ZOMERZORG. DERDE CONCERT, ADVERTENTIE N. schappij in betrekking staan, in eere blijven. Ook de heer J W. Bake, aftredend administrateur, die gedurende eene lange reeks van jaren met kennis en trouwe zorg groote diensten aan de maatschappij had bewezen, werd door den voorzitter lofft lijk herdacht. Omtrent zijn opvolger, den heer R. W. J. C. van den Wall Bake, die ook reeds zijne sporen bij de Hollandsche IJzeren spoorweg-maatschappij heeft verdiend, had men alle regt de beste verwachtingen te koesteren. {A. C Ook het knaapje, dat te Amsterdam gewond werd bij het ineenstorten van den muur van hel afgebrande huis in de Langestraat, is aan de gevol gen overleden. Na afloop der examens aan 's rijks veeartsenijschool te Utrecht is het diploma van veearts uitgereikt aan de hh. J. van Tricht van Zalt-Bommel, 0. Schurink van Zwolle, J. van de Velde van 'sHage, P. A. Goedhart van Langerak, S. W. Arnlz van Milligen, G. L. Hinrichs van Nijmegen, Th. M. Thien van Zutphen. Te Zutphen is eergisteren en gisteren de jaarlijksche algemeene verga dering gehouden van het Nedcrl. onderwijzers-genootschap. Te Zwolle zijn uit verschillende Overijsselsche gemeenten een honderdtal landlieden aangekomen, die zich naar Amerika begeven. Het zijn allen lie den, behoorende tot den kleinen boerenstand, die met gezinnen en geringe middelen de reis ondernemen. Zjj gaan onder geleide van den heer Vos, pred. bij de Christ, geref. gemeente te Ommen. Op verzoek van den belanghebbende heeft de raad der gemeente Leeuwarden de benoeming van den heer mr. J. J. L. baron van Fridagh, tot archivaris der gemeente, ingetrokken. Nabij Ter-Neuzen zijn op de hofstede van den landman Jac. Huyssen de schuur en het wagenhuis afgebrandwaarbij ook twee paarden en eenige varkens omkwamen. Het aanwezige in de schuur, als hooi, oliezaad, ge reedschappen, enz. werd mede eene prooi der vlammen. Door den sneltrein, die eergisteren middag van Venlo naar Keulen ver trok. werden het 6-jarig zoontje van een wisselwachtcr aan het station Kaldenkirchem de beide beentjes afgereden. Het kind wilde zijn vader, die aan den wissel op post stond om den trein af te wachten, het middagmaal brengen, en kwam zoo met den trein in aanraking. Door billetten en afbeeldingen werd gisteren middag verkondigd, dat dien avond in het schouwburglokaal van de hh. van Ollefen, Moor en Vellman, op de S Ruïne geplaatst, zoude vertoond worden geen drama of tragedie, maar inte gendeel een echt kermisstuk, getiteld: //Mijnheer en Mevrouw Hanepen." Dat velen van deze gelegenheid wilden profiteren bewees wel de eivolle zaal, waar reeds des morgens bijna alle plaatsen op den eersten rang besproken waren. Uit het geheele stuk bleek het ons, dat de schrjjver, de heer Bigot, ook een oude bekende van het Leidsche publiek, zich tot taak had gesteld steeds de lachspieren der toehoorders in beweging te brengen en voorzeker mag hij rr zich op beroemen hierin uitmuntend geslaagd te zjjn. Niet weinig bragt het spel der acteurs zelve hiertoe bi] Vooral de auteur als acteur kweet zich uitstekend van z{jne taak. De pedanterie van een nieuwbakken dorpsburgemeester (waarin hij niet weinig werd bjjgestaan door mevrouw Albregt-Engelman als Mevrouw Hanepen), de bewondering en aanbidding voor den prachtvollen Palato, directeur van een rondreizenden kermistroep, die Mevrouw (lanepen'S zenuwen dreigde in de war te brengen, hetgeen haar aanleiding gaf het pnbliek door middel van geestige coupletten te verhalen, wat