HYPOTHEEKBANK VOOR NEDERLAND, De Rotterdamsche A I) V E R T E N T I E N. FAILLISSEMENT. gevestigd te Rotterdam De opbrengst van het vervoer over den Nederlandschen Rijnspoorweg over de maand December 1881 was als volgtreizigers (178,605) ƒ190,552.02, bagage (310 ton) ƒ4526,035, bestel-, ijl- en vrachtgoederen (83,165 ton) ƒ185,986.57, levende dieren en rijtuigen 5351.45, diverse ontvangsten ƒ2935; totale ontvangst 389,351.07s. Totale ontvangst van af 1 Januarij 1881 5.307,465.8051880 5,647,975.60, zijnde per dag kilometer 66.09 en 70.14. Lijn Leiden—Woerdenreizigers (11,492) /6139.235, bagage (14 ton) 90.69, bestel-, ijl- en vrachtgoederen (3753 ton) 2332.73, levende dieren en rijtuigen ƒ90 85. Totale ontvangst 8653.505. Totale ontvangsten van 1 .lamiarij af 1881 111,956.80, 1880 ƒ108,684415, zjjnde per dagkilometer ƒ8.52 en 8.24. Men meldt ons uit Zevenhuizen: In de vierde vergadering van ons leesgezelschap vergastte de heer G. J. Visser, te Rozenburg, ons op zijne novelle: »De liefde van een dochter en zuster". De inhoud en voordragt waren meesterlijk, zooals men dat van den geachlen spreker gewoon is. De bijdragen, die, behalve door den spreker, nog verstrekt werden door de hh. W. Wesibroek te de Lier. 1). Vente te Loosduinen, J. van der Starren te 's Hertogenbosch, J. van der Starren en VV. Bontenbal te Zevenhuizen, zullen de herinnering aan dien avond bij ons levendig doen blijven. Ook de drie quartetten, uitgevoerd door de drie eerstgenoemde heeren en den heer P. Blokverhoogden niet weinig het gesmaakte genot. De heer R. baron van Lijnden, te 's Gravcnhage, heeft aan de ge meente Opsterland ecne som van 4000 geschonken, als bijdrage tot den hooldelijken omslag. Nabij Oudewater heeft dezer dagen een diefstal met inbraak plaats ge had bjj een schildersknecht, genaamd Pieter Vermeer, wonende aan de Lin- schoter poort. Terwijl hij en zijne vrouw uit waren, hebben een of meer personen achter de huizing weten te komen en eene deur met geweld opengebroken, ten einde zich alzoo den toegang binnenshuis te verschaffen. In de voorkamer is een bureau opengebroken en de som van ƒ33.50 aan specie, alsmede een zilver snikerschepje, uil een der laadjes gehaald. Vervol gens is ecne linnenkast opengemaakt en uit de bovenlade een zilveren cylin- derhorloge en een flacon met zilveren beslag medegenomen, benevens eenige sigaren, en uit een trommeltje kluitjes en suikergoed. Te Schiedam vervoegde zich eergisteren avond zekere S. bij den heer Kramp, horlogemaker aan de Hoogstraat, met verzoek om eenige horloges te zien. Nadat hieraan was voldaan en over den prjjs was gesproken, pakte die persoon plotseling een der horloges op en onder het zeggen van //dat zal ik maar meenemen", wilde hij zich verwijderendoch dit werd hem door den horlogemaker en diens vrouw belet, die hem ook het horloge ont namen. Een inmiddels daarbij gekomen politieagent nam S. en het horloge mede naar het politiebureau. S. pleegde dit feit met liet doel om in de ge vangenis te komen. Door de te Hcllevoetsluis gestationeerde reddingsboot der Zuidholland- sche maatschappij is de bemanning gered van eene op de Ribben in nood verkeerende Zweedsche bark. geladen met hout. Het vaartuig zal vermoe delijk weg zjjn. Te Purmeren.l, eene gemeente van 5200 zielen, z(jn 78 aanvragen ingekomen voor den kleinhandel in sterken drank, dat is eene aattvraag op de 67 inwoners. Te Wesler-Blokker, bjj Hoorn, is gisteren nacht de bouwhoeve van W. Overman door een hevigen brand