^AJbestkdimg, ANATHERIN-MONDWATER PKK TKLKGKAAF. ADVERTENTIE N. Gemeente-Instelling voor onderwijs in de Taai-, Land en Volkenkunde van Nederlandsch lndië, TE LEIDEN. Op den 4'1"1 September, den verjaardag der republiek, zal te Neubourg het standbeeld van Dupont de l'Eure onthuld worden. Gambetta zal bij die gelegenheid eene hislorisch-staatkundige rede houden. Vijftien jaar geleden nam zekere Guernet, landbouwer te Montreuil, een Belgischen knaap, Lefaure geheeten en wees, als zoon aan. Vóóreenige jaren trok deze, meerderjarig geworden, naar Amerika en Maandag II. ontving Guernet berigtdat zijn aangenomen kind overleden was hem een vermogen nalatende van 125.000 dollars. Vrijdag II. deed de notaris Ferrier van Aniane met twee dames en een vijfjarig jongentje van Palavas uit een pleizierlogtje in eene zeilboot «aar Magnelone, waar men het middagmaal dacht te gebruiken. Het weder was prachtig, maar eenige uren later werd het zeer onstuimig en den vol- geuden ochtend werd het vaartuig in ontredderden staat, geheel onbeheerd, op de kust geworpen. Slechts de Ijjken van de twee vrouwen en dat van den zeeman, die de boot bestuurde, zijn gevonden. Een Fransch jager, de liter Bombomiel, dje reeds 11 leeuwen, 32 panters en een aantal andere roofdieren schoot, rigt in Algiers, onder be scherming der regering, een jagtctahlissement op. Hij heeft midden in de bosschen van Üordj-Bouira. tusschen Algiers en Coustantine, uitgestrekte gronden gekocht. Daar bouwt hij een jagthiiis. dat vorsteljjk wordt in- gerigt, en voorzien zal zijn van eene fijne keuken en een welgevulden wijn kelder. In hel bosch daaromheen komen afdeclingen voor leeuwen en panters; men brengt daar geiten, muilezels en andere dieren, die. als een gemakkelijke prooi, de roofdieren lokken. Voor dames zijn er veilige plaatsen, waar zij de Jagt kunnen bijwonen, zonder de gevaren te deelen. De jagten beginnen 15 Nov. en eindigen 15 April. Eene kaart, die het regt geeft twee maanden lang er aan deel te nemen, met kost en inwoning in het jagt- lisiiskost 2000 fr. DVIT8CIIL4ND. De keizer is eenigzins ongesteld geweest, maar hij is thans weder hersteld. Ook de herstelling der keizerin maakt in den laatsten tijd groote vorderingen. Ware hel weder wal gunstiger geweest, dan zou zjj reeds kleine uitstapjes hebben mogen maken. -- De Berljjnsche overheid heeft besloten, het feest van Sedan op de ge wone wijze ook dit jaar te vieren. Er is sprake van geweest, de feest viering, nu de inneming van Sedan reeds meer dan tien jaar geleden is, voor het vervolg te staken. Naar men verneemt is men aan het dep. van eeredienst bezig met het gereedmaken van kerkelijk-staaikuudige wels-ontwerpen, welke in de aan staande zitting van den landdag zullen ingediend worden en wel betref fende de verpligting om van de benoeming der geestelijken kennis te ge ven en wat daarmede in verband staat. Omtrent de strekking van die ontwerpen uit men slechts vermoedens. De stellages aan den Dom te Keulen worden allengs weggeruimd. De zuidelijke toren is aan de zuidzijde reeds geheel van de hem omringende balken enz. bevrijd en biedt een heerlijk schouwspel aan. De bouwmeester hoopt, als het weder wil medewerken, fn het laatst der volgende maand den geheelen Dom schoon