haar alzoo zenuwachtig maakte, de verslagenheid over het wegvliegen van den ekster, die een jaarljjksch revenu in huis bragt, dat alles was de inhoud van het eerste bcdrjjf en werd uitstekend weergegeven. In de volgende bedrijven wordt het zoeken naar den weggevlogen ekster, die steeds bijna gevangen wordt, voortgezet, hetgeen afgewisseld wordt dóór allerlei avonturen, die vooral het vrouwelijk personeel herhaaldelijk in onmagt doen vallen en waarbij mejufvrouw Eveline Kapper, als de dienst maagd Carolientje, met hare aardige coupletten steeds den bijval van het publiek mogt verwerven. Alles wordt afgewisseld door quodlibets, cou pletten. kooren en duetten, die ten zeerste in den smaak van het publiek vielen. Wij kunnen niet nalaten nog even het vierde bedrijf «Een nacht vol avonturen" in het bijzonder te vermelden. Hier toch had het komische, op gevaar af van de kieschlieid eenigzins aan te randen, zijn toppunt bereikt. Vooral het manncljjk-vrouwelijk-irio, Hanepen, Kootje en de steeds aan Bacchus offerende llarmsen, deed het publiek bepaald schudden van lagchen. Eindelijk in het laatste bedrijf worden na lang zoeken naar den ekster en de dochtër van Hanepen, die intusschen ook aan den haal was gegaan, beiden teruggevonden en bovendien nog een vrijer op den koop toe, zoodat bjj het einde van het stuk alles weer te regt kwam en allen, ook het publiek, ten zeerste voldaan waren. Zijn er nog liefhebbers voor een kermisstuk'par excellence, de gelegenheid staat nog open. De middag van lieden was bepaald aan het genot der kinderen gewijd. Vooreerst toch werd het feest dat gisteren ten gevolge van het ongun stige weder, was uitgesteld, heden op de sociëteit Amicitia gevierd. Een aantal kleintjes was gekomen om zich te verheugen in het spel van Jan Klaassen en het ander personeel van de poppenkast, dat gedurende een paar uren de kleinen wist bezig te houden en te vermaken. Wij gelooven ons niet te veel aan te matigen, wanneer wij de directie, namens onze kleine vrienden, onzen hartelijken dank betuigen. Ook in de Stads-Gehoorzaal hadden zij, die zich daarheen begeven hadden, geen reden van klagen. In de net gedecoreerde zaal hadden de kleinen ruimschoots plaats lot dansen of springen, waarin de heer Oscar Meunier hun steeds met zorg ter zijde stond. 's GRAVEN 11 AGE 30 Julij. Door Z. M. is benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw de "heer A J. Kroes, pastoor van Sl. Willebrord, gemeente Rucphen. Door Z. M. is aan mr. W. baron van Goltstein, minister van koloniën, verlof verleend tot het aannemen der versierselen van ridder 1* kl. der orde van St. Stanislaus, hem door den keizer aller Russen geschonken. - Aan den heer M. P. Smissaert is eervol ontslag verleend uil zjjne be trekking van administrateur van de registratie, de hypotheken en het ka daster bij het dep. van financiën en in deszelfs plaats is benoemd de heer W. L. van Meurs, thans ontvanger der successiereglen en domeinen Ie 's Gravenhage. De militaire studenten voor de geneeskundige dienst C. J. Kleyn en B. Bakker zijn benoemd tot officier van gezondheid 2e kl. bij de zeemagt. Tol adelborst 1' kl. zijn benoemd de adelborsten 2' kl., le afd., bij het kon. instituut voor de marine te Willemsoord: H. A. Schoonhoven, J. F. B. van Dijk, jh'. H. M. de Koek, A. Gelderman, F. W. Planten, E. O. Kerkhoven, J, T. van Slooten, C. L. Strootman, G. J. van der Hout, H. P. J. Tutein Nolthenius, G. H. Pfeiffer, F. Bot, W. F. van Vloten, jhr. W. F. van