Burget'Itjfce Sl.tub. ADVERTENTIE N. LAGER ONDERWIJS. Dr. GELALFF's beroemde Pillen en Balsem Jiafsamum Vitae Mao-temum ,artement van oorlog. Ontslagen: eervol, de kaptt. der inf. G,. La- ien M. C. H. Bijleveld. PER TELEGRAAF. WASHINGTON, 10 December. Bjj Pittsburg is in den afgeloopen nacht pension" afgebrand. Men geloolt, dat 20 van de 43 werklieden in lei huis zijn omgekomen. Tol nog toe zijn tien lijken gevonden. WEENBN11 December. Heden avond zal de authentieke lijst der ver- jl,!, bij den schouwburgbrand worden openbaar gemaakt. Het aantal [toilers bedraagt 580. Als men een oogenblik een hooger cijfer heelt Joea)ddan is het omdat verscheiden personen, die als vermist waren l«e?en, nader bleken niet in den schouwburg geweest te zijn. Men jjjcli van dat middel bediend om kaarten te krijgen, die toegang gaven lel ziekenhuis, waar de lijken waren ter bezigtiging gesteld. ft'EENEN 12 December. Heden morgen is eene plegtige lijkdienst ge- „d voor de slagloflers in het «IlingtheAter". Prins Rudolf, de aartsherto- i je hooge beambten, alle ministers en leden der beide kamers, en van gemeenteraad enz. waren daarbij tegenwoordig. RECLAMES 3 teercapsules van GIJYOT. genomen onmiddellijk vóór het eten, brengen wjig verlichting teweeg en zijn meestal voldoende om de hardnekkigste (koudheid en bronchitis te genezen. Men ziet zelfs, dat het gebruik de „|s eehigzins gevorderde tering geneest. In dat geval belet de teer de [ompositie van dc tuberkels, en met medewerking der natuur is de ge- jiug dikwijls sneller dan men had durven hopen. jen kan dit reeds zoo populaire geneesmiddel niet genoeg aanbevelen, „Ael vanwege zijne uitstekende uitwerking als om zijn goedkoopen prijs, ur iedere flacon zestig capsules bevat, kost de geheele behandeling dus «lis vijf of zeven en een halve cent daags en ontslaat van het gebruik van [kooksels. patés en siropen. gel zekerheid hebben wjj vernomendat aan verscheidene personendie verkoudheid, bronchitis of longtering leden en in zekere apotheken «capsules vroegen, niet uit onze fabriek afkomstige capsules zijn ver- Wij meenen den patiënten daarom in herinnering te moeten bren- dat alle teer op verre na niet op dezellde wijze is samengesteld en de iomst er van dus ook niet hetzelfde kan zijn. Geen verantwoordelijkheid op ons willende laden, welke niet op ons rust, «klaren wjj bij deze, dat wij alleen kunnen inslaan voor de kwali- en bijgevolg geneeskrachtige eigenschappen van de echte teercapsules Güvot, die op het etiqiict van de flesch van onze in drie kleuren ge- ikie handleekening voorzien zijn. I Ai G K 1. 2» IC X. Aan de Redactie der Leidsche Courant. is te verwachten, minstens te hopen, dat dc brief van den heerJ. E. liiiulrren. dd. 9 dezer, eene belangstelling zal wekken, gelijk aan die, die de briefschrijver toont in de stichting van een schietbaan ter oefening stedelijke en andere schutters. Iloe kan men eeu land verdedigen zon- goede schutters, vraagt de heer Vlaanderen, en hoe kan men goed duller worden zonder oefening, hoe kan men zich goed oefenen zonder iliietbaan? Dc verwijzing naar de bewomteringwaardige heldenfeiten onzer oen itt de Transvaal kon niet beter te pas gebracht worden, en geeft jisc/i antwoord op al de vermelde vragen. Eene andere zaak is, of het inland voor het slichten van een schietbaan kan worden afgestaan, zon- zeer overwegende belangen der gemeente Leiden, genoemd in de missive 1 dezer van Burgemeester en Wethouders, te henadeclcn. Wat in die ,issive gezegd wordt over de verbeterde gemeenschap met Katwijk heeft Blije