BUITENGEWONE MAANDAG 19 SEPTEMBER. V. 219* VEREENIGDE ZITTING DER BEIDE KAMERS, De Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.50franco p. p. 2. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 6 cents. De prjjs der Advertentiën is van 1—4 regels 1.—iedere regel meer 25 cents. op MAANDAG den lif"1 Sepicmber 1881, tot opening van rte gewone Vergadering der Staten-Generaal. Zittingjaar 18311882. Heden ten 1 uur is de gewone Vergadering der Staten-Generaalnamens Z. M. den Koning, door de Ministers, daartoe door Z. M. benoemdgeopend. Wegens den hofrouw bleef het gewone ceremonieel achterwege en werden de Ministers van het Paleis des lvonings in hofrjjtuigen, begeleid door een piket cavalerie, naar de vergaderzaal van de Tweede Kamer geleid en aldaar door eene Commissie van leden uit de beide kamers ontvangen. De Minister van Financiën, hoofd van het Kabinet, de heer van Lijnden van Sandenburg, sprak daarop de volgende openingsrede uit: Mijne IIeerén! De Koning heeft ons opgedragen Uwe Vergadering van zijnentwege te openen. De droevige gebeurtenis, die Zijne Majesteit, het Koninklijk Huis, geheel het Vaderland in zoo diepen rouw heeft gedompeld, weerhoudt den Koning zich, als naar gewoonte, in Uw midden te begeven. De algemeene deelneming in het overlijden van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Frederik der Nederlanden bewijst hoezeer de deugden van den edelen Vorst en de diensten, door Hem aan het Vaderland bewezen, worden ge waardeerd. Zijne nagedachtenis zal eerbiedig en dankbaar bewaard blijven. Wij mogen vertrouwen, Mijue Heeren, dat ook deze zitting niet onvrucht baar zal zijn. Voordraglen betreffende de nationale militie en de schutterij liggen ter behandeling gereed en tot herziening der bepalingeu omtrent het vesting- stelsel zal U een ontwerp worden voorgelegd. De voorstellen tot regeling van het bestuur van den waterstaat en tot voorziening in de behoeften van scheepvaart en afwatering, U ter overwe ging aangeboden, zullen door nog andere van dien aard worden gevolgd. Van de wettenvereischt voor de invoering van het Wetboek van Straf- regt, zullen U de ontwerpen worden aangeboden. Tevens zal worden voort gegaan met de voorbereiding en geleidelijke indiening van andere ontwerpen tot aanvulling en hervorming onzer wetgeving. Aan de herziening van het kiesregt wordt gearbeid. De toenemende opbrengst van 's Lands middelen ontslaat 's lvonings Re gering niet van de zorg om nieuwe voorstellen voor te bereiden, die tot betere verdeeling van de lasten der ingezetenen en tot vermeerdering van de inkomsten der schatkist kunnen leiden. Tot krachtige bevorderiug der belangen van handel, landbouw en nijver heid in Nederlandsch-lndië zal ook dit jaar Uwe medewerking worden ingeroepen. Gods zegen ruste op onze werkzaamheden. In naam des Konings verklaren wij de Vergadering der Staten-Generaal j te zijn geopend. Te Leiden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 1