LEIDSCRE COURANT. m m WÈ imm 1881. DI NGS DAG 2 AUGUSTUS. STADS-BERICHTEN. OPROEPING IN WERKELIJKEN DIENST van milicien-verlofgangers der lichting van 1878. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. ~"h£ÊK f fll$P *1» m %rt 1 ^-^uuvi '- K^*QiS' *v, N°. 178, l)e Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, Le prijs der lotnaut is per vierendeel jaars 1.50franco p. p. 2. Afzotiderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. Dc prijs der Adverlenliëu is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cents. Oe BURGEMEESTER der Gemeente Leiden Gezien de Circulaire van den Heer Commissaris des Konings in de pro vincie Zuid-Holland, van den 17de" Mei 11.A. n\ 917/1 (2' afd.), Pro vinciaalblad n\ 37 Brengt ter kennis van de in deze gemeente gevestigde ïnilicien-verlofgan- g<rs der lichting van 1878, behoorende lot het regiment Grenadiers en Jagers, de acht regimenten Infanterie en het 2e regiment Veldartillerie, dat zij, krachtens art. 125 der Mililiewet, onder de wapenen worden ge roepen en daartoe, wat het 1', 4', 7' en 8' regiment Infanterie betrelt, op Dinsdag den 9de" Augustus aanstaandede overige regimenten op Dinsdag den IC"1" Augustus e.k.des namiddags róór vier uren, bij hunne korpsen tegenwoordig moeten zijn, in uniform gekleed en voorzien ran al de voorwerpen van kleeding en uitrusting door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, alsmede van verlofpas en zakboekje, zullende de opgeroepen manschappen, voor zooverre zii belmoren tot het regiment Grenadiers en Jagers, liet 24, 3', 5e en 6' regiment Infanterie op den 15d,D September, die van het 1' en 8e regiment Infanterie op den 6J,n September. die van het 4» en 7' regiment Infanterie op den 8'"° September, en die van het 2' regiment Veldartillerie op den 24*"'» Sepiemb r daaraanvolgende in het genot van onbepaald verlof worden hersteld; dat bedoelde miliciens mitsdien worden uilgenoodigdzich op Zaterdag den 6J'° Augustus aanstaande, des voormiddags tusschen 9 en 12 uren. aan te melden ter plaatselijke Secretarie, tot het ontvangen van aanwijzing van de plaats waarheen zij zich hebben te begeven en van het hun eventu eel toekomende daggeld of passage-biljet en dat. bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhinde ren aan deze oproeping le voldoen zij daarvan tijdig ter plaatselijke Secre tarie behooren kennis te geven, in hel eerste geval, onder overlegging eener geneeskundige verklaring. Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voorwenden, geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 25 Juli 1881. DE KANTER. LEIDEN, 1 Augustus. By de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partyen van 100 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen 738, 20, 4 en /2, de laagste /38, /20, ƒ4 en ƒ2. Aan het eind-examen der hoogere burgerscholen in Noordholland werd door al de leerlingen van de 5» klasse onzer hoogere burgerschool deelge nomen. Allen ontvingen het diploma, namelijk J. van Aalst, H. E. Schouten, H. Rappard, J. C. Meyboom en J. VV. Meerburg. Aan andere examens werd in dit jaar deelgenomen door de volgende leerlingen, die tevens liet geluk hadden te slagen, als: P. Tillema en H. R. Mac Gillavry voor de koninklijke militaire akademie, de eerste geplaatst voor de artillerie hier te lande, de tweede voor de artillerie in 0. I.; J. Visser. P. de Jong en VV. de Jong voor hel mathematisch literarisch examen (voor aanst. artsen en apothekers); P L. van der Harst voor machinist-leerling bij de marine en J. K. H. Htir- relbrinck voor surnumerair bij de exploitatie van staatsspoorwegen. Gisteren morgen is naby de Warmonderbrng het lijk opgehaald van zekeren J. N., ongeveer 30 Jaren oud, geboortig uit Almelo en werkzaam te Noordwjjk. In Sieboldia leest men: Nu door de tweede kamer de wensclieljjk- heid is uitgesproken, dat het twee hectaren groole Ruïneplein te Leiden door de regering weder ter vrije beschikking der stad gesteld worde, die het vroeger aan het rijk had algestaan ter oprigting van een nieuw akade- miegebouwwaarvan echter in den eersten tijd wel uiels schijnt te zullen komen, hebben eenige leden van de aldeeling Leiden en omstreken der Nederlandsche Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde het initiatief ge nomen, om dat midden in dc stad gelegen plein lot een park in te rigtcu. Tot dat doel hebben zy zich per adres tot de stedelijke regering gewend, met het voorstel het Ruïneplein le dien einde ter hunner vrije beschikking te stellenmet dien verstande evenweldat de nadere plannen vooraf aan de goedkeuring van den raad zullen worden onderworpen, en er van stads wege voor eene behoorlijke afsluiting of omrastering zal worden gezorgd. Ofschoon niet direct tot de bemoejjingen van de afdeeling behoorende, is hel daar toch een uitvloeisel van, en behoort bet er indirect wel degelijk toe, daar alleen leden der afdeeling in dit comité worden opgenomen. Bij de Zalnrdag te Amsterdam gehouden wedstrijd van de Kon. Ned. zeil- en roeivcreeuiging is by n». 