nootschap onder de firma F. H. van Leeuwen en O., reeder en boekhouder van het schip 's Gravenhagewonende te Rotterdam, geïntimeerde. Het gold in dit proces drie vragen: 1". of in 1877, toen de gedaagde (appellante) heeft deelgenomen in de reederij van het schip 's Gravenhage deze reederij stond onder boekhouderschap der individuele heeren van Zeylen en Decker, dan wel of dit boekliouderschap werd uitgeoefend door eene vennootschap, onder de firma van Zeylen en Decker; 2". of het boek houderschap eener reederij aan eene firma kan worden opgedragen, en 3°. of de firma F. II. van Leeuwen en C°. op wettige wijze in 1878 is be noemd tot boekhouder van meergenoemde reederij en mitsdien in haren eisch ontvankelijk moet worden verklaard. Hel hof heeft het vonnis der regibank te Rotterdam in alle deelen beves tigd en de appellante in de kosten veroordeeld. op het hooger beroep gevallen. Naar men verneemt, zullen UIL MM. de koning en de koningin bij hun aanstaand verblijf in Engeland ter gelegenheid der voltrekking van het huwelyk tnsschen prins Leopold en prinses Helena van Waldeck-Pyrmont, de gasten zijn van 11. M. koningin Victoria en dus huil intrek nemen in Harer Majesteit paleis. 1111 MM. zullen met een oorlogsschip van de Kon. Ned. marine naar Engeland overstekenen van een groot gevolg verge zeld zijn. - Door Z. M. den koning is de Gothische zaal welwillend ter beschikking gesteld van de Haagsche afdeeling van de "Nederl. Maatschappij van Tuin bouw en Plantkunde" voor haar in Maart a. s. te houden tentoonstelling vau varens, mossen enz. Voor die expositie had het bestuur reeds een der zalen van het Gebouw voor kunsten en wetenschappen gehuurd. -- Op Oudejaarsdag werd aan d\ Heijen, pred. bij de Evang.-Luthersche ge meente alhier, bij gelegenheid van zijn 25-jarig jubtlé als predikant, namens den grooten kerkeraad en een groot aantal gemeenteleden, benevens enkele belangstellende vrienden, een zilveren thee- en dessertservies met zeer smaak vol versierd pièce de milieu als souvenir aangeboden. Sedert 1 January zijn twee boschwachters, in het bijzonder belast met hel toezigt over de Scheveningsche boschjes, in dienst getreden. Hunne kleeding onderscheidt zich van het uniform der gewone politiè-agenten alleen daarin, dat de slof van hunne uitrusting eene groene kleur draagt, terwijl zy met een hartsvanger gewapend zijn. De Wesllandsche stoomtramway-maatschappij heeft verklaard zonder eenig voorbehoud formeel aan te nemen de voorwaardenwaarop haar ver gunning is verleend tol den aanleg en de exploitatie van een stoomtramweg van 's Gravenhage naar en door het Westland, voor zoover deze gemeente betreft. BUIT E NL AN DSC II E BERIGTEN. ESIGKLAND. LONDEN'. 2 Januarij. j Te Liverpool is in eene van wege de lersche vronwen-Land-leagne be legde vergadering, die door hel parlementslid Commins gepresideerd werd, eene motie aangenomen, waarbij de inhechtenisneming van miss Reynolds in sterke bewoordingen werd afgekeurd. Miss Parnell voerde het woord en deelde o. a. mede, dat de heer Herbert Gladstone, door den advocaat van miss Reynolds ttitgenoodigd om als getuige in deze zaak te verschijnen, dit niet had willen doen. De snorkende kwast had zich, zeide zij, zoo spoedig mogelijk uit de voeten gemaakt. Te Combermere Abby. in Ierland, zijn de eerste jagtpaarden van de keizerin van Oostenrijk aangekomen Binnen enkele dagen worden de overige paarden verwacht. Tegen het begin van February wordt de keizerin zelve verwacht. De dagbladen melden dat de stoomboot Ardanmirdie op weg was naar Glasgow, in het kanaal gezonken is. Men onderstelt, dat al de op varenden, dertig in getal, daarbij omgekomen zijn. Eene andere stoomboot, de Antisana, die aan eene reederij te Liverpool behoort, is in de Golf van Biscaya vergaan. Zij had veertig man aan boord. Eene derde boot, de