SC HE C 0II IS AWT V. 300. DONDERDAG 22 DECEMBER. ST A DS-BE RICHTEN. BINNENLANDSCIJ B BERTGT EN. 1881. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonden!, Le prijs der Couuivl is per vierendeel juurt 1.50, franco p. p. f 2.- Afionderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prjjs der Adverlentiïn is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 8, le alinea, der wet van 2 Juni 1875 Staatsblad N°. 95), lot regeling van hel toezicht bij het oprichten van inrichtingen, welke ge vaar, schade of hinder kunnen veroorzaken; Brengen bij deze ter algemeene kennis dat door hen op heden vergun ning is verleend aan C. Maas en zijne rechtverkrijgenden, tot het oprichten tan eene smederij in het perceel in de Janvossensteeg n°. 28. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in ie Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leides, 19 December 1881. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van F. Vas der Kloot, wonende alhier, houdende verzoek tot het houden en mesten van varkens in het pakhuis aan de Doelengracht, u». 4; Gelet op art. 152 der Algemeene Politieverordening van 6 November 1879; Doen te weten, dat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende panden, ten opzichte der information de commodo et iticonimododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeente, op Donderdag den 22"en December aanst.'s voormiddags te etf uren; zullende de belanghebbenden verplicht zjjn hunne bezwaren tegen dat verzoek op dien lijd in te brengen, terwijl, bij verzuim daarvan, zjj gehouden zullen worden zich tegen de inwilli ging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE KANTER, Burgemeester. Leides, 21 December 1881. E. KIST, Secretaris. PKOCEB'VERIAAL mii de opening der stembriefjesdie ter benoeming van één lid van dun Gemeenteraad van Leiden den 2()'uu December 1881 zijn ingeleverd. Op heden den eenentwingslen December achttien honderd een en tachtig, in de gemeente Leiden, is door het burean van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomendes morgens te negen area. Het bureau is samengesteld uit den heer Lonis Marie De I.aat de Kanter, Borgemeesler, Voorzitter, en de heeren Mr. Panlus Du Rieu en Dr. Jan Egens van Person JAzoon, leden van den Gemeenteraad, stemopnemers. De Voorziller plaatst op de tafel twee stembussenhij hem den twintigsten December 1881 overgebracht uit de beide afdeelingen der gemeente Leiden. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden duizend en dertig stem briefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken lijnde, is gebleken Ie zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Hel bureau heeft van onwaarde verklaard zes sternbriefjeswaarvan vijf oningevuld naren en één onderleekend is. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest duizend vier en twintig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren S. C. M. Knappert 558' stemmenH. L. A. Van Campen 454, D. C. Dros en H. L. L. Van Knappen ieder twee stemmenA. Van Hek J. Schoondermark Jr B, L. A. Gam pen Mr. F. Was, J. T. Hessels, H. Van Romburgh en H. W. F. Bakker, ieder ééne stem. Heeft alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen de beer S. C. M. Knappert. Is derhalve verkozen tot lid van den Gemeenteraadom af te treden in 1885 de heer S. C. M. KNAPPERT, Controleur van 's Rijks belastingen alhier. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt in tegenwoordig heid van allen die zich in dc zaal bevonden. Gedaan te Leiden deu 215ttD December 1881. DE KANTEU, Voorzitter. P. DU RIEU, le, J. E. VAN ITERSON jAl.,|Stemopnemers. LEIDEN, 21 December. Gisteren avond bad in de Stadszaal de jaarlijksche openbare les plaats tan de Burger-Zangschool van hel dep. Leiden der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Zjj werd bijgewoond door ouders en betrekkingen der leer lingen en vele belangstellenden, zoodat de ruime zaal geheel gevuld was. Door de leerlingen werden de volgende zangstukken uitgevoerd; door de eerste klasse, behalve oefeningen in solfèges, De herder. Een kloek konings zoon, Spelevaren, De wille wereld. De ijzeren harddraver en Oud-moederlje, allen van Worp; door de tweede klasse. Wel en wee, Terugkeer der zwa luwenDe schoonste, Zucht, Sneeuwklokjes, Zachtheid en Op 't kerkhof, allen van Fr. Hageman, Zangles, van R. Hol. Lofzang