I dam, W. E. van Berckel le Delft, A. G. Bloem te Amsterdam, G. J. H. Welters te Kokhuizen, F. E. Hancock le Amsterdam, H J, Oosting te Utrecht, J. A. van Rnjjen te Amsterdam, allen voor liet 1' gedeelte; W. Jans te Westzaan, M. A. van Loon te Hilversum, G. B. Stehouwer te Rot terdam, L. P. van den Blink te Brielle, G. Kingma le Haren, J. M. A. Hoog vliet te Maastricht, J. Schell le Rotterdam, allen voor hel 2' gedeelte; R. A. van de Poll te Harderwijk, voor het 2' en 3' gedeelte; D. W. Cockuyl te Haarlem, P. F. de Bordes te Breda, J. C. L. Schermer te 's Gravenhage, J. W. Verhuist te Middelburg, F. A. van Eekelen te Steenbergen, mr. 11. J. van lleyst te Wijk bjj Duurstede, J. L. Engelbrecht te Dordrecht en D. 11. van Nieuwenhuizen te Utrecht, allen voor hel 3' gedeelte. De algemeene synode der Ned. herv. kerk, die Woensdag, '20 Jnlij, hare werkzaamheden aanvangt, zal zijn zamengesteld als vplgtPraeadvisc rende hoogleeraren: dr. T. Cannegieter, te Utrecht, en d'. C. P. Holstede de Groot, te Groningen. Afgevaardigde leden der provinciale kerkbesturen en van de Waalsche commissie: dr. II. Roodhuyzen pred. le Zalt-Bommel. A. H. Van der Hoeve, oudeiling te Keppel, E. C. Segers, pred. te Leiden A. LoelF, pred. te Dordrecht, A. G. .lans, pred. te Westzaan, dr. C. G. van Reeken, oud ouderling te Haarlem, C. F. Zeeman, pred. te Zonnemaire, J. G. Wanrooy, ouderling le Neuzen. J. Wcstrik, pred. te Colhen J. Alingh Prins, pred. le- Kortezwaag^ J. P. Bruinen old Riedel, pred. te Waaxens, G. Bruna, pred. te Hasselt. J. Douwes, pred. te Leens, d'. L Dikema, ouderling Winschoten, dr. W. F. C. J. van Heel, pred. te Roermond, dr. J. Oderhaus, pred te Eelde, J. van der Veen, oud-ouderling te UoogeveenJ. J L. Luli Waalsch pred. te Middelburg en J. F. G. Kronenberg, ouderling hij de Waal sclie gem. te Arnhem. Vaste leden met adviserende stem: J. R. Scholten, quaestor-generaal te Amsterdam en 11. A. Overman, fungerend secretaris, pred. te lleiiikenszand. Door iemand, die onbekend wenscht le blijven, is aan de Maatschappij van weldadigheid geschonken eene som van 300. Bij het ouweder, dat Zaturdag morgen over verschillende streken los barstte is te Molenaarsgraaf eene koe in de weide doodgeslagen. Een ge lijk geval deed zich le Lent voor. Bij eene korte, maar hevige onweersbui, op Zaturdag morgen II., sloeg de bliksem in de zoutkeet van de lih. Hoogstraten C*. te Zwijn drecht, en verbrijzelde daar een gedeelte van het dak, zonder echter brand le veroorzaken lie werklieden kwamen met den schrik vrij. In eene andere woning aldaar kwam de bliksem door den schoorsteen binnen, doelt rigtie geruc schade aan. Door den postbode is eergisteren ouder de gemeente Nienwland een man dood aan den weg gevondenwaarschijnlijk ten gevolge van de hitte bezweken. De justitie te Aoisterdam heeft in zake het instorten van een aldaar in aanbouw zijnd huis, waardoor zeven werklieden min of meer zwaar gekwetst zijn, een geregtelijk onderzoek bevolen. Volgens deskundigen zou de kalk, waarmede de muren gemetseld waren, hoofdzakelijk uit zand be staan hebben; bij hel instorten zijn dan ook van de muren geen twee steenen op elkadr gebleven. Op last der Utrechlsche politie is eene tent, die aldaar op de kermis stond, gesloten, omdat de ondernemer o. a. publiceerde, dat daarin te zien was; «Hel laatste oordeel". Men schrijft uit Utrecht aan de IV. li. CSchoolblijven is eene straf, die elk rnensch in zijn leven wel eens is opgelegd. Maar zulk schoolblijven al. hier dezer dagen een meisje van 12 a 14 jaar op een der openbare scholen heeft moeten doen, is waarschijnlijk eenig in de geschiedenis in het onder wijs. Het kind was door de onderwijzeressen eenvoudig vergeten, deze ver trokken, en sloten de school, lieten er het meisje den gcheelen nacht in. M' n kan zich den angst van het kind voorstellen en niet minder dien van de bezorgde ouders. Den