LEIDSCHE COURANT. 1881. WOENSDAG 1 JUNIJ. STADS-BE RICHTEN. BINNENLANDSCHE BEAIGTEN. N°. 130. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- est Feestdagen uitgezonderd, Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prjjs der Advertenliën is van 14 regels 1. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.60, franco p. p. 2. iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, ter voldoening aan art. 228 der wet van 29 Juni 1851 (Staatsblad n*. 85). dat alle pretentiën over het jaar 1880. ten laste der gemeente, vóór of op den laatsten Juni dezes jaars moeten worden ingeleverd en dat de vorderingen, welke niet binnen den genoemden tjjd zijn ingediendvoor verjaard en ver nietigd zullen worden gehouden. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leidsn. 27 Mei 1881. E. KIST, Secretaris. De milicien-verlofganger FRANCISCUS CI1RIST0FFRL JOH AN REP, plaatsvervanger lichting 1879, verblijf houdende binnen deze gemeente, wordt in zijn belang opgeroepen om zich ten spoedigste ter Gemeente-Secretarie aan te melden. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag 2 Juni 1881, des namiddags te 2 uren. 1'. Benoeming van eene derde onderwijzeres aan de school n". 2 der derde klasse. (73) 2*. Idem van een derden onderwijzer aan de school n*. 3 der derde klasse. (78) Idem van een adsistent-torenwacliler. (74) Voordracht tot uil keering van de niet-uitbelaalde jaarwedde van den adsistcnt-torenwachter aan den torenwachter. (74) Verzoek van M. W. Lemmers te Roelofarendsveen, ter bekoming in eigendom van eeu gedeelte water der Braassemermeer. (68) Idem van C. Van der Steen, ter bekoming in huur van het lokaal in de Zjjlpoort. (69) Idem van de firma J. G. Zaalberg en Zn.om een duiker te leggen (70) Idem van Mej. M. C. W. Pellzer, om ontslag als tweede onderwijzeres aan de Meisjesschool 24" klasse. (71) Kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1881, en daartegen ingediende bezwaarschriften. Voorstel van D'. M. J. De Goeje, betrekkelijk het onderzoek naar de lichtsterkte van het gas. 11'. Verzoek van het Bestuur der afdeeling Leiden en omstreken der Hol- landsche Maatschappij van Landbouw, betrekkelijk de Boterwaag. (81) 12°. Slaat van af- en overschrijving op de begrooting, dieDSt 1880. (76) 13". Verzoek van P. Dingjan Pz.betrekkelijk het verleenen van standplaatsen op de Vrjjdagsche weekmarkt. (77) 14'. Suppletoire staat van begrooting en staat vau af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1881. (83) 15*. Voorstel tot restitutie van schoolgeld voor de leerlingen der l«,e Afdeeling der Meisjesschool l"e klasse. (79) 16*. Verzoek van het Bestuur der Vereeniging Bouwkunst en Vriendschap tot aanhoudiug van den verkoop van eenige perceelen bouwgrond. (84) 17*. Idem van het Bestuur der R. K. begraafplaats, om hel houten hek door een ijzeren hek te vervangen. (82) 18®. Voorstel betrekkelijk den aan te leggen stoomtram tusschen Noord wijk en Leiden. (75) Rekening van het Evangelisch Lutherscli Wees- en Oudeliedenkuis over 1880. (80) Idem van de Bank van Leening. (72) 3'. 4». 5*. f. 8". 9*. 10'. 19*. LEIDEN31 Mei. Aan d'. Scholten is, met ingang van 20 September, eervol ontslag ver- letod als hoogleeraar in de godgeleerdheid aan de universiteit alhier, met dankbetuiging voor de den lande bewezen diensten; tot hoogleeraar in die faculteit is benoemd d'. Acquoy; aan dr. Tiele is opgedragen het onderwijs mde geschiedenis van de leer van God; en aan dr. Rauwenhofl het onder lijs in de wijsbegeerte der godsdienst. Ter vervulling der betrekking van derde onderwijzeres aan de openbare school 3<e kl. n». 2, worden door burg. en welh. voorgedragen: mejuf- "ouwen J. E. Kleyn, te Oegstgeest, M. Blanken en B. J. J. Florijn, alhier, cn ter vervulling der betrekking van derden onderwijzer aan de school 3 der 3d' kl. S. R. Perrin, II. W. de Koning en N. ten Holt, alhier. Bij de opening der hoogere burgerschool voor meisjes op 1 Jiinij wordt de eerste afdeeling der meisjesschool (Boommarkl) opgeheven. Van die afdeeling zullen vermoedelijk slechts drie leerlingen de hoogere burgerschool niet bezoeken. Ter vervulling der vacant geworden betrekking van adjunct-torenwach ter wordt door burg. en weth. voorgedragen A. 11. Gans. Op het verzoek van S. A. Klaassenom vergunning tot het leggen van rails, voor zooveel