geheel in de asch gelegd. Het vee heefL men kunnen redden. Drie polderwerkers hebben bij Geldermalsen een aanslag op een col lega gepleegd; vreesselijk hebben zij dezen, op de spoorbaan des avonds, mishandeld en hem negen wonden loegebragt. Op zijn moordgeschrei snelde gelukkig de rijksveldwachter I'. Brtitnsma toe, die niet behulp van zijn sabel de beschonken woestelingen op de vlugl joeg en liet slagtoffer ontzette, dat de eilendigen op het punt waren van te verdrinken. Woensdag morgen ontstond een hevige brand in de boerenhuizing van J. Miedema, te Zwaagwesieindc, gemeente Daniumadeel. Behalve de wo ning. de schuur en den inboedel kwamen 15 koeijeu, een paard, een var ken en eenige hoenders in de vlammen om. Eergisteren liep te Nieuwe Schans de trein, van Winschoten komende, door het verkeerd leggen van een wissel op 3 ledige kolenwagens, waar door deze ontspoorden en vrij erg beschadigd werden. De passagiers kwa men er met een liglen stoot af. Uit Maastricht meldt mendal de aldaar wonende, leden van de beide kamers der staten-generaal zich Woensdag II. naar 's ilage bij den minister van oorlog hebben brgeven, ten einde de bezwaren mede te deelen, welke het gevolg zouden zijn van de uitvoering van het koninklijk besluitvolgens hetwelk het garnizoen van Maastricht binnen eenige jaren tot op één hat- taiIIon wordt verminderd, en daardoor aan de bevolking een gevoelig ver lies zou worden berokkend. Diezelfde afgevaardigden, vergezeld van de overige leden der tweede kamer voor Limburg, hebben zich vervolgens vervoegd bij den minister van binnenlandsche zaken, en daar den slechten indruk doen kennen, in die provincie veroorzaakt door de benoeming van den lieer van de Kamp tot onderwijzer aan de rijkskweekschool voor onderwijzers te Maastricht, en wel met bet oog op zijne antecedenten, welke in ieder geval zijne mede werking tot de opvoeding en opleiding der jongeliedendie zich tot het onderwijzersvak voorbereiden, niet vvenscheljjk maken. 's GRAVEND AGE 7 Januarij. Aan den heer mr. A. II. van Tienhoven is. op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als schoolopziener in het arrondissement Rotterdam. - De kapitein der genie W. Gooi. van het leger in Oost-Indië, is in zijnen rang overgeplaatst bij het wapen der genie van het leger hier te lande. HU. MM. de koning en de koningin met gevolg waren gisteren avond tegenwoordig bij de voorstelling van de Rotterd3mschc afdeeling van het //Nederlandse!) tooneel". Opgevoerd werden: //De schoonzoon von mijnheer Poirier" en //De bruiloft van Kloris en Roosje", waarin de Nicuwjaarswenscli door den heer lc Gras en mevr. Faassen - van Velzen werd voorgedragen. BU1TENLAN DSCIIE BERIGTEN. BELGIE. Eene geheimzinnige zaak is te Brussel voorgevallen. Op den weg van Vleurgat heeft men in een waterput het lijk gevonden van den 27-jarigen Henri Bouillon, kantoorbediende van den heer Godfrois, een jongmensch van onbesproken gedrag. De put was met een sleutel gesloten, maar bij nader onderzoek vond men, dat het slot gebroken was. In het vestzakje van den overledene vond men nog zijn gouden borologie en ketting. Men verdiept zich in gissingen. Te Verviers. geboorteplaats van llenri Vieuxtemps. zal een standbeeld voor dien toonkunstenaar opgerigt worden. E «ELA X U>. LONDEN. 