vooraf geraadpleegd worde. Ribot antwoordde, dal de commissie geen stem ming over dien wensch gevraagd had. Het was haar enkel te doen om in onafhankelijkheid eene hoffelijke gedachtenvvisseling uil te lokken. De cre- dieten zÖn vervolgens aangenomen met 380 stemmen legen 103. De kamer heeft met 337 tegen 103 stemmen de supplemeuloire credieten aangenomen voor de ambtenaren in Algerië. De heer Devès, minister van landbouw, heeft de hem aangeboden can- didatuur voor het lidmaatschap der kamer te Bagnères-de-Bigorre, dep. Opper-Pyreneënaangenomen, ofschoon hij reeds lid der kamer is voor het district Beziers. Aan een zijner vrienden in bedoeld district heeft hij te kennen gegeven, dat overwegingen van staatkundigen aard hem nopen de candidatuur aan te nemen; ingeval hij niet werd gekozen, zou hij ook het mandaat voor Beziers niet behouden. De overwegende reden wil men daarin toekendat de minister met kracht wil optreden tegen den Bonapariist fould, die zich mede candidaat heeft gesteld. De minister van koloniën heeft eene depêche uil Saint-Louis outvangen, ran 22 Nov., waarin gemeld wordt, dat de gele koorts geen verdere slagt- oflers heeft gemaakt. Het laatste geval dagteekent van 6 Nov. Te Gorea. Dakar, Rufisque, is de gezondheidstoestand voldoende. De noordewind bl(j(t aanhouden en het weder is zeer gunstig. Tot leden der Fransche akademie zijn gekozen de lilt. Sully Prudhomme, Pasteur en Cherbuliez. De Temps ontvangt van zijn correspondent te Saïda ongunstige me- dedeelingen. In de eerste plaats wordt het verband tusschen Li Kaddour, Si Sliman en Bou Amema bevestigd. Deze laatste zou bovendien verklaard hebben, dat hjj slechts de voorlooper is van een sultan, die zich weldra verlootten zou en deze sultan zou niemand anders zijn dan Mohamed-ben- Ali, de jongste zoon van Abd-el-kader. liet aantal opstandelingen zou toe nemen en het geheele Zuiden ten prooi zijn aan eene beweging, welke ten doel heelt, al de stammen onder één leiding te brengen. De "troupe" van het Palais Royal heeft Zaturdag 11. met een souper ie 300,le voorstelling van "Divorgons" gevierd; Sardou, de schijver van de comédie, bekleedde bij die gelegenheid den voorzitterstoel. De vertolkster der hoofdrolCypricnne, is mevr. Celine Chaumont, en deze heeft voor het tpeelhonorarium van deze rol alleen een huis Ie Passy gekocht. Zij krjjgt lis zoodanig 300 fr. per avond en heeft dus aan de 300 opvoeringen een «ira-duitje van 90000 fr. verdiend. Sardou ontving gedurende dien tijd als uitdeel in de opbrengst eene som van 128,350 fr. Hel vijfde socialistisch werklieden-congres heeft zjjne werkzaamheden gesloten met de aanneming van eene reeks van resoluliën, waarin het zich m. verklaarde voor een verbond van al de syndicale kamers; voor ge- mengde commissiën van patroons en werklieden om de "Conseils de prud'hom- mes" in liet bepalen van looneu enz. bij te staan, ten einde arbeidstakingen te voorkomen; openstelling van het middelbaar onderwijs voor het volk, door dit kosteloos te verstrekken aan wie het na vergeljjkend examen bet meest blijkeu te verdienen; stichting van vakscholen in alle gemeenten; staats- commissiën om te waken over de werkplaatsen, met het oog op de gezond heid en veiligheid der werklieden; staats-toelagen voor pensioen-londsen enz, Eene motie, aandringende op intrekking van de wel tegen de Inter nationale, werd verworpen, als buiten de bevoegdheid der vergadering liggende. Langiewicz, de bekende Poolsche dictator, is op 55-jarigen leeftijd te Parijs overleden. Na deu val van Napoleon III, die hem uit particuliere fondsen sedert zjjn vlugt in 1862 een jaargeld van 6000 fr. schonk, leefde bjj in zeer behoeftige omstandigheden onder den naam Langlé. Door de zorgen van eenige vrienden werd hjj. toen lijj ziek geworden was, opge nomen in hel gasthuis Dubois, waar hij gestorven is. niITSCIILlNO. Tusschen Bismarck en den aanvoeder van het centrum in den rijksdag is de verhouding weder meer gespannen geraakt. De heer Windthorst heelt Dingsdag avond de parlementaire soirée in het paleis van den rijkskanselier liet bijgewoondterwijl al de overige geïnviteerde leden van het centrum eveneens