Spengler, H. van Praag, C. E. Üittlinger, L. A. Royen, A. 11. F. M. Lalour, J. T. T. Modderman, A W. graaf van flogendorp, T. E. W. van Dompseler, A. Gersen; en tot 2'° luit. bij hel corps mariniers zijn benoemd de adelborsten 2e kl., 2e afd., bij voorschreven instituut: J. C. J. B. A. de Josselin de Jong, G. A. Linckers, H. A. Mos, F. K. F. ter Haar. Bij het wapen der artillerie is benoemd: bij het 3e reg. vesting-artil lerie, tot kapitein de 1' luit. L. Rooseboom, van den staf van het wapen, werkzaam bij de inspectiën der draagbare wapenen. De luit. ter zee 1« kl. A. G. Ellis, beboorende tot de rot van het schroefstoomschip van Galenwordt eervol ontheven van de waarneming der betrekking van adjudant bij den kommandant der oefenings-divisie, op non-activiteit gesteld en vervangen door den luit. ter zee 1« kl. L. M. L. de Haan. De luit. ter zee 2e kl. W. van Yoss, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, is op non-activiteit gesteld en wordt geplaatst aan boord van het wachtschip te Amsterdam. De plaatsing van den luit. ter zee 2' kl. J. M. Phaff, aan boord van het wachtschip le Willemsoord, wordt inge trokken. Daar aan boord wordt alsnu geplaatst de luit. ter zee 2e kl. A. C. Zeeman. In plaats van den onlangs overleden minister van staat, oud-directeur van Zr. Ms. kabinet, F. W. L. baron de Koek, is tot lid in de commissie van beheer in de nalatenschap van wijlen Z. K. H. prins Hendrik benoemd de grootmeester van het huis van HH. MM., R. J. graaf Schimmelpenninck van Nijenhuis. Zie verder het Bijvoegsel). Bevallen van eene Dochter G. RE1MERINGER VOGEL. Leiden, 30 Julij 1881. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed ons kindje, dat den 26't,n dezer werd geboren. C. H. WESTDIJK. Leiden, 29 Juli 1881. A. A. WESTDIJK. v. Winoen. Bjj vonnis der ArrondissementsReglbauk te 's Gravenhage, in dato 29 Julij 1881, is HERMANUS LEONARDUS SPOORMAN, Koekbakker en Win kelier te Leiden, verklaard te zijn in Staat van Faillissement, aan vang genomen hebbende op 28 Julij 1881, en zjjn daarbij benoemd tot Regler-Commissaris de Edel-Achtbare Heer M'. C. ASSER. Regter in gemelde Regibank, en tot Curator de ondergeteekende, wonende te Leiden op de Breestraat n». 46. De eerste verificatie in gemeld faillissement zal plaats hebben op Woensdag 14 September 1881, des voormiddags te elf ure, in liet Gebouw der Arron- dissements-Regtbank te 's Gravenhage, op den Korten Vijverberg n°. 7 aldaar, en worden mitsdien bij deze alle bekende en onbekende schuldeischcrs, de bevoorregte en de pand- en hypotheekhebbenden daaronder begrepen, opge roepen daarbjj tegenwoordig te zijn en tevens verzocht hunne rekeningen uiterlijk vóór 13 Augustus 1881 in le leveren bij M'. C. A. BOONACKERProcureur. De Ondergeteekende betuigt door deze zijn hartelijken dank aan de Brnssclsche Brand waarborgmaatschappijAgent de lieer «F. A. Cr. PROOT, te Leiden, voor de spoedige en flinke regeling en vergoeding der schade, veroorzaakt door den brand van 27Junijll., waarhij zijne Stoombleekerij met aanwezige kleederen en goederen totaal werd in den asch gelegd. Hij gevoelt zich dan ook gedrongen en verplicht de Brusselsche BrandiraarborgmaatschappU met het volste vertrouwen aan te bevelen. P. DROOG, Stoomkleederbleeker te Alfen a/R. op Dinsdag 3 Augustas 1881des avonds te 7 uren door het Muziekcorps der dd. Schutterij, onder directie van den Heer C. G. LOCHER. Entree 0.19 per persoon.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 2