 537, hetwelk in het jaar 1880 is vermeerderd met 25. Daar entegen zijn er 25 overleden, 2 hertrouwd en 3 geroyeerd, waardoor, op 1 Januarij 1881 liet getal gepensioneerde weduwen 532 bedroeg. Den 4d'° Januarij 11.. had ten huize van den hoogleeraar Harting de laatste z nienkomst plaats van het hoofdcomité ter behartiging van de belan gen der Transvaalsche boeren. Aan bet slot daarvan verklaarde de voor zitter, onder hartelijke dankzegging aan zijne medeleden, het comité voor ontbonden, onder vooi behoud echter van de afdoening van nog ecu paar zaken, die uithoofde van den grooten afstand der Transvaal en den langen tijd dien eene briefwisseling vordert, nog niet geheel ten einde hadden kunnen worden gebragt. In deze zamenkomst is besloten aan den heer Paul Kriiger, vice-president der Zuid-Alrikaansche republiek, ecu brief te zenden, waarin hem wordt medegedeeld, dat eene som van vijfenveertigduizend gulden ter beschikking ligt van de regering der Zuid-Afrikaansche republiek, ten kan tore van de heeren Chr. Oortman en Zoon te Utrecht. By deze kennisge ving voegde het hoofdcomité nog het volgende; "Deze som is het bedrag, dat na aftrek der reeds gemaakte of nog te maken onkosten overblijft van hetgeen in zeer talrijke giften door het Ne- derlandsche volk zoowel hier te lande als in zijne overzeesche koloniën en door elders wonende Nederlanders is bijeengebragt. om, deels door geschrif ten en hunne verspreiding onze Transvaalsche stamgenooteu bij te staan in hunnen rcgtmaiigen strijd voor vrijheid en regt, deels om te helpen voorzien in den cerslen nood, die het gevolg van dien strijd moest zijn.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 1