der lleyde,,M. C. C. Japikse, J. I. Japikse, L. Lokker, H. Planjer, C. Eige- mnn. C. Fonteyn, B. van Rhijn. J. Milders, G. Dikshoorn, F. de Jong, A. Caron, (jongens) J. J. Hasselbacli, A. van Eldik, J. J. Springer, P. J. Verhoeven, J. 11. Dee, G. M. Dee, G. van der Hoeven, N. de Graaf, N. Brnmnielkaoip, J. Los, P. Ladage. Van de 2e naar de 3e klasse, (meisjes) G. C. Planjer, C. Bruggeman, A. Noü. M. L. J. Oppelaar, G. P. Cunarus, J. C. M. Japikse, J. F. Steen- hauer, P. van Hoeken, A. J. E. Blöie, A. Taverne, J. Plemp. J. C. Meer burg, 11. J. Hasselbaeh, J. M. van derReyden; E. J. Schmier, C. van Rojjen, E. J. Convée. J. Coebergh, (jongens) B. H. J. van Linden, J. D. Filippo, 11. L. de Haas Az.W. F. Rodbard, J. J, Planjer, J. Bots, L. A. Jongmans, J. B. Jongmans, J M. A. Gubbi, P. Smit, G. lzenburg, A. J. M. Gubbi, A. Roodenburg, J. Ladage, 1'. C. F. van der Hoeven, D. N. Üee. De volgende leerlingen werden eervol vernield: le klasse, (meisjes) C. Eiseuian, M. Simonis, C. Brummelkamp, J. den Houter, A. C. Tieieman, F. .1. Groesbeek. A. Caron, L. Bruggeman, J. A. Rodbard, II. Scliretlen, C. Fonteyn, II. de Jongh, J. Hessels, (jongens) P. J. Fonteyn, A. Convée, A. Waasdijk, 11. Brummelkamp, T. A. van Eldik. 2" klasse, (meisjes) G. C. Planjer, C. Bruggeman, .1. Roodenburg, P. van Hoeken. C. van Renten. J. van der Kaay. (jongens) D. N. Dee. 3e klasse, (meisjes) M. van der Grift. M. Bremmcr. M. A. J. Schreden, M. J. Hasselbaeh, (jongens) K. A. Felix, W. F. IVivp. C. E. Wood. Aan de volgende leerlingen werden prijzen uitgereikt: 1' klasse, (meisjes) E. Bos, C. C. Fontein, M. J Verkoren, J. M. Tieie man .1. M. Knaapen, J. G. Frank, C. van der lleyde, M. Sleenhauer, G. Dikshoorn, L. den Houler, II. F. van der lleyde, D. L, Springer, E. van Leeuwen. E. C. Convée, L. Lokker. II. G. J. Planjer, C. M de Haas, 11. van der lleyde. C C. Japikse, J. .1 Japikse, C. Japikse. M. Rosenstein, G. Rosenstein, C. Meerburg, A. de Graaf, B. van Duuren, L. Forluyn Ilar- reman, A. Forluyn Harreman. C. Verhoeven, 11. F. de Haas, C. Rating, A. C Ladage, C. M. Ladage. C. M. Kroon, (jongens) P. II. Maandag, G. 11. Ilamersma. 11. F. W. van der Koelen, J. de Haas, W. de Graad, A. Ladage, .1 Lokker. II. VeldlsnyzenJ. Los, W. Ooyman, .1. de la ByeG. van der lIoe<eii, P. J. Verhoeven, P. Ladage, J. J. Hasselbaeh, C. Sinionis. 2" klasse, (meisjes) M. E. Florijn, A. Nog. D. Oosidijk, M L. J. tippelaar, 11. G. Japikse. J C. M. Japikse, J. F. Sleenhauer, A. J. E. Blote, C. Rating, J. Rating. .1. van Linden. J. Oudshoorn, A. Taverne, W. C. de Heger, J. Plemp, M. Meerburg, J. C. Meerburg, II. J. Hasselbaeh, J. M. van der Rey- den. G. Filippo, E. J. Schmier, C. van Roijen, E. J. Convée, J. Coebergh, E. Jongmans. Emma Jongmans, S. Sleenhauer, (jongens) B. II. J. van Lin den, J. P. Filippo, II. L. de Haas Az.J. J. Planjer. J. Bots, J. M A. Gubbi, P. Smit, A J. M. Gubbi, A. Roodenburg, J. Ladage, P. C. F. van der lloe>en, P. van der Most van Spijk, L. A. Jongmans, J. B. Jongmans. 3' klasse, (meisjes) II. Florijn, M. den llonler. S. Meerburg, A.S. Schmier, A. C. Verbotff, D. Los. C. Scbeffer, M. J. SchelTer. M. Blöte, C. G. Rooden burg. F. F. Iltiyverman, A. M. Poelman, S. J. F. Oudshoorn, M. 11. R. van Linden. G. A. Hessels, C. Planjer,j B. Arentz, (jongens) J. T. Terburgh, A. F. Oosidijk, F. W. G. Vcldhnyzen, T. B van Leeuwen. Iu de gewone vergadering van de Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeeling Leiden en Omstreken, gisteren avond in de zaal der Loge gebonden, werden eenige stukken ter tafel gebragt, waaronder vooreerst eene prijsvraag, uitgeschreven door de commissie uil gedeputeerde stalen van Friesland volgens een legaat, aan die provincie vermtakt, en luidende: «Verhandeling over de bevruchting van de cultuur plantendie vooral belangrijk zijn voor den Nederlandschen landbouw". Verder was nog ingekomen een programma van eene tentoonstelling van planten, bloemen, bol- en knolgewassen, door de afdeeling Rotterdam uiG geschreven Vervolgens gaf de heer .1 0. Speet eenjge wenken en mededeelingen aan gaande de teelt der Convallaria majalis. Spreker noemde verscheidene middelen, om de ziekte, die, zonals zicli vroeger gemeld is, deze