PER TELEGRAAF. lot hevigen twist. Maandag avond kwam hij in beschonken toestand te huis. De zoon stond aan de deur. Er werden eenige woorden tusschcn beiden gewisseld, waarop de vader aan zijn zoon een klap gaf. Beiden gingen hierop het huis binnen. Kort daarop hoorde men een vreesselijken kreet en ltwatn de vader de straat oploopen, roepende; /'Ik ben gewond!" En werkelijk gudstc het bloed met geweld van onder de kleeren, niette genstaande al de kracht die lijj aanwendde om het bloedstroomen te belet ten. Het gelukte hem in ecne nabjj gelegen herberg te geraken. Binnen gekomen, kon hij zich nog op een stoel laten neervallen, maar op hetzelfde oogenblik zakte hij van den stoel op den grond, en weinige oogenblikken later zat de ongelukkige dood op den stoel, waarop men hem weder had geplaatst. Onmiddellijk werd overgegaan tot de aanhouding van den moor denaar, alsook lot een voorloopig onderzoek. Volgens bewering van den zoon was zijn vader met een mes gewapend, waarmede hij hem bedreigde, had hij hem dit wapen willen ontnemen, en in dien strijd zijn vader onvrijwillig gewond. Die bewering wordt nogtans tegengesproken door ecne vrouw, die alles door hel open raam gezien heeft. Volgens hare verklaring -was hel krakeel uitermate lievig, en zat de zoon op een stoel, lot zij hem eensklaps met opgeheven arm zag opspringen en naar zijnen vader snellen, die daarop een kreet slaakte en onmiddellijk naar buiten kwam. De mes steek is diep in de linkerborst toegebragt en door de long gedrongen. c; K s; A IK LONDEN, 31 Augustus. Te Rathcoole, nabij Millstreet. in het graafschap Cork, werden Zondag eenige pachters, die den huwelijksdag van hun landheer niet eene vrolijke partij vierden, door eene bende gewapende mannen niet zwart gemaakte aangezigten aangevallen en op een salvo geweerschoten onihaald. die eenige pachters zwaar kwetsten. Eene ernstige rustverstoring had ook te lloscrea, in hel graafschap Tiperary, plaats. Eene bende kwaadwilligen, die het gemunt hadden op een vijftal werklieden, die uitgezonden waren 0111 de weide van een rijks-ambtenaar te gaan maaijenmoest door de politie met geweld worden uiteen gejaagd. Bij den aanval met de gevelde bajonet werden verscheidene personen gekwetst. Laier viel eene opgewonden volks menigte de politie kazerne aan. Een hagel van stejnen daalde op de be ambten neder, en verscheiden conslabels werden min of meer zwaar ge kwetst. Eindelijk laadden de politic-beambten hunne geweren en vuurden over de hooiden der aanvallers, die zich eerst verstrooiden toen eene com pagnie soldaten lot ontzet aanrukte. Te Belfast is een juweelen-diefstal gepleegd. Een Londensch juwelier, die zaken in de stad had te doen, liet zijn valies, met ongeveer ƒ2000 aan juweelen en kostbaarheden, in zijn hotel achter. Toen hij 's avonds terug kwam om het al te halen, was het nergens te vinden en geen spoor van den dief te ontdekken. Drie dames hadden onlangs zonder gids een togt ondernomen naar den top van den btrg Ben Nevis, in Schotland. Op den terugweg ver dwaalden zij en waren genoodzaakt den gcheelen nacht in zware regen- en hagelbuijcn op den berg door te brengen. Den volgenden morgen werden zjj ziek en uitgeput op eene steile rots gevonden, door twee gidsen, die uit gezonden waren om haar te zoeken. De Daily News heeft uit New-York berigt ontvangen, dat, volgens bewering van O'Donovan Rossa, de aankondiging, waarin het publiek wordt gewaarschuwd legen het gebruik van schepen onder Engelsche vlag na 1 September, afkomstig is van Crowe te Beoria, in den staat Illinois. In de United Irishman verklaart Crowe, dat er helsche machines in grooten ge tale worden gemaakt en verkocht, en dat, al kwam St. Patrick hem uit den Hemel v-vrzekeren. dat er geen Engelsch schip in de lucht zou vliegen, hjj lietn niet zou gelooven. Na 1 September, zegt hij, zon ik het voor geen geld wagen, aan boord van een Engelsch schip te gaan. De berigt- gever