leiiksche c 0drant, V. 287. WOENSDAG 7 DECEMBER. ST ADS-BER ICIITEN. BINNENLANDSCHE BERTGTEN. au I |8^I )T, 1"» den t te ten :len nd- ier I De Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars /1.50, franco p. p. f2. een I Mnderlijke nommcrs zijn verkrijgbaar voor 6 cerds. De prys der Advertentiën is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Herinneren bij deze den ingezetenen der gemeente aan de bepaling van 201 der Algemeene Politieverordening van den 6,|,B November 1879 neenteblad n°. 4), hoodende, dat ten minste tweemaal in liet jaar. en lid eens in het voor- en eens in het najaar, op kennisgeving van Burge ester en Wethouders, schoorsteenen en stookplaatsen gereinigd moeten Irorden. 1 En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 22 November 1881. DE KANTER Burgemeester. E. KIST. Secretaris. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, brengt Iter openbare kennis dat op heden aan den Ontvanger der directe belastingen lilliier is Ier hand gesteld een op den 5del1 December jl. executoir verklaard lobier voor het patentrecht, over het 2' kwartaal 1881/82, en herinnert wis de belanghebbenden aan hunne verplichting om hunnen aanslag op bij de wet bepaalden voet te voldoen, go geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche \hmnt. De Burgemeester voornoemd. Leiden6 December 1881. DE KANTER. LEIDEN6 December. De heer B. van der Kaa, oud-élève van het blinden-instiiuut te Amster- Ijiffl, ook hier gunstig bekend, zal op Dingsdag 13 dezer alhier eene orgel- Imcling geven in de kerk der Doopsgezinde gemeente, waarbij, behalve Iti'en compositiën, werken van Mendelssohn, Niels W. Gade en van Beet- IDoven ten gehoore zullen gebragt worden. Wjj gelooven dal thans weder lillen den man een bljjk van sympathie zullen willen geven, en op die Itjjre zullen medewerken tot verheldering van zijn duister levenspad. - De minister van binnenlandsche zaken heeft ter algemeene kennis lubragt, dal in den loop der maanden Januarij, Februarij, Maart, April, lid en Junij e. k. gelegenheid zal worden gegeven tot het afleggen van de Ipaklische examens van arts en tandmeester. Dag en plaats dier exameus lallen nader worden bekend gemaakt. Z|j die tol de examens wenschen |n worden toegelaten vóór 1 Mei, moeten daarvan vóór 1 Januarij e. k. j, die het examen na 1 Mei wenschen af, te leggen, lusschen 1 en 15 April schriftelijk opgave doen aan den voorzitter der commissie van examen, Iden boogleeraar d'. S. S. Rosenstein, te Leiden. - liet stoomschip Koningin Emma is op 3 Dec. van Batavia naar Aui- Iiterdam vertrokken. De Celebes, op weg naar Batavia, is op 3 Dec. van IMapeis vertrokken. De Prinses Amaliaop weg naar Amsterdam, pas- lieerde op 4 Dec. Point de Galie. De Standaard deelt heden de laatste lijst mede van de 3dt jaarcol- lltcie voor de scholen met den bijbel, liet totaal der ontvangen gitten Ibedraagt /95.850.19&. - Het hoofdcomilé lot behartiging van de belangen der Transvaalsche Iloeren heeft zich dezer dagen tot den minister van huitenlandsche zaken tewend met het verzoek in de Transvaalsche republiek een consul aan 11( stellen. - Volgens het Fad. zou de in de gevangenis te Leeuwarden verblijf Ihoudende W. M. de Jongh door vreesseljjke gewetenswroegingen gefolterd «orden; ook zou zijn gezondheidstoestand niet gunstig zijn, zoodat wer- tlijk overbrenging naar een krankzinnigengesticht wel eens noodig zou tonnen worden. - Gisteren nacht, omstreeks 4 uur. hield voor hel politie-bureau te I Helft stil eene bespannen vigilante. De daarin aanwezige vier heeren ver lieten het rijtuig en gaven den koetsier, die op weg van Rotterdam naar bier beschonken was geraakt, aan den kommandant der wacht over, be nevens 7 50 wegens huur van het voertuig en fooi voor den geleider, ta laatste werd om zijn roes uit te slapen eene plaats op de brits aanae- Iwerenterwijl rijtuig en paard naar den schutstal werd overgebragt. .De I lucht, zekere D. v. d. L., in dienst van den stalhouder II.. aan de YVijii- Istraat te Rotterdam, was gisteren morgen 8 uur weer in staal om de terug tri» aan ie nemen. Te Zevenhuizen brak Zalurdag avond een hevige brand uit in de bouw manswoning van J. Van der Meiden. De geheele woning met 3 bergen met graan en stroo werd eene prooi