GROOT CONCERT, Stads-Gehoorzaal te Leiden. Vocaal en Instrumentaal, C AGLI OS TR O-THEATER rusland. PER TELEGRAAF. de vergadering „du printemps." Groot Orchesl onder de leiding van den lieer BASTIN. Aanvang' S uur. Entrée 75 Cents. Na elf uur 50 Cents entrée. E. B A S G R ruïne, leiden. GROOTE VOORSTELLING Toulon vernield. Twee kinderendie zicli in eene daarstaande hul bevonden kwamen in de vlatnmen om. Te Lyon en ie Grenoble zjju schokken van aardbeving waargenomen. Te Lyon voelde men twee schokken, zoo hevig dat verscheidene deuren opensprongen en op de hooglen in de omstreken der stad verscheidene hui zen beschadigd zijn. Te Grenoble heeft men er drie waargenomen. De Hlémorial des Pyrenees deelt een vreesselijk geval mede, dat te Lotirdcs plaats moet hebben gehad. Drie jonge kinderen waren door hunne ouders alleen gelalen en gingen nu met lucifers spelen, waardoor een bed gordijn in brand vloog. Het gevolg was, dat liet gcheele huis al brandde en de drie kinderen omkwamen. De inneming van Sfax heeft, naar men uit Tunis meldt, een goeden indruk op de inboorlingen gemaakt, maar toch zal er meer moeten geschie den alvorens orde en rust voor goed hersteld zullen zijn. Zoo is er sprake van het bezetten van Soitzo als ecu noodzakelijk middel van bedwang, daar de inwoners dier stad besloten zouden hebben het voorbeeld van Sfax te volgen en weérsland te bieden. In laatgenoemdc plaats, die bjjna geheel platgeschoten is. moet de slagting verschrikkelijk zijn geweest; G00 Muzel mannen heeft men ontzield gevonden; door de Arabieren waren reeds zeer veel rioodeu en gekweststen weggevoerd. In de Mohamedaanschc wijken be vinden zich eenige dweepzieke Sl'axers, die op deFranschc soldaten schieten en liever zich laten dooden dan zich overgeven. Naar uil Alcxandrië wordt gemeld, bevestigen daar ontvangen berig- teudat de katholieke zendelingen in Abyssinië aan allerlei vervolgingen blootslaan. Msgr. Touvier, bisschop van Massana, werd op zjjne rondreis lot inspectie der katholieke missiën, terwjjl hij in de zendingskerk te Ali- thiera de mis celebreerde, tegelijk met de La/aristen-zendelingen Klement, Coulgon, Barthès en Rouhé. door eene bende overvallen en gevangen geno men. De kerk en de woning der Lazaristen werden geplunderd en daarna in brand gestoken, de gevangenen naakt uitgeschud en daarna naar het binnenland vervoerd. ZWITSERLAND. Te Rein heeft men op nieuw eenen vrij sterken aardschok in de rigling van het noorden naar liet zuiden waargenomen, (lok te Grnève zijn een zestal dergelijke schokken waargenomen. DENEMARKEN. In de omstreken van Kopenhagen heeischt diphteritis op zoo onrustba rende wijze, dat alle scholen gesloten en vele buizen verlaten zjjn. In de stad zelve verkeert men in den groolsten angstdat de ziekte zich ook daar vertoonen zal. ondanks de voorzorgsmaatregelen, die men neemt. De beroemde schilderes en beeldhouwster Jcrichau is reeds aan de ziekte over leden. Onlangs werd op een kerkhof in een van de afgelegen wijken der hoofdstad, nabij de plaats waar de doodstraf op StolowjefI werd voltrokken, het lijk van een man gevonden. Men dacht aanvankeljjk dat deze persoon hel slagtóllër was geworden van roovers; volgens eene mededeeling in de dagbladen zou de man sedert eenigen tijd zonder betrekking geweest en het laatst met acht werklieden in een slecht ter naam slaand luns gezien zijn. Thans blijkt dat het hier een staatkundigen moord geldt. De vermoorde was een agent der geheime politie; hij was achter de plannen gekomen der bedoelde acht mannen, voormalige studenten, die hel afgelegen kerkhof ge kozen hadden als de plaats waar zij het best hunne plannen konden bera men; het was hem zells gelukt, evenzeer als werkman vermomd, hun vertrouwen te winnen en aan hunne beraadslagingen deel te nemen, llij moet zich echter door het een of ander verraden hebtieu; want de twee helpers, die hem op eenigen afstand gevolgd waren hoorden hoe hij plotse ling om hulp riep, maar waren'voor de overniagt bevreesd en sloegen ijlings op de vlugt. Te Kicw is iemand in verzekerde bewaring genomen, die verklaard heeft de moordenaar te zijn van den heer Mezenzofï, den chef der gendar merie. Aanvankelijk noemde hij zich Fahrenheimvervolgens gaf hij op dat hij Stempel heette, en ten slotte herriep hij zijne bekentenis, voorgevende dal hij onderhevig was aan lijdelijke zinsverbijstering. Reeds tweemalen heeft hij gepoogd zich van het leven te berooven. O ii S r-lN»I E. BATAVIA, 18 Junij. Naar hetgeen uit Banjoewangie aan de Soerab. Ct. wordt geschreven, wordt in het officiéél berisst omtrent den moordgepleegd op den zendeling de Vroom, te Bali-Boeleling, gemeld, dat hjj des avonds teil half 8 ure op den publieken weg door een zijner bedienden zoodanig met een knuppel is geslagen, dal hij nog dienzelfden nacht aan de