PER TELEGRAAF. ling en energie en stelde hem tot voorbeeld voor alle jongeren. Aan het einde deV toespraak getuigde een driewerf «leve van der Heyden", hoe hij, door allen die hem kenden, werd bemind. Hoogst aangedaan bedankte de generaal voor alle ondervonden hartelijkheid en verklaarde dat dit oogenblik nimmer door hem zon vergeten worden. Toen Zóndag morgen het uur van scheiden aangebroken was, had het per ron van het stationsgebouw geen ruimte genoeg om alle dames, ambtenaren, officieren, burgers en mindere militairen te bergen, welke een laatsten groet aan den hoóggeëerden man en zijne familie wilden brengen. Op 17 April kwam de luit.-generaal van der Heyden, met vrouw en dochter, te Batavia aan. Aan den Boom hadden zich reeds vroeg een 60- a 70-tal officieren, met generaal Pfeiffer en den leger-kommandant aan hun Hoofd, verzameld, ten einde hem op te wachten en hunne hulde te brengen. De begroeting was echter zeer kort. Generaal van der Heyden nam met zijne familie in het rijtuig van den leger-kommandant plaats. De stafmuziek was aanwezig. Wegens het plotselinge van de komst was geen groot pu bliek opgekomen. Door den gouverneur-generaal van NeA-Indië zijn de volgende beschik kingen genomen: Civiel departement. Verleend; een tweejarig verlof naar Europa, aan den 3en stads-geneesheer te Batavia dr. J. P. ICloos; aan den predikant bij dé prot. gemeente te Pasoeroean P. Heering; aan den predikant bij de prot. gemeente te Pekalongan dr. P. F. Vigeliusaan de hulponderw. aan deopenb. lagere school te Malang A. Iinmink; aan den griffier bij den landraad te Bandong E. 0. Hinse; aan den onderw. 2e kl. H. Zeger de Beyl; aan den hoofdingenieur bij de staatsspoorwegen op Java J. J. Dijkstra; aan den leeraar aan de landbouwschool tevens amanuensis van 's lands plantentuin te Buitenzorg, dr. J. C. C. W. van Nooten; aan den president vrn den raad van justitie te Padang mr. P. C. E. Specht Grijp; een jaar verlof aan den directeur der hoogere burgerschool te Samaraog II. J. Hardeman. Ontsla gen: eervol, de pakhuism. bij de koffij- en zoutdoorvoerpakhuizen te Djoco- tfo J. F. H. Ilillebrandt; de hulponderw. SI. A. A. Nagel; de commies op het resid.-kantoor te Slagelan (Kcdoe) P. H. Westerkamp. Benoemd: tot secretaris, van het gouv. Atjeh, tevens fung. notaris, de secretaris der resid. Rembang Th. J. van der Vlistvan de resid. Rembang, de secretaris van het gouv. Atjeh en onderh. G. L. van Tubergen; tot griffier, bij den land raad te Bandong (Preanger-Regentsch.), de benoemde griffier bij de land raden te Pamakassan en Sampang (Madura) S. J. Meijer; bij de landraden te Pamakassan en Sampang, mr. J. H. Tobias, thans ter beschikking van den voorzitter van den landraad te Blitar (Kediri); tot president van den raad van justitie te Padang, de vice-president van den raad van justitie te Batavia mr. J. Ph. F. Filz; tot vice-president van den raad van justitie te Batavia, het lid in dat college mr. J. Hulshof! Pol; lot 3'" stads-geneesheer te Batavia, de civiele geneesheer A. G. Vordermanter algem. secretarie, tot 2e0 commies, de ambtenaren "ter beschikking W. H. Wijnmalen en C. L. G. Castens en de 3e commiezen H. W. Wollrabe, E. Haertlein en J. K. H. de Roo van Alderwerelt; tot 3en commies, de klerk T. A. A. Prijn; tot onderw. 