„HET ALGEMEEN BELANG PER TELEGRAAF. ISttrgcrltjfcc SGvttb advkrtenti e i\ KIESVEREENIGING de Heer L C. QUANT. zich niet door een vijandelijk leger, maar slechts door een enkelen vriend doen vergezellen. Naar de Morniug Post verneemt heeft de Britsche regering de uit noodiging der Fransche regering om 1 Augustus de onderhandelingen voor het nieuwe handelsverdrag te hervatten en wel te Parijs, van de hand ge wezen, op grond dat nieuwe onderhandelingen eerst zullen kunnen gevoerd worden wanneer partijen het eens zullen zjjn geworden over nieuwe grond slagen in plaats van de preliminairen die geheel onaannemelijk zijn gebleken. Naar men uit Cairo meldt heeft men in de eerste week van Julij in Egypte een belangrijke vondst gedaan. Niet minder dan 36 goed geconser veerde sarcophagen werden gevonden en deze bevatten bijna allen de over blijfselen van koningen en koninginnen der oudere Thebaansche dynastie; bij de mummiën vond men tal vau papyrusrollen, Osirisstatuetten, ver sierselen enz. Uil Washington meldt men, dal president Garfield Zaturdag den dag in een uitmuntenden toestand heeft doorgebragt en stevig voedsel heelt kunnen gebruiken. De genezing wordt bijna zeker geacht. FKAHkKIJK. Voor zjj uiteenging heeft de kamer van afgevaardigden een voorstel der begrootiugs-comraissie aangenomen, waarbij de regering uitgenoodigd wordt een eisch tol schadevergoeding iu te stellen tegen den gewezen minister van openbare werken Caillaux, die aan de voltooijing van het paviiloen Marsau acht miiliocu heeft ten koste gelegd, lerwjjl de vertegen woordiging hem slechts 2% millioen had toegestaan. De voorzitter heeft eene afscheidsrede gehouden, waarin hij de kamers dank zeidc voor de medewerking, die hij drie jaren lang. zonder onder scheid van partij of rigting, ontvangen had in zijne zoo moeijelijke taak. Wat ons aangaat, zeide hij voorts, ik wensch vurig voor lien, die hier ge zeten zijn zoowel als voor hen. die hier morgen zullen zitten, dat de staat kunde iu deze zaal nooit anders zal geleid worden dan door deze gedachte toewijding aan de dienst des vaderlands en het welzijn der republiek. De minister van binnenl. zaken heeft in den ministerraad eene circu laire voorgelezen, die hjj aan de prefecten zal zenden, naar aanleiding der verkiezingen. In dien brief beveelt hij den prefecten op nieuw ten drin gendste aan, zich stipt onzjjdig te houden en den hun ondergeschikten ambte naren de/elfde instructie Ie geven. De minister zal onverbiddelijk zijn jegens eiken ambtenaar, die invloed op de verkiezingen tracht uit te oefenen. -- liet royalistisch comité, onder voorzitterschap van den hertog Laroche- foucatild-Bisaccia. heelt in de bladen eene oproeping gerigt tot de monar- i chalen, om bijdragen in geld ter ondersteuning van de vele royalistische candidaten, die de regering der republiek, welke het Fransche volk van zjjne regten bercolt en het land in een verderfelijken oorlog heeft gestort, te bestrjjden. De heer Roehefort heeft gisteren ochtend eene deputatie van kiezers van het 20< arrondissement ontvangen, die hem eene candidatuur voor de aan staande verkiezingen kwam aanbieden. 