belcekenis, maar niet genoeg om wezenlijk belangstellenden in schiet- «Itningen van ernstigen aard, zooals de heer Vlaanderen c. s., tevreden te lillen; en het is allezins natuurlijk dat die heer verbaasd, misschien ver- tlwaardigd is wegens de weinige behartiging der wenschendoor de Leid- Scherpschuttersvereeniging en het schictoefeningsgezelschap Pro Patria inbaar gemaakt. Is de verzuchting van den heer Vlaanderen, als hij uitroept; «Arm vader- enz., geregtvaardigd? Zijn er werkelijk onder de door den Koning Wfstrlde hoofden, die niet eens trachten koninglijke besluiten ten uitvoer brengenZijn er werkelijk in den gemeenteraad leden, die ernstige tttoekschriflen helpen afwijzen zonder ze te lezen? Er schijnt wel iets aan. Maar het besluit, dal de heer Vlaanderen daaruit neemt: "dan is bij verkiezingen de moeite niet waard om zijn stem uit te brengen" is, tonder wijziging, niet aannemelijk en zou beter luiden: "bjj verkiezingen liet allezins de moeite waard om personen te weren, die onverschillig voor openbare belangen". Een schietbaan is een openbaar belang en voor de Stedelijke Schutterij overwegend. Men zou haast geneigd zijn te twijfelen aan eenparigheid wenschen, aan esprit de corps bij de leden der Stedelijke Schutterij, mnecr niet iedere gelegenheid wordt aangegrepen om een schietbaan mach- Ie worden. De brief van den beer Vlaanderen is een uitmuntende aan- ding om de zaak en aanverwante zaken op 't tapijt te brengen; men «derzoeke waar de schoen wringt en werpe des noods den heelen (hoen weg. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 12 December 1881. baloorechter Mr. W. van der Kaay. Ambtenaar van het openbaar ministerie iriffier mr. F. G. van Binsbergen. mr. P. A. van Buttingha Wichers. Uitspraak in strafzaken. Sum en woonplaats dor beklaagden. P.Leiden (1. B.idem B.idem d. L.idem d. P.idem K.idem 0., Leiderdorp, P-, Leiden, T-, idem P., idem, K-, idem, dt B.idem Aard van bet misdrijf. baggeren in Kijniands boezem water zonder vergunning, idem idem idem idem idem, idem, idem idem (tweemaal), idem (eenmaal) na vroegere veroordeeling idem (eenmaal) na idem, idem (tweemaal) na idem Gevallen uitspraak. ƒ10 of 3 dagen. f 5.of 2 dagen. ƒ10.of 3 dagen, idem. idem. idem. idem. idem. ƒ10 of 3 dagen (tweemaal). ƒ15.of 4 dagen. 20 of 6 dagen. ƒ30 of 7 dagen (tweemaal). ONDERTROUWD: H. W. te Winkel, jm. 28 j. en A. Pander, jd. 29 j. J. M, Wapperom, jm. en A. P. Rousel, wed'. J. Turenhout, wed'. 41 j. en G. de Graaf, wed'. 44 j. P. van der Westen, jm. 20 j. en E. C. van der Burg, jd. 21 j. C. Lely, jm. 27 j. en G J. van Rinsum, jd. 19 j, D'. J. G. van Deventer, jm. 27 i. en C. W. E. Mutik. jd. 22 j. J J Gehouden Verknoping van onroerende goederen, in het Heeren-Logement aan den Burg, Zalurdag 3 December. Notaris Mf. J. L. Klaverwijden. Eem Huis, waarin de Koffijhuis-Aflaire wordt uitgeoefend, aan de noord zijde van de Haarlemmerstraat, aan den hoek der üuizenddraadsteeg no. 208, Seclie H, n\ 902, in bod gebragt op ƒ7900. Niet verkocht. Een Huis en Erf, aan de oostzijde van de Oranjegracht, omtrent de Groenesteeg. n", 41. Sectie C. no. 562. Kooper J. Noest, onder Zoeterwoude. ƒ1725.