ADVERTENTIES. comité der Boeren is ontevreden en weigert vele belangrijke punten der definitive overeenkomst aan te nemen. Volgens berigten uit de Vereenigde Staten blijkt de toestand van den president gaande weg beter te worden. De moordenaar, Guiteau, is tegen woordig bezig met zijne levensbeschrijving te dicteren aan een door de regering verschaften snelschrijver. Ook houdt hij zich bezig met een brief aan den vice-president Arthur, dieu hij als "president" aanspreekt. Een tunnel van den Noorderspoorweg is in het noordelijk deel van Cincinnati ingestort op het oogenblik dat zich daarin dertig werklieden bevonden. Men spande alle krachten in om zoo mogelijk de ongelukkigen te redden. In October 1879 geraakte de Amerikaansche walvischvaarders Pigilant en Mount IP Weston bi) Herald Island in het jjs vast en sedert had men niets meer van hen gehoord. Thans heeft de walvischvaarder Thomas Pope, tiit de Beliringstraal te San Francisco aangekomen, berigt gebragt. dat eenige Indianen de bedoelde schepen bjj de Oostkaap hadden aangetroffen. Drie lijken werden iu de Pigilant gevonden. Daar de bemanning der twee schepen niL zestig koppen bestond, houdt men het er voor, dat deze zich hebben welen te redden door te voet deu togt over het ijs te ondernemen. E It A N h B IJ K. Het Joiirn. off. meldt, dat de president der republiek aan 1450, we gens misdaden en vergrijpen tegen het gemeene regt veroordeelde, personen, die hunne straf ondergaan in Fransch Guyana, Nieuw-Caledonië en in de gevangenissen in Frankrijk en Algerië, gratie, verzachting of vermindering van straf heeft toegestaan. Berigten, bij den minister van biunenl. zaken ingekomen, melden, dat het nationale leest overal goed is afgeloopen. Alleen te Orange, dep. Vau- cluse, heeft de voorzitter der civile regtbank zich vermeten den draad, waaraan de glazen tot verlichting van hel geregtsgebouw hingen, met zijn slok stuk te slaan, zoo lal de glazen op den grond vielen. Bij de wapenschouwing op Donderdag II. zijn er omstreeks 200 per sonen, militairen en nict-militairen, door de hitte getroflen geworden en ter aarde gevallen; 20 hunner verheeren iu vrij bedenkelijkeu toestand. De heer Audrietix heeft aan den minister van binnenlandsche zaken ten dringendste om zijn ontslag verzocht. Niet alleen de minister, maar ook de president Grévy verzochten hem dat ontslag in te trekken, maar hij kou daartoe niet besluiten. Ik ben tot de overtuiging gekomen1, schreef hij aan den minister, dat ik de regering mijne inzigtcn niet kan doen deelen omtrent de noodzakelijke bevoegdheid van het prefectoraal bestuur, zal dit werken, zooals het naar mijne wijze van zien behoort. Derhalve handhaaf ik mijn ontslag, ten einde in de kamer het regeringsontwerp (losmaking van de plaatselijke politie van de prefectuur) te kunnen bestrijden. Rochcfort heeft eene eigenaardige beschouwing omtrent het feest van 14 Julij, hetgeen blijkt uit het volgende, dat in de Jnlransigeant wordt gelezen: De regering moge vrij de openbare gebouwen verlichten, het op de borst barer aanhangers decoratiën doen regenen en wapenschouw ingen houden onder de melodie der Marseillaisse, het feest is ons feest en zal het hare nimmer zijn. Zij waant het ons aan te biedenmaar iu werkelijkheid wordt hel gegeven door ons. En wij voegen er bij, dat zij het alleen aan neemt ouidat zij onmogelijk anders kan Werkelijk is de 14"* Julij de bekrachtiging en de apotheose van den opstand, d. w. z. van iets, dat ten allen tijde de gestelde magten onoverwinnclijken schrik heeft aangejaagd. De 14,le Julij is niets anders dan een 18Je Maart, waaraan het toenmalig bewind verstandig genoeg was zich te onderwerpengelijk de 18*1® Maart een 14d' Julij geweest