volgenden morgen werden zij echter gerustgesteld. Een onderwijzer had hel kind bij den aanvang der lessen gevonden, en bragl liet tehuis. -- In de vorige week heeft bij de exercitie der artillerie te Arnhem een stnkrijder een klap van een paard gekregen, waardoor hem de regtcrarm werd verbrijzeld. Aan de theologische school le Kampen is met gunstig gevolg afgelegd het lilt. examen door de lib. T. Bonman, J. Bruin, H. Bulder. J. Dekker, A. Dekkers, G. Hesselink, J. Fukkinga. W. Falkers, J. Geus, J. van Harin gen, W. Heins, J. Koopmans, A. Kouwenhove, J. Legrom, D. Littoy, A. Nichacr en W. Renkema. Te Vriezeiiveen woedde Vrijdag avond in de hooilanden de Woesten een hevige brand; verscheiden dagwerken op stam slaand gras zijn door het vuur vernield geworden. Men meent, dat door een persoon het vuur in renig droog drijf hooi is gesloken. -r- .Onder Winterswijk is Zaturdag een man door den bliksem zwaar ver minkt. Men vreest voor zjjn leven. lie brugwachter te Vlake. Fieieler genaamd, vader van acht kinderen, is, naar de Goesche Cour meldtallerdroevigst omgekomen bij eene poging om een zijner kinderen, dat in het kanaal gevallen was, te redden. Een gendarme van Gelderen. die op de Nederlandsche grens surveil leerde. trad eene herberg binnen om een glas bier te drinken. Iljj ontdeed zich vjii zijn geladen geweer, doch ongelukkigerwijze ging het schot af en trof,den herbergier Böien zoodanig, dat hij onmiddellijk dood leraarde stortte. De gendarme heeft zich vrijwillig ter beschikking der justitie gesteld. 's GRAVENHAGE 18 Julij. Met ingang van 1 September aanstaande, zijn door den minister van marine, in alphabetische orde gerangschikt, benoemd tot adelborst 3' kl. bjj het kon. insiilUHt voor de marine te Willemsoord: a. voor de zeedienst: W. P. Pook van Baggen. J. C. vail den Berg, A. O. Cobljjn, J. Corver, H. P. Dil, A. C. Dunlop, L. J. GinjoolenC. Hooft Graafland, M. C. van llall, A. 11. baron van lleerdi tot E»ersberg. G. K. graaf van Hogeudorp. G. L. 't HooftW. H. C. Hoog, J. H Junius, J. L. Kalff, J. A. Kool. O. van Lentiep, W. H. von Leschen, G. W. de Leur, A Merkus, G. H. van der Mieden van Opmeer. F. C. W. Moorrees. J. F. Nijland, jhr, G. L. van Panhuis. D. W. A. Pels Rijcken, A. Pieren, Jhr. O. C. Quarles van Uflord. A. F. J. Romswinckel, S. Rijnbende. R. F. van Brakel Schimmel, J.Souten- dam, P. SodenkampE. J. van der Hegge Spies, A. D. Slumphius. S. F. Nolst Trenité en L. F. 11. Tuckermann, en b. voor de mariniers: C. P. van Borselen, 11. van den Broeke, G. Faassen en C. Copius Peereboom. Ten gevolge van den uitslag van het onlangs gehouden vergelijkend examen der adspiranten naar eene plaatsing als kadet aan de kon. militaire akademie. zullen in September e. k.bij den aanvang van den nieuwen cursus aan die inrigting, als kadet worden geplaatst: voorde infenlerie hier te lande: P. E. Piehal. K. II. J. Creutz Lechleitner. C. P. van Borse len, L. G- J- H. Hendrickx, A. W. den Beer Poortugael, K. G. Ubbens, jhr. A. C. DruyvesteynM. D. A. Forbes Wels, L. Melchoir, C. J Tijken. W. F. A. Daum, L. J. K. de Reede, G. C. A. Fabius; voor de artillierie hier te lande: Th. M. Roest van Limburg. A. 11. W. J. Boom, L. A. van Roijeii, C. F. Gey van Pittius, G. W. de Leur, P. Tillema, E D. Geukama Bakker, jhr. G. Ch. Quarles van Uflord, A. G. Maris, S. Chr. Gooszen, J. A. G. Ja mes. W. A. Frieswijk, jh'. B. L. van Spengler. C. L. G. Schrassert Bert, L. G. Schuurman, A. M: Kollewijn11. Schutte;'J. Gh P. W. A. Steenkamp, li. van den Broeke; voor de genie hier le lande: E. W. vail Emden. II. W. Cornelis, M. 11. van Rijsbergen; voor de infanterie in Oost-IndiC: G. Caviet. C. 11. W. K. van Alderwerelt. J. 11. Cornelissen, A. K. F. Swart. A. H. Bakker, J. P. Gentil, jh'. J. SandbergG. W. Ilonigh. J. B. Snepvangers. Ph. 11. Lisnet, G. Spat, J. J. O Bloem, P. 11. Spellie, II. Schokker, R. E. van Djjk, P. K. G. de