— Een Huis en Erf, aan de noordzijde van de derde Gortstraat, no. 33, Sectie E, no. 643. Kooper W. J. Hansen qq. 1000. Geboren Groningen, 9 December 1881. ADRIANA, Dochter van J. DRIESENS. M. J. DRIESENS, Van Wingen. Op den 1»"° December overleed te 's Gravenhage onze eenige Dochter H1LDEGONDE, in den ouderdom van drie en twintig jaren. Wegens btiiienlandsche betrekking eerst heden geplaatst. M. DE VRIES. Leiden, 12 December 1881. G. J. DE VRIES, Gockinga. Heden overleed plotseling mijne geliefde Echlgenoote, Mevrouw JACOBA MARIA VAN DER HEIDE, geboren JANSSEN, in den ouderdom van 39 jaren), mij nalatende een meisje, oud 12 jaar. Leiden, 4 December 1881. A. M. VAN DER HEIDE. Eenige en algemcene kennisgeving. Wegens buitenlandscbe betrekkingen eerst heden geplaatst. Eergisterenavond bezweek, na een hevige ziekte van weinige dagen, in den bloeienden leeftijd van 23 jaren, onze innig gelielde oudste Dochter WIL'HELMINA EVA, diep betreurd door haar Ouders, Zusters en verdere betrekkingen. F. B. CONINGK LIEFSTING. 'sGravenhage, 10 December 1881. J. A. CON1NCK LIEFSTING, Juynroll. Aan de Openbare School der 3*-klasse n». 3 te Leiden (hoofd der school de heer J, WUYSTER) wordt gevraagd eene derde Onderwij zeres, op eene jaarwedde van ƒ550, die verhoogd wordt met 50 na één dienstjaar als zoodanig, met 100 voor het bezit der hoofdonderwijzers akte, met ƒ50 voor de akte voor het teekenen en met ƒ25 voor de akte vooé de Gymnastiek. Sollicitanten naar die betrekking worden verzocht zich bij gezegeld adres aan te melden bij het bestuur der genoemde gemeente, onder overlegging der bij de wet gevorderde stukken, vóór of op 24 December a. s. maken het gebruik van elk ander geneesmiddel overbodig. Ik heb die gedurende mijn 50 jarige practijk duizende malen met een gelukkig gevolg aatv mijne patiënten voorgeschreven, en nog dagelijks verneem ik van een groot aantal lijders de heilzame uitwerking dezer gelukkige vinding. Lijders! aan welke ziekte gij ook laboreert, mijn veeljarige ondervinding heeft mij overtuigend bewezen,«dat er geen voortreflelijker ziektestof oplos send middel bestaat: dat altijd zeker gunstig en onschadelijk op alle orga nen va i het menschelijk ligchaam werkt, de vochten heilzaam verbetert, alle onreine en scherpe gal-, slijm- en ziektestoflen door een zachte en natuurlijke laxans aldrijft, het bloed zuivert, het hoofd helder en frisch maakt, de bloedsomloop bevordert, de borst, maag en ingewanden en het verzwakte zenuwstelsel versterkt, de grondoorzaak van elke ziekte spoe dig wegneemt en bij een duurzaam gebruik waarborg ik den lijder een volkomen herstel. LJjders aan asthma, borst, maag, zenuwen, koorts, graveel en rhumatlek gevoelen zich door het gebruik dezer Pillen zéér gelukkig. Dezelve zijn in verzegelde doozen met een onderteekende gebruiksaanwijzing groot 20bladz. waarin de ziektetoestanden nader wor den beschreven. Doozen van f 155 en 30 Cents. Ook mijne heeft bewezen te zijn het thans nog eentg bekende middel dat met zekei'- héfd zelfs het verouderdste Rheumatlek zal doen genezen. Er zijn lijders die jaren lang aan de smartelijkste pijnen en tot krom wordens toe Ien gevolge van het rheumatiek hebben geleden en die thans bereidwillig ver klaren hun volkomen herstel aan deze Balsem te danken te hebben. Het is mede een onfeilbaar middel tegen winterhanden en voeten, nachtkram pen, verlamming, jicht, zinkings, verstijving der leden en pezen, aange zicht- en gewrichtspijn en bij alle plaatselijke pijnen is het een doeltrellènd middel, Prijs per flacon ÖO en 30 Centsmet gebruiksaanwijzing. Alleen echt uitsluitend verkrijgbaar: te Leiden, F.HOORDIJKBreê- s.traat, en VERHOUW EM STOKHU1XEN; 's llage, SNAB1LIE; Gouda, A. WOLFF, Grootemarkt.en meer bekende Depóts in andere steden. J. P. G. GELAUFF, Geneesheer. Gorresp. Lid van het Genootschap ter bevordering der Genees- Heel- Verlos-, Schei- en Natuurkunde, te Xieuwer- /imsteh

Leydse Courant | 1881 | | pagina 3