3e kl.M. E. F. llageman, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam; tot advocaat en procureur bij den raad van justitie te Samarang, mr. W. Tadema; tot ingenieur 2' kl. bij het mijnwezen, de ingenieur 3e kl. J. C. van Heuckelum; tot onderw. 2' kl.de onderw. 3e kl. J. Borgesius; bij het binncnl. bestuur op Java en Madura, tot controleur le kl., de controleurs 2e kl. M. Stoll en M. Th. J. A. Keus; tot controleur 2C kl., L. N. van Mee- verden en G. J. G. van Bockom Maas; tot adspir.-controlenr, F. K. Over- duyn en F. Hoezoo. Tijdelijk belast: met de waarneming der betrekking van controleur 2e kl.de adspir.-controlcurs W. van Wijk en G. Mac Gillavry. Departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan deu kapt. der genie Ph. L. Dumoulin; aan den kapt. der inf. 0. F. Koch; aan den officier van gezond. 2' kl. G. H. Schlencker. Ontslagen: op verzoek, eervol, de onder-intendant le kl. bij de mil. administr. L. F. H. Smith; de kapt.-kwartierm. bij de mil. administr. J. Blankwaardt. Bevor derd: bij het wapen der cavaletie, tot ritm., de le luit. A. M. Margadant; tot ltu luit., de 2e luit. W. C. S. van den Brandeler; bij de mil. administr., tot onder-intendant le kl., de onder-intendant 2C kl. G. C. E. P. 0. Futte ren; tot kapt.-kwartierm., de le Iuit.-kwartierm. G. A. Frebert; tot mil. apotheker 2e kl.de mil. apotheker 3e kl. J. Douwes. Departement van marine. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan den baaskoperslager bij het marine-etablissement op Onrust L. den Outer. Benoemd: tot baasdraaijer, tevens bankwerker bij het marine-eta blissement op Onrust, de machine-opsteller bij de fabriek voor de marine en het stoomwezen te Soerabaija J. A. Schweitz. HAMBURG27 Mei. De overeenkomst met het rijk betreffende aansluiting bij het tolverbond komt eerst heden namiddag bij den senaat in discussie, na afloop waarvan zij ter bekrachtiging bij de Bürgerschaft moet worden ingezonden. HAMBURG, 27 Mei. De senaat heeft de overeenkomst nog niet aangeno men, daar de terugkomst der senatoren Versmann en Oswald, die naar Ber lijn waren gegaan, ten gevolge eener uitnoodiging van den rijkskanselier vertraagd is. PARIJS, 27 Mei. De heer Bardoux heeft in de kamer van afgevaardigden zijn amendement toegelicht, ten doel hebbende, in de wet op derecrutering de oude bepaling ten gunste der seminaristen weder in te lasschen. Het amendement werd met 316 tegen 51 stemmen verworpen. PARIJS, 27 Mei. In den senaat heeft de heer Goutaut-Biron verklaart, dat de regterzijde geen moeijelijkheden zal te weeg brengen en voor het trac- taat stemmen, aan het gouvernement de verantwoordelijkheid voor eventuele gevolgen overlatende. Het tractaat is daarna zonder discussie aangenomen. LONDEN. 28 Mei. De Standard meldt uit Newcastle van gisteren: John Dunn de Engelsche gezaghebber in Zululand, is hier aangekomen en heeft in een onderhoud met de koninklijke commissie verklaarddatindien aan de Boeren onafhankelijkheid wordt verleend, de Engelschen óf de Zulus moeten beschermen óf hun de wapenen moeten teruggeven, welke de Engel schen hun na den oorlog hebben afgenomen. LONDEN, 28 Mei. Te Mitchelstown, in Ierland, waar gisteren geregte- telijke uitzettingen van huurders van pachthoeven geschiedden, ontslond, na de derde uitzetting, een ernstige worsteling tusschen het volk, de po litie en de troepen. 