delen. De heer Gaston kwam. vervolgens terug op de beschuldiging van zorgeloosheid legen den gouverneur van Algerië, die verzuimd had eenigen maatregel ie nemen. Nadat nog de minister-president Jules Ferry en de afgevaardigde Brisson het woord hadden gevoerd, werd met 266 tegen 247 stemmen tot de prio riteit besloten van de motie van afkeuring, door den afgevaardigde Jacques voorgesteld De minister Ferry verklaarde, dat de regering de motie-Jacques niet kon aaunemen, waarop deze met 236 legen 220 stemmen werd ver worpen. Eene motie-Melène, het vertrouwen der kamer in de regering uit drukkende, werd daarna met 282 tegen 194 stemmen aangenomen. De minister van buitenl. zaken heeft aan de Portc eene nota doen toe komen betreflende de ophitsingen van den nieuwen militairen gouverneur in Tripoli. De minister verlangt van de Porie, dal zij den krijgslusligen ijver van den gouverneur wat intootne. Naar men aan de höln Zeit. meldt heeft de gouverneur-generaal van Algerië, de heer Albert Grévy, aan den voorzitter van den ministerraad eene dépêche gezonden, waarin hij de verantwoordelijkheid van den opstand in het zuiden der provincie (Iran krachtig van zich afwijst, en den minister van biniieul. zaken en den minister van oorlog te laste legt, dat zij zjjne waarschuwingen en raad in den wind geslagen en zjjne werkzaamheid ver lamd hebben. Dit was hem te minder mogelijk, daar de militaire overheid in Algerië, die handelt onder den invloed van den minister van oorlog, weinig bewijzen van goeden wil tegenover hem aan den dag heeft gelegd. Te Parijs heeft zich eene vereeniging gevormd ter bevordering van liet burgerlijk huwelijk, liet doel daarvan is om de onwettige huwelijken of tatneuwouingen, wier aantal te Parjjs zoo groot is en die veelal uadeelige gevolgen hebben voor de vrouwen en de kinderen, te verminderen. Het denkbeeld is uitgegaan van den heer Denis Poulot, maire van het elide airundissemenl. Er zjjn reeds vele personen toegetreden, o. a. ook Gam- I betta en Louis Blauc. De vereeniging zal haar arbeidsveld vinden bij de Iparendie buiten de wet om zich aan elkaar verbonden hebben. Om hun I alsnog het sluiten van hel huwelijk voor den ambtenaar van den burgerlij- hen stand gemakkelijk te maken, zal zij hun in de kosten tegemoetkomen. Het al of niet sluiten van hel kerkelijk huwelijk ligt buiten hare bemoeijiug. I leder paar bljjft in dit opzigt geheel vrij. I Naar men verneemt hebben de alhier aanwezige Japanners besloten leen tempel in de hoofdstad op te rigteii. I Een hoofdbeambte van de Oosterspoorweg-maatschappij te Parjjs heeft lin drie jaren tijds de maatschappij voor niet minder dan 4 mtllioen fr. be- lilolen. Hij leverde aandrclen voor 30 pCt. beneden den beursprijs, waartoe h], als geëmployeerde, liet voorregt beweerde te hebben, en dekte het litrschil door de stortingendie hjj van anderen onder dezelfde omstandig heden ontving. Dat duurde zoo driejaren lang. totdat de ambtenaar zich voor litn tekort van 2.500.000 fr. geplaatst vond. Toen barstte de bom los. De Italrieger beweert voor den regterdat hjj zelf de dupe was geweest van Iu medepligtige, die hel grootste gedeelte der soui van 4 millioen zou heb- Iteu genoten. I - Te Versailles heeft een demonstratie van te Parijs wonende Ieren pats gehad, bjj welke zich Amerikaansche en Engelsche journalisten gevoegd Itaddenwaarbij een krans op het standbeeld van generaal Hoche nederge- lidegd werd. Een der aanwezigen las een gedicht voor. waarin Hoche litrheerlijkt werdomdat hij gepoogd had Ierland van het Engelsche juk lit bevrijden. DIITSCHLAND. I De toestand der keizerin is gunstig. De keizer, die onmiddeljjk na de htraiie zijne gemalin niet uiogt