gevolgen is overleden. De linkerarm van den verslagene was evenals de schedel verbrijzeld. De moor denaar, die reeds 10 jaren bij den beer de Vroom als huisjongen diende, is gevat en heeft bekend. Als reden voor zijne schanddaad geeft hij op, dat hij zich op zijn meester had willen wreken over eene berisping, die hij ontvangen had. Algemeen wordt hier getwijfeldof dit wel de ware aan leiding tol den moord is geweest. Veel meer is men geneigd om de be trekking, die door den verslagene werd bekleed, met den moord in ver band te brengen. De resident van Banjoewangie zal zich dezer dagen der waarts begeven, om een onderzoek iu loco in te stellen. De overledene laat eene vrouw en twee kinderen na. WASHINGTON, 23 Jnlij. De president is veel beter. Sedert dezen mid dag zijn de algemeene kenteckenen gunstiger. Er bestaat geen enkel ken- teeken van bloedbederf. voor welk gevaar men het meest bevreesd was. De doctoren Hamilton en Agnew zijn per telegraaf ontboden en worden uit Philadelphia verwacht. PARIJS, 24 Julij. De York-Uerald meldt nit Ncw-Yoik van 23 dezer: In den toestand van president Garfield is eene verontrustende wederinslorting ontstaan. Er is een lievige koorts opgekomen. LONDEN, 25 Julij. De ochtendbladen melden dat te Liverpool de politie aan boord van twee uit New-York aangekomen stoomschepen in beslag heeft genomen twaall helsche werktuigen, met dynamiet geladen, voorzien van uurwerken die zes uren loopen, en welke in vaten cement verborgen waren. WASHINGTON, 24 Julij, 6% 'sochtends. Garfield heeft vrij goed gesla pen tot middernacht. Toen werd hij door een ligte rilling bevangenwelke echter weldra ophield. Op dit oogenblik is de toestand bevredigend. 11 ure voormiddag. Na een consult, hebben de heelkundigen een insnij ding in hel ligchaam des lijders gemaakt. 1% ure namiddag. Pols 102. Temperatuur 99 5. De koorts is aan liet afnemen. De leider heeft een weinig bouillon gevraagd en sedert de operatie rustig geslapen. 6 ure namiddag. De kenleekenen blijven gunstig. De operatie heeftnaar het schijnt, een goeden uitslag. WASHINGTON, 25 Julij, 1 uur 'smorgens. De president is zeer rustig: geen spoor van koorts, noch eenige aanwijzing van het teriigkeeren van ongunstige verschijnselen. Voor eenige dagen werd in het Hotel Continental te Parijs de tweede algemeene vergadering van de maatschappijuitmakende de groote magazij nen du Printemps, gehouden. Ongeveer twaalfhonderd aandeelhouders, waaronder vele dames, woonden deze bijeenkomst bij. Het bericht van de commissarissen dal de vergadering voorstelde de deel neming van den heer Jules Jaluzot in de maatschappij goed te keuren, werd wegens de voordeelen, welke deze deelneming volgens de overeengekomen bepalingen aanbood, ten zijnen gunste met algemeene stemmen aan genomen. De heeren Salvador, Cahen, Alfred Billet en Verberekmoes zijn met alge meene stemmen tol leden van den raad van toezicht benoemd. De verklaring van den beer Jules Jaluzot, die de verplichting op zich nam, zijn persoonlijke voordeelen aanmerkelijk te verminderen en een onder steuningsfonds voor zijn geëmployeerden te stichten, werd met warmte toegejuicht. De besliste vestiging van de maatschappij werd onder een ongekende geestdrift bekend gemaakt. Nimmer heeft bij menschengeheugen een kalmer en meer bevredigende vergadering plaats gehad. Duvgcvlijkc Sl.iub. ONDERTROUWD 1'. Ilouweling, jm. 24 j. en G. Vervark, jd. 25 j. J. Tege laar, wedr. 29 j. en C. van der Spek, jd, 48 j. P. Droste, jm. 38 j. en D. J. Eigc- man, jd. 44 j. J. Duif, jm. 31 j. en E. Blok. jd. 30 j. G. D. van der Heust, jm. 27 j. en W. C. du Monlin, jd. 35 j. H. A. Piket, jm. 32 j. en M. H. Heykoop, jd. 23 j. J. van der Linden, jm. 34 j. en J. A. Uljee, jd. 25 j. J. Trouwee, jm. 23 j. en J. Schroef, jd. 21 j. K. Visser, jm. 24 j. en M. van Hofwegen, jd. 34 j. A. Brouwer, jm. 25 j. en A. Franken, jd. 25 j. D. C. van Nieuwenburg, jm.26j. en A. C. Beek, jd 22 j. A. Verheul, jm. 26 j. en I J. Wiekart, jd. 34 j. F. F. F. Marquenie, jm. 25 j. en A. Stavast, jd. 30 j. De uitspraak in strafzaken van het ICantongeregt op heden zal morgen worden medegedeeld. A D V EHTENT1E«. Heden overleed mijn geliefde jongste Zoon, GERRIT JOHANNES, Docto randus in de regten, in den ouderdom van 26 jaar. Mevr. de Wed. L. v. d. HILST, 's'Hage. 20 Juli 1881. gcb. Nijhitis. egens buitenlandse/ie betrekkingen eerst heden geplaatst. DINSDAG 20 JUIJ 1S81 en volgende dagen gedurende de Kennis, TE GEVEN DOOR I1ET CONCERT- EN OPERETTES GEZELSCHAP van Eldorado-Antwerpenonder directie van den Heer Ph. HEYMANS. IEDEREN AVOND AFWISSELEND PROGRAMMA. van Heden en volgende avonden, tot en met Zaturdag, des avonds len ure, in de Iloogere Magie, IMiysiek, Optiek en Hydraitliek. Zie groote en kleine billetten.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 3