te hebben. Te Ohlau. bij Breslau, zijn de beide koepels van de Evangelische kerk op de Markt door eene stormvlaag weggerukt en op het plein teregt ge komen. Gelukkig hield het zeer ongunstig weder iedereen binnenshuis, zoodal er niemand bij omgekomen of verwond is. Naar men uit Zwitserland meldt staat bel mos aan den regteroever van de Zilil, tusschen het meer van Neufchatel en liet Bielermeer, in brand. Alle pogingen om den brand te blusschen of in zijn voortgang te stuiten bleven vruchteloos. De rook wordt tol ver in den omtrek verspreid en is zeer lastig voor de bewoners. liet aantal reizigers in Zwitserland is in dit jaar zeer groot. Zatur- dag II. hebben ruim 2000 personen door middel van den spoorweg den Itighi bestegen. PARIJS, 25 Augustus. Gambetta heeft aan zijne kiezers een briel gerigt, waarin hij verklaart het mandaat voor het eerste district van Belleville aan te nemen. Hij laat er op volgen: Wjj zullen volharden in de staatkunde van regelmatigen vooruitgang. Wij verwachten alles van den wil des volks en niets van het geweld. Wij wijzen de utopisten en reactionairen af. Ten slotte maant hjj de kiezers in het tweede district van Belleville aan, een aan de dienst der republiek toegewjjden persoon uit hun midden als afgevaardigde te kiezen. LONDEN, 25 Augustus. Het lagerhuis heeft bjj derde lezing de financiële wet aangenomen en zich toen tot Zaturdag verdaagd tot sluiting van het parlement. Het hoogerhuis heeft de financiële wet reeds bij eerste lezing aangenomen en zal haar morgen afhandelen. LONDEN, 2G Augustus. Otticiëcl berigt uit Aghanistan. Azer Khan is met infanterie, cavalerie en geschut te Kltelali Ghelzai aangekomen. WASHINGTON, 25 Augustus. Bulletin van 12 uur 's middags. "Koorts- verheffing. Geen vermindering van de zwelling der oorklier. Pols 112". Dr. Boynton heelt officieus gezegd dat de toestand van den president niet verbetert. De aard van liet bloed en de toenemende zwakte zijn zorg wekkend. Dr. Bliss zegt wel dat de toestand niet verergerd is, doch geeft geen hoop. Bulletin van 4% uur. De werking der maag blijft goed. Pols een weinig slapper. Bulletin van 6% uur 's avonds. Toestand onveranderd. WASHINGTON, 25 Augustus. 10 ure 's avonds. Volgens particuliere be- rigten uit liet "Witte Huis" (het rcgeringspaleis) is in den toestand van den president eene ongunstige verandering gekomen liet kliergezwel laat zich gevaarlijk aanzien, en als niet binnen vier-en-lwintig uren eene veran dering ten goede zich vertoontwordt het ergste gevreest. Bevallen van een Meisje S. C. II. VAN BREE, geliefde Echtgenoote van Leiden, 25 Augustus 1881. G. H. MAAT. Heden overleed, na een langdurig lijden, lot droefheid van mjj, mijne dochter en behuwd-zonenmijn dierbare Echtgenoot Dr. FREDERIK WILLEM KRIEGER, emeritus Hoogleeraar in de Geneeskunde aan de Rijks-Universiteit te Leiden. Wed. F. W. KRIEGER, Leiden, 24 Augustus 1881. M. van Gilse van der Pals. Bezoeken kunnen niet afgewacht worden. Volgens ontvangen bericht overleed te Samarang, Ned. Indië, mijn ge liefde Echtgenoot, de Heer G. J. GROENEVELD, Milit. Apotheker, in den ouderdom van 33 jaren. Leiden, 26 Augustus 1881. Wed. G. J. GROENEVELD, Pottum. Eenigste kennisgeving. Zjj, die de lessen aan genoemde Instelling wenschen bij te wonen, worden uitgenoodigd zich uiterlijk vóór den 19J,n September 1881 aan te melden ten Raadhuize Ie Leiden, van des voormiddags 10 tot des namid dags 4 uren. Hel Collegegeld bedraagt /200 per jaar, waarvoor, behalve tot de lessen der Instelling, ook, zoover noodig, toegang verleend wordt tot de lessen aan de Universiteit. Voor lien, die tot de in art. 84 der wet op het Hooger Oqderwjjs (28 April 1876, Staatsblad n°. 