Morininsgelijks van Liverpoolwordt ondersteld met man en muis tus- schen Konstantinopel en Malta vergaan te zijn Indische bladen vernemen uil Kabul, dat de voormalige minister van oorlog van Yakob-Khan, Üand-Khan, die door den Emir Abderrahman eerst verbannen was, onlangs als gevangene daar ter stede gebrast en in een der forten opgesloten werd. Twee dagen daarna stond hij voor den Emir leregt en smeekte hy dezen om lijfsbehoudbelovendedal hij voortaan steeds een getrouw onderdaan wezen zou. De Emir wilde daarvan echter niets weten en veroordeelde hem ter dood. De gevangene werd daarop aan handen en voeten gebonden en op de binnenplaats van het paleis gebragt. waar de stallen der olifanten zich bevinden. Men legde hem daar op den grond neder en liet een der groote olifanten los; eenige oogenbltkken daarna was de ter dood veroordeelde ex-minister reeds verpletterd. Uit Bombay meldt men aan de Standard, dat gedurende de feestelijk heden te Baroda Vrijdag en Zaterdag II. door de Sepoys ernstige ongeregeld heden zijn gepleegd. Zij vielen de politie aan en verwondden verscheidene personen. Veertig der belhamels zijn in hechtenis genomen. In de Vereenigde Staten zijn volgens den Ncw-Yorkschen correspon dent van de Daily t\ews in hel jaar 1881 440,000 landverhuizers aange komen van welke 125,000 Duitschers waren. Uit New-York wordt gemeld, dat aan de westkust eene pokken-epidemie is uitgebroken. Men meende, dat de ziekte door sloombooten met iandver- 1 huizeis aangebragt was. FKANKHUH. I Het schynt, dat de quaestie der grondwetsherziening zeer spoedig aan het oordeel der kamer onderworpen en tot eene beslissing gebragt zal wor den; want voor de vereenigde zitting der beide kamers, het congres, wordt reeds alles in gereedheid gebragt. De lokalen, waar de nationale vergade ring te Versailles hare zitingen hieldworden in orde gemaakt De heer Hérold. senator en prefect der Seine, is in den ouderdom van 53 jaren overleden. Hij was opgeleid voor de regtsgeleerde studiën. Onder het keizerrijk werd hem een professoraat in het Romeinsche regt bij de faculteit te Rennes aangeboden. Maar hij wilde onder het bestuur van Napoleon 111 geen openbare betrekking aannemen. Den 4"> September 1870, den dag van den val van het keizerryk, behoorde Hérold onder de eersten, die naar het raadhuis trokken om er de republiek af te kondigen. Hy werd benoemd tot secretaris van bet gouvernement der nationale ver dediging en tot secretaris-generaal bij hel ministerie van justitie. Den l,tt0 February 1871 werd hij benoemd lot minister van binnenlandsche zaken ad interim. Op zijn verzoek werd hij den 22sten February als zoodanig ontslagen. Financiële ongevallen volgen elkander Ie Bordeaux op. Voor eene maand staakte het huis Astruc en Moyse zijne betalingen en het dezer dagen uilgesproken faillissement wijst een passief van 6 a 700.000 fr. aan. Een der belangrijkste huizen van Frankrijk en Calcutta, de firma Joseph Alexandre Charriolwaarvan de zetel te Bordeaux gevestigd is, heeft dezer dagen zjjne betalingen gestaakt. Het passief moet 18 millioen bedragen. Eenige huizen te Bordeaux hebben dientengevolge hunne betalingen moeten staken, o. a. een der voornaamste suikerraffinaderijen, de firma Roiiliu, met een passief van 4 millioen. DCIT8CIILAIVD. De keizer heeft van den Czaar een hartelijken felicitatiebrief ontvangen, naar aanleiding van den Nieuwjaarsdag, die ditmaal zamcnviel met 's keizers 75-jarig militair jubilé. Bij kabinetsorder van 27 December is de generaal-majoor graaf Waldersee benoemd tot kwartiermeester-generaal bij den generalen staf; hy zal, als zoodanig, graaf von Moltke ter zijde staan en dien, bij verhindering, vervangen. Volgens de Westfdl. Merkur is de tegenwoordige beheerder van het bisdom Osnabruck, dr. (loting, in overleg met de regering, door het dom