bloem had aangetast, ie weren. O. a. zoude hij liet zeer wenschelijk achten, dat men voortaan de bosjes, waarin de bloemen verzameld worden, minder dik maakte, waardoor de gisting dan grootendcels zcude voorkomen worden^ Voorts meende hij dat bel besproeijen met een 400-maal verdunde oplos-: sing van teerznur niet anders dan zeer heilzaam zou werken. De heer Witte was van gevoelen, dat de ziekte schuilde in het steeds voort planten van dezelfde generatie en zoude het zeer wenschelijk achten, dat men deze plant op nieuw ging zaaijen, die daardoor krachtiger zou worden. Thans ging men over tot de behandeling van de den vorigen keer in de bus gevondene vragen Wat de eerste vraag betreft, achtte een spreker, om te voorkomen dat een en dezelfde plant met verschillende namen betiteld werd, het wenschelijk, dat er eene prijsvraag werd uilgeschreven, waarin alle mogelijke synonieme namen van planten vermeld werden. Op de tweede vraag, op welke wijze kraaijen en raven, die zooveel nadeel aan bloembol len veroorzakenhel best onschadelijk konden gemaakt worden, antwoordde «en spreker, dat, daar de vogelenwel verbood op de vogels le schieten, er naar andere middelen moest worden omgezien. In plaats van den lieer Boursse Wills, die wegens de periodieke aftreding geen zitting in het bestuur van de afdeeling meer mogt hebben, werd ge- kozeii de heer van Lelyveld. Met een hartelijk woord aan de leden, waarbij hij hoopte, dat de veree- niging Int volgende jaar zich in evenveel voorspoed, bloei en vooruitgang 1 zou mogen verheugen, als dit thans in het afgeloopen jaar het geval waS geweest, sloot de voorzitter de vergadering. Heden is door de politie aangehouden de persoon van L. J. O., die zich moet hebben schuldig gemaakt aan liet verkoopen van een hond, toe- behoorende aan een student, welke hond door eerstgenoemde van de straat was medegenomen. -- Den 27-1December en volgende dagen zal door de hh. Mak en van Gulik, te Dordrecht, eene verzameling boeken over bijna alle vakken van kunsten en wetenschappen verkocht worden, die zich door prachtbanden onderscheiden. Wij vestigen de aandacht op eenige zeldzame uitgaven van den Bijbel, een praebtigen Cats in 6 kwartijnen, alle eerste drukken, in heele lederen banden en vergnld op sneê. eene complete verzameling van Bilderdijk's werken, waarbij pakketten met boeken, waarin verzen, ver handelingen en boekbroordeelingen van B. voorkomen, R. Vissclier's «Sinne- poppen", langw. form., en het in plano gedrukL vers van Cats op de Natio nale Synode van 1618—1619, omringd door de namen der leden van deze kerkvergadering. De heer F. Pijper, cand. (e Leiden, heeft de toezegging van beroep naar Eenigenburg aangenomen en bedankt voor de toezegging van beroep naar Ammerstollleenvlict en Drimmelen. Bij kon besluit van 27 October jl is bepaald dat het subsidie voor het rauzicklonds bij hel reg. grenadiers en jagers en bij de acht regimenten infanterie, dat jaarlijks wordt le goed gedaan, bedraagt: voor liet re» grenadiers en jagers ƒ11560, en voor elk der acht regimenten infanterie ƒ4140. De commissie zitting houdende te Middelburg, belast met het afnemen van de examens voor apothekersbediende, heelt 3 candidaten geëxamineerd en aan allen de acte van bevoegdheid uitgereikt, zjjnde de hh. D. C. de Vletter en .1. I.eemkoel, beiden te 's Hertogenbosch, en W. Nieuwstad, te Beets (Noordholland). Een candidaal heeft zich teruggetrokken Ten gevolge van liet toenemend aantal vrouwelijke candidaten, dat zich voor het surnuuierairscxamen bij de maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen aanmeldt, heelt deze maatschappij besloten, eertsdaags een examen uit le schrijven, uitsluitend voor vrouwelijke candidaten. Voor de dames, die bij dit examen slagen, zal in een der lokalen van het station Utrecht der maatschappij een cursus worden geopend in de volgende vak ken: a. telegraafdienst; b. vervoer van reizigers en bagage; c. vervoer van snel- en bestelgoederen. De dames zullen tijdens haar surnumeraat eene toelage ontvangen van een gulden daags, en, na zes maanden onderrigt, in bovengenoemde vakken examen afleggen, en, zoo dit voldoende blijkt' worden benoemd tot derde klerk, aanvankelijk