ziekie.gr ton reel door de koop-overeenkomst het wettige erfdeel der overige Ulrecli^jgenamen mogt zijn geschonden, ten gevolge van de meerdere waarde, :t erootj het land nu heeft, het ontbrekende in geld op te leggen, en in dien bcoefe.|eh triumfeerde hij. Van dit vonnis appèl. De lieer m'. Vlielander Hein ihtte dit appèl toe en de heer mr. van Stipriaan Luiscius trad op voor is ont-ji gedaagde. "ebragt. HH. MM. de koning en de koningin zijn heden ten 12 ure met het Je aan .jnsesje Wilhelmina van hel Loo in de residentie teruggekeerd. Verschil- dadigernde leden van Z'. M«. civiele huis, waaronder de grootmeester van HH. eft den j| graaf Schimmclpenniiick van Nyenhnis, bevonden zich aan het station gehou-jD de Rijnspoorweg-maatschappij om de koninklijke familie te ontvangen, slagt- r, Ms. commissaris in deze provincie, de burgemeester der residentie en de lilitaire gouverneur, generaal Queysen, bevonden zich tot hetzelfde einde rswjjk jar ter plaatse. doorr— Ten half twaalf nre is Z. K. H. prins Albert van Pruissen met gevolg S°e- jer ter stede aangekomen. In zijne hoedanigheid van vertegenwoordiger n pas- an den Duitscheu keizer bij de teraardebestelling van Z. K. H. prins ad de rederik, werd de vorst aan het staiion begroet door den gezant van dien evolge isnarcli hier ter slede, in groot costuum, alsmede door alle hoofd-en 1 drie grdere officieren van het Pruissisehe leger, die sedert gisteren hier ver en al oeven. De afgevaardigde van den keizer logeert in het koninklijk paleis. ;teurs Heden is hier ter stede aangekomen de luitenant-generaal en adjudant- eneraal van den Czaar van Rusland, prins Orlow, ambassadeur van het 1 zijn .eizerrjjk te Parijs, met de opdragt het hoofd aller Russen te vertegenwoor- enige jgen bij de vorstelijke begrafenis. •ome Heden zjjn aan het Hotel Paulez afgestapt de officieren behoorende tot gele- iet Russische regiment grenadiers, dal den naam voert van prins Frederik trein «r Nederlanden. kkig Z. M. de koning van Zweden en Noorwegen heeft ter bijwoning van het |e begrafenisplegtigheid van Z. K. tl. prins Frederik der Nederlanden afge- oticf iaardigd den hofmaarschalk bij zijn hol, den heer Frohlich. n te De hoofd- en verdere officieren van het Duitsche leger, alhier aange- [ing- lomen, ten einde hun corps te vertegenwoordigen bij de uitvaart van prins alief ffederik, chef van hun regiment, zullen, met vergunning der vorstelijke shii- amilie. een prachtigen krans toevoegen aan de vele huldeblijkendie bestemd rein :jju het graf van wijlen den prins te sieren. renGisteren middag kregen twee grenadiers in de Oranje-kazerne twist I te get elkauder, welke zoo hoog liep, dat de een den ander over de leuning au den trap wierp. De man kwam met liet hoofd op het steenen plaveisel van :iek iet benedenporlaa! neder. Bewusteloos en met eene diepe wonde aan het likt loofd werd hjj naar het hospitaal gebragt. De dader is in arrest genomen. iin- Ir r ras BUI TEN LAN DSC HE BER1GTEN. C.--i EN G KI. A N D. op LONDEN, 21 September. iet Oe heer Forster, minister voor Ierland, heeft aan de hh. Givan en de Keksondie hem onlangs eene door gedelegeerden van vereenigiugen aan- lit. :enomen resolutie overbragten, waarin aangedrongen werd op de onmiddellijke er ^vrijheidstelling der onder de lersche dwangwet gevangen genomen personen, d- .eantwoord, dat hierin niet getreden kan worden. Hjj zegt, dat, indien rd Ie raad gevolgd of althans algemeen gegeven wordt om met de nieuwe land- III vet op billijke wjjze en met geduld de proef te nemen, de toestand in erland spoedig zooveel beter worden kan, dat de regering aan den boven- n Kdoelden wensch zon kunnen gehoor geven. Tot nu toe hadden zich nog i- ilechts hier eu daar teekenen van zoodanige beterschap voorgedaan, allerlei gvertredinsen worden nog begaan, de wet wordt nog altijd wederslaan en ecu stelsel van bangmakerij toegepast, waarmede niet zelden een waar schrikbewind wordt beoogd, i- f Het hof te Kaapstad heeft uitgemaakt, dat het verongelukken van de a Teuton is toe Ie