bezoeken, omdat de geneesheeren de groolste hst en kalmte aanbevolenheeft de keizerin thans bezocht I - Prins Karei van Pruissen heeft Dingsdag zjjne 70-jarige militaire dienst Macht. I - Bismarck heeft zich genoodzaakt gezien zijn vertrek uit Berlijn naar fittingen op nieuw uit te stellen. Zijn toestand is sedert eenigen tjjd aan- Itrkelijk achteruitgegaan. Zware rheumatische aandoeningen verhinderen In niet slechts het gaau, maar hjj is zelfs niet iu staat de pen te voeren, Stoofde van tijdelijke stijfheid van armen en handen. I- liet afkondigen van den burgerlrjken staat van beleg te Leipzig, van i zijde van Pruissen verzocht, moet ten doel hebben enkele socialisten, 11. Bebel en Liebknecht, van daar te verwijderen. I- Te Crefeld moesten dezer dagen eenige jongens wegens wangedrag Poollilijven. Een jeugdig hulponderwijzer kwam hierbij op het denkbeeld I® den oiiileugrndsten knaap een schrik aan te jagen, door hem, met een pik om den hals. aan een kapstok vast te binden Naauweljjks had hij i1 gedaanof de knaap maakte eene geweldige beweging, begon aan den Ie rukken en kreeg het zoo henaauwd, dat de hulponderwijzer be- itp. hem te moeten losmaken. De strik was echter zoo digt en vast, 'bet een geruimen tijd duurde eer dit gelukte, en toen de hulponder- W het eindeljjk gedaan kreeg, was de knaap reeds dood. De hulpou- ^'fizer is in hechtenis genomen. ~Te Westmanhaven (westkust van het Deensch Ferroe-eiland Stroemoe) f' eene bergbestijging plaats gehad, die wel zeer zeldzaam mag heeten. bouwman Jol Jacobse miste zijn driejarig dochtertje. Overal werd ge- doch te vergeefs. Eindelijk bestijgt de wanhopige vader, vergezeld 'ijn hond, den berg, aan welks voel zijn huis ligt. Steeds hooger 11 de man, maar ontwaart niets. De hond bleef echter zjjn weg naar 'Pils vervolgen en voert den vader ten slotte, tegen 2 ure in den nacht, 't spits van den berg tot bjj zijn kind, dat daar rustig en tevreden, in bosten welstand, zich had nedergezet. De zaak wordt ten stelligste als 'él medegedeeld 'TePilsen, in Bohèmeis Zaturdag avond in het souterrain der syna- 1 'me bom geworpen, die gelukkig weinig schade heeft aangerigl, !'l de ontploffing vrij hevig was en er ook brand ontstond Te geljj- ker tjjd waren onder het volk proclamation verspreid, ouderteekend ede Nihilisten", waarin de verdrijving der Joden uit Pilsèn geëischt werd. De man, die de bom geworpen heeft, moet een Czechische fabriekarbeider zijn, en de beweging schijnt niet minder legen de Duitschers dan tegen de Joden gerigt te zijn. -- Voor het hof van Mittelland, in het Zwitsersche kanton Bern. zijn dezer dagen een man en eene vrouw, Zysset genaamdtot levenslange tuchthuisstraf veroordeeld, omdat zjj al hunne kinderen kort na de geboorte om het leven gebragt hadden. Zij onthielden huu het noodige voedsel, en indien dat niet spoedig genoeg gingmaakten zjj op andere wijze een eind aan het leven der wichten. Hoogstwaarschijnlijk hebben zij 7 kinderen om het leven gebragtzij verklaren echter slechts 5. pek TKU:<;RUF. WEENEN, 30 Junij. De Wiener Abendpost spreekt op streng afkeuren den toon over betreurenswaardige buitensporigheden der studenten te f>raag. Zij zegt, dat de regering haar pligt zal weten te vervullen en dergelijke buitensporigheden verder welen te voorkomen. Aan liet vereenigd streven van alle vaderlandlievende personen zonder onderscheid van rang of nationa liteit zal het ongetwijfeld gelukken de oorzaken en gevolgen van dergelijke buitensporigheden weg le nemen. PBAAG, 30 Junij. De senaat der universiteit heeft besloten: onmiddel lijke sluiting van alle colleges, opzending van een verzoek aan den minister van onderwijs om terstond bet zomer-semester