250 poiitie-agenten en een detachement dragonders stonden tegenover 1200 oproerlingen die met steenen wierpen, waardoor verscheidene gekwetst werden. De politie en de kavalerie deden cenige charges op de menigte. De oproerwet werd tweemaal afgekondigd. De andere uitzettingen werden ten laatste uitgesteld. ROME, 28 Mei. Het ministerie, onder voorzitting van den heer Depretis, is voor goed geconstitueerd. De ministers zullen heden morgen den eed afleggen. De kamer zal legen de volgende week bijeengeroepen worden. AHADEMIE-NIECWS. PROMOTIE AAN DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Den 28steD Mei de heer J. W. van Groningen, geb. te Deventer, in de regtswetenschap, na verdediging van zijn akademisch proefschrift: Over de wettelijke verplichting van den koopman tot boekhouden. OPGAVEN VAN BRIEVEN, welke in de tweede helft der maand April door het postkantoor te Leiden zijn verzonden ep die niet besteld zijn, omdat de personen, aan wie zij geadresseerd waren, op de aangewezen plaatsen onbekend waren. Geadresseerd aan: E. Steenhuizen, v. d Meer, beiden le Amsterdam; Keunen, te Boxtel; C. Croes, te Breda; Jacomijntje Reedijk, te Brielle; Reiners, te 'SGravenhage; P. Vlasman, te Noordwijk; Op den Dries, te Om- merschans; Cornelia v. d. Mei, te Osdorp; Carlier, Carlier, H. Labordus, P. de Vries, allen te Rotterdam: mej. M. Meerstadt, te Utrecht; II. 0. graaf v. Limburg Slirum, te Zwolle. Briefkaarten: mej. M. Boven, wed. Fonteyn, 11. Anila, mej. P. v. d. Hulst, allen te Amsterdam; mej. J. Mulder, te Heemstede; M. Lagerwerf!, te Leiden, H. Willems, te Maastricht. PROGRAllilIA VAN RUZIEIOIITVOERINGEN. Zonterzorg. Diugsdag 31 Mei, des avonds te zeven uren, door de Kapel van het Muziekcorps der Grenadiers, onder directie van den Heer J. H. Völlmar. 1° Afd.1. /'Goldene Myrthen", Marsch, Voigt; 2. Ouver ture «Die Irrfahrt ums Glück", Suppé; 3. Fantaisie uit de opera van Bazin «Le Voyage en Chine", Leroux; 4. //Idylleii-Wal?er", Joh. Strauss; 5. Fan taisie uit de opera van Verdi «Attila", Kinsbergen. 2e Afd.: 6. Ouverture «Der Haideschacht", F. v. Uolstein; 7. «Festgesang an die Künstler", Men delssohn; 8. «Adagio éle'gique", Wieniawski; «Le premier Amour", Polka (Piston (solo), E. Neumann; 9. Fantaisie over//Zweedsche Liederen", Dunkier; 10. //Cosette-Polka", Sellenik. ZWOLLE, 27 Mei. Tarwe f 10 k ƒ10.50; rogge ƒ8.50 tl 9; boekweit 8.25 a 8.75; gerst 6.25 k ƒ6.75; paardeboonen ƒ8.50 a ƒ9.25; aardappelen 2.25 a ƒ3; alles per HL. -Boter. Aanvoer 920/8 en 550/16 vaten, benevens 875/2 KG. stukgoed. Totale aanvoer 48675/2 KG. Middelmarkt 1.10 per KG. Handelswaarde ƒ26771.25. Notitie van heden: per KG. 1.05 ii ƒ1.30; per 20 KG. of vat prima kwal. 25 k ƒ27.50; afwijkende soort 22 k ƒ24 en tweede soort ƒ18 k ƒ20. Eijereu: 2.25 k 3 per 100 stnks. Wild en gevogelte. Handel vlug. Prijzen stijgende, vooral in jeugdig soort. Verzendingen naar het buitenland zeer groot. ZWOLLE, 27 Mei. Vee. De stalhandel en weekmarkt ondergingen deze week in aanvoer, omzet en prijzen geen verandering, ook op de varkensmarkt. Alleen biggen waren goedkooper. Men gaf 1 k 1.40 per week. Andere soorten in één doen. De turf heeft eene aanmerkelijke daling ondergaan. De Vereeniging «Eigen hulp" alhier levert de leden prima turf uit Vrouwshoop voor ƒ3.50 por 1000 vrij op zolder. MASTENBROEK, 27 Mei. Door het schrale weder is het hooi p. m. /3 per 1000 halve KG. gestegen. Stroo blijft gewild. Prijzen stationnair. Te Leideu ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 6