LE1DSCHE C OUBAiHT. 1881. VRIJDAG 2 SEPTEMBER. m°. m STADS-BE RICHTEN. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Ve Courant verschijnt dagelijks, Zcm- en Feestdagen uitgesonderd, üe prijs der Courant is per vierendeel jaars (1.50, franco p. p. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 6 cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. 2. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 6, 2de alinea der Verordening van 11 November 1880, rege lende de inwendige inrichting der scholen, toelating en het ontslag der leerlingen Gemeenteblad N° 4) Doen te weten, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen aan de openbare scholen der 3e en 4e klasse zal plaats hebben van den 5dCD tot en met den 17den September e. k. in de schoollokalen in de Rijnstraat, in de Brandewijnsteeg, op de Binnenvestgracht aan het Plantsoenin de Van- der-Werfstraat en aan de Korte Mare, des voormiddags van half negen tot negen uren en des namiddags van half twee tot twee uren, behalve des Zaterdags namiddags en des Zondags. De Gemeente Leiden wordt voor de leerlingen der openbare scholen voor minvermogenden in drie wijken verdeeld. Tot de wijk voor de openbare school n°. 1 voor minvermogenden behoort dat deel der gemeente, dat ingesloten wordt door en ten oosten en zuiden ligt van de lijn: KaiserstraatRapenburg, Nieuwsteeg, Zonneveldsteeg, KetelboetersteegKorte Korenbrugsteeg, Nieuwe Rijn totdeUtrechtschebrug. Tot de wijk voor de openbare school n°. 2 voor minvermogenden behoort dat deel der gemeente, dat ingesloten wordt en ten oosten ligt van de lijn: Nieuwe Rjjn, Vischbrug, Hoogstraat, Stille Mare, Lange Mare, Oude Vest en Oostdwarsgracht. Tot de wijk voor de openbare school n°. 3 voor minvermogenden behoort dat deel der gemeente, dat ingesloten wordt door en ten noorden en wes ten ligt van de lijn: Kaiserstraat, Rapenburg, Nieuwsteeg, Zonneveldsteeg, Ketelboetersteeg, Korte Korenbrugsteeg, Nieuwe Rijn, VischbrugHoogstraat, Stille Mare, Lange Mare, Oude Vest en Oostdwarsgracht. Leerlingen uit Zoeterwoude behooren bij n°. 1 voor minvermogendenleer lingen uit Leiderdorp bij n°. 3 voor minvermogenden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 1 September 1881. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien het adres van B. A. Van Dijk, fabrikant van raamhorren, wo nende alhier, houdende verzoek tot plaatsing van eene stoommachine in het pand in de Burgsteeg 4. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95) Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Donderdag den 15de° September aanst.'s voormiddags te elf urenop het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 1 September 1881. E. KIST, Secretaris. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Dinsdag den 6den September 1881, des namiddags te twee uren. 1°. Beëediging en installatie van nieuw inkomende leden van den Gemeenteraad, 2°. Bepaling door het lot, van de jaren van aftreding van de twee nieuw verkozen raadsleden, in verband met de uitkomst der jongste volkstelling. 3°. Benoeming van twee Wethouders. 4°. Idem van leden in de vaste commissionals: a. drie leden van de Commissie van Financiën en uit dezen van den Voorzitter. b. twee leden van de Commissie belast met het ontwerpen en herzien van de plaatselijke verordeningen, tegen wier overtreding straf is bedreigd. c. drie leden van de Commissie tot het ontwerpen en herzien van de plaatselijke verordeningen betreffende de huishouding der gemeente en uit dezen van den Voorzitter. d. twee leden van de Commissie van Fabricage. 5'. Idem van twee Commissarissen der Gasfabriek. (167) 6°. Idem van drie Bestuurders van het Stedelijk Werkhuis, buiten de leden van den Gemeenteraad. (151) 7". Idem van een Bestuurder uit de leden van den Gemeenteraad. 8". Idem van onderwijzend personeel aan de Gemeente-instelling tot oplei ding van Oost-Indische ambtenaren. (164) 9*. Verzoek van C. Van Hoekenom een duiker te leggen. (163) 10°. Idem van H. N. Brouwer, om eene brug te leggen. (163) 11°. Idem van T. Strengerstot bet doen rooien van boomen aan den Stationsweg. (162) 12°. Voordracht tot wijziging van de Verordening regelende het getal enz. der leeraressen en leeraren aan de Iloogere Burgerschool voor Meisjes. (165) 13». Suppletoire staat van begrooting, dienst 1880, en staat van af- en overschrijving van het Ned. Israëlietisch Armbestnur. (169) 14". Verdeeling van den Raad in sectiën. 