van de Daily News hecht niet veel waarde aan dat geschrijf, terwijl men te New-York van oordeel is, dat het Rossa en Crowe alleen te doen is om het publiek bang Ie maken, ten einde de Engelsche stoomschepen daardoor passagiers en vracht zouden missen. Te Newport zjjn twee Amerikaansche zeeofficieren het slagtoffer hun ner nalatigheid geworden. Bij de werkzaamheden met torpedo's hadden zij verzuimd de voorgeschreven maatregelen van voorzigtigheid in acht te nemen. Dientengevolge heelt er eene ontploffing plaats gehad, waarbij het bootje, waarin zij zich bevonden, werd verbrijzeld en zij onmiddellijk wer den gedood. P K A A' M 15 IJ li. De miuister *au oorlog heeft hel personeel der militaire zending aan gewezen, die Frankrijk, op uitnoodiging van de regering der Vereenigde Staten van Noord-Amerika, daarheen zal afvaardigen, om in October e. k. bij de viering van den honderdsten jaardag der onafhankelijkheid van de republiek tegenwoordig te ziju. Aan hel hoofd dier zendingdie den 24"lt° der volgende maand zal vertrekken, staat de generaal der cavalerie Boulanger. In de tweede afdeeling van Belleville, waar nu nog eene verkiezing moet plaats hebben, schijnt de strijd levendig te zullen zijn. Révillon heeft Zondag 11. zijne kiezers in de "Salie Grallard" toegesproken. Zijne rede droeg een sterk anti-Gambeltistisch karakter. De tegencandidaat Sick heeft ook zijn programma verdedigd, dat eene getrouwe nabootsing van Gant- betta's programma was. De laatste schijnt echter weinig kans van slagen te hebben. De heer Camecasse, prefect van politie, die bij de verkiezingen de hem 1 aangebodene candidatuur te Brest, zjjne geboorteplaats, van de hand heeft gewezen, had er desniettemin 5033 stemmen, de betrekkelijke meerderheid, gekregen. Hij heeft nu aan zijne kiezers geschreven, dat, zoo zij tot herstel der eenheid onder de republikeinsche partij te Brest zijn naam noodig hebben bij de herstemming, zij er over kunnen beschikken. Zekere Félix. een door zjjne henrsspectilatiën sinds langen lijd te Parijs bekend persoonheeft de vlugI genomen met achterlating van een tekort van 2% millioen in de kas der "Banque d'Union linancière", die hij voor een paar jaren had opgerigt. Bjj onderzoek is hel gebleken, dat de kas totaal ledig was. Félix wordt door de politie opgespoord. De koning der Sandwichs-eilanden is naar Londen vertrokken. Van daar zal hij zich naar Liverpool begeven, om den terttgtogl naar zijn rijk te aanvaarden. In een circus bij Nimes is eene koorddanseres van 20 jaren van een ter hoogte van 5 meters gespannen koord gevallen en heeft de ruggegraal gebroken, zoodat zij het waarschijnlijk niet zal overleven. Bayle, de ondernemer van stierengevechten, in wiens tent het onheil van Marseille voorviel, zal den 191"1 van de volgende maand voor de regt- bank verschijnenonder beschuldiging van doodslag door onvoorzigtigheid Volgens bcrigten uit Algerië heeft Bou-Amema zich teruggetrokken in de bergachtige streken van den Grooten Atlas, de zuidelijkste bergketen, welke het digtst bjj de Sahara ligt. Hij bevindt zich daar bij de Ouled- Sidi-Cheikhs, den magtigsten bergstam, jegens Frankrijk vjjandig gezind. Bou-Amema zelft behoort tot dien stam, welke hem van manschappen en leeftogt voorziet. Men twijfelt er niet aanof hjj wacht slechts op het regensaizoenom zijn guerilla-oorlog tegen de Franschen te hervatten. In het district Algiers stonden vóór eenige dagen 1200 hectaren hosch in brand. Een te Philippeville verschijnend blad van 24 Aug. zegt, dat de stad toen door brandende bosschen over eene oppervlakte van 60000 vier kante meter omringd was. Ten oosten, ten noorden en ten westen was alles eene zee van vlammen. Er had sedert den 21»lCD een hevige sirocco gewaaid en de hitte was ondragelijk. Den 23,leD stond de thermometer 52° R. in de schaduw. Er heerschte aleemeene ontsteltenis en men hield het er voor, dat de branden door de inboorlingen waren