schrijven aan onoordeelkundig varen, en het verlies van zooveel mrnschcnlcveus daarbij aan oponthoud bij het uitzetten der booten. Uit New-York meldt men aan de Daily News: De tijding van den r dood van den president kwam hier om elf uur aan en was verwonderlijk snel door de stad bekend. Zjj veroorzaakte groote droefheid, maar verraste niemand. Sedert Zondag begreep men dat ieder oogenblik de dood kon intredeu. Alle schouwburgen waren reeds gesloten behalve één en daar werd terstond de voorstelling geëindigd. De klokken werden geluid en in verscheidene wijken begon men de woningen in den rouw te steken. Des morgens was de rouw algemeen. De vice-president ontving de lijding in zijne woning in Lexington Avenue met vele blijken van ontroering. Iljj las het telegram en zat toen geruimen tijd met het gelaat in zijne handen be graven. Kort na middernacht ontving hij eene dépêche van het kabinet, waarin de dood van den president hem werd medegedeeld en de raad hem gegeven werd dadelijk den eed af te leggen. Daarop werd gezonden om regler Brady van het opper-gcregtshof. Deze kwam ten twee ure in den morgen en de heer Arthur legde den eed als president af in zijn eigen bibliotheek. Ten elf ure vertrok hij naar Longbranch met Blaine en Lincoln. Het lijk van Garfield zal naar Washington worden gebragt, ten tien ure, met een trein, die in het zwart is gehuld. De leden der familie, de chirur gijns, de verplegers, de leden van het kabinet en hunne families gaan mede. Onderweg wordt nergens stil gehouden. Mevrouw Garfield wenscht alle vertooning te vermijden, en hare wenschen zullen geërbiedigd worden. Het lijk zal in de Rotonde van het kapitool Donderdag en Vrijdag ter bezigti- ging worden gesteld, en dan naar Cleveland in Ohio worden gevoerd, waar de begrafenis zal plaats hebben, waarschijnlijk op Maandag. De president zal begraven worden op het Lake View-kerkhof te Clevelandovereenkomstig den wensch, dien hij meermalen te kennen gaf. De president heeft geen testament nagelaten. Zijne eigendommen worden geschat op eene waarde van 25000 dollars. Zijn leven was voor hetzelfde bedrag verzekerd bij eene maatschappijen hij had polissen bij eenige andere. Daar men heeft ontdektdat verschillende geheime bondgenootschappen in eenige plaatsen besloten hebben de lynchwet op den moordenaar Guit (eau toe te passen, heeft de regering krachtige maatregelen ter zijner bewaking genomen. Guitteau zal binnen kort naar het graafschap Monmouth, in New-Jersey, worden overgebragt en aldaar leregtstaan. PHANHRIJ K. Omtrent het gerucht, dat b(j de bijeenkomst der kamer het ministerie zijn ontslag zat nemen, zegt de Temps: Zeker, bg de opening der kamers zullen de ministers hun ontslag aanbieden, om te doen gelijk het parlemen taire gebruik medebrengt; maar dit aanbieden van ontslag zal noodzakelij kerwijs enkel voor den vorm zijn. Geen ministeriële verandering zal er plaats hebben vóórdat de kamer een votum uitgebragt hebbe, dat zooveel als eene aanwijzing is van de rigting der meerderheid. Een nieuw ministerie te willen zamenstellen vóórdat de kamer geraadpleegd is, zou eene tegen alle parlementaire regelen indruischende wijze van doen zijn. Zulk eene handelwijze zou begrijpelijk geweest zijn, als de verkiezingen de beteekenis van oorlog aan het ministerie gehad hadden. -v- De Temps bevat eene officieuse mededeeiing ter bestrijding van het berigi van sommige Engelsche bladen, als zouden de kansen van het han delsverdrag thans uitstekend staan. De Engelschen, zegt het blad, worden steeds veeleischender, waaruit natuurlijk voortdurend nieuwe moeijeljjkheden zullen ontstaan. - De minister van justitie en de prefect van politie bestuderen een wets ontwerp, waarbij de vaderlijke magt in zekere gevallen beperkt wordt. Het betreft bet onttrekken van kinderen, als landloopers aangetroffen, aan dr magt des vaders, wanneer deze bewezen is onwaardig te zjjn. om voor de kinderen te zorgen. Zij zouden dan ter beschikking van het armbestuur gesteld worden, dat hen naar de landbouw-koloniën