15». Rekening van Vrouwen Kraammoeders over 1880. (168) 16°. Rekening van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis over 1880. (170) LEIDEN, 1 September. Heden morgen werd op de Kon. Ned. Grofsmederij aan 24 werklieden, die 25 jaar en langer aan die inrigting werkzaam zijn geweest, door den directeur onder eene toepasselijke aanspraak aan elk hunner een zilveren horloge met inscriptie, ter gedachtenis aan dit feit, uitgereikt. Door den trein, die gisteren avond even na 9 ure alhier uit Rotterdam aankwam, is tusschen het station en de laan van-het detentiehuis een onbe kend man overreden, die daar ter plaatse gevonden is met afgesneden becnen en afgesneden regterhand, benevens eene verwonding aan hetaange- zigt. De mail, die geen teekenen van leven meer gaf, is per brancard naar het akademiscli ziekenhuis vervoerd, alwaar dan ook de dood geconsta teerd werd. Wjj vernemen, dat op de internationale tentoonstelling van wol in het Crystal-Palace te Londen ook met de bronzen medaille zijn bekroond de hh. B. H. Vos Zonen alhier en de heer Cornelis Stuyt te Purmerende. liet stoomschip Madura, van Amsterdam naar Batavia, is op 31 Aug. van Port-Saïd vertrokken. Gedurende de laatste drie dagen van Augustus zijn nog voor het notariëel examen geslaagd de hh. Vriesendorp Jr.van Dordrecht; Cramer, van Blokzijl; Ackermans, van Tilburg; graaf van Bylandt, van Dordrecht; Andriesse, van Tilburg, en Muller, van Heerlen. Hiermede is het examen geëindigd. Bij het dezer dagen te 's Hage gehouden examen voor leerling-telegra fist (vergelijkend gedeelte) hebben 15 van de 44 candidaten voldaan. N°. 1 is de eenige vrouwelijke candidaat, mej. J. A. C. Fleischer. Voorts voldeden de hh. C. W. T. Homberg, G. C. A, Gijzen, G. P. Ketting, G. E. de Groot, A. Nieuwenhuis, P. J. Waale, W. J. Romijn, F. J. van Vloten, R. Rasker, J. D. Kelder Az.J. Mannoury, T. van Asperen, J. Griek en K. Zwart. Van deze 15 candidaten bevinden zich 10 reeds bij den rijkstelegraaf als klerk in dienst. Naar aanleiding van hetgeen gemeld is omtrent de overgeblevenen van de officieren en de bemanning der Nederlandsche vloot, die aan de tuchtiging van Algiers deelnam, nu 65 jaren geleden, worden wij, zegt de N. R. C., nog eens herinnerd aan de krijgsbedrijven van nog oudere dag- teekening, waaraan de heer Cornelis van den Berg, oud-deurwaarder bij bet kantongeregt te Schiedam, wonende te Vlaardingen, deelnam. Deze oud-strijder woonde o. a. het bombardement te Kopenhagen in Augustus 1807 bij, met ruim een 20-tal gevangen genomen visscherlieden, die zich vrijwillig hadden aangeboden, liever dan in de gevangenis te zitten. Van den Berg was ook tegenwoordig bij de landing in Zeeland op 9 Julij 1809, en hij was overbrenger van kaarten, teekeningen en verkenningen van de kusten van Zeeland aan de Engelsche marine te Dover. Ook heeft hij den beslissenden slag te Vittoria, in Spanje, bijgewoond, waar de luit.-kolonel Cadogan doodelijk werd gekwetst. De gemeenteraad van Haarlem heeft benoemd tot leeraar in de plant en dierkunde aan de hoogere burgerschool met vijf-jarigen cursus en de school tot opleiding voor handel en nijverheid, en tevens tot leeraar in de natuurlijke historie aan bet gymnasium aldaar den heer H. Burger C.Pzn. Gisteren namiddag is van Haarlem naar Hillegom vertrokken een detachement infanterie, sterk 50 man, onder bevel van den kapitein W. S. Trouillart Hansen, alsmede een detachement huzaren, sterk 25 man, en zulks ter beteugeling van de aldaar plaats hebbende ongeregeldheden. Eergisteren namiddag is nabij de Koediefslaan onder Heemstede het 2% -jarig dochtertje van een werkman voor de ouderlijke woning overreden. Toen de machinist gestopt had, werd het lijkje deerlijk verminkt onder de machine gevonden. In de Dingsdag avond te Amsterdam gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van het Kon. Zoöl. genootschap Natura Artis Magistra aldaar, is verslag uitgebragt over den toestand van bet genootschapsjaar Mei 1880/81, waaruit bleek, dat het getal leden op 1 Mei 1880 bedroeg 4899 effectieve leden, 346 zonen van leden, 330 buitenleden en 367donatrices, te

Leydse Courant | 1881 | | pagina 1