Bont. S A. Schut; voor de artillerie in Oost lndiS: J. B. Doijer. A. G. van Os, C. M. Kan, A. P. A. Loysen Dillié, J. 11. Iloekstein, II. R. Mac-GillavryE. Lankhout, 11. Kruyne, W. Hemmes; voor de genie in Oost-lndië: F. W. C. van der Staay, J. de Kuyper, G. F. 11. Tuckermann, W. A. C. Gout. Naar men thans verneemt worden 1111. MM. dc koning en de koningin Vrijdag 22 dezer van hunne buitenlandsche reis op het Loo terug verwacht. Jl. Vrijdag is alhier in 64-jarigen ouderdom overleden jh'. J. West- palm van Hoorn van Burgli. De overledene was jaren lang een der llaagsche vertegenwoordigers in de provinciale stalen van Zuidholland en bekleedde o. a. ruim 20 jaren de betrekking van secretaris van het pensioenfonds voor burgerlijke ambtenaren. In den nacht van Zaturdag op Zondag is het der politie mogen geluk ken weder eene belangrijke arrestatie te bewerkstelligen. Drie personen, alles behalve gunstig bekend en genaamd J. J. R., F. K. en J. li., die bij hunne nachtwandeling aan de Hertenkamp een persoon in diepe rust ont dekten, schijnen bij dezen een zeer subtiel onderzoek op den lijve te heb ben gedaan eu toen zij al spoedig iels, dat zij voor eene portemoiiiiaie hiel den, voelden, moeten zjj zich geen oogenblik hebben bedacht om er den slapenden man van te ontlasten. De vangst viel niet tegen. In de porie- monnaie vonden zij veertien gulden, die zy als eerlijke jongens onder elkander verdeelden. Zy hadden er echter niet lang genoegen van. Slechts eenige uren na de gepleegde misdaad waren zij feeds door de ijverige nasporingen, die de politie had ingesteld, niet alleen ontdekt, maar ook naai het huis van arrest overgebragt. Gisteren ochtend wilden aan hel zeestrand te Scheveningenin de nabijheid van den oesterput en dei halve voorbij de gew one badplaats, twee werklieden een bad nemen. Naauwelijks was een hunner in zee gegaan of hij raakte van de been, werd door den overigens kalmen stroom een eind weegs medegenomen, met het gevolg, dat zijn lijk weinige oogenblikken daarna aanspoelde. Men vermoedt, dat de utan in zee door een toeval is getroffen, zoodat zijn dood niet door verdrinken is veroorzaakt, aangezien het geneeskundig onderzoek, in het badhuis door den baddoctor ingesteld, geen verzwelging van water constateerde. De overledene, v. R. genaamd en steendrukker van beroep, laat eene weduwe en jeugdig kind na. Het aantal passagiers, dat gisteren, Zondag, van den stoomtram ■aar Scheveningen gebruik maakte, bereikte het aanzienlijk cijfer van p.m. 18000. BUITENLANDSCHE BER1GTEN. ËI6ELAK». LONDEN. 17 Julij. De heer Thomas llolloway zal aan het Engelsche volk een vorstelijk geschenk geven, bestaande in een asyl voor personen uit de middelklasse, die aan geestverzwakking lijden, die voor genezing vatbaar is. liet wordt opgerigt in de nabijheid van het station Virginia-Water bij Windsor en is reeds bijna voltooid, liet gebouw bevat 480 kamers en kost in het geheel 250,0001\ bovendien wordt er eene kerk aan toegevoegd, die 20000 kost en geelt de stichter voor het werken der inrigting nog eene som van 50000 zo°' dat dit geschenk hem 320,000 ol ƒ3,840,000 kost. Aan de Standard wordt uit Pretoria gemeld, dat eene deputatie van de Engelsthgezinden in de Transvaal met de kon. commissie een onderhoud had. De commissie zeide voornemens te zijn, in de definitive overeen komst eene bepaling op te nemen, waarbij de Britsche /'settlers" van de militaire dienst worden vrijgesteld. De kon. commissie zeide verder, dat in klinkende munt al de schulden, die vóór de annexatie waren aangegaan, zouden betaald worden. De commissie roerde meteen andere vraagpunten aan. zooals nopens het gebruik der Engelsche taal bij dc geregtshoven, de juridische belangen der Engelsche ingezetenen en dc bescherming der in boorlingen. Hare verklaringen stelden de deputatie teleur. Maar ook het

Leydse Courant | 1881 | | pagina 2