wegbleven. De reden daarvan is te zoeken in de verkeerde lezing lie de Nd. Allg. Zeit. gegeven heeft van eene opmerking, door Windthorst gemaakt in de commissie tot onderzoek van het voorstel tot dekking der kosten van Hamburg's inlijving bij hel tolverbond. Windthorst zag daarin (toe persoonlijke beleediging, hem door Bismarck aangedaan, en in eene vergadering der partijgenooten werd besloten den maatschappelijken omgang lel den rijkskanselier te vermijden, totdat aan Windthorst daarvoor ge noegdoening was geschonken. De Nd. A lig. Zeit. is nader op hare mede deling teruggekomen, echter niet op zoodanige wjjze, dat Windthorst tr genoegen mede zal nemen. In de Köln. Zeit. beklaagt zich een koopman uit Keulen over eene zonderlinge toepassing van het toltarief. Gebreide broeken, jakken en rok ken, tot nu toe door hem ais "kouswaren" uit Zwitserland ontvangen en tls zoodanig belast, zijn eensklaps onder de afdeeling "Sieraadwaren" ge- bragtomdat aan die kleedingstukken zich boorden van neteldoek of linnen bevinden, zoodat wollen goederen van dien aard in plaats van met 100 met 300 mark de 100 kilogr. belast worden. Dergeljjke klagten zijn in den laatsten tijd menigvuldig geworden. Drie kinderen, een tienjarige knaap en twee meisjes van 7en4jaren, hebben onlangs alleen de reis van üiiitschland naar Missouri gedaan. Zij kwamen uit Kulm en moesten naar Sedalia, waar hunne ouders wonen, lie liet geld voor den overlegt gezonden hadden. Het oudste meisje droeg, hij hunne aankomst te St. Louis, een Nieuw Testamentje in de band. Eeue 'ante te Berlijn had haar dit gegeven, en gezegd, dat zij het boekje aan iedereendie met haar spreken zou. moest laten zien, en vooral het eerste blad. Op die bladzijde stond geschreven"Want wat gjj aan een dezer linderkens doet. dat hebt gij mij gedaan, zegt Christus". In de werkplaatsen van Krupp te Essen heeft men in de vorige week het 10000» stuk geschut sedert 1873 in gereedheid gebragt. Voortdurend ontvangt men nieuwe bestellingen. Brazilië heeft kort geleden eene overeen komst met genoemden fabrikant aangegaan tot het leveren van 15 complete batterijen voor de veld-artillerieelke batterij sterk acht stukken geschut. De Nd. Allq. Zeit. maakt melding van een gruwelijk voorval te Tet- schcn. Een spoorwegwachler hoorde in den laten avond het schrejjen van een kind. Ofschoon de trein ieder oogenblik te wachten was, begaf hjj zich op de rails en vond daar een 3-jarig kind op de rails vastgebonden, liet los te snijden was een oogenblik werk, waarna hij het met zich naar huis nam. De politie werd van de misdaad in keunis gesteld en men gelooft de ontaarde moeder reeds gevonden te hebben. PEP. TEL EG P. A A F. ROME, 8 December. De plegligheid der zaligspreking van Beuedictus Jo- sephus Labre en drie andere personen heelt vijf uren geduurd. Geen enkel incident had er bij plaats. De Paus verklaarde, dat hij zich gelukkig rekende in de tegenwoordige wederwaardigheden het aantal uitverkorenen, die voor den H. Stoel zullen bidden, vermeerderd te hebben. BERLIJN, 8 December. De bondsraad heeft aan de voordragt over de tolaansluiting der fieneden-Elbe zijne toestemning gegeven. WEENEN, 8 December. Het "Ringtheater" alhier is heden avond, vóór dat de voorstelling een aanvang nam, in brand geraakt, zoo men meent ten gevolge van gas-ontplofling. De schouwburg staat thans in vlam. De brandweer doet alle moeite om de lalrjjke menschen, die zich in het ge bouw bevindente redden. Iets nader omtrent mogelijk verlies van men- schenlevens kan nog niet gemeld worden. Ook belendende huizen worden bedreigd. WEENEN, 8 December. Naar men verneemt is de brand in het "Ring- theater" op het tooncel ontslaan ten gevolge van onvoorzigtigheid bij het gebruiken van eene spirituslauip. De zaal was vol en hel publiek trachtte zich in eene onbeschrijfelijke verwarring door de vlugt te redden. Daar de uitgangen niet voldoende waren om bij het al gevaarlijker wordende gedrang allen door te laten werden ook menschen gered door middel van springdekens, vangnetten eu brandspuitladders. De tooneelen van jammer en ellende, opliet door militaire magt afgezette terrein van het ongeluk, zijn niet Ie schetsen. De brandweer heeft, met trolsering van levensgevaar, tot dusverre 120 menschen gered, die, door den rook geheel zwart, naar hel schijnt in bewusteloozen toestand verkeeren. De meeste van die geredden zullen waarschijnlijk sterven of zijn reeds dood. Onmiddellijk na het bekend worden van de ramp werden, naar men zegt, in alle andere schouwburgen de voorstellingen gestaakt. MONTREAL. 