is, welken de vergadering te Versailles weigerde te erkennen. Het feest van 14 Julij is ook door de Fransche kolonie te Tunis ge vierd. Ten 9 ure 's ochtends werd zjj door den minister-resident Roostan tcu gehoore ontvangen Er heerschte eene groote levendigheid iu de Euro- peschc wijk. De Bey had maatregelen genomen om ongeregeldheden te ver hoeden. Troepen deden met dat doel den ganschen dag patrouille-dienst. De Bey had voorts zijn minister, generaal Si-Azzis, naar den heer Roustan gezonden om hem geluk te wenscheu. De Fransche muziek speelde op de voornaamste wandelplaats en 's avonds had de Fransche kolonie hare wo- niiiscn geïllumineerd. Het huis van Roustan was schitterend verlicht. De lley heeft tol opluistering van het feest vuurwerk laten afsteken. De vreugde is echter niet onvermengd geweest. Hier en daar, zelfs op eenige Fransche huizenwaren oproerige bilh tten in het Italiaansch aangeplakt gevonden. «Dool aan het volk. dat de zwakken verdrukt. Weg met de Franschen! Leve de Siciliaansche vesper'" was er op te lezen. DVITICULANli. Hel Engelsche eskader vertrekt 18 Julij van Kiel naar Spithead en zal dus vier dagen te Kiel vertoefd hebben. De hertog van Edinburg werd bjj de aankomst van het eskader op zijn admiraalschip door prins Wilhelm 'au Pruisseo begroet. Zijn broeder, prins lleinrich van l'ruissen, de tweede zoon van den kroonprins, die zich aan de marine wijdt, heeft een galadiner ter eere van de Engelsche gasten gegeven. De studenten-onlusten te Goltingen in het midden van de maand Mei, len gevolge van het vroege sluiten van openbare uitspauningsplaatsen, heb ben aanleiding gegeven lot vervolgingen, waarin in de afgeloopen week uit spraak is gedaan. De meeste studenten zijn vrijgesproken of lol onbelang rijke geldboeten veroordeeld; twee hunner evenwel tot een jaar gevangenis- draf. De bepalingen, die aanleiding tot de ongeregeldheden gaven, blijven gehandhaafd en de burgerij vreest, dat dit voor het vervolg op het aantal Dudenlen van de hoogeschooi van slechten invloed zijn zal. Uil Warschau wordt aan de Ostzee-Zeit. gemeld, dat in verscheidene 'treken van Volhynië weder vervolgingen plaats hebben, ditmaal gerigt 'rjen de aldaar gevestigde Duitschers. Naar men ver ekert worden de boe- j hu iu die streken door de nihilisten tegen de Duitschers opgehitst, onder kl dwaze voorwendsel dat de keizer bevel heeft gegeven de vreemdelingen uit zijn land te verjagen en de goederen en eigendommen onder de boeren te verdeeïen. Slechts door een overhaaste vlttgt konden de Duitschers zich aan hunne vervolgers onttrekken, maar moesten have en goed in den steek laten. Ook bij deze gelegenheid moeten de plaatselijke overheden zich even zwak hebben getoond als bij de vervolgingen, waaraan de Israëliten ten doel hebben gestaan. PEK TELEGKAAF. ATHENE, 16 Julij. Volgens berigten uit Konstantinopei heerscht aldaar groote gisting, naar aanleiding van het proces wegens den moord van wijlen Sultan Abdul Aziz en is een opstand tegen den Sultan waarschijnlijk. PARIJS, 17 Julij. De heer Caniescasse, directeur bij de afdeeling ge meentelijke en gewestelijke aangelegenheden bij het ministerie van binnen landsche zaken, is benoemd tot prefect van politie, in plaats »an den heer Andrieux, wiens ontslag is aangenomen. SOFIA, 16 Julij. De vorst is heden avond hier teruggekeerd. Hjj werd met geestdrift ontvannen. ALGIERS, 16 Julij. Eene afdeeling Franschen heeft Ie Reinziza de ach terhoede der opgestane stammen ingehaald, en een dertigtal vijanden ge dood. Bou-Ameua is te Stetinen schynt zich naar het noordoosten te willen rigten. PARIJS, 17 Julij. Sfax is gisteren ochtend op schitterende wijze door de Franschen ingenomen. Zij bezetten de stad met