en Dê leeuwerik zingt zijn morgengroet, van J. Worp; door de derde klasse, Oefeningen in solfèges, van Bertalotti, Kleine cantate van v. d. Wulp, Wandergrflsse, Dort ist so tiefer Schatten en Ave Maria, van F. Abt, Réveil des oiseaux, vau Uoncone, en La distribution des prix, van J. Eykens. De uitvoering dezer stukjes maakte een zeer gunstigen indruk. Zoowel de eersibeginncnden als de meer gevorderden beijverden zich om daartoe mede te werken. Aan toejuiching van de zijde van bet publiek ontbrak bet dan ook niet. Natuurlijk was liet de derde klasse, wier zang dc meeste aandacht trok. Zij virdiende dit dan ook ten volle; want onder de leerlin gen dier klasse ontdekte men reeds menige vrij goed ontwikkelde stem. lit bet bijzonder mag gewezen worden op de uitvoering van de Kleine can tate, van het Ave Maria en van La distribution des prix. Aan twee der damesleerlingrn, die in het laatste nommer ren solo zongen, was door den voorzitter van commissarissen een fraai bouquet aangeboden, dat voor beiden blijkbaar eene aangename verrassing was. Aan de onderwijzers, de lth. Weirens en Taylor, schonk deze avond vrij wat voldoening, daar zij in hunne kwcckelingen de vrachten van hunnen arbeid zagen en mogtni ontdekken, dat die vruchten door de aanwezigen op lioogen prijs werden geschat. Voordat het slotkoor Tan liet laatste nommer werd gezongen, rigtte dc voorzitter van lth. commissarissen, de heer W. P. Woliers, het woord tot de aanwezigen. De gewoonte brengt het mede. zeide hij, bij deze gelegen heid aan het belangstellend publiek ecnige mededeelingen te doen omtrent den toestand der school, en als men dit reeds gedurende eenige jaren bad gedaan, was dat eene benijdenswaardige taak, in zooverre dat men altijd mogt getuigen van bloei niet alleen, maar ook van vooruitgang. Hij zou kort zijn, maar van het publiek tweemalen een krachtig applaudissement vragen. Spreker betuigde verder zijne erkentelijkheid aan bet gemeente bestuur, door welks vrijgevigheid commissarissen in de gelegenheid waren geweest het onderwijs niet alleen voort te zetten, maar ook uit te breiden. Wat die uitbreiding betrof, roemde bij de bereidwilligheid, waarmede de heer Perdijk bun bad ter zijde gestaan. Ook bragt hij in dit opzigt dank aan den heer Japtkse. Aan dezen gaf hij te kennen, dat commissarisseti hooptendat het gemeentebestuur steeds den bloei der school zouden blijven bevorderen, op dezelfde wijze als het dit tot hiertoe had gedaan. (Uit eigen beweging volgde hier een krachtig applaudissement van de zijde van liet publiek.) Spreker wees er vervolgens op, dat de school jaarlijks in bloei toenam en toch eerst een aantal jaren geleden moest daarmede nog een begin gemaakt worden. Veler, zeiden toen: wat zal het geven? De maatschappij tot Nut van 't Algemeen rigtte echter de school op en nu zag men er de nuttige strekking van in. Daar nu de voorzitter en de secretaris dier maatschappij hier tegenwoordig waren, verzocht bij een applaudisse ment uit te brengen voor de Maatschappij, die zoovele jongelieden en kiu- deren in de gelegenheid stelde te leeren zingen. Met geestdrift werd aan die uitnoodiging voldaan. Hierna ging de voorzitter over tot de mededeeling van de namen der leerlingen die bevorderd waren of aan wie eervolle vermelding te beurt viel, en voorts tot de uitreiking der toegekende prijzen. Na afloop daarvan vervolgde de voorzitter zijne toespraak. Niet voor de onderwijzers, ofschoon men alle reden had om hun dankbaar te zijn, ook niet voor den penningmeester, wiens laak dit jaar gemakkelijker was ge weest dan in hel vorige jaar, maar voor iels anders verzocht hij een tweede applaudissement van de aanwezigen. De school telde in het vorige jaar 125 leerlingen en in dit jaar 175hjj verzocht nu van hel pnbliek een bewijs niet alleen dat liet die toeneming goedkeurde, maar dat het ook zoude willen medewerken om dat getal verdubbeld te zien. Hel behoeft niet gezegd te worden dat een daverend applaudissement hierop volgde. De volgende leerlingen werden bevorderd: Van de I» naar de 2e klasse, (meisjes) A. C. W. de Graaf. H. F. de Haas, C. J. Verhoeven. C. M Lada»e. C. jieerbure. A. Fortuyn Harreman, H. L. Fortuyn Harreman. J. A. Rodbard. J. B. Hessels, U. M. de Haas, E. van Leeuwen, E. Cottvée, 11 M. van der. lleyde, E. van der Heyde, H. F. van

Leydse Courant | 1881 | | pagina 1