17 van het programma, jagten en boejjers hoven 4% tot en met (i M., de premie behaald door de Maria, van den heer A. Réimeringer te Leiden. Men meldt ons uil Zoeterwoude: De moerbeziënboom is wel niet zwaar beladen, maar draagt rijpe vruchten, waaruit volgt dat hel niet aan warme zomerdagen heeft ontbroken, hoezeer de langdurige koude lente de ontwikkeling van deze en anticre boomeu veel vertraagde. Gelijk er dezeu winter zooveel groenblijvetide heesters door de strenge vorst bezweken zjjn, is ook de moerbeziënboom aan die vorst niet ontkomen, want hij draagt hier en daar dood bout. Erger, hetgeen op eene buitenplaats voorkomt en alleen aan dien winter kan werden toegeschreven, dat zulk een 70-jarige boom geen teekenen van leven meer heeft gegeven. Het stoomschip Voorwuartsvan Batavia naar Amsterdam, is op 29 July van Port-Saïd vertrokken. Tijdens het kamperen van hel 7' reg. infanterie bij Milligen, 12 Aug. tot 5 Sept., zal bet 4e reg. de garnizoensdienst waarnemen in de plaatsen waar eerstgenoemd regiment in bezetting ligt. De volgende detachementen van het 4e reg. vertrekken hiertoe den li'1'» Aug. naar de aangewezen standplaatsen: le compagnie 1» ttalaillon, kapitein B. Hilvers, van Delft naar Helder, 1» comp. 3e bat., kapitein J. J. Logger, van Leiden naar Amsterdam en de 1» comp. 5e bat., kaphein J. Roels, van Gouda naar Naarden. De Kerk. C. deelt o. a. nog het volgende mede, betreffende de te Delft gehouden reünie van afgevaardigden der Waalsche kerken. De verkie zingen en verslagen der verschillende Waalsche instellingen werden gesteld in handen van verschillende commissiën en na onderzoek goedgekeurd. Aan de Waalsche commissie werd opgedragen het benoemen eener commissie, die de aanslaande reünie moet dienen van raad met betrekking tot de vraag omtrent een' nieuw te vervaardigen zangbundel uit de drie thans bestaande bundels. Aan een student, die op liet punt staat de universiteit tc bezoe ken om zich voor de dienst der Waalsche kerken voor te bereiden, werd, na afgelegd examen, eene der vacante studiebeurzen toegewezen. Tevens werden in liet reglement op de beurzen eenige veranderingen gebragt. Eene aanvulling van art. 4 van het reglement op de weduwenbeurs werd vastge steld, eene wijziging van art. 5 ten fine van berigt en raad aan de //Eglise boursière" verzonden. Ook werd door de vergadering besloten tot het bou wen van een lokaal voor de te Leiden gevestigde "Bibliotbèqne Wallonue", terwijl in dal lokaal levens de Archives zullen worden overgebragl. Tot dekking der kosten zal een beroep worden gedaan op de leden der Waal sche gemeenten. Met belangstelling werd hel verslag vernomen, uitgebragt door hel comité Vaudois, omtrent den toestand der kerken in de valleyen en den evangelisatie-arbeid iu Italië. De commissie belast met het opsporen en verzamelen der bouwstoffen voor eene geschiedenis der Waalsche kerken bragt cok haar verslag uit, dat getuigde van den onvermoeiden yver van de leden der commissie. De vertaling der synodale reglementen was in druk verschenen, en de vergadering bragt haren dank aan hen, die zich met dien arbeid hadden bezig gehouden. Als plaats lot liet houden der reünie werd voor liet volgende jaar Rotterdam aangewezen. Dc heer P. D. Allégrel, pred. le Haarlem werd benoemd tot het houden der openingsrede. Te Delft heeft men zich Zaturdag nacht toegang weten te verschaffen in de woning van den heer van den B. aan den Leeuwenhoeksingel. Na aan de achterzijde het huis te zijn binnengeslopen, wat, met het oog op de vrij ouvoldoende afsluiting, zeer gemakkelijk viel, hebben de dief of dieven zich in de achterkamer van een ornamentje op den schoorsteen mantel aanwezig meester gemaakt, doch liet in ditzelfde vertrek mede aanwezige zilver onaangeroerd gelaten, en verder een bezoek gebragt aan keuken en kelder, waar eene halve flesch madera, een stuk kaas en een wittebrood iu hunne handen zijn gevallen: eene flesch wijn is door hen geopend en slechts een deel van den inhoud uitgedronken. In verband met deze feiten slaat de vondst in den tuin van den lieer P. van een paar oude leeren pantoflels, waaraan duidelijk te bemerken was dat zij by eene wandeling door hel natie grint dienst hadden gedaan; ook een ladder, het eigendom van den heer J., werd in den luin van een der buren ge vonden. Wal evenwel hoogstwaarschijnlijk lot eene spoedige ontdekking zal leiden is een zakboekjp, in den tuin van den lieer vail den B. achter-

Leydse Courant | 1881 | | pagina 1