LEIDSCHE COURAiT, 1881. LONDERDAG 25 AUGUSTUS. ST ADS-BE RICHTEN. P-A TENTBLABEN. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. N°. 108, De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars /1.50, franco p. p. f 2.- Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertenlifn is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN. Brengen ter kennis van belanghebbenden dat de tweede Driegaten- brug gelegen over den Zijldijk in de gemeente Leiderdorp, wegens herstel ling, gedurende 4 weken, aanvangende op Maandag 29 Augustus a. s. voor ry- en voertuigen zal zijn afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE RANTER, Burgemeester. Leiden, 23 Augustus 1881. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien het adres van de Weduwe G. P. Timp. wonende alhier, houdende verzoek tot plaatsing van een heetwaleroten in hare koekbakkerij aan den Ouden Rijn n°. 118. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publick dat genoemd verzoek, met de bjjlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Woensdag den 7in September aanst.'s voormiddags te elf uren, opliet Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 24 Augustus 1881. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER. Iloofd van het bestuur der gemeente Leiden, doet te weten, dat de patentbladen van koffiehuishoudersslijters en tap pers benevens de nog onafgehaalde patentbladen van inlaudsche kramers, schippers enz., alsmede die voor de belanghebbenden, wonende in de wijken I, II en III, alle over het dienstjaar 1881/82, bij het College van Zetters in een der vertrekken van het Raadhuis dezer gemeente, op vertoon van het aanslagbiljet, verkrijgbaar zijn, dagelijks des namiddags van één tot drie uren en wel van 22 tot en met 25 Augustus e. k.terwijl na het verstrijken van dien termijn de onafgehaalde patentbladen ter uitreiking moeten worden afgegeven aan de deurwaarders der direcie belastingen alhier, die voor hunne moeite mogen eischen tien cents, zonder meer. En geschiedt hiervan af kondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 20 Augustus 1881. DE FREMERY, Wethr. 1». Burg'. LEIDEN, 24 Augustus. In de Morschstraat alhier had heden weder een treurig voorval plaats. Eene jonge dochter, naar wij vernemen uit Rotterdam, was herwaarts ge komen om een persoon op te zoeken, met wien zij in zeer naauwe betrek king had gestaan en die thans bij de hier in bezet ing liggende veld-artillerie dient. Zjj ontmoette hem in eene herberg in genoemde straat in gezelschap van eene andere dulcinea. Na eene zeker niet liefelijke woordenwisseling haalde zij een pistool te voorschijn en schoot dat op haren vroegeren min naar af, maar het schot stuitte ergens op af, zoodat hij bijna geen letsel ontving. Daarna rigtte zij het pistool op zich zelve en trof zich in den buik. Zij is naar hel akademisch ziekenhuis vervoerd. De Staatscourant bevat den tekst van de internationale conventie tot regeling van het vervoer van postpakkettenzijnde een verdrag wegens de uitwisseling met de post van pakketten, zonder aangifte van waarde, ge sloten tusschen Duitschland, Oostenrijk-IIongarije, België, Bulgarije, Dene marken, Egypte, Spanje, Frankrijk, Groot-Brittannië en Ierland, Britsch- Indië, Italië, Luxemburg, Montenegro, Nederland,Perzië, Portugal,Rumanië, Servië, Zweden en Noorwegen, Zwitserland en Turkije, den 3io> November 1880 door de wederzijdsche gevolmagtigden te Parijs gesloten. Te rekenen van 1 Sept. aanst. zal uit Londen met de pakket booten van de "Royal Mail Steampacket Company", welke den l'len van elke maand van Southampton vertrekken, en Fernambuco, Bahia en Rio de Janeiro aandoen, eene verzending van brievenmalen naar Brazilië plaats vinden. De verzending der brieven enz. uit Nederland geschiedt den voorlaatsten dag der maand, met den trein van 6.55 'savonds, ui*Rotlerdam naar Vlissingen. -- Het stoomschip kfyberton is op 23 Augustus te Batavia aangekomen. De Utrecht, op weg naar Batavia, is op dien dag te Port-Saïd aangekomen. De landdrost van Aurich heeft dezer dagen bekend gemaakt, dat. met toestemming van den minister van landbouw enz. in Pruissen, wordt inge trokken het verbod van 24 Dec. 1880waarbij van 1 Jan. 1881 af de in voer van herkauwende dieren uit Nederland slechts onder zeer beperkende omstandigheden mogt plaats hebben. Door de alg. synode