6 Januarij. De qitaestie eener schadevergoeding, aan de landheeren in Ierland loe te kennen, waar de vermindering der pacht, waartoe de uitspraken der sub-commissiën van het hof aanleiding geven, die dezer dagen in eene bijeen komst van Iersche landheeren Ie DNblin billijk werd geoordeeld, is ook door lord Derby in eene club ie Liverpool besproken. Hij gaf toe, dat in enkele gevallen schadeloosstelling van wege den staat aan den landheer billijk genoemd worden mogt; maar hij zag in het bepalen van die gevallen in de praclijk groot bezwaar, daar dan elk geval op nieuw gewikt en ge wogen zou moeten worden. Voorts deed hij uitkomen, dat die landheeren, die nu, zonder dat hunne zaak voor de commissiën gebragt was, met hunne pachters een accoord gesloten hebben, natuurlijk geene schadeloosstelling ontvangen zonden. Evenmin die goede en weldenkende landheeren, die reeds vroeger uit eigen beweging, uit billijkheidsgevoel, hunne pacht ver laagd hadden en daarom thans geene vermindering van pacht door de land wet hebben ondergaan. Uitgesloten evenzeer zouden dan toch ook van scha deloosstelling moeten worden die landheeren, wier pacht thans aanmerkelijk verlaagd is, maar van wie dan ook bewezen kan worden, dat zij vroeger van de moeijelijke positie hunner pachters schandelijk misbruik gemaakt hebben om de pacht op te drijven. De eenigendie aanspraak op schade loosstelling zouden kunnen hebben, zouden die landheeren zijn, wier pacht op onbillijke wijze door hel hof en de sub-commissiën verlaagd geworden was, maar hel was hoogst moeijelijk te bepalen, welke landheeren in die termen vallen. Volgens gerucht zou er eene poging lot inbraak in den grafkelder te Chislfhtirst hebben plaats gehad, blijkbaar om de lijken van Napoleon lil en den keizerlijken prins te rooven. Bij de politie is echter daarvan niets bekend. Eene kist, waarin 20 Martini-Henry-geweren20 sabelbajonetten, en 4C0 stel patronen met kogels, werd den 4d«n te Kilrush door de politic ontdekt, aan boord van eene van Limerick komende stoomboot. De kist was gecon signeerd aan den heer Michael Glynn, vrederegter, die echter beweert niets van de wapenen te weten. Op den Noorderspoorweg, nabij Buchhaven, is eene poging aange wend om een trein te doen verongelukken, door het spannen van een ijzeren ketting over de rails. Een stationschef ontdekte toevallig liet ge vaar nog in tijds, en ruimde het uit den weg, eenige oogenblikken voor de aankomst van den vollen passagierslrein. De Daily News verneemt uit Pietermaritzbtirgdat onder de Britsche troepen te Newcastle typheuse koortsen woeden. (Zie verder het Uijvoegsel Bij vonnis van de Arrondissemenls-Rechtbank te 's Gravenhagevan den 61'» Januari 1882. is DIRK BARTIIOLOMEUS DU MORTIER, Winkelier in Naaimachines, Hoeden en Petten, wonende te Leiden, verklaard in staat van faillissement, aanvang genomen hebbende den 3dcn Januari bevorens, met benoeming van den Edel-Achtbaren Heer Mr.(C. J. VAN MARLE, Rechter in gemelde Rechtbank, tot Rechter-Commissaris, en van den Onder- geteendc, Procureur te Leiden, tot Curator. Leiden, 7 Januari 1882. M'. C. H. P. KLAVERWIJDEN. geeft gelden ondfr eerste hypothecair verband, op Huizen en Land in Ne- derland, aflosbaar in annuïteiten of op andere overeen te komen wijze. Inlichtingen en tarieven zijn voor 's Gtarenhage en omstreken Ie beko men bij haren Agent, Mr. W. VAN KOSSEM Ex., Advocaat en Procureur, te 's Gravenhagedie daartoe dagelijks te spreken is ten zijnen huize aan de Huygcnstrant N°. 41, des namiddags van hal} één tot half twee en van zes lol acht ure. Rotterdam. De Directie, Mr. B. MEES, B. TAV KOSSEM, E. C. W. ROVER.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 2