in de departementen zou opzenden. Het observatorium op den top van den Pic du Midi is thans voltooid. Generaal Nansouty, directeur van deze sterrewacht, is nu bezig met het nemen van maatregelen om er te overwinteren. Om hel observatorium te bewaren tegen het inslaan van den bliksem, heeft men het voorzien van zes afleiders. De voorziening van leeftogt is geen klein onderdeel der voor bereidende maatregelen, aangezien het verkeer met deze 2600 meter hoog gelegen plek maanden lang door de sneeuw kan zijn gestremd. Aan la France wordt uit Cette gemeld, dat de boekhouder van de hulpbank der Société générale zich met 110,000 fr. uit de voeten heeft gemaakt. i Eene vergissing had bijna aan twee menschen het leven gekost. Twee heeren recden Zaturdag avond met een dogcar van het door hen in den omtrek van Arles bewoond kasteel naar het station van gemelde plaats, om met den nachttrein te vertrekken. Onderweg werd het rijtuig eensklaps dw>r een viertal personen omringd, die hun bevolen stil te houden. Als eenig antwoord daarop legde een der beide reizigers de zweep Op hel paard, dat liet op een loopen zette, Hierop werden den reizigers negen revolver schoten nagezonden, waarvan gelukkig niet één het doel trof; het paard moest het evenwel misgelden en stierf weinige uren daarna. Bjj onderzoek bleek, dat de aanvallers ambtenaren van de belasting waren, die kennis hadden gekregen van eene voorgenomen smokkelpartij van gedistilleerd. Zjj hadden zich echter in rijtuig en personen vergist. ZW1TIERLANB. De regering van het kanton Glarus heeft prof. Ileim naar Elm gezon den. met last om een volledig rapport betreffende den toestand aldaar in te dienen. Naar hel mondeling verslag, door prof. Heim afgelegd, bedreigt de Risikopf, ook wel Gross-horn ^eheeten, het dorp met gcheelen onder gang. Het zou eene noodlottige poging mogen heeieu, indien men door het Rorn springen van mijnen er naar trachtte de bestaande gevaren af te wenden. In den genoemden berg zijn scheuren Ier breedte van eenige vademen en voortdurend storten grootere of geringere massa's rotsblokken van den Gross-horn naar beneden; zoolang het echter bjj dergelijke partiële instortingen bljjltis eene totale verwoesting van het dorp niet waarschijnlijk. Opmerkelijk is het, dat het gespaard gebleven gedeelte der bevolking zich niet wil laten afbrengen van de lot heden door haar gevolgde handelwijze om dag aan dag naar hare haardsteden terug te keeren en aldaar lot den avond te verblijven. Zeer wijselijk begeven zij zich des avonds naar een der naburige dorpen, om aldaar den nacht door te brengen, maar eiken ochtend keeren zjj naar de gevaarvolle woningen terug. En op al de vermaningen, hun deswege gedaan, wordt als eenig en onverandeljjk antwoord vernomen: /'Liever willen wij met onze woningen worden verpletterd dan de plaats voor goed te verlaten, waar wij en onze voorouders zoo lang hebben gewoond". DÜIT6CIILAND. Te Karlsruhe is het huwelijk vollokken tusschen den kroonprins van Zweden en prinses Victoria van Baden. De keizer en de keizerin, benevens de kon. familie van Zweden en vele vorstelijke personen waren ter bijwo ning dezer plegligheid aldaar aangekomen. Nadat daags te voren aaii de schoolkinderen een feeslgeschrilt was uitgereikt en in den rijk versierden schouwburg eene gala-voorstelling was gegeven, werden op den trouwdag des morgens vroeg 101 kanonschoten gelost, gevolgd door het luiden van alle klokken en koraalmuziek op torens. Ten 10 ure werd in de pro- testantsche kerk eene godsdienstoefening gehouden, waaraan de hooge auto riteiten des lands, hel stedelijk bestuur en een aantal officieren deelnamen. In de katholieke kerk werd eene hoogmis gecelebreerd. Ten 12 ure werden aan boord van alle schepen 21 saluutschoten gedaan en de vlaggen in top geheschcn. De trouwplegtigheid had plaats des namiddags ten 4 ure. Gelijk men weet werd gelijktijdig ook de 25 jarige echtvereeniging v3ii den groothertog van Baden gevierd.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 3