op iene jaarwedde van ƒ400. Als klerk zullen zij aan de groote stations der maatschappij worden ge- plaatst, zooveel mogelijk in dezelfde bureaux met 2, 3 en meer bij elkan der, en daar worden belast met de uitgifte van plaatskaarten, de inschrij ving, bevrachting en verzending van bagage, snel- en bestelgoederen en den telegraafdienst. De toestand van den gevangene W. M. de Jongh te Leeuwarden wordt gehouden voor eene voorbijgaande manie, voor welker genezing zijne plaat sing naar Coudewater niet noodig wordt geacht. Dit gevoelen wordt ook gedeeld door den geneesheer van het krankzinnigengesticht le Francker, die hem twee malen heeft onderzocht. Daar enkele zjjner bewegingen en gezegden een oogenblik hel vermoeden hebben doen ontstaan, dat zjjne krankzinnigheid slechts voorgewend was, is op zijne kamer een toestel aangebragl, waardoor hij, alleen zijnde, van buiten kan worden bespied. Hij is de laatste dagen veel rustiger en daarom van zijn dwangbuis ontdaan. Zijn ligchaam is, ten gevolge van bovenmatige inspanning, zeer verzwakt en vermagerd, zonder dat er evenwel gevaar voor zijn leven bestaal. Op Eikenduinen, onder Loosduinen, is ovcrledcu de heer C. Maas Geesteranus, lid van de piov. staten van Zuidholland, oud-burgemeester van Delft. Door het gereglshof te Amsterdam is J. H. de Meijer, adsistent by het postkantoor te Helder, schuldig verklaard aan valscliheid in eene authentieke acte (een ten postkantore krachtens resolutie van den minister van finan ciën gehouden register) en alzoo in verrigtingen tot zijn post behoorende en aan het desbewust gebruik maken van dat vervalschte stuk. Wesens de gunstige antecedenten van beschuldigde en liet niet blijken van oneerlijk heid, werd hij onder toepassing van verzachtende omstandigheden veroor deeld tot eene celstraf van 9 maanden en tot betaling van twee geldboeten, i edcr van 50. Zondag avond tnsschen half elf en elf unr waren op den Steenweg te Utrecht eenige mineurs en artilleristen bezig met elkander slag te leveren en de orde verregaande le verstoren. Een der toeschouwers gaf hiervan kennis aan den politieagent 1" kl. Ilerlzberg, die in de Katlenpoorl woon achtig is en te huis was om zich ter ruste te begeven. Deze agent kleedde zich in uniform en was in een ondenkbaar oogenblik tnsschen de vechtenden om den belkamel te arresteren, toen hy onverhoeds van achteren van een mineur een houw met de sabel op den helm kreeg, welke niet alleen dat hoofddeksel maar ook zijn hersenpan doorkliefde, zoodat hij bewusteloos ineenzakte en naar zijne woning moest gebragt worden, alwaar hij heelkun dig werd behandeld. (f/. Te Rhenen zijn uit het voor een tiental dagen gezonken vaartuig Jeannelle de lijkjes opgehaald van de twee daarbij omgekomen kinderen. De duikers, die zulks verrigtien zijn thans bezig met hel lossen der lading, die uit gietijzer bestaat. Te Elburg is met den hoogen watervloed, op het strand tegen den Kamperzeedjjk, drijvende gevonden eene vischschuit (zjjnde een jotter), ver- mocdeljjk van eene der llollandsche havens afkomstig. Dezer dagen had te Hoogkerk een treurig ongeval plaats. Twee jon gens vermaakten zich met: «haasje over te springen", toen een van hen zóó met zijn aangezigt tegen den grond viel, dat eene zware neusbloeding het gevolg er van was, die men niet vermogt te stuiten. Den volgenden dag bezweek hij. Door den gemeenteraad van Zwolle is besloten aan de heeren Liernur en de Bruyn Kops eene opgaaf te vragen der kosten van het doen maken van een avant-projet voor den aanleg van het Liernurstelsel in die gemeente, De regenval wordt te Frederiksoord iederen morgen te acht ure ge noteerd en loopt dus over een tijdvak van 24 uren. Zondag-morgen II. werd het buitengewone cijfer van 31 millimeter aangeteekend. Geen enkelen dag van dit jaar bedroeg het zooveel. Bij den op Zondag-morgen in de omstreken van Maastricht gewoed hebbenden storm is te Visé nabij Eysden een goederenloods omgewaaid, waarbij twee beambten van den Luik-Maastrichtschen spoorweg hel leven ver loren. De een werd onder de omvallende muren verpletterd, terwijl van den ander door een stuk zink het hoofd werd verspieten.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 2