11 jj heeft haar geantwoord, dat hij vast besloten is zich niet te willen stellen, hetzij te Parjjs, hetzij inde depar tementen, omdat de kamer van 1881 hem bij voorbaat toeschijnt veroor deeld te zijn. Een Parijsch blad maakt melding van het model van een ballon, dat de heer Tissandier voor de electriciteitslentoonstelling te Parijs bestemde cn op 1/10 der werkelijke grootte vervaardigd is. liet bevat eene elec trise e machine van Siemens, die eene schroef in beweging brengt, welke aan den ballon eene snelheid geeft van 3 meiers per seconde. De ballon dien de heer Tissandier naar dit model wil vervaardigen, zal 35 meters hoog en over het wijdste gedeelte 13 meters breed zijn en 300 kg. kunnen dragen, behalve de machine, die den ballon eene snelheid van 10 mijlen per uur geven moet. Bij de vergelijkende examens van het conservatoire, aid. toonkunst, zijn dezer dagen drie eerste viool-prjjzen toegekend: één aan eene jonge Fran^aiseéén aan een jongen Franschman en één aan een jongen Neder lander, den liaagscheu violist Johannes Wolff, pensionnaire van koning Wil lem III. Er waren 25 mededingers. Dezer dagen is uil een afgeliuurden waggon, waarin de gravinnen Branicka en Czacka, deze laatste eene nicht van den pauseljjken nuntius, van Parijs naar Keulen reisden, twee reistasschen verdwenen, waarin, naar verzekerd wordt, eene waarde van 600,000 fr. De berigten uit Algerië luiden thans iets gunstiger. De laatste mis lukte pogingen van Bott-Amema in het district der Harrars hebben ver scheidene stammen, die eerst weifelend waren, doen besluiten aan Frankrijk trouw te blijven, en men mag dus verwachten, dat de oproerige beweging zich zal bepalen tot het zuidwestelijk deel van de Oransche Sahara, waar het den opperbevelhebber, generaal Saussier, waarschijnlijk zal gelukken, haar in het begin van het najaar volkomen te onder drukken. De generaal is op 27 Julij te Algiers aangekomen en zal zich van daar naar Tunis begeven, waar het vooral noodzakelijk is maat regelen te nemen tot herstel der rust. Naar men uit Tunis meldt was het gerucht verspreid, dat eenigc Fransche soldaten na hel innemen van Sfax eenige huizen hadden geplun derd in de Etiropcsche wijk, onder welke ook huizen zijn van consulaire agenten en die als zoodanig kenbaar waren. De regering heeft reeds een onderzoek bevolen, en als het gerucht mogt blijken waarheid te zijn. dan zullen de schuldigen streng gestralt worden. Men gelooft, dat generaal Logerol naar Sfax zal vertrekken om zich te vergewissen van hetgeen er voo gevallen is. DVITSCIILAND. Prins Bismarck, die zich te Kissingen bevindt, heeft uit Hamburg een brief ontvangen, waarin hel volgende voorkomt: «O groote ijzeren en onnoozele rijkskanselier, wat hoort en leest men al niet van tl. Niets dan belagchelijke dingen. Meent gii misschien de-over u uitgesproken straf ie kunnen ontgaan? Neen! Neen! Wat w(j eenmaal over u hebben bezworen, zat zéker worden volbragt, al zoudt gij de politiemagt om u tegen den wreker uwer dwinglandij te beschermen nog tienmaal sterker maken. Hoe het bij u te Kissingen gesteld is weten wij zeer goed. Treurig genoeg dat gij het met uwe ellendige tirannen-politiek zoover hebt gebragt, dal g(j zelfs uw leven niet meer zeker zijt. Ga maar ijverig voort met verbannen van medemenschen uit Duitschland; zooveel te eerder zult gij kennis kun nen maken met den doodgraver". Verder geeft de schrijver te kennen, dat, evenals indertijd over het lot zijner partij is beslist, zoo ook over dal van den rijkskanselier voorloopig beslissingen zijn genomen, waarop eenmaal het doodvonnis zal volgen. En wanneer zijn zoon Wilhelm »met zjjne ge maskeerde en belagchelijke phrasen" zijne woelingen voortzet, zal ook deze weldra de gevolgen ondervinden. De brief eindigt met de woorden: wliet Bismarckgebroed moet worden uitgeroeid". De onderteekening was D. E. C. Den 27s,eD Julij had er te Berlijn weder een duel op pistolen tusschen eeu student en een officier der reserve plaats, waarbjj de eerste, zooals men liet noemt: *op den grond bleef."' Dit is