102) bedoelde promotie zijn toegelaten, bedraagt dit collegegeld de som van ÏOO. Burgemeester en Wethouders van Leiden, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 26 Augustus 1881. E. KIST, Secretaris. Op Zaturdag 3 September 1881, des morgens ten 11 uren, zal in het Hötel de St. Joris, te Alphen a/d Rijn, door J. HENGEVELD J'., Architect aldaar, voor den Heer A. NOÜTEBOÜM, worden aanbesteed: Het bouwen van een nieuw HEEKENHIJI8. Ije teekening en het bestek liggen ter inzage in bovengenoemd Hotel. Inlichtingen te bekomen bjj bovengenoemden Architect. Aanwjjzing op hel terrein zal gedaan worden op Donderdag 1 September 1881des namid dags té 2.30 uur. ^triiiiiiiiMiiiiüiiiüiiiiaiHiiLijiiiiiiuiiiinimiifiuiuimtjitmninmtTiuiji^ gê en I*6 Amerikaanschen Engelsch Gepatenteerd Keizerlijk Koninklijk Gepi ivilegieerd van Dr. J. G. POPP K. K. Hof-Tandarts van Z. M. den Keizer van Oosten rijk te Weëhéri. Dit Mondwater is sedert tal van jaren door geheel Europa beroemd om zijne groote voortrefieljjkheid, wordt voornamelijk hun aanbevolen die aan Tandpijn lijden of aan ziek Tandvleesck, en nan hen die hunne Tanden willen conserveeren Het it, een voorbehoedmiddel tegen Keelont steking en andere Keelziektenhet bevordert mede zeer het Tanden- krijgen bij de kinderen. 1 groote Flesch a f 1.75, 1 middel soort a f f.20 en ikleine a 60 cents. Dr. Popp's Aiiatlieriu Tandpasta tot reiniging, versterking en behoud der tanden, tot ver- wijdering van een ona.int;en:tra<-u reuk en van kalk. Dr. Popp's Aroinat. Tandzeep tot zuivering, van den mond en de tanden, prija fü.40. Dr. Popp's Tandpoeder reinigt de tanden, verdrijft de zoo lastige kalk en maakt het glazuur steeds helderde en fijner. Prijs 80 cents. Dr. Popp's Tandpiombeersel waarmede men zelf holle tanden kan vullen. Prijs f 2.60. Dr. Popp's Kruiden-Zeep beste middel om de schoonheid der huid te verhoogen. Prijs 3"> cents. MES LETTS VOORAL HXSKÖpT Ter voor koming van Namaaksels wordt men opmerkzaam ge maakt, dat elke fiesch, voorzien van het Fabriekmerk (Firma: HYGEA en ANATHERIN-PRAPARATEN) nog gehuld is in een couvert, waarop in duidelijken water druk de Rijksadelaar en de Naam en Firma. Alleen echt te verkrijgen: te Leiden bij E. HOORDIJK, Breêstraat, en BEYST A KRAK, Beestenmark; te Alphen bij J. T. Allart, te Hazerswoude bij J. Gaarkeuken, te Dordrecht bij h. J. Giltat en A. Bisschop Pz., te Gorin- chem bij B. J.B.Bosch, te Gouda bij L. Schenk, te 's Gravenhage bij J. L. F. C. Snabilié Apothe ker, en C. van Valkenborgh, te Delft bij A. J. van Rijn en 1. E. Kouwenhoven Zoon te Rotterdam bij A. Schifpereym Co.Biaauwe Porseleinwinkel, te Schiedam bij D. Maltha, te Vlaardingcn bij Wouter Pletsier te Amsterdam bij II. II.IJloth &Co., Apcjth., F. v.Windheim &Co.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 3