6 December. Nog eene helsche machine, gelijk aan die, welke den 3le Dec. werd ontdekt, is heden gevonden op dezelfde plek, nabjj het paleis van justitie De ontdekkers waren dezelfde twee jongens, die de eerste vonden; blijkbaar was de machine uitgebrand zonder schade te hebben veroorzaakt. De jongens zeggen dat zij lag naast de eerste, toen zij deze wegnamen, maar dat toen een man zeide dal z(j deze moesten laten liggen. WEENEN, 9 December. Het inwendige van het "Ringtheater" is geheel verbrand. lieden nacht ten 2 ure waren reeds meer dan 150 verkoolde lijken naar het gasthuis overgebragl. Een groot aantal slagtofTers is nog ónder de puinhoopen bedolven. De opgaven omtrent het ontstaan van den brand loopen uiteen. Het is echter zeker, dat de brand op het tooneel is uitgebarsten en zich met onbeschrijfelijke snelheid heeft verbreid. Het tafe reel, door ooggetuigen geschetst van de tooneelen, die in en voor den schouw burg plaats hadden, zijn hartverscheurend. Op de beurs is reeds voor 10000 II. ingeschreven voor de gezinnen der slagtoflers. RECLAMES EEN GOEDKOOP GENEESMIDDEL. Iedereen weet, hoe moeielijk gewoonlijk vei koudhedenbronchitis en andere kwalen van dien aard te genezen zijn, vanwege hare hardnekkig heid, en hoeveel aftreksels, siropen en andere geneesmiddelen men moet gebruiken, om die ziekten kwijt te raken. Daarenboven weet een ieder, dat eene verwaarloosde verkoudheid heel licht in eene bronchitis ontaardt, ja zelfs soms in longtering overgaat. De talrijke ondervindingen hebben sinds lang bewezen, dat de zuivere "Noorweegsche teer", goed toebereid, eeue bijna wonderdadige uitwerking heeft op de genezing van de genoemde ziekte. De Teer kan niet in sub stantie gebruikt worden vanwege haar onaangenamen smaak en kleverige bestanddeclen. Een pharmaceut te Parijs, de heer Guïot, is op het denk beeld gekomen die teer te omgeven met gelatine, ter grootte van eene ge wone pil. Niets is gemakkelijker om in te nemen. De capsule lost zich terstond op en de teer doet hare werking. .k 2 of 3 teercapsules van GUYOT. genomen onmiddellijk vóór het eten, brengen spoedig verlichting teweeg en zijn meestal voldoende om de hardnekkigste verkoudheid en bronchitis te genezen. Men ziet zelfs, dat hel gebruik de reeds eenigzins gevorderde tering geneest. In dat geval belet de teer de decompositie van de tuberkels, en met medewerking der natuur is de ge nezing dikwijls sneller dan men had durven hopen. Men kan dit reeds zoo populaire geneesmiddel niet genoeg aanbevelen zoowel vanweg'é zijne uitstekende uitwerking als om zjjn goedkoopen prijs. Daar iedere flacon zestig capsules bevat, kost de geheele behandeling dus slechts vijf of zeven eu een halve cent daags en ontslaat van het gebruik van afkooksels, pales en siropen. Om zeker te zijn, dat men de echte capsules "Goudron de Guyot" heeft, moet men op de driekleurige handteekening van den heer Guyot, op liet etiquette, letten. Te verkrijgen in de voornaamste apotheken. Met zekerheid hebben wjj vernomen, dat aan verscheidene personen, die aan verkoudheid, bronchitis of longtering leden en in zekere apotheken teercapsules vroegen, niet uit onze fabriek afkomstige capsules zijn ver kocht. Wij meenen den patiënten daarom in herinnering te moeten bren gen, dat alle teer op verre na niet op dezellde wijze is samengesteld en de uitkomst er van dus ook niet hetzelfde kan zijn. Geen verantwoordelijkheid op ons willende laden, welke niet op ons rust, verklaren wjj bjj deze, dat wjj alleen kunnen inslaan voor de kwali teit en bijgevolg geneeskrachtige eigenschappen van de echte teercapsules van Guyot, die op hel etiquel van de flesch van onze in drie kleuren ge drukte han lleekening voorzien zijn.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 3