reeds het vjjlde duel, dat in de laatste veertien dagen plaats gevonden heeft. -r. Uit Leipzig wordt het overlijden berigt van den bekenden Duitschen sterrekundige prof. Bruhns, directeur van hel observatorium aldaar. De politie te Bingen heelt uit een kelder met 150 vaten wijn eenige proeven genomen en daarop den gelieelen voorraad in beslag genomen. De Nainzer Anz. verklaart, op grond van de beste informatiën te kunnen mededeelen, dat dié wijn toebehoorde aan Bene der eerie firma's Ie Rudesheim. Nabij Essen is een 11-jarig meisje schandelijk mishandeld en daarna gedood; haar lijk werd in een korenveld gevonden in den omtrek, waar zij den vorigen avond had loopen spelen. Van den dader is nog geen spoor ontdekt; in verband met soortgelijke misdaden, die niet lang geleden in het naburige Bochum voorkwamen, heeft men terstond een prjjs van 300 mark op zijne ontdekking gesteld ROME. 31 Julij. De commissaris van politie, die tegenwoordig was bij het overbrengen van het lijk van Pius IX, is op wachtgeld gesteld ten ge volge vau zijn gedrag bij hetgeen er toen voorgevallen is. PARIJS. 31 Julij. Onze troepen hebben Djerba zonder tegenstand bezet. LONDEN. 1 Augustus. De Daily Telegraph meldt uit Pretoria van 30 Julij: »De conventie werd heden onderteekend." DUBLIN, 1 Augustus. De grondeigenaar Swanton is, niet ver van Baly- denob, met een pistoolschot doodelijk gewond. ONDERTROUWD: J. Bodijn, jm. 24 j. en E. M. van Niehoflf, jd. 23 j. - H. Vink, jm. 23 j. en M. Tliiel, jd. 24 j. W. Grönloh, jm. 21 j. en E. H. van der Zeeuw, jd. 25 j. J. Segaar, jm. 25 j. en A. A. Üwel.jd. 19 j. H. vanderZeeuw, jm. 26 j. en W. II. Sierat, jd 21 j. W. L. F. Boogers, jm. 25 j. en J. W. C. Vorst. jd. 24 j. J- Benniug. wedr. 32 j. en M. van Leeuwen, jd. 41 j. A. Matthysse. jm. 31 j. en H. Staveleu. jd. 23 j. P. 11. du Croix, jm. 39 j. en M. A. Turion, jd. 24 j J. Iloppenbrouwer, Jm. 30 j. en S. C. H. Peunings, jd. 42 j. A. van den Hoek. jm. 27 j. en A. Slootweg, jd. 23 j. II. J. Sluiters, jm. 23 j. en J. M. Schouten, jd. 26 j. J. D. Dattdry. jm. 22 j. en C. M. Warners, jd. 25 j. De Kiesvereeniging „Het Algemeen Helang" heeft besloten voor de herstemming op Dinsdag 3 Augustus e. k. uit het tweetal voor hel witte Stembillet gecne aanbeveling te doen, vermits de Herren 8. C. M. KNAPPERT en D'. G, ZAALBERG beiden voor de verkiezing op 19 Juli door de Vereeniging als bare Candidaten waren voorgedragen. Uit het andere tweetal wordt op nieuw dringend aanbevolen (BLAUW 9TEIMBIL JE T.) Het Bestuur der Kiesvereeniging, Dr. A. HEYNSIUS, Voorzitter. M'. F. WAS, Secretaris. H. W. F. BAKKER. S. C. VAN DOESBURGH. J. J. HASSELBACH. D'. A. KUENEN. W. L. LEGET. Mr. N. L. J. VAN BUTTINGHA WICHERS. Als er sprake is van kundige mannen voor den Leidschen Gemeente raad te kiezen, dan mag de Heer H. Li. A. TAST CAMPENf geenszins over het hoofd gezien worden. Wie kan er beter bekend zijn o. a. met de localiteit onzer stad dan de man, die zulk eene uitstekende Kaart van Leiden's plattegrond vervaardigd en uitgegeven heeft? Bovendien is de Heer H. L. A. VAM" CAMPEM een degelijk en respectabel burger, wien het Mng niet aan practischen blik en helder doorzicht ontbreekt. Het kan ook voor menigeen misschien zijn nut hebben als er op gewezen wordt, boe de belangen der Nederd llerv. Gemeente in betrekking lol bet 11. Geest of Armen Wees- en Kinderhuis, ten einde «lat onder kerkelijk beheer te hebben, ook in den Heer H. L. A. VA1V' CAMPÉ1V, ten gevolge van gelijksoortige omstandigheden een warm verdediger zul len vinden.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 3