aanzienlijke magt. BELGRADO, 17 Julij. Bij vorstelijk decreet is bekrachtigd het besluit der Skuplschinawaarbij zes millioen dinars beschikbaar gesteld worden tot aankoop van honderdduizend geweren. Deze som zal door buitengewone belastingen gedekt worden. WASHINGTON, 17 Julij. President Garfield heeft den geheelen nacht ge slapen en geniet nu een kalme rust. Zijn toestand is zoo gunstig, dat de meeste leden van het kabinet heden Washington verlaten. Morgen zullen zij lerugkeeren. Newalm, in Minnesota, is door een orkaan bijna vernield. Ook in de omstreken der stad is groote schade aangerigt. Vele menscheu zijn gedood of gewond. De Indianen hebben den gouverneur van Sonora en dertig man om het leven gebragt. Te Annarbar. in Michigan, is eene nieuwe komeet ontdekt. Vcliouden Verknoping van onroerende goederen, in het Hecren-Logement aan den Burg, Zaturdag 16 Juljj. Notaris J. M. E. Dercksen. Een Winkelhuis en Erfmet Tuin en twee daarachter gelegen Werkplaat sen, aan dc oostzijde der Marc, no. 54 en in de Clarensteeg, no. 3, Sectie H, nos. 1952 en 1953. Kooper N. Bink Jab'zoon. ƒ7300. Een Huis en Erl, aan de noordzijde van de Clarensteeg, no. 30, Sectie H, no. 1791. KooperN. Verbeek, ƒ1300. Eene Werkplaats en Erf, aan de noordzijde der Claren steeg, no. 28, Sectie H. no. 1792. Kooper A Stokhuyzen. 701. Notaris Mr. J. A. F. Coebergh. Het Buitenverblijf genaamd "Rusthof, met groolen Tuin, even buiten de voormalige Marepoorl, op den hoek van den Marendyk, onder de gemeente Oegslgeest. geteekend no. 21, Sectie C, nos. 626 en 627. Kooper T. J. Haan. ƒ8700. Hel Huis en Erf. aan de zuidzijde van de Haarlemmer straat, nabij de Vrouwensteeg, no. 89. Opgehouden op /5540. Het Huis en Erf, aan de westzijde van de Korte iliefsieeg, uo. 3, Sectie G, no. 416, Kooper F. W. Pont. /1830. Het Huis en Erf, aan dg oostzijde van de Uilerslegrachtno. 115, Sectie I. no. 1265. Kooper A. F. Fortunati. ƒ700. Het Huis en Erf daarnevens, no. 113, Sectie I, no. 1266. Kooper A. F. Fortunati. ƒ740. Een Winkelhuis, aan de Doezastraat no. 30. Sectic E, no. 172, alsmede het Huis en Erf, in de Oude Hoefstraat no. 2. Sectie E, no. 1276, gecombineerd. Kooper T. Bonkce te Zoeterwoude. ƒ4145. IStirgcvlijkc Slattb. ONDERTROUWD: J. Korpershoek. jm. 32 j. en W. Dee. jd. 30 j. D. Kelder, jm. 37 j. en D. Goudriaau, jd. 31 j. A J. Schots, jnt. 20 j. en S. M. J. Hakkaart, jd. 30 j. A. Maas. jm 37 j. en J. Jonker, jd. 39 j J. C. van der Pluyni. jm. 21 j. en J. M. Hakkaart, jd. 28 j. K. de Vink, jin. 23 j. en G. Welling, pl 22 j. G. van der Post, wedr. 65 j en A. Brand, wed' 53 j D. Ravenschot. jm. 35 j.' en T. van Waay, wede. 46 j. H. J. Koppe-chaar. jm. 28 j en P. A. dc Visser, jd. 27 j. G. A. Courlander, wedp. en S. de Uartog, jd. J. C. de Bink, jm. 28 j en M. W. Yperlaan, jd. 25 j. P. C. Verpoort, jm. 22 j en C. Ruigrok, jd. 23 j. Gehuwd te Nijmegen 15 Juli 1881 FR1EDRICH GERHARD ARENS. van Oldenburg met VICTOIRE WALRADINE HOOGEBOOM, Wed. Willebrands, Bijzondere kennisgeving aan Familie. van Leiden. lieden overleed, nog geheel onverwacht, onze geliefde Vader en Behuwd- vader HENDRIK JAN G1EZEN, in den ouderdom van 57 jaren. Mede uit naam der familie. Leiden, 17 Juli 1881. J H. G1EZEN. F. GIEZEN. Belt. N. C. GIEZEN. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. De Heer en Mevrouw VAN DER LITH SCHUMACHER betuigen hunnen dank voor de deelneming, ondervonden bij de geboorte hunner dochter. Visites worden afgewacht Donderdag en Vrijdag 21 en 22 Juli. Voor de vele bewjjzen van deelneming, bij liet overlijden mijner geliefde Echtgenoote ondervonden, betuig ik, ook namens de familie, mijnen har- letijken dank. Leiden, 18 Juli 1881. A II. VAN KAMPEN,

Leydse Courant | 1881 | | pagina 3