deze gemeente betreft, voor den stoomtram Noord- wjjk- Leiden en tot hel iu eigendom bekomen van den daartoe benoodig- den grond, stellen burg. en weth. voor daarop gunstig te beschikken op de door de commissie van fabricage gestelde voorwaarden, betredende het onder houd van aan te leggen werken enz. Voorts stellen zij voor den grond niet in eigendom af te slaanmaar dienter grootte van 26000 centiaren n erfpacht uil te geven legen jaarljjksche betaling van 3% cent per cen tiare, bedragende ƒ910 per jaar. Volgens bet tbans gemaakte plan zou de weg aanvangen bjj het station "an den Hoil. spoorweg, dien spoorweg volgen tol over de Uaarlemsche trekvaart en van daar. langs den trekweg aan de landzijde. De meerderheid der commissie van financiën vereenigt zich met deze voor- dragt, maar wil aan de erfpacht een termijn van 30 jaren verbinden; een lid der commissie kan zich met den afstand van den grond niet vereenigen. Zjjns inziens is de weg, waarover de stoomtram zal loopen. daartoe niet geschikt; ook wil hij nog de resultaten afwachten, die dusdanige onder nemingen in andere plaatsen opleveren. Op het adres van het bestuur van de afd. Leideu en omstreken der Holt. maatschappij van landbouw, tot het aanbrengen «an eenige verbete ringen in de stads-waag en andere maatregelen in het belang van den boterhandel, stellen burg. en wetb., ingevolge het advies van de commissie van fabricage, voor, aan het verzoek te voldoen door het stellen van zes rjjen houten tafels op schragen, waarop de tonnen kunnen worden ge plaatst en gekeurd, door het maken van twee lichtkozijnen en door het draaijend maken van vier lichtramen in het plafond. De banken langs den muur zouden dan alleen dienen tot het uitstallen van kunstboter. De kosten worden geraamd op ƒ500. De kamer van koophandel en fabrieken, hier omtrent gehoord, meent dat op die wjjze, in verband met nog eenige maat regelen ter bevordering der reinheidaan de bezwaren van adressant zal worden te gemoet gekomen. Wat betreft echter het verlangen van adressant om eene controle in te voeren op het regelen van de marktprijzen, stemmen burg. en weth. in met het gevoelen der kamer van koophandel, dat het -niet wenschelijk is zoodanige controle van gemeentewege uit te^oelenen, maar dat de marktnoteringen het best door de belanghebbenden zeiven zou den kunnen worden vastgesteld en dat eene regeling dier aangelegenheid eigenaardig op den weg ligt van de Maatschappij van landbouw. Op het adres van hel bestuur der Vereeniging "Bouwkunst en Vriend schap" alhier, om voorloopig den verkoop aan te houden van de percelen n\ 43—47 van de door demping der Binnenvestgracbt verkregen bouw terreinen aan het Plantsoen, stellen burg. en weth. voor dienovereenkomstig te besluiten. Door genoemd bestuur is dat verzoek gedaan met het oog op het plan totf stichting ecner practische ambachtschool aldaar. Door commissarissen der gasfabriek is bjj den gemeenteraad ingediend een voorstel tot uitbreiding der gasfabriek. Voor de daarbij aangeduide werken wordt eene som vereischt van ƒ195,000 Onder die werken is op genomen de aanbouw van een gashouder met grondkuip en verbindingen ad ƒ110.000, de slooping van 7 oude fornuizen en herbouw van 5 genera- lorvuren ad ƒ50000, en de verwjjdipg van bestaande canalisatie enz. ad 12000. Heden morgen, omstreeks 8 ure. is het 8-jarig zoontje van vrouw den O. in de Sliggerspoort aan de Barbarasteeg, dat zich alleen met nog een broertje van 12 weken en een zusje van 3 jaar te huis bevondten gevolge van het spelen mei lucifers iu brand geraakte; de vlam deelde zich aan het geheele Iigchaam mede, zoodat het met brandwonden was bedekt. Nadat de heer dr. S. de eerste hulp had verleend, is het kind naar het akademisch ziekenhuis vervoerd. Heden morgen is op de Doezastraat een paard, voor eene vigilante ge spannen, op hol geraakt. In vliegende vaart rende hel den Zoelerwoudschen weg op, alwaar het door hel sluiten van den slagboom aan den spoorweg tot slaan werd gebragl. De koetsier was inmiddels van bet rijtuig gesprongen. Gisteren avond, omstreeks 7 ure, heeft de 71-jar»ge weduwe H. op de Breedstraat het ongeluk gehad den boom vau een rjjluig tegen de i borst te knjjgen zoodal zij tegen den grond viel; ztj.is er echter met den schrik afgekomen.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 1