aangestoken. DD1T8CHLAN lï. De lleichsanz. bevat in haar niel-olficiëel gedeelte het berigt, dal na verkregen toestemming der lands-regering bij pauselijke breve van 12 Aug. II. de domheer aan de kathedraal van Straatsburg, dr. Felix Korum, tot op volger van wijlen bisschop Eberhard benoemd is, dat hjj de lol aanvaarding van zijn ambt- noodige erkenning des konings gevraagd heeft, en dat de desbetreifende, van 29 Aug. gedagteckende oorkonde hem door den minister van eeredienst is uitgereikt. Dr. Korum, benoemd bisschop van Trier, is door den keizer ten ge- hoore ontvangen. De Gerniauia zegt dat, volgens ingewonnen inlormatiën, er werkelijk sprake is van de hervatting eener geregelde diplomatieke vertegenwoor diging. Uit alle' deelen des lands luiden de landbouw-berigten even treurig. De graanoogst, die meer dan matig goed beloofde te zullen uitvallen, is door de aanhoudende plasregens van de jongste vijf weken grootendeels mislukt; en duizenden pachters, die lang aan den langen tegenspoed het hoofd boden, zullen, reddeloos ten gronde gerigt, den kamp moeten op geven. Uit Lyck in de provincie Pruisscn meldt men aan de Deutsche Zeil., dat aldaar en in het district Gletzko de roode loop is uilgebroken. Te Morkowsken, Woynassen, KlösczowenPuchowken enz. is de ziekte zelfs van hevigen aard. De meeste lijders zijn kleine kinderen en bejaarde lieden, ofschoon ook reeds mannen iu de volle kracht des levens er aan zijn be zweken. In SleeswijkHolstein zijn geheime agenten en sub-agenten van land verhuizing aangehouden, wegens beiiriegelijke handelingen, ten doel heb bende een aantal dienstpliglige jonge Duitschers heimelijk naar Amerika over te brengen Een scheepskok, die in hechtenis was genomen, omdat hjj aan boord van een schip zeven van die jongelieden had verborgen, heeft eenige nadere bijzonderheden aan het licht gebragt. In Zwitserland is een nieuw meer ontstaan. Te Sptuvix. in Graauw- bunderland, zijn van een der bergen eene groote menigte rotsblokken en stukken gronds nedergestortwaardoor de Jobel, een tak van den Rijn, in zijn loop gestremd en het dal in een meer herschapen werd. Het dorp Sarrhein, dat daar in de nabijheid gelegen is, verkeert in groot gevaar. Te Weenen is dezer dagen een Fransche graaf, Henri Jourdeuil, in hechtenis genomen, die te Spa een wagen met paarden gestolen had. PARIJS, 31 Augustus. Er zijn gisteren twee bataiilons naar Goulotte ingescheept, om Hammamet te gaan bezetten. Men verzekert, dat een groot aantal Arabieren de colonne te Tourki heeft aangevallen, maar met groot verlies is teruggeslagen. CAllU), 31 Augustus, liet officieel orgaan beval eene verklaring van gehechtheid van de officieren van het leger aan het gouvernement van den Khedive. KAAPSTAD, 31 Augustus. De mailboot Teuton, der "Union Company", Maandag uit Engeland aangekomen en naar Algoabaai vertrokken, is bij Quoins-Point vergaan. Van de 200 passagiers en equipage zijn 27 personen in booten gered. De Engelsche korvet Dido is onmiddellijk derwaarts vertrokken. WEENEN, 1 September. Bij de heden plaats gehad hebbende trekking der Oostenrijkschc aandecien 1864 a 100 II.. zjjn de volgende seriën met nevensgaande prijzen uitgeloot: serie 2756 11". 30200,000 fl.serie 1400 11°. 84, 20000 fl; serie 2079 n». 28, 15000 fl; serie 2030 n°. 81, 10000 11. Verdere seriën 751, 866, 883, 1649, 1907, 2170. 2558, 2914, 3567, 3739. WASHINGTON, 31 Augustas. De heer Blaine heeft heden hel volgende telegram verzonden: De toestand van president Garfield blijft gunstighoe wel de beterschap niet snel vooruitgaal. De geest is volkomen helder; de lijder zelf gevoelt zich beter; de koorts neemt al en de klierzwelling ver mindert. Een heden te 8% uur verschenen bulletin luidt: De president heeft den nacht rustig doorgebragt, en zijn toestand is thans even gunstig als gisteren ochtend. Pols 100, temperatuur 80, ademhaling 18.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 3