te sluitenen instelling van een gestreng disciplinair onderzoek wegens de buitensporigheden der studenten. PESTH, 30 Junij. Van de 382 bekende verkiezingen zijn 218 in liberalen zin uitgevallen. ROME, 30 Junij. De kamer heeft het verzoek, om de regering over hare algemeene buiicnlandsche politiek te interpelleren, geweigerd, nadat de minister Mancini dergelijke interpellatie thans nutteloos verklaard had. COBLENZ, 30 Junij. In den toestand der keizerin is heden bjjiia geen verandering gekomen. De zieke heeft nog geen eetlustmaar toch namid- dag een weinig voedsel gebruikt. Nieuwe verschijnselen hebben zich niet voorgedaan. RECLA9IE8. qanaayi OM 2KLF VAN 1 TOT 10,000 C X E M P l_ YE D RUKKIN «Schrift, PlansTekeningen, Muziek of Clichés. PAUL ABAT. 12 6RUE D'ABOUKIR. PARIJS TOEZENDING van PROSPECTUS A 15 C- voor FRANKEERING CORRESPONDENTIE. X vraagt of het niet doelmatig zoude zijn, nu de Ruïne, na allerlei lot gevallen met en zonder kostbare schuttingen te hebben ondergaan, nnvóor- waarSflyk aan de gemeente is teruggegeven, er hoornen op te planten, opdat; op deze ongezellige vlakte een bosch groeije, waaronder des Zondags iu den zomer, evenals vroeger op de kleine Ruïne plaats had, een paar uur muziek zou kunnen gegeven worden. Een andere X vraagt of de Heeren van de Eglise YVallonne zoo vriende lijk zouden willen zijn de deur van die kerk althans wat te laten opverwen, om daarmede bet armelijke gezigt aan de Breêstraat te beiiemeu, of die deur gebombardeerd, zacht genomen door de jongens »bestuiterd" is. AKABENlE-NlErWI. PHOMOTIEN AAN RE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Den I'"" Julij de lieer J. H, van Mcurs, geb. te Haarle n. in de staats wetenschap, na verdediging van zjjn akademisch proefschrift: Persoonlijke dienst en belasting in natura [art. 192 en 239 (iemeentewet). Daarna dezelfde in de regtswetenschap met stellingen. Denzelfden dag de heer J. E. van der Boon, geb. te Zaandam, in de regtswetenschap, na verdediging van zijn akademisch proefschriftIets orer den gerechte/ijken boedelafstand. Aanteekeningen op de artt. 707 en 709 W. v. IJ. li 44eliouden Verhooping van onroerende goederen, in het Ileeren-Logement aan den Burg, Vrijdag 1 Julij. Notaris Mr. H. L. A. Obree». Drie stukken Wei- of Hooiland, aan den straatweg van Leiden naar Oegst- geest, onder de gemeente Üegslgeest, Sectie C, nos. 306. 310 en 311. Koopers J. N. van der Reyden S'. en W. F. van der Reyden ie Stompwyk. ƒ11800. Drie stukken Wei- of Hooiland, aan den Marendijk. onder de gemeente Oegstgeest, Sectie C, nos. 316, 317 en 318. Koopers J. N. van der Reyden S(. en W. F. van der Reyden te Stompwijk. ƒ8700. De Hof stede genaamd «de President", met diverse percelen Bouw- of Weiland, onder de gemeente Haarlemmermeer, Sectie L, no. 2169 toten met no. 2229 en no 2742 en 2743, ter grootte van 60 hectaren, 35 aren en 80 centiaren, gecombineerd. Opgehouden op ƒ81600. Openbare Verhuring, voor den lijd van 5 jaren, aan den Burg alhier. Notaris M'. II. L. A. Obreex. Twee stukken Weiland, iu den Marendijksche Polder, ouder Oegstgeest, groot 2 hectaren, 23 aren, 60 centiaren. Sectie C, nos. 346 en 347. Ver huurd aan J. Tibboel voor ƒ390 per jaar. Een stuk Hooiland, in den Morsebelpolder, nabij het Katwijksch Kanaal, onder Oessigeest. Sectie A, nos. 166, 168 en 169. groot 4 hectaren, 36 aren en 90 centiaren. Ver huurd aan G. van den Eykel Az. te Rijnsburg voor ƒ522 per jaar. Drie stukken Weiland, in het Buitenwater, aan den weg van Riinshurg en de Hooge Morsch, ouder Oegstgeest, Sectie E, nos. 419, 420, 421 en 422. Verhuurd aan J. H. 11. Borgerding voor 320 per jaar.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 3