der Ned. lierv. kerk is bevestigd het vonnis van hel prov. kerkbestuur van Friesland, waarbij vier kcrkeraadsleden van de gemeente Oldelamer c. a.de ouderlingen A. II. Blom en K T. Groen en de diakenen 11. J. van der Veen en D. de Ruiter Jz.wegens blijvend ver zuim in de uitoefening hunner kerkelijke bediening hieruit zijn ontzet. De alg. synode heelt de voorgestelde wijzigingen in het reglement op (le erkenning van nieuwe gemeenten met op drie na algemccne stemmen aan genomen. Daardoor wordt bedoeld, aan leden der gemeente, die zich zelf standig wenschen te organiserendaartoe de gelegenheid tc geven en de wijze, waarop dit geschieden kan, te reglementeren. Voorts heeft de synodena met algemeene stemmen besloten le hebben de Waalsche commissie haar rang als provinciaal ressort te doen behouden met zeer kleine meerderheid besloten het aantal stemmen, bij eindstemming der provinciale kerkbesturen door deze commissie uit te brengen, van zeven op vier te verminderen en hel uitbrengen dezer vier op te dragen aan de drie predikanten en den ouderling, die de oudsten in zitting zijn. Beide wetsveranderingen zullen in 1882 finaal gearresteerd moeten worden. De Standaard beval eene eerste lijst van de opbrengst der jaar collecte voor de scholen met den Bijbel. Die lijst beval de opgaven van 25 locale comité's, ten bedrage van ƒ6910,Od^. Z. 11. de Paus beeft den heer P. M. Snickers, bisschop van Haarlem, benoemd tot adsistenl-bisschop bjj den pauselijkeu troon. Uit vertrouwbare bron verneemt men, dat het adres van hulde aan het Transvaalsche volk bijna allerwege met ingenomenheid is begroet. Aangezien het circuleren der ljjsten in vele der grootere plaatsen aanvan kelijk eenige moeijelijkheden ondervindt, worden door hel bestuur van «het Groene Kruis" maatregelen beraamd, om ook daar voor ieder de gele genheid gemakkelijk te maken, door hunne handleekening sympathie te be tuigen aan onze dappere stamverwanten in de Transvaal. Behalve door onderteekening van het adres, heeft «het Groene Kruis" nog op vele andere wijzen betuigingen van sympathie ontvangen. Zelfs zijn eenige verzen inge komen, met het verzoek, die aau het adres toe te voegen. Ook is van zeer gewaardeerde zijde het aanbod ontvangen, het adres naar Transvaal over le brengen. Prof. Ilarting heelt den volgenden brief ontvangen: «Gouvernements-kantoor. Zuid-Afrikaansche republiek. Pretoria, 9 Julij 1881. Te midden van onze moeijelijke en ernstige onderhandelingen tot uitvoe ring der vredes-overeenkomst is hel ons eene aangename taak aan een der heiligste pligten le voldoen, die op ons rusten, den pligl van dankbaarheid. Wij wenschen. zij het ook met korte woorden en voorloopig, u en in uw persoon het geheele Nederlandsche volk onzen opregten dank le bren gen voor de warme, de standvastige en geheel belangelooze belangstelling aan ons en aan onze geregte zaak bewezen, gedurende den oorlog, dieu wij gevoerd hebben voor onze heilige reglen, en die gij voortgaat te bewij zen door de oprigting der Nederlandsch Zuid-Afrikaansche Vereeniging. Wjj hebben de oprigting dier vereeniging met groote vreugde gezien en ver wachten daarvan voor de ontwikkeling en den bloei van ons land en geheel Zuid-Afrika veel. Wij welen dat wij zonen van één vaderland zijn, en een volk, dat met denzelfden Bijbel leert in dezelfde taal, is en blijft voor ons als broeders van één huis. Laat ieder in Nederland, die ons gesteund heeft, het welen, dat wjj met opregten dank vervuld zijn, dat onze weduwen en weezen het van ons zullen hooren, dat wij uit Holland ondersteuning hebben ontvangen. En met het oog op de toekomst wagen wij hel een wensch uit le spre ken, dat voor veel, wat wij nog noodig zullen hebben voor de opbeuring van ons diep geschokt vaderland, uwe voortdurende belangstelling even krachtig ons nabij zal wezen als in het verleden. De opbouw van onzen staat zal de ondersteuning eischen van ieder, die regt en vrijheid lief heeft. Ten slotte zeggen wij u beleefdelijk dank voor de toezonding aan ons van de door u gehouden rede bij de opening der Nederlandsch Zuid-Afri kaansche vereeniging te Utrecht. Wij hebben de eer ons met hoogachting te noemen, uw geh. dr., S. J. P. Kriiger, vice-president, W. Eduard Bok, sl. secr." Te Delfshaven is door een persoon, die zal te visschen aan den kant

Leydse Courant | 1881 | | pagina 1