PER TELEGRAAF. Omtrent het in de lucht springen van den kruidtoren te Minden wordt gemeld, dat de oorzaak niet met zekerheid kan worden opgegeven, daar de cenige persoon die daarover iels had kunnen mededeelen wijl hij alleen op den toren was, luit. Mellin, onder het pnin begraven ligt. Mellin, die verplaatst was, zou het beheer van den toren aan zijn opvolger overgeven, waartoe hij hem naar den toren voorging om dezen te openen. Spoedig daarop volgde de ontploffing. De toren is geheel verwoest; geen steen bleef op den anderen. Tegenover den toren staat de kazerne. In de woning van den sergeant-majoor, die in het midden van den in hoefijzer-vorm ge bouwde kazerne gelegen is, werden ook geduchte verwoestingen aangerigt. Een zware steen werd midden in het vertrek geslingerd, zoodat het wel een wonder mag hceten, dat niemand werd geraakt. De vrouw van den militair stond met haar kind juist voor het venster toen de catastrophe voorviel. Zij werd wel tegen den vloer geworpen, doch bekwam geen letsel. De schoonzuster van den sergeant-majoor zat in het midden van de kamer en viel bezwijmd neder. Al de vensterglazen der naburige woningen sprongen stuk; zelfs werden de deuren van een nabijgelegen spoorstation uit haar hengsels gerukt. De gemeenteraad van Sembrancher, in het Zwitsersche kanton Wallis, is beducht voor een onheil, gelijk aan dat, hetwelk Elm getroffen heeft. Prof. Alb. Ileim uit Zurich en architect von Salis uit Bern zijn ontboden, om ter beveiliging van het dorp maatregelen te beramen. Cf RIEKEN li AW». Een der stoutste en meest gevreesde bandieten, die thans Albanië en Macedonië onveilig maken, is zekere Neposkinos, die er zelfs in de groote steden agenten op nahoudt, welke hem geregeld op de hoogte houden van de kooplieden, die de stad verlaten, of van de vreemdelingen, die er zich komen vestigen. Daar hij zijn roovershandwerk reeds jaren uitoefent, had hij een aardig sommetje overgelegd, dat hij in een hol bij de stad Derre bewaarde. Het bestaan dezer primitive schatkamer was alleen bekend aan de geliefde van den bandiet, eene schoone Grieksche vrouw, Serpa genaamd. Eenige weken geleden echter is Serpa in kennis geraakt met èen anderen bandiet en beiden besloten naar Epirus te vlugten. De trouwelooze vrouw nam bij die gelegenheid de spaarduitjes van Neposkinos mede, ten bedrage van ruim 14,000 gouden dukaten, benevens tal van kostbaarheden. Nepos kinos, die op het punt was van zijn handwerk te laten varen en een fat soenlijk leven te gaan leiden, ziet zich daardoor gedwongen van dat voor nemen af te zien en weder van voren af aan te beginnen. PARIJS, 4 November. In de kamer van afgevaardigden heeft de heer Brisson, nadat het bureau was zamengesteld, het voorzitterschap aanvaard met eene toespraak, waarin hij dé kamér dank betuigde voor het in he® gestelde vertrouwen. Hij gaf de verzekering, dat hij de sprekers allen ge. lijkelijk zal beschermen. Verder verklaarde hij, dat hij drie aanvragen had ontvangen om de regering te interpelleren ter zake van Tunis. De minister, president Ferry gaf hierop te kennen, dat het kabinet gereed staat af te treden, en hij wenschtc dus, dat de interpellatiën gelijktijdig aan de orde gesteld werden en binnen korten termijn. De kamer heeft hierop de dis. cussie bepaald op morgen. MADRID, 4 November. De commissie der kamer voor de begrooting heeft, na langdurige beraadslagingen, het ontwerp betreffende de conversie goedgekeurd en de door den minister van financiën gevraagde magtiging, om met de houders van Spaansche schuldbrieven te onderhandelen, toegestaan. LONDEN, 5 November. Het Londensche Transvaal-comité heeft gisteren eene resolutie aangenomen, waarbij de bepalingen der met de Boeren ge. sloten conventie worden afgekeurd, omdat zij waarschijnlijk tot moeijelijk. heden in de toekomst zullen aanleiding geven. ATHENE, 4 November. De kamer is ontbonden, de verkiezingen zjjn op 1 Januarij as. bepaald en de nieuwe kamer zal den 30en dier bijeengekomen. RECLAMES //Ik heb mij eene zware koude op den hals gehaald", hoort men en bijna iedereen heeft daarvan in dit jaargetijde te lijden. Zelden echter schrijft men aan zulk eene verkoudheid dit boosaardige karakter toe, dat zij bij veronachtzaming vertoont en er bestaan niet weinig gevallen waarij tering en andere zware ziekten daaruit zjjn ontstaan. Als voorbehoedmiddel verdient de Rijnlandsche Druiven-Borsthonig (zie de advertentie in 't nummer van heden) aan iedereen te worden aanbevolen, die lijden aan moejjelijkhedei in de ademhalingsorganen, daar dit aangename sap de eigenschap bezit het sljjm los te maken, de droogheid en daardoor de neiging tot hoesten is verzachten en weg te nemen, waardoor eene spoedige bevrijding van dei onaangenamen toestand verkregen wordt. Tevens worden de voedende en de vertering bevorderende uitwerkselen van dit huismiddel zeer geroemd ei erkend. Te Leiden tér Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 6