kapittel tot bisschop gekozen. Te Paderborn heeft het kapittel eveneens den lijdelijken beheerder, Drobe, tot bisschop van dat diocees gekozendoch deze heeft om zijn gevorderden leeftijd bedankt. De te Berlijn gevangen Hollender, die medepligtig zou zjjn aan een aanslag op den Czaar, en van wiens uitlevering aan Rusland sprake was. blijkt volgens nader berigten een Belg, en wegens opligterij en valscliheid in geschriften gevat te zijn. Dezer dagen is op de groote scheepstimmerwerf de Vulcan, te Stetttn, van stapel geloopen een gepantserd torenschip, voor rekening van de Chinesche regering. In tegenwoordigheid van een groot aantal genoodigden heeft de heer Li-Fong-Pao, Chineesch ambassadeur bij het Duitsche hof, den bodem gedoopt. Bij die gelegenheid heeft het vaartuig den uaam gekregen van Ting-ïoeëndat wil zeggen: //Eeuwigdurende vrede". Te Liitschenthalaan den voet van de Jungfrau, is een groot rotsblok met donderend geweld naar beneden komen storten. Gelukkig werd het kleine plaatsje er niet door getroffen, en slechts één huis vernield, terwijl de negen bewoners er allen levend afkwamen en slechts eene vrouw gekwetst werd. De grond in het dal is met groote rotsblokken bedekt. OOSTENRIJK. Het verbaal der novice, die uit een klooster te Graz ontvhigt zou zijn door in het water te springen, moet onjuist zijn. Zij was volstrekt niet gedwongen in het klooster te gaan en evenmin werd zij daarin met geweld gehouden, maar haar geheele verhaal verdicht te zij slechts omdat zij niet naar hare moeder teruggezonden wilde zijn. Zoo verzekert de advocaat van de abdis van het klooster in een schrijven aan de Oosteurijksche bladendie hel oorspronkelijk verhaal hebben opgenomen. 008T-INDIE. BATAVIA. 28 November. Op den spoorweg Buitenzorg—Tjitjoeroek heeft Zaturdag 27 November, ten gevolge der hevige regens, weder eene aardstorting plaatshad. Zij greep plaats in eene ingraving nabij de halte Massing, juist vóór den aankomenden trein, en wel met zulk eene kracht, dal het spoor, waarop zich de locomotief en het eerste gedeelte van den trein bevonden, geheel op zijde werd ge schoven. Dit veroorzaakte het omkantelen van de locomotief legen het talud, terwijl de bagagewagen en het daarop volgend 3d' kl. ryluig derail leerden. De reizigers, waarvan gelukkig niemand gekwetst was, werden met een hulptrein naar Buitenzorg gebragt. Bij het derailleren raakte de stoker beklemd tusschen de locomotief en den bagage-wagen en bekwam eenige kneuzingen. Een der remmers werd ligt aan den voet gekwetst. Onder het opschrift «Een paar Jievertjes" meldt de Jambode van 25 Nov. het voleende: Twee inlandsche vrouwen waren gisteren middag, door jaloezie gedreven, zoo woedend aan het vechten geraakt, dal zij beiden in de rivier tuimelden, die achter den Dierentuin stroomt, en in de nabyheid waarvan het plukharen was begonnen. Het is treurig om het mede te dee len, maar beiden verdronken? Pardon, zy waren weder op het drooge ge komen en begonnen op nieuw, na eene introductie van de gemeenste scheld woorden, met elkander te vechten, totdat een afgevaardigde van den wijk meester op het terrein verscheen, die deze twee furiën eindelijk met moeite uiteendreef, 's Avonds zou het tweede bedrijf afgespeeld worden door de respectieve echtgenootendie nu op hunne beurt elkander te lijf wilden, doch zich nog bijtijds hierop bedachten, aangezien de wijkmeester thans persoonlijk hen bedreigde, dat hij in dat geval zeil hel slotbedrijf zou aan vullen, door beiden met hunne lieve alterego's op staanden voet naar den kommandant te brengen. Naar de Locomotief verneemt, zal hij den heer A. Bisschop, uilgever te Samarang, met primo Januarij a. s. een nieuw geïlustreerd Maleisch week blad verschijnen, onder redactie van den heer F. C. E. Botisquet.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 2