f»81. LEID8CUE COURANT* V V. 190. LUNGSDAG 16 AUGUSTUS. ST ADS-BER ICHTEN. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgesonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars /1.50, franco p. p. f2.—. Afionderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prfls der Advertentiën is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien het adres van Gerardus Wilhelmus Zandvoort. Vleeschhonwer, wonende alhier, houdende verzoek tot oprichting van eene slachterij van vee in het perceel in de Bouwen Lotiwenstees n". 11. Gelet op de arlt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoekmet de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Maandag den 29,t"1 Augustus aanst., 's voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE FREMERY, Weih. 1". Burgemeester. Leides, 15 Augustus 1881. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 15 Augustus In plaats van d5. II. F. W. Grottendieck. die voor de eer der nomi natie heeft bedankt, is door den grooten kerkeraad der Evangelisch Luther- sche gemeente alhier op'hel zestal geplaatst d». W. J. Mansseu, predikant te Zaandam. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 1000, 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ350, 3920, ƒ4.20 en /2.05, de laagste ƒ350, ƒ38, 20, 4 en ƒ2. Gisteren namiddag, omstreeks half zeven ure, heelt zekere C J. N. K. oud 21 jaren, wonende te Amsterdam, in de Agnietesleeg alhier eene vrouw, genaamd J., oud 23 jaren, met wie hjj in ongeoorloofde betrekking stond, door middel van een schot uit een revolver van het leven beroofd, waarna hij getracht heeft met dat zelfde w apen zich zeiven te doodenhetgeen hem echter direct niet is mogen gelukkendoch de wonddie hjj zich had toe- gebragt, was van dien aard, dat men voor zijn leven vreesde. Na door een geneeskundige te zijn onderzocht is hjj naar het akademisch ziekenhuis overgebragt. Naar wjj vernemen heeft hjj des nachts herhaaldeljjk pogingen aangewend om het gelegde verband los te rukken. Heden morgen had de vrouw van-schipper d. W., uit Valkenburg, die met zjjn vaartuig door het Galgewater voer, het ongeluk door het omslaan van het roer, overboord te geraken. Twee mannen, genaamd llarland en Brouwer, mogten het geluk smaken de vrouw door middel van eene roei schuit uit hare gevaarlijke positie te redden; na van kleederen te zijn ver wisseld, is zij naar haar vaartuig, dat inmiddels aan wal lag, teruggekeerd. Men schrijft ons uit Katwijk aan Zee: In de afgeloopen week zijn van de haringvisscherij aangekomen schipper H. Plug, recder N Haasnoot, met 180 kantjes pekelharing; schipper Bouwe de Best, reeder W. Taalmet 155 kantjes; schipper Jan van Dnivenbode, reeder D. Ouwchand, met 170 kantjes pekel- en 10 kantjes steurharing. Er werd besteed voor volle haring ƒ19.50 a ƒ18.15 per ton, maatjesharing 16 a 14.50 per ton, steur haring 19.50 per kantje. De visscherlieden hebben veel onstuimig kond weer ondervonden. De vangst is zeer ongelijk. D'. J. A. de Vlieger heeft voor het beroep naar 's Gravendeel bedankt. Tot notabelen bij de herv. gemeente van Voorscholen en Veur zjjn, in plaats van de hh. A. E. van Kempen (vertrokken) en W. G. Biben (over leden) gekozen de hh. M. H. van Leeuwen met 79 en C. P. Aartse met 75 van de opgekomen 109 stemmen. Op den heer P. de Bruin Jr. waren 28 en op den heer W. C. Mejjer 24 stemmen uitgebragt. De uitslag van den onder Alphen gehouden wedstrijd was voor de roeivaartuigen als volgt: Vierriemsgieken (seniors), prijs Maas, van de roei- en zeilvereeniging Maas van Rotterdam; premie Fortuna, van de roei- vereeniging Fortuna van Amsterdam. Tweeriemsgieken (seniors), prijs Zephyr, Rotterdamsche vereeniging voornoemd, premie Trocadero van de Amsterdamsche vereeniging voornoemd. Vierriemsgieken (juniors), prjjs Prins Alexander, van de roeivereetiiging Amstel, te Amsterdam, premie niet toe gekend. Tweeriemsgieken (juniors) prijs Zephir, van de Rotterdamsche vereeniging voornoemd. Wherries, prijs 11. T-, van den heer van Eeghen te Amsterdam. Tienriems sloepenprijs de kweekelingen van hel opleidings schip Admiraal van ffassenaer te Amsterdam, le premie idem, 3e premie de kweekelingen van het opleidingsschip Anna Paulowna te Rotterdam. Voor het notariëel examen zijn gedurende de afgeloopen week ge slaagd de Ith.i OfTerhaus, van Zuidbroek; van Orsoy Veeren, van Njjkerk; Mendes da Cosla. van Arnhem; Broekhof!, van Leiden; Lagerwey, van Woer