der vlammen. Door den ijver der brand weer werd eene daarbij slaande nieuwe wagenschuur behouden. Eenige dagen geleden, meldt de H. C., is het 14-jarig zoontje van zekeren Raije te Haarlemmermeer, gewoon met eene kleine negotie bjj den weg te loopen, verdwenen. Enkele dagen daarna ging een zoontje van v. D. met paard en kar de Meer in, doch kwam mede niet terug. Den volgenden dag werden paard eu kar bjj de ouders te huis gebragt, maar de zoon bleef weg. tiet bleek, dal hij zich door eerstgenoemde had laten bepraten om gezamenlijk de wereld in te gaan. Dal gebeurde ook: maar te Almkerk, in Noordbrabant, gekomen, verdween de eerste weêr heime lijk en liet zijn makker in den steek. Deze. zijne verkeerde handelwijze in ziende. schreef aan zijne ouders, dal hij weêr te huis zou komen; van den ander heelt men nog niets vernomen. Naar men uit Leeuwarden meldt zou te Stiens een 17-jarige knaap het ongeluk hebben gehad zijne jongere zuster dood te schieten. De om standighedenwaaronder dit plaats had, waren nog niet bekend. Op de stoomlramljju 's Bosch—Vuglit wilde eergisteren avond een man, terwjjl de tram 'n vo"e vaart was, van het eene platform op het andere overklimmen; hij viel tusschen de slijkborden onder de wagens en werd verpletterdzoodat men slechts een verminkt lijk vond. v 'sGRAVENHAGE, 6 December Het heeft Z. M. behaagd, ter zake der krijgsverrigiiugen in Samalan- ganr (Atjeh) in de maanden Juljj en Augustus 1880: 1°. te benoemen tot ridder 4e kl. der Militaire Willemsorde: de 1' loitt. der infanterie F. A. VV. Jaeger, K. W. Steinmetz, W. A. Godin en F. J II. von Ernst, laatstge noemde gedetacheerd geweest in Nederl. Indië en thans weder bij het leger hier te lande ingedeeld, en 2'. bij afzonderlijke dagorders zoo in Indië als in Nederland eervol te doen vermelden: den kapitein der infanlerie G. H. L. J. von Lublow, sedert gepensioneerd; den kapitein der artillerie J. C. Bouman; den officier van gezondheid 2e kl. J. Spruyt Landskroon; den sedert tot len luit. bevorderden 2" luit. der infanterie A. J. L. Le Maitre; den sergeant der infauterie W. Dreher; den sergeant der mineurs en sap- pturs P. M. Nieuwland; de fuseliers C. F, W. Kuhn, VV. van ZijpM. van de Weg, J. van Humbeek, J. Smits en P. J. F. de Booy, en den kanonnier 3< kl. F. G. Strik. Door Z. M. is vergunning verleend aan J. II. VV. Brederode, onder- stationchef bij de Nederl. Rijnspoorwegmaatschappij te Amsterdam, tot het dragen van het ridderkruis der orde van Wasa, hem door den koning van Zweden geschonken. -- De heer Franz Georg Sloct, le Denekamp, is, met zijne wettige zoo mannelijke als vrouwelijke afstammelingen erkend als tc belmoren tot den Nederlandschen adel en als geregtigd tot het voeren van de titels van baron en van barones. Tot griffier bij het kantongeregt te Beelsterzwaag is benoemd de heer mr. A. van Haarlem, advocaat te Amsterdam. Tot notaris zijn benoemd; te Almelo, de beer VV. L. Bruist J'., thans notaris te Vriezenveen; te Enschedé, de heer A. Petri, cand.-notaris aldaar; te Üidam (arrond. Arnhem), de heer mr. M. J. C. M. Kolkman, caud,-notaris, alsmede advocaat eu procureur te Arnhem; te Rotterdam, de hh. J. Ilooger- werlï en D. J. Sehrauwen, beiden cand.-notaris aldaar. Tot telegrafist le kl. bij den rijkstelegraaf is benoemd de heer J. C. J. C. Wijfl.lman, thans directeur van een der rijkstelegraaf kantoren, eu tot directeur van een der rijkstelegraaf kantoren, de lieer C. Fransen, thans telegrafist 2'. kl. bij den rijkstelegraaf. De met verlof in Enropa teruggekeerde 1' luit. der cavalerie van het leger in Nederl. Indië A. R. G. Betzhold is, wegens ligchaamsgebreken in en door de dienst ontstaan, eervol uit de militaire dienst ontslagen. Aan den paardenarts 3e kl. C. G. A. A. Rouyer, van het personeel van de geneeskondige diénst der landmagl, is, op zjjn verzoek, mede een eervol ontslag uit de militaire dienst verleend De luit. ter zee 2e kl. E. F. T. Bik, uil Oost-Indië teruggekeerd, is op non-activiteit gesteld. -- De ministers van financiën en van oorlog zullen Donderdag aanst. geen gehoor verleened. In de ziitiug van de tweede kanier van heden, bij de behandeling van hel hoofdstuk Buitenlandschc zaken der staaisbcgroot ingverklaarde de

Leydse Courant | 1881 | | pagina 1