den; Koeman, van Gouda; Hoeting, vau Bolsward; Mollerus, van Maastricht, voor het le gedeelte; Schoon, van Maastricht; Vaneyl, van Gilze; Mooy, van Rotterdam; Frijlinck, van Lith; Kolk, van Waalwjjk; voor het 2e ge deelte; m'.Jessé, van Maastricht; Cambier van Nooten, van Lopik, voorhet 2e en ,3e gedeelte. Met het stoomschip Prins van Oranje van de maatschappij "Neder land", hetwelk 27 Augustus aanst. v4n Amsterdam vertrekt, zal van daar rcgtslreeks eene brievenmaal worden verzonden naar Atjeh. Voorts zal op Dingsdag 6 September aanst. met den trein van 6.55 's morgens uit Amster dam naar Emmerik, in aansluiting op het vertrek van het bedoelde stoom schip uit Napels, mede eene verzending naar Atjeh geschieden. Blijkens berigt, ontvangen van den consul der Nederlanden te Venetië, zal van 1-20 November e. k. te Conegliano, in de nabijheid van Venetië, eene internationale tentoonstelling worden gehouden van gereedschappen werktuigen en toestellen voor wijnbouw, wijnbereiding en distillatie. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar het programma en het reglement dezer tentoonstelling, waarvan een exemplaar is toegezonden aan de Nederl. maatschappij ter bevordering van nijverheid le Haarlem, en aan de kamers van koophandel en fabrieken te Amsterdam, Rotterdam, Schiedam en Delft. Volgens het Pad. is een ontwerp in aantogt tot herstel der in 1877 opgeheven regtbank te Hoorn. Naar men verneemt hebben HH. MM. de koning en de koningin het plan om in het laatst dezer maand een bezoek af te leggen in het kamp te Milligen. Het stoomschip Celebes is op 12 Augustus te Batavia aangekomen; de Conrad is den volgenden dag van daar naar Amsterdam vertrokken. De eerste trein van 's Hage naar Utrecht is heden ochtend tusscben Gouda en Ondewater ontspoord en vrij diep in de spoorbaan gedrongen. Niemand van het personeel of van de passagiers heeft eenig letsel bekomen. De reizigers zijn in den daarop volgenden trein opgenomenterwijl voor het verkeer eenig oponthoud ontstond uit het berijden van eokel spoor, tot zoolang de gederailleerde trein in het regte spoor was gebragt. In het Politieblad van 12 dezer verzoekt de commissaris van politie in de 3,tt sectie te Amsterdam opsporing en aanhouding van een zwart ver lakt lederen taschje, inhoudende een partijtje diamanten (zoogenaamde ender) wegende 150 karaat; een partijtje geslepen roosjes, wegende 22 ka raat; een verzegeld pakje, voorzien van het cachet in lak van den Russi- schen handelaar in diamanten Lipswich, inhoudende; een partytje brillan- ten, wegende 6; karaat, een en ander ter waarde van ƒ2600: alles te Amsterdam ontvreemd in het «casino", alwaar de diamantbeurs gehouden wordt, ten nadeele van den diamanthandelaar Levie Stork. De vorige burgemeester van Amsterdam ontving dezer dagen, volgens het Geïll Pol. IVieuws, een brief, vol met bedreigingen, waarin o a. niet meer of minder werd gezegd, dan dat zijn prachtig huis in de ascli zou worden gelegd. Wraak, omdat die heer den schrijver vroeger niet gehol pen had, was de oorzaak van dit schrijven. Aan hel voornemen tot brand- stichtiug zou geen gevolg worden gegeven, als hem jaarlijks ƒ300 werd uitgekeerd, benevens eene som van 150. Eenige soortgelijke brieven en brief kaarten volgden. De politie, hiermede in kennis gesteld, mogt den schrij ver spoedig in handen krijgen. Het bleek le zijn zekere J. B., een ont slagen kolonist, die ook reeds vroeger wegens diefstal was veroordeeld geweest. Te W(jk aan Zee is Zaturdag het nieuwe badhuis op feestelijke wijze geopend. De kommandant van Bronbeek, generaal Smits, heeft een eigenhandig telegram van Z. M. den koning ontvangen, luidende: «lk heb het genoegen u mits dezen te berigtendat ik u benoemd heb tot ridder-grootkruis der orde van de Eikenkroon". Bij het bezoek, dat de koning en de koningin aan Bronbeek bragten, hebben Illl. MM. ook een oogenblik aan het diner der invaliden deelgenomen. Bij die gelegenheid werd aan een oud-strijder, die slechts één been haddoor Z. M. in plaats van zijn houten kruk een kunstbeen beloofd. Te Neerijnen kwamen dezer dagen twee vreemdelingen langs de woning van de familie van Zanten. Zij gingen er in, braken eene kast open en namen geld en kleederen mede. Terstond werden de dieven achtervolgd, en men had het geluk hen in de nabijheid van Tiel te vatten. In de gemeente Westerbork is eene beste koe uit de weide gestolen;

Leydse Courant | 1881 | | pagina 1